Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) TeeJay válasza melbourne (#27493) üzenetére


TeeJay
félisten

régen 20/20 DIGI-vel is top 200-ban voltam

legyen baromi sok megosztott adatmennyiséged
legalább 1TB jó ha van
legyen legalább 300 torrented, minél régebbiek annál jobbak
8-10éves ebook a legjobb erre
mellette meg aktuálisan töltsed azonnal a napi HDXXX adagot, összes HD film kategóriát, HD sorozatot, Game ISO és RIP-et és lesz friss torrented is amit 2napig visznek mint a huzat

havonta csinálsz 5-10TB feltöltést simán top 100-ban leszel
ja a lényeg hogy éjjel nappal fusson a gép a sok torrenttel és legalább RSS-en vagy autoDL-el azonnal told be a főbb kategóriákat amit írtam
otthoni PC-m i7-4790K procis de turbo tiltva van és feszültség is le van tekerve így 2SSD-vel meg 4HDD-vel sem fogyaszt sokat
havi 1ezer kb. az áram a gépre azt kibírom a net meg úgyis gyors szóval legyen használva
ma már tök felesleges seed szervert bérelni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27502) havri1 válasza TeeJay (#27501) üzenetére


havri1
félisten

Egy fogyasztásmérővel nem tudod megmérni pontosan? Nekem monitorral 67w körül fogyaszt, havi szinten 1700Ft körül fogyaszt a gept, ez tény, 2 eszközzel mérve.

havri

(#27503) TeeJay válasza havri1 (#27502) üzenetére


TeeJay
félisten

oké de monitor nem megy rajta max napi 2órát
most nem tudom lemérni mert 6-os osztóba van dugva a 2PC 2 monitor Hifi meg TV
de majd új lakásban lemérem mit fogyaszt egy nap alatt
1000körül lehet a havi + áramdíj de kit érdekel úgyis böngészek rajta egy keveset amellett hogy töltöget
a laptop fele ennyiből is elmegy de azt nem lehet bővíteni meg nem bírja a nagy sebességet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27504) havri1 válasza TeeJay (#27503) üzenetére


havri1
félisten

A géped fejlett, keveset fogyaszt. Gyerekek AMD és xenon gépei 100w felett vannak, monitor nélkül, na az már nem kevés torrentre.

havri

(#27505) TeeJay válasza havri1 (#27504) üzenetére


TeeJay
félisten

hát a 4790K-t sosem lehet majd annyira letekerni mint egy 14nm-es i3 vagy i5-öt
turbo ki van nyomva így max 4GHz az enyém 4magra 8 szálra
még a HT-t tilthatnám hogy csak a 4 fizikai mag legyen de ahogy néztem nem fogyaszt sokkal kevesebbet
ja és az alap feszültség jócskán lentebb van húzva így tényleg 20watt körül ír CPU package-re AIDA64 üresjáratban seed esetén
letöltéskor ha 800megabittel töltök 25% a prociterhelés de az ritkán van

ha tehetném valami 65W procis Ryzen-t raknék össze 16-32GB RAM mellett
és 2db M2 SSD-vel meg 2 darab SATA3 SSD-vel nyomnám, HDD már nem lenne benne
akkor halkabb is lenne meg még kevesebbet fogyasztana :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27506) Dumi86 válasza makoss (#27491) üzenetére


Dumi86
senior tag

Friss hálókártya driver avagy wifi driver fel van rakva? :) Ugyanis nálam pontosan a driver frissitése oldotta meg ugyanezt a gondot ami neked van.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#27507) melbourne válasza TeeJay (#27501) üzenetére


melbourne
csendes tag

Az gond, hogy Ncore staff sok mindent félreért.
Ebben a topickban is olvastam jó párat.
Ekkora számokból akár olyan követeztetést is levonhatnak, ami nem igaz és én húznám a rövidebbet.

(#27508) TeeJay válasza melbourne (#27507) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt nem értem :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27509) Cs1csó válasza TeeJay (#27508) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor már ketten vagyunk.

