Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) norba69 válasza Aurig@ (#41350) üzenetére


norba69
senior tag

Ilyen havi egy két torrent lehúzást meg lehet oldani úgy is, ahogy te csinálod.
mpo kicsit többet torrentel, ahhoz meg kell a saját router.
Én még egy "kicsivel" többet torrentezek, nekem két router is kell hozzá (meg pár egyéb holmi).
Az, hogy neked elég a szolgáltatói szutyok, az nem jelenti azt, hogy másnak is jó.

(#41352) ggg666 válasza norba69 (#41351) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem is a 4. sagemcom van, meg a Te routered!

(#41353) Aurig@ válasza norba69 (#41351) üzenetére


Aurig@
őstag

Viszont akkor nem kell úgy beállítani, hogy e nélkül nem lehet. Hiszen Bécinek is működött eddig. Egyébként agyba-főbe nem töltök ez igaz, 40-50 a havi. A szolgáltatói csak modemként üzemel, minden funkciót kikapcsoltattam. Úgy működik, mint egy 12 éved modem. Ezért vettem az ASUS-t, hogy lehessen használni a telefonokat wifivel.
Sajnos azért kellett kikapcsoltatni mindent mert a nélkül nem ment a net csak 50-60 kilobittel!!! Nem elírás, az oldalak betöltése is volt, hogy percekig tartott. Hatszor volt kint szerelő 14 nap alatt, nem tudta, hogy mi a baj. Speedtesztnél ritka volt ha 150 kilobit fölé ment. Mondtam nekik, hogy kivágom a hatodikról ha nem csinálják meg. Ekkor az ügyfélszolgálatos srác azt mondta, hogy meg tudja csinálni úgy, hogy csak sima modemként működjön, de akkor nem lesz se wifi se egyéb funkció. Mondtam, hogy nem érdekel csak az előfizetett szolgáltatást kapjam. Azóta a 490-510 megabit mindig megvan, amikor mérek.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#41354) BBéci válasza Aurig@ (#41353) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak működött, jelenleg is teljesen rendben van. :K
Az elmúlt két óra során 16 GB-ot töltöttem fel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41355) ggg666 válasza Aurig@ (#41353) üzenetére


ggg666
őstag

Ki mire akarja használni, én hálózaton keresztül szerettem volna filmet nézni. Tv, internet, telefon elment egyből, pedig 720p-s volt a film 1000/1000-es net mellett. Mióta ipari router van lassan 2 éve, azóta minden megy.

(#41356) mpo válasza Aurig@ (#41353) üzenetére


mpo
veterán

Akkor te is saját routert használsz, a modem meg úgy viselkedik, mint a Diginél az FTTB vagy az ONT bridge módban.
A felét töltöm le annak, amit te, mert meg is nézzük, van 15 ami erre vár, addig nem is szedek le, de a seedelés megy.
A szolgáltatóival csak annyi a baj, hogy mindent nem lehet beállítani, ők a gazdái.
A sajátnak meg igény szerint lehet venni és beállítani.
Az AC65P-re lett cserélve a TP-Link C2 AC750, amit elajándékoztam.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#41357) Aurig@ válasza mpo (#41356) üzenetére


Aurig@
őstag

Egyetértek!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#41358) BBéci


BBéci
titán

Hogyan lehet kideríteni, mi az oka annak, hogy egy bizonyos torrent (ebook) a ncore szerint "stopped" és a legutóbbi frissítés 20 órája történt? Délután óta legalább 4x nyomtam kényszerített újrajelentést, aminek semmi eredményét nem látom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41359) tothjozsi96 válasza BBéci (#41358) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kijelölöd a torrentet, lent alul "Trackerek" fül, mit ír a tracker-nél állapotra? Működik vagy mit ír?

(#41360) BBéci válasza tothjozsi96 (#41359) üzenetére


BBéci
titán

Működik. Ugyanaz, mint az összes többinél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41362) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, Qbittorrent 4.3.4.1. (már egy-két verzióval korábbiban sem) nem működik a globális és az alternatív sebességkorlát.

Az is érdekes hogy 60Mbit-es a letöltési sebességem de a globális sebesség csúszka csak "tízezer" 10000Kb/s értékig megy el pedig elmehetne kb. 60 ezerig.

