Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) C. s. válasza TeeJay (#41746) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
Nem rémlik a hír, szerintem az még az előtt lehetett, hogy bejutottam.

(#41752) makoss válasza woodworm (#41748) üzenetére


makoss
addikt

Már régóta mappába gyűjtöm amiket leszedtem, így véletlenül sem szedek le 2x ugyanazt.
Ha kijelölök ezek közül vagy 30 torrent fájlt, hogyan írja ki mennyi helyet fog foglalni? [link] :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#41753) woodworm válasza makoss (#41752) üzenetére


woodworm
veterán

Fájlkezelőben? Szerintem sehogy, amíg nem lesz oprendszer szintű támogatás a .torrent fájlokhoz.
Total Commanderhez létezik Nézőke plugin, de ott meg egyenként látod a tulajdonságokat.

(#41754) Infinity70 válasza C. s. (#41751) üzenetére


Infinity70
tag

Valószinűleg :P

Huawei P40 Pro

(#41755) makoss válasza woodworm (#41753) üzenetére


makoss
addikt

De, hogy gyűjtsek torrenteket ha valamikor lesz elegendő kreditem, ha nem tudom, hogy elegendő hely lesz a letöltéshez? Mert van ahol kredit alapú a letöltés. (20.000 kredit, és addig 24 óráig freeleech van)
Más lehetőség? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#41756) vesir válasza makoss (#41752) üzenetére


vesir
tag

A torrent FÁJLOK méretére vagy kiváncsi - ahogy írtad - vagy a torrent ÁLLOMÁNYOK méretére? Ha az előbbire, akkor kijelölöd az összeset, jobb klikk és tulajdonságok. Ha az utóbbira, akkor woodworm és ggg666 már leírta.

(#41757) woodworm válasza makoss (#41755) üzenetére


woodworm
veterán

Itt a válasz! Beteszed a kliensbe a torrenteket leállítva, akár külön címkével. Rászűrve pedig látni fogod az összméretet. Nem próbáltam végig a klienseket, a transmission remote gui biztosan megjeleníti.

(#41758) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Tudtok valami jó ingyenes töredezettségmentesítő programot?
A defraggler SSD-nek látja a RAID tömböket....

(#41759) Imrisko


Imrisko
tag

Bocsi lehet rossz topikba irtam a kerdesemet (Kodi), remelem itt kapok valaszt a kerdesemre
ncore-s gondomra:
Szeretnem megkerdezni a Kodin keresztul az Elementum app-t hasznalom a ncore-rol nezni a filmeket. Olyan gondom van, hogy pld. Nobody filmet akartam megnezni a kereson az Elementumban nemtalal semmit,de visszont a webes feluleten tobb talalat is van. Mi lehet a gond, tudnatok benne segiteni? Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#41760) C. s. válasza Infinity70 (#41754) üzenetére


C. s.
addikt

Olvastam valami cikket a témáról, abban azt írták, hogy 2 éve indult, csak azt nem tudom, hogy a cikk mikori. :D Gondolom, induláskor volt hír az oldalon.

(#41761) mgTerminator válasza mgTerminator (#41758) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ebben a szakmában senki nem használ töredezettségmentesítőt csak én?

(#41762) norba69 válasza mgTerminator (#41761) üzenetére


norba69
senior tag

Aki annyit tölt le, hogy komolyabban töredezne tőle a lemez, az ssd-re tölt és merevlemezre áthelyez, úgy meg nincs probléma.

(#41763) Dragon3000 válasza mgTerminator (#41761) üzenetére


Dragon3000
veterán

Töltök ssd-re is, de több hdd-re is megy a töltés, nem foglalkozom vele, elvagyok a windows saját vackával is.

(#41764) Imi1981 válasza mgTerminator (#41761) üzenetére


Imi1981
veterán

Én szoktam! O&O defrag - ot használom ami hetente automatikusan töredezetségmentesít. Nekem ez tetszik a legjobban.

(#41765) mpo válasza Imi1981 (#41764) üzenetére


mpo
veterán

Nálam a Windows végzi hetente és rendben vannak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41766) Imi1981 válasza mpo (#41765) üzenetére


Imi1981
veterán

Az is jó csak szörnyen lassú. Pedig az O&O defrag sem villám de azért gyorsabb úgy, hogy töredezetségmentesít és sorba is rakja a merevlemezen a fájlokat.

(#41767) mgTerminator válasza norba69 (#41762) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na hát ez az hogy én is SSD-re töltök és úgy kerül át a vinyóra, szóval nem is értem hogy a fenébe lett töredezett a vége. Ráadásul mióta az alaplap kezeli a RAID tömböket, azóta ezt a 2db 3Tb-os vinyót SSD-nek látja és elég szarul csinálja... Ezért kérdeztem meg hogy más használ e meg mi vált be.

(#41768) Dragon3000 válasza mgTerminator (#41767) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerű, ha esetleg valamit törölsz a hdd-ről utána máris töredezett lesz, mivel ssd-nek látja a tömböt, így nem is végez rajta töredezettség mentesítést a rendszer.

