Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) Sal Borghese


Sal Borghese
csendes tag

Sziasztok!
A popcornos oldalt jobban ismerő szakértőt keresnék. Szeretnék tőle pár dolgot kérdezni: pl pár állítás valóság tartalmát.PM-ben lenne a legjobb. Köszönöm a segítséget.

Nem meghívót szeretnék kérni.

(#41852) Dragon3000 válasza Kekmen (#41850) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha az ember több mindent is tölt és nem használja a hely előre való lefoglalását, akkor közben bele ütközhet, a véletlen elfogy a helybe....

(#41853) valakky válasza canniball (#41841) üzenetére


valakky
aktív tag

igazából ki kellene próbálni valami másik torrent progit, pl. deluge-ot, azzal mit lép a letöltésekre.
ennyit írnak mi, hol van:
preferences: %APPDATA%\qBittorrent = C:\Users\<username>\AppData\Roaming\qBittorrent .torrent files, logs, etc: %LOCALAPPDATA%\qBittorrent = C:\Users\<username>\AppData\Local\qBittorrent
ki kell próbálni, hogy mit lép, ha csak a local-ból másolod át uninstall minden beállítással és előzménnyel + szűz telepítés után.

[ Szerkesztve ]

(#41854) valakky válasza bul07 (#41847) üzenetére


valakky
aktív tag

sajnos ez ilyen, bármilyen kisebb kavarodás letöltéskor minimum azt hozza magával, hogy ha folytatja is a letöltést, a végére 100% mellett is csak folyamatos a lefele mutató nyíl. nem ugrik tovább seed-re és a következő letöltésre.
csak kényszerített újraellenőrzés oldja meg.

(#41855) Kekmen válasza Dragon3000 (#41852) üzenetére


Kekmen
senior tag

Velem még 15 év alatt nem fordult elő. Lehet jól számolok fejben...

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#41856) Dragon3000 válasza Kekmen (#41855) üzenetére


Dragon3000
veterán

Vagy nem töltesz nagy fájlokat és mellette nincs rss használatban. Csak egy példa, leszedek egy remux filmet ami 60GB, közben egy sorozat pakkot is, ami 150GB ez mellett az rss talál még pár dolgot, ami még 40-50GB, amivel nem számoltam és máris megtelhet a tárhely.

(#41857) Kekmen válasza Dragon3000 (#41856) üzenetére


Kekmen
senior tag

De töltök és autoDL is van. Ha az ember időnként ránéz és nem pár GB szabad helyet "hagy ki" akkor nem fut bele ilyesmibe. Ha meg nem néz rá, vagy nem jól gazdálkodik, az nem véletlen.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#41858) bul07 válasza Kekmen (#41850) üzenetére


bul07
nagyúr

A partíció ahova le szoktam szedni szinte állandóan tele van
Csak akkor szoktam felszabadítani ha elfogy, és elindítás előtt nem szoktam nézni hogy mennyi van

Ha ez ilyen akkor nem tudok vele mit kezdeni
Köszi mindenkinek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#41859) Dragon3000 válasza Kekmen (#41857) üzenetére


Dragon3000
veterán

Qbit RSS esetén nincs méret lehetőség és volt, hogy egy adott sorozatból felkerült 7-800GB-os pakk, amit el is kezdett tölteni, na ezek után álltam át autodl-re, ott az ilyeneket a maximális mérettel könnyen ki lehet zárni.

(#41860) enginev3.0 válasza Dragon3000 (#41859) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pedig elég egyszerűen meg lehet oldani
Nem szabad engedni automatikus indításra az rss torrenteket, és tudsz szelektálni letöltés előtt a programban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41861) TeeJay válasza Kekmen (#41857) üzenetére


TeeJay
félisten

2TB HDD is volt hogy délután üres volt este meg jövök haza és csurig
Naponta pucolom ami nem kell mégis tele tud lenni, elég ha jön pár fincsi 120-130gigás 4K anyag ami triológia és 5 verzióban egyszerre adják ki aznap mindet ;)
8TB SSD ha lenne abból már jobban lehetne gazdálkodni mint 4x2TB-on

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41862) F34R válasza TeeJay (#41861) üzenetére


F34R
nagyúr

Persze.. Ez az elerheto aru ssd sosem lesz. :D

#41853 valakky

Deluge valoszinuleg rosszabb lenne. A windowsos verzio 32 bites es megallt a 1.3.15-nel a hivatalos.. a community altal forditott meg nem megbizhato. Egyebkent ggg666 -t tudtam volna neki ajanlani linux ugyben. kar hogy kiszallt.

