Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Cs1csó válasza Dumi86 (#41050) üzenetére


Cs1csó
félisten

AMúgy nem csinált semmit, csak jelezte, hogy PUA alacsony kockázat. Passz. Pont a Qbittorrent ami nyílt forráskódú.

(#41052) szimcsi válasza Dumi86 (#41048) üzenetére


szimcsi
senior tag

vagy csak win7 és kimaradsz a buliból:)

XP

(#41053) havri1 válasza enginev3.0 (#41045) üzenetére


havri1
félisten

Korlátoztam a kapcsolatok számát globális max 100. Ugyan úgy dobálja :((

havri

(#41054) enginev3.0 válasza havri1 (#41053) üzenetére


enginev3.0
félisten

Padavan?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41055) havri1 válasza enginev3.0 (#41054) üzenetére


havri1
félisten

Igen.

havri

(#41056) mpo válasza TeeJay (#41043) üzenetére


mpo
veterán

Nálam Home x64 van, eddig egyik verzió sem okozott gondot csak a a 4.3.4.1.
Defender nem szólt, mert AVG Free van és az se szólt.
I/O hiba és még el is szállt. Hiába láttam, hogy feltöltés, semmit nem vittek.
A 4.3.3. visszament és szépen muzsikál.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41057) havri1 válasza mpo (#41056) üzenetére


havri1
félisten

Valami nem stimmel ezzel az új verzióval.
Nálam ez a kapcsolat hiba, meg a defender... Tartok tőle, osszefugg.
Holnap tesztelek.

havri

(#41058) enginev3.0 válasza havri1 (#41055) üzenetére


enginev3.0
félisten

Firewall fül alatt látod hogy hány kapcsolat(?)od van az adott pillanatban, és hogy meghaladja a maximális számot amit megadtál a nat beállításokban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41059) havri1 válasza enginev3.0 (#41058) üzenetére


havri1
félisten

A router tuzfalaban én nem látok ilyen statisztikát. :W

havri

(#41060) enginev3.0 válasza havri1 (#41059) üzenetére


enginev3.0
félisten

Firewall netstat valami ilyesmi volt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41061) F34R válasza havri1 (#41053) üzenetére


F34R
nagyúr

probaltal router restartot? van mas szolgaltatasod is ami eszi a kapcsolatokat? nem utolso sorban ez nem egy 128mb ramos eszkoz?

(#41062) zsolt_64 válasza havri1 (#41059) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nekem tomato-m van és ott van ilyen figyelő conntrack a neve. a qb-ben 200 globális szál van most most 10-15 aktív seed van Ehhez jön még 2 gép és 2 mobil. ezután a router mutat 1800-2200 nyitott kapcsolatot , a maximális 15000 ből.

[ Szerkesztve ]

(#41063) havri1


havri1
félisten

Nem találok ilyen statisztikát továbbra sem. Majd csinálok róla képet, lehet rossz helyen keresem.
Restart volt igen, gyakorlatilag azonnal dobja a hibát. Érezhető jelenség most így nincs, hogy mind a 2 kliensben korlátoztam a globális kapcsolatok számát. Egyik 100 másik 50. De dobja. 26 kliens van csatlakozva rá, de eddig is így volt. 3 PC gyerekeké, nejemé, vagy 6 telefon, kamerák, legtisztító, okos konnektorok stb. Ezek WiFin. Nem hiszem, hogy túl sokat forgalmaznának, bár ki tudja. KB 3 napja kezdett el lassulni a net. Fura, mert speedtest 3 ns ping, és sebesség is megvan, de baromi lassan reagál a netre a böngésző, telefon, minden. Router a gyenge, itt látszik. 128mb igen, de azt 70-80MB szabad.
Egyik gép ami plexes gép, ott 10e torrent van bent, de globálisan 50 szál. Másik ssd-s, ott kb 500 torrent van bent, jelenleg globális 100 kapcsolat. Eddig ment korlátlanul, ami a csövön kifert. 3 napja valami történt, és nem jövök rá.

havri

(#41064) havri1


havri1
félisten

Megvan! 16e van engedve, és jelenleg 13e van úgy, hogy csak a laptop a kisgép van bekapcsolva :Y

[ Szerkesztve ]

havri

(#41065) zsolt_64 válasza havri1 (#41063) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Van 1 eccerű lehetőség, haldoklik a routered.. bármilyen csereszközöd nincs ?

update látom, ez nem normális, vírus a laptopon ????, próbáld meg csak az egyik gépet beengedni és monitorozd

[ Szerkesztve ]

(#41066) enginev3.0 válasza havri1 (#41064) üzenetére


enginev3.0
félisten

Adj neki többet, feljebb lehet vinni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41067) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#41065) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem javaslom az emelést, ez nem normális , valami felzabálja a kapcsolatokat. ez pl lehet egy botnet , vagy bármi ami erről a hálózatról terheléses támadást akar indítani, vagy port scannert...