(#41769) mpo válasza Imi1981 (#41766) üzenetére


mpo
veterán

Mivel a háttérben csinálja és észre sem veszem, tőlem lehet lassú is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#41770) mgTerminator válasza Imi1981 (#41764) üzenetére


mgTerminator
veterán

Felraktam, kipróbáltam, nyert!
Nem SSD-nek ismeri fel azt a bizonyos meghajtót és egész gyors, na meg tud egyszerre több meghajtót is csinálni, nem csak egyenként.

Köszi a tippet :R

[ Szerkesztve ]

(#41771) Apucy01 válasza mgTerminator (#41770) üzenetére


Apucy01
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#41772) Imi1981 válasza mgTerminator (#41770) üzenetére


Imi1981
veterán

Én is 4 meghajtót töredezetségmentesítek vele és precízen csinálja. Meg többféleképpen is tud bár én az alapot használom mert tökéletes. Ja és nCore-on fent van a pro verzió! 🙂

(#41773) mgTerminator válasza Imi1981 (#41772) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tudom, de itt ilyet tárgyalni nem szabad :D

(#41774) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Bariköztet honnan lehetne letölteni? Mert a Bithumenen abbamaradt a feltöltés....

(#41775) Apucy01


Apucy01
őstag

Srácok! a kliensben mi ez a milkei.cc?

És mi ez az 1 hiba? :F

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#41776) Dragon3000 válasza Apucy01 (#41775) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak párat kellett volna visszaolvasni, ncore teszt oldalához tartozik, de ha rámennél a milkei-re, akkor még látnád is, hogy melyik torrent esetében van az a tracker. A hiba egyszerűbb, ha rámész, lehet az egyik ncore.pro trackerrel lévő torrentet dobja oda vagy csak törölve lett az oldalról az egyik torrent.

[ Szerkesztve ]

(#41777) mpo válasza Apucy01 (#41775) üzenetére


mpo
veterán

Olyan nincs a képen. :)
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#41778) BBéci válasza Apucy01 (#41775) üzenetére


BBéci
titán

Milkie!
Pár napja én is ugyanezt tapasztaltam és kérdeztem, sajnos a válaszokból számomra nem derült ki, hogy miért jelzi hibának (ettől függetlenül az nCore seedeltnek tekintette és számolta az időt) a kliens. Szerencsére pár óra után (vagy másnapra) kikerült onnan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41779) Dragon3000 válasza BBéci (#41778) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert te nem is azt kérdezted pár napja, hanem csak a milkie trackerről érdeklődtél, amire kaptál is választ, illetve korábban már volt említve, hogy a .pro tracker nem megy és ezért teszi azon torrenteket a hiba részbe a kliens. Ha zavar törlöd a torrentekből a .pro trackert és kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#41780) Apucy01 válasza mpo (#41777) üzenetére


Apucy01
őstag

köszi kolléga! :D

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#41781) Apucy01 válasza Dragon3000 (#41776) üzenetére


Apucy01
őstag

minden magról töltött torrentre azonnal benyomja a hibát.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#41782) Dragon3000 válasza Apucy01 (#41781) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert minden magról letöltött torrent tracker részén szerepel a pro-s tracker is, ami nem üzemel, így egyből bekerülnek a hiba részre. Ha zavar kijelölöd a torrenteket tracker szerkesztése és törlöd a pro-s trackert.

(#41783) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amikor az 1GB torrentből 270gbot sikerül seedelned :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41784) F34R válasza enginev3.0 (#41783) üzenetére


F34R
nagyúr

Ki szerepel benne? :DDD

(#41785) TeeJay válasza F34R (#41784) üzenetére


TeeJay
félisten

Kapós néni lehet vagy valami nagyon beteg téma azokat viszik ennyire :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41786) enginev3.0 válasza F34R (#41784) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még csak nem is extra

Arian.Joy.And.Kiara.Cole

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41787) TeeJay válasza Dragon3000 (#41782) üzenetére


TeeJay
félisten

Előbb másolja ki, törölje majd ismét tracker szerkeztés és illessze be újra úgy már nem lesz hibára dobva mégis megmarad a tartalék tracker :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41788) Apucy01 válasza TeeJay (#41787) üzenetére


Apucy01
őstag

így már jó! :K

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#41789) BBéci válasza Dragon3000 (#41779) üzenetére


BBéci
titán

Azért kérdeztem, hogy mi az, mert hibát jelzett a kliens.
Nem szerkesztettem, mégis kikerült a hiba részlegből. Nem értem, de nem izgat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#41790) bolic


bolic
őstag

Nos kérem szépen, itt van a saját gépem, azaz első generációs intel i7 konfig, gyönyörűen ment a qbittorrent 4.3.2 kliens program, semmi erőforrást nem igényelt! :Y :R Processzor 36 C fokos volt, mikor 115 MB/s-al töltöttem le WD RED winyóra. Minden szuper, jó lenne cserélni és felújítva (pl. új tápegység, új ventilátorok és új SSD és új HDD-k, meg pláne új gombelem) helyezni a volt szerver helyére. :DDD :N Sebaj, mostantól dél 12-tól kb. délután 4-ig vagy kb. délután 6-ig szándékomtól függ seedelhetek saját gépemen.