(#41863) gF válasza TeeJay (#41861) üzenetére


gF
senior tag

Nálam 2x7.6TB SSD oldotta meg legutóbb a hely hiányt (ez lenne az F partició)... :DDD

(#41864) enginev3.0 válasza gF (#41863) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nemrég szereltem be 12TB hdd-t, erre 2 nap múlva hibás lett, visszaküldtem, most meg nem tudok beszerezni a tetű bányászat miatt :O

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41865) ggg666 válasza enginev3.0 (#41864) üzenetére


ggg666
őstag

Most vettem 200k-ért 20TB-ot!
Amúgy most hirdettek 185k-ért 12TB-ost több darabot, garanciával, számlával.

[ Szerkesztve ]

(#41866) pn4hvq válasza enginev3.0 (#41864) üzenetére


pn4hvq
senior tag

No offense, de mivel különb a chia "bányászat", mint az, amire te használod a hdd-idet? Ugyanúgy adatot tárolsz rajta, és a helyezés miatt ugyanúgy "értelmetlen" (nem megnézett/meghallgatott/stb) adattartalma van a lemezeknek.

(#41867) mgTerminator válasza pn4hvq (#41866) üzenetére


mgTerminator
veterán

De ha a chiával blokkot talál az ember akkor 2 chia üti a márkát, míg a torrent töltögetés meg értelmetlen....

(#41868) valakky válasza F34R (#41862) üzenetére


valakky
aktív tag

simán hozza a deluge 1,5 ghz-en kb. 40%-os terheléssel a 200/19-et.

(#41869) enginev3.0 válasza ggg666 (#41865) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszi, de az 4x drágább mint amennyiért én vettem :N

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41870) enginev3.0 válasza pn4hvq (#41866) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mert mondjuk én tudok filmeket, és sorozatokat nézni róla? :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41871) pn4hvq válasza enginev3.0 (#41870) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Feltételezésem szerint az 50+TiB nem csak azért van, mert az új filmeket, sorozatokat nézed róla. (Elhangzott néhányszor már az, hogy te is jó helyezéssel rendelkezel.) De a kettő nem zárja ki egymást.
Realitásoknál maradva, csak a filmnézésre nincs szükség ekkora tárhelyre :)

#41867mgTerminator tudom ;)

(#41872) Dragon3000 válasza pn4hvq (#41871) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés ki milyen minőségben nézi a dolgokat, a 12TB-os hdd-m 140 filmmel tele is van. Ha valaki a sorozatokat 1080p remux-ban nézi és tárolja, évadonként 100GB körül is foglalhatnak, ha 4K-ban, akkor 150-200GB/évad.

[ Szerkesztve ]

(#41873) bul07 válasza Dragon3000 (#41872) üzenetére


bul07
nagyúr

És persze tv nagyságának megfelelően közel ül a tv-hez, mert máskülönben felesleges a 4K letölteni de még a 1080P is
PL 75"(190cm) 4K és az jó nézési távolság a ~140cm, akkor tényleg van értelme a nagy méretű 4K anyagot leszedni


[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#41874) Dragon3000 válasza bul07 (#41873) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezek max közelítésnek jók (na meg ahány írás kb annyi távolság, van ahol a 65 col 4k esetében már 1,5m szerepel....), ez mellett ügye van akinek jobb a szeme, van akinek rosszabb. Na meg ezek mellett kinek mi a minőség, valaki nagy képernyőn is elvan az sd tartalommal, ami másnak már hányadék.....

(#41875) bul07 válasza Dragon3000 (#41874) üzenetére


bul07
nagyúr

Persze van egy min minőség, de sokan verik magukat hogy 4K anyag kell, és közben egy 60" néznek 3-4m távolságból, mikkor egy 60" tv esetén már nem igen lát különbséget 2m távolságból 1080P és 4K anyag között

Meg amúgy is mára olyan silányak lettek a filmek hogy sokszor a SD is sok nekik :DDD , nem egyszer bele bele tekerve nézek filmet mert annyira rossz, és sorozatok is, jó ha minden huszadik sorozat elfogadható minőségű
Most a Shadow and Bone azért elnyerte a tetszésemet, de b@szki 8rész egy évad, viccnek is rossz, hol vannak már a 15-20 részes sorozat évadok

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#41876) ggg666 válasza enginev3.0 (#41869) üzenetére


ggg666
őstag

200k-ért a 20TB? Újonnan garanciával, és ma jön meg. És Te negyedéért bármikor is tudtál venni? Mikor a legolcsóbb új garanciális 16TB-os exos annó 120k volt!

[ Szerkesztve ]

(#41877) Dragon3000 válasza ggg666 (#41876) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 12TB-os ajánlásodra reagált.