De így sem működik, még akkor sem ha beírom pl. hogy 50 ezer (hogy a netezést egy nagyobb letöltés alatt se zavarja, viszonylag jól elvan egymás mellett a letöltés és a netezés, de több eszköznél már érezhető a letöltés.

(#41363) vesir válasza Cs1csó (#41362) üzenetére


vesir
tag

Kevered a megabitet (Mb) es megabyte-ot (MB).
(A mebi- és kibibyte-ot meg már nem is keverném ide.)

60 megabit (Mb) = 7.5 megabyte (MB) = 7 500 kilobyte (kB)
60 megabyte (MB) = 480 megabit (Mb) = 60 000 kilobyte (kB)
(A google-be beírod, hogy pl. “100 megabit in megabyte” és kiszámolja neked.)

Az írásod alapján valószínűsítem, hogy 500 megabites neted van, tehát ~60 megabyte-ot (MB) bír a letöltésed, tehát az 50 000 kilobyte-os (KB) limit kellene neked (ahogy írtad is). Kattints bele a rublikába és írd át. Emlékeim szerint bármit elfogad, a csúszkával ne foglalkozz!

(#41364) vgabhu


vgabhu
újonc

Sziasztok nem tud valaki segíteni utorrentel 3.5.5 szívok. az elmúlt 2 órába 3x fagyott ki. Ablak nem válaszol.... mit kell módosítani a beállitásokon hogy jó legyen. köszönöm

(#41365) Geth válasza Cs1csó (#41362) üzenetére


Geth
addikt

Próbáld meg a teljes beállítópanelen (ott nem csúszka van).
Úgy tűnik, ha kellően nagy számot írsz oda, akkor ezen a dialógusablakon az lesz a max.

(#41366) Dragon3000 válasza Cs1csó (#41362) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy írták átváltási gondod van, 60Mbps a neted, de te átváltva kb 400Mbps korlátot állítottál be, 6000KiB/s körüli korlát kell, akkor kb 50Mbps lesz a letöltési sebesség.

(#41367) Cs1csó válasza vesir (#41363) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszönöm neked is Geth és Dragon3000!
Tényleg az átváltással volt a gond korábban mint ha máshogy írta volna, lehet rosszul emlékszem vagy csak simán változtattak és én nem követtem le.

(#41368) Dragon3000 válasza Cs1csó (#41367) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem rosszul emlékszel, mert az alternatív korlátot szoktam használni, ha multival játszom és eddig is KiB/s volt az érték.

(#41369) Dzsano89


Dzsano89
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítségt, hátha volt már itt téma, vagy találkozott már valaki ilyesmivel:
HIba: Nem tölt felfele a torrent (pedig szeretnék normális arányt)
- Windows 10 mögül megy a torrent
- Digi a szolgáltató
- sajnos Digis routerből megy a rendszer (HG6544C)
- lefele tudok tölteni 60-80megával is
- port átirányítás meg van csinálva, portcheck oldal mutatja is, hogy nyitva van.
- QBItTorrent 4.3.3 a program (régen az uTorrenttel nyomtam, azzal ment a feltöltés, csak azzal meg nem pörgött fel a letöltés) itt most fordítva sikerült...
- kapcsolati szálak is be vannak állítva.

remélem nem hagytam ki semmit! Nagyon köszönöm a segítséget előre is!
Egész nap megy a torrent, és szinte minden nap töltök le! :R

(#41370) Calogero válasza Dzsano89 (#41369) üzenetére


Calogero
addikt

Nem vagy véletlenül NAT-olva?
A routerben nézd meg, hogy nem 100-al kezdődik a IP címed.

Ha NATolva vagy, akkor a DIGI ügyfélszolgálán kérni kell, hogy vegyenek ki a NAT-ból.

(#41371) Dzsano89


Dzsano89
tag

77.234. így kezdődik a www.whatismyip.com szerint a címem!

(#41372) Calogero válasza Dzsano89 (#41371) üzenetére


Calogero
addikt

És a ha belépsz a routerbe ott is a 77...-el kezdődik?