Sajnos végleg tönkrement az AMD ATHLON X2 konfig, próbáltam újraindítani a gépet kb. 2 nap múlva, gondolom túlmelegedett a proci, tévedtem, tönkrement. REST IN PEACE! Kb. 13 évet szolgált folyamatosan éjjel-nappal. :R

Igazán nagyon sajnálom, kénytelen vagyok saját lakáspénzemből költöm majd új szerverre, hogy mikor az attól függ, hogy megint szabad-e ember leszek vagy nem. Ha nem, kénytelen vagyok kérni a segítséget tőletek a szerver alkatrész vásárlásában és beüzemelésében, előre is köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#41791) valakky válasza bolic (#41790) üzenetére


valakky
aktív tag

nekem van valami coreduo-s gépem, a por lepi évek óta, még az első időkből amikor 2 magosat gyártott az intel. hp desktop, sff, nem állóház, szóval nemtom, mennyi vinyót lehet belegyömöszölni... van benne vagy 3 giga ram, meg talán egy 250 gigás hdd, slim dvd olvasó. ennyit tudok hirtelen róla felidézni.
bekapcsolom, ha megy, akkor a pk-égért elküldhetem (gondolom nem tolna megyében vagy).

[ Szerkesztve ]

(#41792) mgTerminator válasza mgTerminator (#41774) üzenetére


mgTerminator
veterán

Valaki? :U

(#41793) Dragon3000 válasza mgTerminator (#41792) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahol fent vagyok és oda is rakják fel, ott is megállt, gondolom maga a csapat, akik készítették, azok álltak valami miatt le, legrosszabb esetben ott az rtl most és keresel hozzá valami letöltési lehetőséget.

(#41794) bolic válasza valakky (#41791) üzenetére


bolic
őstag

Köszönöm, már nem kell a retró gépek. :D Csak új 11. generációs i7 érdekel, pesze felszámolom a munkadíjat is. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#41795) Dragon3000 válasza bolic (#41794) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem használod ki, amivel többet tud, mint a 10. generáció, akkor felesleges pénzkidobás, mert a legtöbb esetben semmivel sem gyorsabb, de sokkal drágább lett.

(#41796) zsolt_64 válasza valakky (#41791) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nekem is porosodik 1 coe2Duo 8400 4 giga ram meg valami ASUS alaplap, de az a baj ezekkel hogy egyszerűen már nem üzembiztosak.
Csak akkor érdemes foglakozni velük ha egy usb-ről bootolható memtest86+ több órán át hiba nélkül fut.

(#41797) valakky válasza bolic (#41794) üzenetére


valakky
aktív tag

hát, nekem a háziszerver egy sima 10 wattos j3455, egy itx asrock lapban, de gyanítom egy 6w -os 4 magos is simán bírná, amire használom. mentések futnak rá, 3 ip kamera, fut rajta az emby a tévéknek, plusz még 2 progi, ami különféle mentéseket, tükrözéseket csinál időnként, éjjel. meg pár pc-s sallang. fene se tudja bírná-e a gigabit torrentet, de nem dőlnék a kardomba, ha nem, vagy zokognám össze a kispárnát lefekvés előtt. mondjuk nem is fenyeget, valami 500/30 a max., de arra sincs szükségem.
meg egész jó sebességgel kódol az inteles vga x265-öt.

[ Szerkesztve ]

(#41798) canniball


canniball
nagyúr

Ha már témánál vagyunk: mi lenne az alap itx konfig (mobo+cpu+ram), ami megfelel a célra (torrent+smb)? Jelenleg egy integrált lap küzd az elemekkel, de igencsak döcögve látja el a feladatot és arra ugyan számítottam hogy nem fogja kihajtani a teljes (1000/300) sávszélt (ez nem is volt elvárás), arra viszont nem hogy néha el is dobja az ékszíjat (hiába próbálgatom visszavenni, nem találtam olyan beállítást amivel minden stabil lenne).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#41799) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok! Az mitől lehet hogy a qBittorrent nem seedel nekem olyan jól mint az uTorrent 2.2.1? Mindent beállítottam, de mégse akar normálisan seedelni, letöltésbe viszont sokkal jobb mint az uTorrent. Beállításokat szerintem jól beállítottam. Az első globális előtt hagytam csak pipát és beírtam 600at, a többi elől kivettem a pipát. Nem vagyok natolva és a port is nyitva van.

(#41800) Cs1csó válasza korpas15 (#41799) üzenetére


Cs1csó
félisten

Biztos lesz aki segít beállítani de HA:
- modern hardvered van pl. SSD több magos CPU stb.
- modern, 64 bites Windows 10

Akkor engedd el azt a régi 32 bites torrent klienst és helyette használd a 64 bites Qbittorrentet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.