Ha többet adsz szvsz azt is fölzabálja ez a valami...

[ Szerkesztve ]

(#41068) mpo válasza havri1 (#41064) üzenetére


mpo
veterán

Jó sok eszközt fölsoroltál.
Azt ki tudod-e deríteni, melyik IP címen van a sok kapcsolat?
Ha igen, azt érdemes ellenőrizni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41069) enginev3.0 válasza zsolt_64 (#41067) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam ugyan ez volt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41070) F34R válasza havri1 (#41064) üzenetére


F34R
nagyúr

wiresharkal nezd meg mi hasznalja notin es nagy gepen is... de ennyi eszkoznel ez a router harmatgyengye.

(#41071) zsolt_64 válasza F34R (#41070) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"3 napja valami történt, és nem jövök rá." ez a lényeg addig a router ellátta a dolgát. Hiába veszel erősebb router, ha megszívta valami vírussal, nincs aza a router ami ezt elbírná, mert a végtelenségig zabálja a kapcsolatokat.

Havril: kapcsold ki a routerben a wifit- teljesen, majd restart. gondolom van kábelre kötött géped, és azon monitorods a kapcsolatokat. Ezzel szvsz kiszűröd a kapcsolatzabálót. ha ez megvan , akkor egyenként visszaengedni . macerás , de biztos eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#41072) woodworm válasza F34R (#41070) üzenetére


woodworm
veterán

Nem gyenge. Mondjuk azt, hogy az utóbbi idők legjobban ajánlott hardvere van benne. Ha meg a ram lenne a kevés, akkor nem hiszem, hogy fele szabadon maradna.
Az öregség viszont utolérhette.

(#41073) #86564352 válasza Dumi86 (#41050) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amikor frissül a qb, a microsoft csak annyit lát itt egy új ismeretlen programverzió és mivel ingyesen opensource projekt a fejlesztő nem költött digitális aláírásra se. Néha egy hét is szokott lenni mire elterjed az új verzió és reputáció alapján már nem ugrik rá a rendszer, mert bekerült az adatbázisba hogy rendben van. Új verzió megjelenésekor gyakran már az edge smartscreen jelez letöltéskor. Most nem tette, csodálkoztam is, ment szépen, viszont másnap a defender már szólt. Szóval két megoldás: bízol a qb fejlesztőiben és engeded, vagy amikor jelzi van új verzió vársz még néhány napot a frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#41074) F34R válasza zsolt_64 (#41071) üzenetére


F34R
nagyúr

pont azert ajanlottam neki a wiresharkot mert kilistazza melyik process hasznal forgalmat, de szerintem egy process explorer is megmondana van e bunos a gepen.

(#41075) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Egy kérdés a fanatikusokhoz.
Aki több ezer torrentet seedel, annak mi értelme?

- Másoknak szeretne segíteni?
- Vagy presztízs kérdés hogy hány TB feltöltése van?
- Fontos a jó helyezés? Bár ezt sem értem.

Azért nem értem, mert gondolom legtöbben eNkór-ra tolják a cuccot, viszont amióta nincs letöltése számolás, azóta arány sincs, tehát nem értem miért fontos a több ezer torrent 0-24 seedelése. Csak egy kérdés, hátha jobban megértem.

Más, aki több ezer torrentet seedel, az ezeket a tartalmakat meg is nézi vagy tényleg, mi értelme? Bocsi az offért, csak kíváncsi lennék hogy kinek, miért éri meg.

(#41076) norba69


norba69
senior tag

Én azért seedelek, mert anime fan vagyok, és úgy gondolom, hogy ha már a fordítások készítésében, és a feltöltésekben nem tudok segíteni, akkor legalább seedelem azokat az anyagokat, amibe a közösség tagjai annyi munkát fektettek, és hosszú távon elérhetőnek tartom meg ezeket.
A helyezés, meg a feltöltés mennyiség csak mellékhatás, különösebben nem töröm érte magam.