(#41373) Dzsano89


Dzsano89
tag

igen, most néztem meg, ott is ugyan ez az ip címem

(#41374) Dragon3000 válasza Calogero (#41370) üzenetére


Dragon3000
veterán

Felesleges kérdés volt, mivel írta ezt: - port átirányítás meg van csinálva, portcheck oldal mutatja is, hogy nyitva van. Ha natolva lenne, akkor zártnak jelezné az oldal.

#41369 Dzsano89
Nincs túl seedelve, amit vissza szeretnél osztani? Értsd pl van 1000 seeder és erre van 10 letöltő. Ha sok letöltőt ír, akkor nincs nagyon sok 99% körül, mert akkor kiegészítőket nem szedték le, így valójában ők is seederek csak nincs meg az nfo, sample, meg a többi felesleges fájl nekik.....

(#41375) BBéci válasza Aurig@ (#41353) üzenetére


BBéci
titán

A havi 40-50 mit jelent? Annyi darab filmet és egyebet töltesz le?
Nálam ez 10-15 darab, néha 20, ha felkerülnek olyan könyvek, amikre már vadásztam.

Annak volt igaza, aki a portable kliens telepítettre cserélését javasolta.
Ezt tegnap déltájban megtettem, azóta négyszer kapcsoltam ki és vissza a laptopot, mindannyiszor nyitott porttal indult a qBittorrent.
Talán nem korai azt mondani, hogy megoldódott!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41376) Aurig@ válasza BBéci (#41375) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen. Gyerekeknek mesefilm, zene, vagy régebbi film, ami esetleg felkerül.
Nem minden hónapra igaz, van úgy, hogy csak 15 torrent jön össze.
Hónap elején megnézem mi van visszatöltve, kicsi torrenteket /pl. zene, esetleges mesefilm/ törlöm, a nagyon nagy 50-60 GB, netán nagyobb torrenteket szintén.
Jelenleg 213 torrentet seedelek. Törlés után nagyjából 170-180 marad hónap elején.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#41377) havri1 válasza Aurig@ (#41376) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem csak nincs kinek tölteni.
Lefelé jön, mert pl 10-en seedelik. Ha becsatlakozik egy leecher, eloszlik az adat.
Minél több a seeder, annál rosszabb a feltöltési arány.
A régi torrenteket sokszor hetekig hónapokig kell seedben tartani, hogy elerje azt, amit egy top torrent órák alatt.

havri

(#41378) tobias40


tobias40
veterán

Arra van lehetőség hogy a qbit üzenetet-emailt küldjön mikor elkezdi a letöltést? :U

(#41379) Cs1csó válasza tobias40 (#41378) üzenetére


Cs1csó
félisten

A letöltés VÉGEZTÉRŐL tud küldeni az nem elég? A beállítások - letöltések résznél alul.

(#41380) tobias40 válasza Cs1csó (#41379) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem pont az indításról kellene,néha ránéznék a sebességre amikor rss-en töltök.Tudom hogy meglehet nézni az átlag sebességet utólag is de szeretném letöltés közben látni hogyan megy.. :R

(#41381) Cs1csó válasza tobias40 (#41380) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van webes elérésre mód van aki ért hozzá remélem segít majd.

(#41382) tobias40 válasza Cs1csó (#41381) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,hátha vki tudja,nekem webes elérésem van a docker miatt.. :R

(#41383) F34R válasza tobias40 (#41378) üzenetére


F34R
nagyúr

nem. de mindegyik csak a vegeztevel kuld mailt. max telefonos appal latod beallitasz ra ertesitest.

(#41384) BBéci


BBéci
titán

Amikor egy torrent hiba jelzést kap, arról ki lehet deríteni a kliensben, hogy mi a baj?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41385) tothjozsi96 válasza BBéci (#41384) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A tracker státuszát kell ellenőrizni, ott kiírja általában hogy mi a probléma.
Legtöbb esetben az hogy törlik a torrent-et az oldalon.

(#41386) BBéci válasza tothjozsi96 (#41385) üzenetére


BBéci
titán

Hogyan kell a státuszt ellenőrizni?
A mostani konkrét esetben valóban törlés áll a háttérben, tegnap felkerült két No1 változat, emiatt eltávolították a több hetes PTHD-t, amit 4-500-an osztottunk meg. Nem értem, miért volt jó, de nem lepődöm meg, sokadik ilyen balgaságuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41387) tothjozsi96 válasza BBéci (#41386) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kijelölöd a torrentet, alul vannak fülek, ott kiválasztod a "Trackerek'-et, majd ott mutatja a torrent oldal trackerét és elméletileg az utolsó oszlop az "Üzenetek", ott kell kiírja hogy mi a gond.