(#27510) melbourne válasza TeeJay (#27508) üzenetére


melbourne
csendes tag

Túlnagy mennyiségű feltöltést akár úgy is értelmezhetnék, hogy manipulál valamit az ember segédprogikkal.

(#27511) TeeJay válasza melbourne (#27510) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezt te sem gondoltad komolyan. Nincs arány rendszer minek kellene csalni? Csak tölts és seedelj aztán kész senki nem fog csalónak tartani annyit úgysem tudsz feltolni mint mi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27512) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

van vagy 10 sorozat amit mindig töltök, meg lehetne oldani automatikusan ezt a folyamatot qBittorrentben?

Mag-ra fel
torrent letölt
ha lejött akkor NAS-ra megfelelő mappába (sorozatok/sorozat neve) átmásol

Szóval ezen agyalok mindig de neki még nem álltam, és előtte gondoltam bekérdezek itt is, hogy egyáltalán lehetésges-e.

Köszi! :R

https://geekpulse.hu

(#27513) TeeJay válasza Skynet258 (#27512) üzenetére


TeeJay
félisten

RSS-be beírod és mindig tölti ha megy a gép

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27514) MasterMark


MasterMark
titán

qBittorrent-ben lehet valahogy alapértelmezetté tenni szekvenciális letöltést? Konfig fájlon keresztül érdekelne. :R

Switch Tax

(#27515) Cs1csó válasza MasterMark (#27514) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha van sok seed-er akkor automtikusan így szedi - elvileg - tehát sorban. Tehát ha van 100-200 seeder akkor egymás után szedi le a szeleteket de kevés van akkor ami jön.

(#27516) Janusz001 válasza melbourne (#27493) üzenetére


Janusz001
őstag

Szerintem nem kell, nálam 22mbit feltöltés van, napi kb 8 órát megy a gép, 200+ torrent bő 2tb mennyiséggel, így simán hozom a 15k körüli havi helyezést.
Nálam a gép seed közben olyan 90w körül eszik a fogyasztásmérő szerint, monitor nélkül.
Aztán majd ha megjön a blitzwolf smart fogyimérő, majd tudom kísérni cakli pakli mindennel együtt a fogysztást napra lebontva.

(#27517) gF válasza Skynet258 (#27512) üzenetére


gF
senior tag

A letöltést meglehet oldani simán RSS-el. Viszont a másolás már keményebb dió, ha nincsenek programozási ismereteid. Ahhoz mindenképpen írnod kell egy saját batch szkriptet.

[ Szerkesztve ]

(#27518) Geth válasza Skynet258 (#27512) üzenetére


Geth
addikt

Nálam egy rém egyszerű script fut le amikor lejött a torrent (erre kell lennie hooknak a kliensben), ami lényegében meghívja a filebot nevű csodát. Annak az amc scriptje szépen bemásolja (Linuxon opció a hardlink) a megfelelő helyre. Én ezzel etetem a Plex-et, az elég kényes a struktúrára.

(#27519) Tudatlanka2 válasza fatal` (#10031) üzenetére


Tudatlanka2
újonc

Kedves Hunfatal! Abszolút nem értek a dolgokhoz, de lehet, hogy igazad van. Mikor frissítést telepítettem, megkérdezte adok-e jogosultságot, hogy hozzáférjen ahhoz a mappához a bittorrent, ahová tölt. Arra klikkeltem, hogy nem, mert valami gyanús nevűt dobott fel, hogy az szeretne hozzáférni, meg a vírusírtó is kérdezte, hogy karanténba helyezze-e vagy kivételek közé teszem. Kérdésem: Hogy kell a kivételek közé tenni? A bittorrent telepítési mappáját állítsam be? Másik, hogy hogy tudom mégiscsak engedélyezni neki, hogy hozzáférje a letöltési mappához?Most nem megy a letöltés, feltöltés, “elakadt”-at ír.Kérlek egyszerűen fogalmaz, halandó nyelven! :) Köszi!