(#41077) mgTerminator válasza tothjozsi96 (#41075) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én csak 700+ torrentet futtatok, és ezek mind benne vannak a Plexben, és azért futtatom őket hogy életben maradjanak és más is hozzá tudjon jutni. Én a sorozatokon kívül megnézek minden filmet, a húgom meg filmet is sorozatokat is nézi. Nem vagyok feltöltés és helyezés hajkurászó sem, sőt, le is van korlátozva 50 feltöltési szálra, mert nem akarom hogy izzanak a vinyók (a feltöltési sebesség nincs korlátozva).

(#41078) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Feltettem a qbittorrent legfrissebb verzióját a 4.3.4.1-et pár napja,most közölte velem a Windows 10 víruskergetője hogy alacsony kockázatú alkalmazás vagy micsoda.
Én hülye engedtem neki törölni,azóta nem indul el a legfrissebb verzió,hiába telepítettem fel újra,és vettem le a programok telepítése és törlésével,és tettem fel újra,nem indul el,a Windows 10 mondván:"nincs hozzá jogosultságom",pedig rendszergazdaként is futtattam
már.
Visszaraktam a 4.3.3-at,azzal minden oké.

Még játszadozzak a legfrissebb verzióval,vagy hagyjam békén?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#41079) Dragon3000 válasza tothjozsi96 (#41075) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom, amikor valami megtetszik, akkor örülsz neki, hogy nem 1-2MB/s sebességgel jön, hanem akár 100-zal is vagy nincs még törölve, mert van seeder, na az általad nem értett emberek miatt van rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

(#41080) mpo válasza Kezdő vagyok (#41078) üzenetére


mpo
veterán

Leírtam, miért raktam vissza a 4.3.3-at.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41081) Kezdő vagyok válasza mpo (#41080) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ha jól látom,nem volt visszatöltés?

(#41082) mpo válasza Kezdő vagyok (#41081) üzenetére


mpo
veterán

Volt elég baj.
#41034
#41037
#41056

Ha érted, akkor már elavult.

(#41083) Kezdő vagyok válasza mpo (#41082) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ja,látom már,köszi!

Nem gond,ha ezt a verziót kihagyom,és csak egy még frissebbet teszek majd fel rá?

(#41084) Dragon3000 válasza Kezdő vagyok (#41078) üzenetére


Dragon3000
veterán

A defenderen belül ott kell lennie a riasztásnak és a műveletet át kellene tudnod állítani, de ha megfelelően megy a 4.3.3, akkor szerintem édes mindegy, hogy melyiket használod. Nálam gond nélkül üzemel a 4.3.4.1 is.

(#41085) Kezdő vagyok válasza Dragon3000 (#41084) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Értem.
Arra lettem volna még kíváncsi,ha mondjuk kijönne a 4.3.3-ra a 4.3.5 verzió,fel lehet rá telepíteni úgy,hogy a 4.3.4-et kihagyom?

(#41086) enginev3.0 válasza Kezdő vagyok (#41085) üzenetére


enginev3.0
félisten

Fel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41087) havri1


havri1
félisten

Huh, megpróbálok sorba válaszolni a sok dologra.
Most hazaértem, és tesztelgettem.
Sehol nem fut torrent kliens, csak a plex, amit néznek is 2-en.
1200-1400 kapcsolatot írt a router tűzfala. És jó is minden.
A PC-n (SSD-3TB) kb 500 friss torrent van bent. Qbit 4.3.4.1 verzió. Globális szálak max 100, indít all. 5 perc után, 27000 kapcsolat lett, net még jó amúgy, gyors, válaszidő látszólag rendben.
Leállítom, várok vele 5 percet. Visszaállt a kb 3-4e kapcsolatra a router.
Laptopot indítom. Qbitorrent 4.3.4.1, 10131 torrent. Kapcsolatok száma globális max 50(!), várok 5 percet, 47000 kapcsolat a routerben. Itt fixálódik kb.
Leállítom, megint idle ~2000 a kapcsolatok száma.
Downgradeltem a qbitet 4.3.3-ra pcn, kapcsolatok száma korlátlan (pipa mindenhonnan ki, így ment hónapokon keresztül) és indítom, majd 5 perc után:

Laptop downgrade 4.3.3, kapcsolatok csak feltöltés globál 30 (ahogy eddig is volt), összes torrent indít, majd 5 perc után, hogy minden fut:

Felraktam a wiresharkot, de még nem ismertem ki, nem tudom használni.

havri

(#41088) pn4hvq válasza havri1 (#41087) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Viszonyításképpen:
qbit 4.3.3 - 209 torrent (most épp 150Mbps az up, letöltés nincs, és néhány chrome lap meg van nyitva): 2804 in use.