(#41388) tobias40 válasza F34R (#41383) üzenetére


tobias40
veterán

Telefonos appban be van állítva az értesítés engedélye de nem látom hol lehetne megadni az email címet.Vagy majd a telefonon fog jelzést küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#41389) tobias40 válasza tobias40 (#41388) üzenetére


tobias40
veterán

Most volt egy letöltés és nem jött jelzés a telefonra sem! :(

(#41390) adika4444 válasza tobias40 (#41382) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem a legjobb megoldás, de ha nincs más, valahogy célszerű lenne figyeltetni a letöltéseket tartalmazó mappát, és ha új fájl kerül bele (qBit létrehozza), akkor arról már lehet küldeni értesítést.

Melyik qBit konténert használod? Én a gists/qbittorrent-et.

üdv, adika4444

(#41391) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

nCore-on hogyha 12 hét után valakit felfüggesztenek, akkor a legkisebb prémium csomag megvásárlása is megoldás? Valakinek van tapasztalata? Gondolom rossz helyen kérdezősködöm, én sem jártam így, csak érdekelne hogy mennyiért adják vissza az account-ot.

(#41392) TeeJay válasza tothjozsi96 (#41391) üzenetére


TeeJay
félisten

8 hét és igen vissza tudod állítani csak kövesd a leírást belépés után

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41393) BBéci válasza tothjozsi96 (#41387) üzenetére


BBéci
titán

Nem működik és unregistered.

Két napja többször laptam üzenetet, hogy az egyik torrentem I/O hibás. Korábban már találkoztam ilyennel, az igazi okokat sosem tudtam kideríteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41394) tothjozsi96 válasza BBéci (#41393) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azaz, oda van írva hogy unregistered. Ennél talán több információra nincs szükség. ;)

(#41395) BBéci válasza tothjozsi96 (#41394) üzenetére


BBéci
titán

Ebben az esetben valóban nincs, mivel tudom, hogy törölték az nCore-ról. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41396) tothjozsi96 válasza BBéci (#41395) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az I/O hiba az arra vonatkozik hogyha kitöröltél egy fájlt mondjuk ami a torrent-hez tartozik, de az is lehet hogy problémás a HDD/SSD. Jobb klikk és kényszerített újraellenőrzés, hogyha nem tudja betölteni 100%-ig akkor valami probléma van a fájlokkal. Lehet ez akár vírusirtó is ami kigyomlálta azt amit nem kellett volna.

(#41397) BBéci válasza tothjozsi96 (#41396) üzenetére


BBéci
titán

Köszi a tippeket!
Az eddigi I/O hibák egy idő után mindig megoldódtak, legtöbbször a beavatkozásom nélkül.
Az nem létezik, hogy bármit kitöröljek. Tároló probléma lehetséges, bármikor adódhat.
A mostanit megvizsgáltam, semmi hibát nem találtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41398) tothjozsi96 válasza BBéci (#41397) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha újravizsgálod akkor el kell hogy tűnjön az I/O hiba felirat.

(#41399) TeeJay válasza BBéci (#41397) üzenetére


TeeJay
félisten

Amikor nem bírja a HDD akkor szokott ilyen I/O hiba lenni, vagy ha bad/gyenge szektor van egyik részen

Csinálj egy HDSentinel felület ellenőrzést és meglátod mi a szitu
Néha nekem akkor volt ilyen mikor már csurig volt szinte a HDD és egyszerre autoDL bedobott vagy 20 lassú torrentet, egyszerűen nem győzte a HDD csapkodni a fejet és pár torrentre piros hibát dobott
amint töröltem valamit és csináltam rá ellenőrzést folytatta simán

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41400) BBéci válasza tothjozsi96 (#41398) üzenetére


BBéci
titán

Az I/O jelenleg nincs sehol, az értesítési területen volt üzenetben.

#41399TeeJay
A merevlemez egyharmada, 1 GB szabad.
Attól még lehet rajta hiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.