(#41878) enginev3.0 válasza ggg666 (#41876) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ki honnan szerzi be :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41879) F34R válasza ggg666 (#41876) üzenetére


F34R
nagyúr

Boltba most is tobb 200k-nal. nagyon elszalltak a nagy meretu tarolok.

(#41880) Cs1csó válasza Dragon3000 (#41874) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez teljesen jó, van XY koordinátatengelyes ábrája is és az is pontos. Sokan túl messziről nézik a tévéjüket.
Nekem van egy sima HD ready (720p) 32"-os tévém és közel 2 méterről nézem és így a jó.

Van nem egy ismerősöm - jellemzően idősebbek - akik nagyon messziről nézik pl. egy FHD kb. 100cm-es tévét (40" körül) simán közel 4 méterről nézik, DE maga a szoba miatt nem nagyon van más mód (én átrendezném de ugye ők nem fogják)

(#41881) BBéci válasza bul07 (#41873) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, egyetértek. De az emberek hajlamosak bedőlni a marketingnek, valamint csak akkor érzik magukat valakinek, ha a legjobbat birtokolják. Még akkor is, ha annak szinte semmi előnyét nem tapasztalják. Pláne akkor, ha ugyanannyiba (ingyen van a torrent) kerül, mint a Full HD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41882) Dragon3000 válasza Cs1csó (#41880) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ilyen emberek eleve nem fognak 4k remuxot szedni, mert jaj 50-100GB egy film.... Így lényegtelen is, aki tudatosan tölti a jó minőséget ott nincs ilyen gond.

(#41883) TeeJay válasza Dragon3000 (#41882) üzenetére


TeeJay
félisten

Mióta megvan a 65" 4K HDR TV mindent 4K HDR-ben szedek amit lehet
1000-es net elbírja, 2 - 2,5méterről nézzük és látom a különbséget a fullHD és 4K között
Nem vagyok szemüveges jó a látásom (dokinál a vonal alatti pici betűket is látom mindig)

Más ismerősöm meg még mindig 15-17" laptopról néz SD vagy mozis kamerás minőséget
De van olyan is aki ugyanezt 75" 4K TV-n SD mert az gyorsan lejön
Ja amúgy 300-as nete van tehát a 4K mkv is hamar lejönne de ugye nem ér rá 3-4perccel többet várni :U
Szerencsére újabban az online stream szolgáltatóknál a sorozatok már minimum 720p-ben jönnek így kopik ki az SD végre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41884) Cs1csó válasza Dragon3000 (#41882) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Igazság szerint nekem is tökéletes lenne a sima 1080p abból is a kisebb méretű rip.

Persze ahogy egye nagyobb tévéje van az embernek, ami mondjuk már 4K-t és a HDR-t is tudja lehet pár filmet úgy is megnéznénk pl. 65" felett.
Amit eddig néztem (50-55" elegendőnek éreztem az FHD-t.)

[ Szerkesztve ]

(#41885) Cs1csó válasza TeeJay (#41883) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O

Más ismerősöm meg még mindig 15-17" laptopról néz SD vagy mozis kamerás minőséget
De van olyan is aki ugyanezt 75" 4K TV-n SD mert az gyorsan lejön

Ez már "bűn" kategória, de igazad van ilyenek az emberek egy ismerősömnek én segítettem az Nmag beállításában, használatában és ajánlottam neki, hogy inkább kicsit nagyobb felbontású 720 vagy 1080p-s ripet nézzen (egy fotel szerű székből nézi közelről a monitort) bőven kijön a különbség.

(#41886) bul07 válasza TeeJay (#41883) üzenetére


bul07
nagyúr

Nincs a kamerással se semmi gond ha elfogadható minőség, én is megnézem mai napig :DDD :DD
Én még ebben nőttem fel, mentünk a piacra a kazettáshoz és vettük a új filmeket videókazettán ami kamerás felvétel volt, bár mi eladónk rendes volt ha kijött rendes minőségben ingyen rámásolta a kamerás felvétel helyére

Na meg előtte a narrátoros filmek
Ilyenek (youtube)

Mennyi de mennyi filmet néztem meg így
Amerikai nindzsa 3. hú nagy kedvenc volt még narrátorosan is
Szomszédnak volt videója, mentünk át hozzájuk videózni, még németből vagy osztrákból hozták neki

Majd valamikkor 1991 környékén lett meg a videólejátszó, felvenni nem tudott, de az osztályban még csak pár családnak volt és sokkal gazdagabbaknak mint mi

Emlékszek gyakorlatról kilógva mentem a piacra megvenni a A függetlenség napja filmet, egyből el akarták kérni az osztálytársaim mert még ők se látták, alig vártam hogy hazaérjek egyből toltam be a videóba