(#27520) ggg666 válasza Tudatlanka2 (#27519) üzenetére


ggg666
őstag

Elég friss hozzászólásra válaszoltál!

[ Szerkesztve ]

(#27521) Cs1csó válasza Tudatlanka2 (#27519) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen régi hozzászólásnál - nem figyeltem hogy akinek írtál mennyire aktív jelenleg az oldalon aktív azt látom - írj neki privát üzenetet, hátha ott hamarabb olvassa.

(#27522) C4mp3r


C4mp3r
addikt

bittorrent 7.2.1-et hasznalok most mar par eve, eddig semmi problema nem volt vele, de par hete/honapja elojott egy nagyon idegesito dolog, hogy random idokozonkent a ui egyszeruen lefagy. a program mogotte mukdoik tovabb, mert hasznalja a netet es tekeri a vinyot, de a grafikus interfesz nem valaszol es csak force quittal lehet kilepni. goindolom nem kell mondanom mennyire idegesito ezutan minden megnyitaskor varni, hogy ujraellenorizgesse a toltodo torrenteket es minden ami nem force seed torrent atvalt queued seed-re. nem szeretnek atvaltani masra, mert nincs kedvem 4k+ torrentet migralni, illetve a qbittorrentel van tapasztalatom, az meg random kilep tehat ott sem vagyok sokkal elorebb. win 7 ultimate

[ Szerkesztve ]

(#27523) enginev3.0 válasza C4mp3r (#27522) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez az, qbittorrent nem csak nekem lép ki random :P

Amúgy válts vissza régi bittorrentre

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27524) proradeon válasza enginev3.0 (#27523) üzenetére


proradeon
őstag

A random kilépést egyébként a kevés memória okozza. Nálam megszűnt ez a probléma, mióta bővítettem a RAM-ot. :)

(Persze ettől még nem normális, hogy csak úgy kilép, de íme a megoldás.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27525) havri1 válasza enginev3.0 (#27523) üzenetére


havri1
félisten

Tényleg, mennyi ram van benne?
Nekem a plexes notiban 8GB van, plex+qbitt (1700 torrenttel), és bírja szegénykém.
De határon lebeg.

[ Szerkesztve ]

havri

(#27526) Belmondo


Belmondo
kezdő

Hello!

Két routert használok (külön MAC címekkel rendelkeznek), T-home ugyanazon előfizetéshez (IP ugyanaz),

mindig ugyanarról a laptopról.

Be kell e jelentenem ezt a tényt az Ncornál vagy feltüntetni az adatlapomon, szankciók elkerülése végett?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27527) sfdrakex válasza Belmondo (#27526) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem hiszem, hogy gond lenne, sok éven át használtam az ncore-t több gépről, amik különböző helyen, eltérő szolgáltatóknál voltak, soha nem volt gondom belőle. Az, hogy 1 ipről 1 géppel bejelentkezel, több router mögül, szerintem nem is nézik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#27528) Gézengúz válasza Belmondo (#27526) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az a gond, akkor kell szólni, ha egy ip-ről több felhasználónêvvel akartok torrentezni.

(#27529) enginev3.0 válasza havri1 (#27525) üzenetére


enginev3.0
félisten

8gb
plexes gépben csak 4

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27530) F34R


F34R
nagyúr

Decemberben jon a Venom Bluray.... ma lattam egy jominosegu Webripet, kivancsi leszek mikor lesz fent az elso magyar release :U

(#27531) enginev3.0 válasza F34R (#27530) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem kb holnap

Amúgy jó film, nekem tetszett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27532) F34R válasza enginev3.0 (#27531) üzenetére


F34R
nagyúr

Webrip Magyar? kizart.