(#41089) zsolt_64 válasza pn4hvq (#41088) üzenetére


zsolt_64
senior tag

qb 4.3.4.1 kb 13 aktív seed + 2 gép + 3 mobil kb 2250 in use
És a routerbe 34 mega Ram van elfoglalva a 256 ból.

[ Szerkesztve ]

(#41090) havri1


havri1
félisten

Köszönöm!
Úgy néz ki megvan a hiba, vagyis a korlátokat elérte a kliens/router.
Természetesen most kavarás miatt vagy nem tudom, de elszállt az egyik 3TB HDD partíciós táblája (USB-s rackben vannak), és formázhattam, tölthetek újra mondent ami ezen volt :O :DDD

havri

(#41091) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Nemrég frissült a Qbittorrent, erre most nemrég a win10 úgy ahogy van, kivágta az egészet a francba.

Más is találkozott ilyesmivel, vagy csak nálam "túl erős" a védelem? :D

Up the Irons!

(#41092) F34R válasza EmberXY (#41091) üzenetére


F34R
nagyúr

fontebb errol volt szo.. okyan hogy eros vedelem nem letezik foleg win10-nel ;]

(#41093) EmberXY válasza F34R (#41092) üzenetére


EmberXY
addikt

Tudom, azért volt idézőjelben. :D

És akkor most próbáljam visszatenni az előző verziót?

Up the Irons!

(#41094) ElektrikusDE válasza EmberXY (#41093) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ez a te döntésed.

Én felvetem a kivételek közé és újratelepítettem a 4.3.4.1-es verziót.

Mindent folytatott rendben tovább.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#41095) EmberXY válasza ElektrikusDE (#41094) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is ezen a vonalon indultam el, egyelőre békén hagyja.

Up the Irons!

(#41096) Cs1csó válasza EmberXY (#41093) üzenetére


Cs1csó
félisten

A PUA védelmet kikapcsoltam, és utána töröltem a LOG-ot és kész. Tiszta lap.

(#41097) mgTerminator válasza havri1 (#41090) üzenetére


mgTerminator
veterán

Jártam én is hasonlóképpen, de megpróbáltad áramtalanítani teljesen és újracsatlakoztatni? Mert van amikor ez megoldja a pillanatnyi elmezavart.

(#41098) havri1 válasza mgTerminator (#41097) üzenetére


havri1
félisten

Ez volt az első, de sajnos más volt. Mivel ilyen eset még nem volt, és amúgy meg jól működik a HDD, és hibamentes, így a defraglerre tippelek. Egy hete kb tesztelgetem, de iszonyat lassú, és terheli a gépet, így volt, hogy többször leállítottam, vagy szüneteltettem, és szerintem az cseszett oda neki.

Egyébként, most a routerbe megemeltem a kapcsolatok lehetséges számát 32e-re, és 16-18e körül beállítottam, vagyis a 2 klienst úgy, hogy ennyi legyen az átlag. Így most tökéletes a net. Köszönöm még 1x a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

havri

(#41099) krealon válasza havri1 (#41098) üzenetére


krealon
veterán

A HDD es az USB HDD keret pontos tipusszamat meg tudad irni? (Esetleg a vezerlo IC feliratait a keretben?)

(#41100) havri1 válasza krealon (#41099) üzenetére


havri1
félisten

Persze, de csak holnap tudom, nem vagyok ott. Egyébként egy 3.5" orico dokkoló, és egy p300 Toshiba hdd. Vezérlőt nem fogom tudni, zárt a dokkoló. Amúgy kalap szar.. Ez a második, mert az első is hibás volt. Cserélte - illetve küldött másikat az eladó -. Ez 1 hdd-vel jól működik (kb 2 éve megy non stop), második hdd-t ha belerakom, pár óra múlva mind a 2 hdd-t elveszti. Gyakorlatilag ugyan azt csinálja mint most, hogy látja, de olvashatatlan a tartalom, majd se kép se hang. Annyi különbséggel, hogy egy off/on után lát mindent, tehát a HDD-n nem tesz kárt. Most elszallt a partíció, raw-nak látta utána minden. Formázni kellett. Nem volt rajta semmi olyan, csak torrentek, így lehúztam újra.
Hatalmasat csalódtam ebben a markában. Ugreen viszont nagyon jó, a többi az, és full megbízható.

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.