Mozi az már ilyenkor nem volt mifelénk, na meg a legközelebbiből meg a mozi vége után nem jött busz

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#41887) canniball válasza Dragon3000 (#41846) üzenetére


canniball
nagyúr

A 100+ TB és hc gép már extrém kategória, én nem akarok mindenhol is no1. lenni. :D

Közben nézegettem a házakat, ami értelmes darab az már 35k környéke, kb. sosem hozná vissza az árát, úgyhogy úgy néz ki még ha drágább is mégis marad az itx, én fizikailag abban is "elférek".
Ha nem vagyok Windischgrätz mire nem elég a gigabit, mihez kell a 10Gbps?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#41888) canniball válasza valakky (#41853) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáltam bűvészkedni vele (csomó log fájlt töröltem, sebességeket és szálakat lekorlátoztam etc. etc.), de igazán stabil nem akar lenni. Most a torrentek egy részét lelőttem, meglátjuk így bírja-e; ugyan ez csak tüneti kezelés de ha így nem hal le folyton én már annak is örülni fogok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#41889) Dragon3000 válasza canniball (#41888) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel minden adatom a nason van, a nagy gépben csak m2 ssd van, így számomra korlátozó tényező volt a gigabit a két gép között. Vehettem volna 2,5Gbps kártyát is, de ugyanazon áron sikerült vennem a 10Gbps-est, így miért ne, ha később kell gyorsabb az alaplapi 2,5Gbps-nél, akkor a nagy gépbe is kerül egy 10Gbps kártya és megvan oldva az ilyen irányú fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#41890) F34R válasza canniball (#41887) üzenetére


F34R
nagyúr

Attol fugg.. apron azert szetneznek.. 35k korul meg itx hazak sincsenek erdemlegesek amik tobb merevlemezt tudnak fogadni. Vegulis te tudod. Ha nem vagy HC-s akkor semminek. Ezt mar inkabb csak SSD-t hasznalok hasznaljak ki, akar raid tombel stb...

#41888 canniball

Maga a rendszer milyen driverol megy? SSD-rol vagy hdd?

(#41891) canniball válasza Dragon3000 (#41889) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem. Nálam is csak a szerverben van "háttértár", de eddig még nem éreztem szűknek a gigabitet, mások a szokásaink. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#41892) canniball válasza F34R (#41890) üzenetére


canniball
nagyúr

Néztem az aprót is, egy Fractal Design Arc Midi R2 pl. jó lenne, de úgy látom épp nincs belőle eladó példány (boltban pedig már nem kapható, utódját nem láttam). A Node 804 aprón is 35k, ráadásul az már nem kis méretű. A Nanoxia Deep Silence 4-ből nem is láttam fent. Más hirtelen nem jött szembe guglin amiről azt mondtam volna hogy OK; úgy látom a nagy számú hűtött-rezgéscsillapított merevlemez helyek nem jelentenek manapság prioritást a "kommersz" szekcióban, a gyártók inkább a vízhűtésre és/vagy a nagy méretű gpu-kra koncentrálnak.

SSD-ről fut a rendszer (a HDS szerint nincs vele probléma). Nem akarom elkiabálni, de most hogy komolyabban visszafogtam mintha stabilabb lenne, ha így marad akkor úgy tűnik megvan a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#41893) valakky válasza canniball (#41892) üzenetére


valakky
aktív tag

megint látom árukeresőn az ASRock J5040-ITX lapot, igaz már 55e ft felett van.

(#41894) BBéci válasza Cs1csó (#41884) üzenetére


BBéci
titán

110 colos vásznon is elegendőnek vélem a 1080p-t. Akkor fogok 4K/UHD felbontású filmeket beszerezni, ha nem lesz más.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41895) Geth válasza BBéci (#41894) üzenetére


Geth
addikt

Én is láttam már olyan borzasztó tré projektort :D

(#41896) BBéci válasza Geth (#41895) üzenetére


BBéci
titán

Vannak olyanok is. Az enyém képe kifogástalan, megérte újonnan 7000 eurós árát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41897) Geth válasza BBéci (#41896) üzenetére


Geth
addikt

Akkor a szemed lesz, szorri :)

(#41898) tobias40 válasza BBéci (#41896) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen projectorod van? ;]

(#41899) canniball válasza valakky (#41893) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi, de mindkét boltban "nem rendelhető" a státusza. Hogy akkor ák-n miért hirdetik azt nem tudom... :(((

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#41900) F34R válasza canniball (#41899) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem nem erdemes megvenni... kapol egy integralt rendszert es ha boviteni szeretnel akkor megint megvagy love. Nah most lehet 50%-al erosebb az uj J5040, most meg eleg kesobb mar nem biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.