Jo. es ugyanaz az extra rajta van mint a BD lemezen... nem spoilerezek :P

[ Szerkesztve ]

(#27533) enginev3.0 válasza F34R (#27532) üzenetére


enginev3.0
félisten

Webripre magyar mozis hang

Nálam azt a plex nézők már nézni szokták

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27534) TeeJay válasza proradeon (#27524) üzenetére


TeeJay
félisten

8GB RAM melett röhögve kell mennie :K
nekem sosem volt olyan bajom mint ami engine-nek
ő nála valami bermuda háromszög van vagy passz
toltam én is 1200 torrentet egy hétig pár hónapja és semmi gondja nem volt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27535) iguana válasza TeeJay (#27534) üzenetére


iguana
őstag

itt egy 2 magos, lassan 13 éves compaq laptop teszi a dolgát hosszú távú seed-ben.
win7, 4(!!!) GB RAM, 100(!!!) Mbit hálókártya. igazi kávédaráló ősgép, de teszi a dolgát.
böngészni is fájdalmas rajta, de megtartottam. akku nulla.
havonta talán 2-3x újraindítva, a frissítések miatt (win, qbit), gyakorlatilag el is feledkezem róla. :)

soha_egyszer sem állt le, pedig 400+ torrent van benne. nem most. hosszú, hosszú évek óta.
(hazudtam. ennyire nem tudom, és nincs probléma vele: 950 db torrent van benne)

a desktop gépem erősebb, de az sem erőmű: i74790, most már 16 GB, "sima" HDD, FTTB terület, nagyon ritkán kevés a HDD.

ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#27536) TeeJay válasza iguana (#27535) üzenetére


TeeJay
félisten

azért mondom nála valami bekavar
de inkább használ 10éves utorrentet
nálam tökéletes a qbittorrent 4.1.4 is és szépen fut a gépen a seed és letöltés is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27537) enginev3.0 válasza TeeJay (#27536) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bizony bizony
De a 10 éves klienssel megeszek bárkit :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27538) Cs1csó válasza iguana (#27535) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre már megérné feltenni egy Linuxot és arra mondjuk valami Linux-on kedveltebb torrent klienst pl. Transmission, rtorrent, deluge vagy a Qbit is jó.

(#27539) M107 válasza enginev3.0 (#27537) üzenetére


M107
addikt

:R

Az új 1809 win 10 alapból ennyi dologgal ennyit eszik :

Kell oda a memória 8 GB már nem elég, sajnos win10 alatt, pedig alig fut valami.

S lehet hogy ezért záródik be a qbit a kevés lesz a memó, a több ezer torrentre.
16 GB megpróbálnám, de nem az én gépem elnézést hogy közbe szóltam.

UI:

Ezt elfeledtem ennyi ideje megy a gépem :

Üzemidő 5680 mp (0 nap, 1 óra, 34 perc, 40 mp)

Tehát nem régen, szóval az új 10-es bulid eszi a memót, a rég 1803-as megállt ilyen kor 1.8-2.1 GB-nál, tudom mert sűrűn nézeget naponta többször is, olyan 50-100 biztos random időközönként.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27540) TIT válasza M107 (#27539) üzenetére


TIT
veterán

Elég a 8gb bőven,ugyanannyit eszik mint a 1803-nál.

(#27541) enginev3.0 válasza M107 (#27539) üzenetére


enginev3.0
félisten

Torrentes gépen max 50-60 torrent fut
Only SSD

Mégis bezárul

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27542) M107 válasza TIT (#27540) üzenetére


M107
addikt

:R

Mennyi torrent-tel?
Mert neki ezer felett van.
"enginev3 által futtatott torrentek (1340) " 2018-11-29 10:31 "

UI:

Nekem pedig amióta a 1809 es van fent és eredeti win-em van azóta ennyit eszik a 1803 meg amit fentebb leírtam.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27543) M107 válasza enginev3.0 (#27541) üzenetére


M107
addikt

:R

Az NTFS 16 EB tud max file size elkezelni a root könyvtár részen úgy hogy ha nincs annyi ami azért elég sok nem ott keresendő a hiba.

2 lehetőség van, vagy Linux és Qbit vagy memória bővítés 16 GB-ra.

Anno szerverren az alap "40" file size number feltornázva 500-ra és tuningként 2000-re módosítva be is fagyott a kliens.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27544) Erdei88 válasza enginev3.0 (#27541) üzenetére


Erdei88
veterán

Kicsit lemaradtam a történetedben, pontosan hol jársz most? Windows reinstallon is túl vagy már?

(#27545) TIT válasza M107 (#27542) üzenetére


TIT
veterán

Hát nem annyival :)

(#27546) enginev3.0 válasza Erdei88 (#27544) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen

Színtiszta msdn iso, amit itt ajánlottak

1-2napig ment a qbittorrent aztán egyszer mikor töröltem egy nagyobb méretű torrentet akkor bezárult ugyan azzal a hibával mint korábban

A plexes gépen szintén win10 msdn reinstall volt, azon töröltem a whatpulse, vnc servert, winpac-et is, kb egy hete szépen fut, de azelőtt is ment ennyit, aztán egyszer bezárult.

Most kíváncsi vagyok lesz e random close

Szintén érdekesség, hogy szinte mindig akkor zárul be mikor kezelem a qbittorrentet, ezért is töröltem a vnc szervert, mert azt más itt nem használ csak én

De azóta jött még egy fórum kolléga akinek random magától bezáródik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27547) proradeon válasza enginev3.0 (#27541) üzenetére


proradeon
őstag

Nem is a torrentek számától függ. Elég néhány nagyobb torrent sok peer-rel, és máris kevés lesz qbt-nek a 8GB (főleg minden mással egyetemben). Hiába látszik a feladatkezelőben az, hogy csak 1-2GB-ot eszik, valójában jóval többet elhasznál.

Én mindenesetre jót mosolyogtam a "8GB bőven elég" hozzászólásokon. :) Véleményem szerint nem, nem elég. Manapság már legalább 16GB kell az olyan felhasználóknak, akik nem hétköznapi userek (és az ilyen hardcore torrentesek, mint ti, nem számítanak hétköznapi felhasználónak.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27548) Cs1csó válasza proradeon (#27547) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég lehet HA az a gép valami lebutított linux-os célgép torrentre, persze ha valaki a saját gépén akar ennyi torrentet futtatni és még mellett tolni a BF5-öt annak inkább 32GB kell.

(#27549) #95590400 válasza TeeJay (#27501) üzenetére


#95590400
törölt tag

sőt, úgy általában még ez is felesleges szinte bárkinek, aki csak folyamatosan használni akarja az oldalt, anélkül, hogy kidobnák. pl. semmilyen érdemi különbség nincs az elite/legend között a felhasználók 99.99%-ának. a legtöbb oldalon meg folyamatosan osztogatnak feltöltésre beváltható pontokat, seed időért, meg mennyiségért.
elite rangot meg akár már egy jobb rúterrel is lehet hozni, egy max 2 terás vinyóval, mindenféle autodl, meg xxx folyamatos töltögetése nélkül, csak azt leszedve, ami kell, akkor törölgetve a régebbi letöltések közül, mikor helyre van szükség.
a feltöltésre odaadva mondjuk max 5 megát, meg 5 aktív torrentet, 100 környéki torrentre.
tény, hogy nem lehet őket gigabittel tolni, de nekem 12e ft-ért lőtten simán hoz le- nek 60 megabitet, ntfs-en 40-et, mellette még azért el is rútolgat a 2 mag, 4 szál, helyi hálón is bőven lehetne nézni uhd-t letöltés mellett. 2 hetet ment, simán tartottam ezekkel az opciókkal a pozíciómat, meg elmozizgattam ugyanúgy a helyi hálóról.
sajna mondjuk a transmission, rtorrent nem tud szeletenként haladást, mint a qbit, de ha meg azonnal nézni akar valaki valamit, akkor arra azért van laptop, asztali gép.

(#27550) enginev3.0 válasza proradeon (#27547) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezért nem kell nekem qbit, nem fogok pénzt áldozni ramra, mikor a többi kliens hibátlanul elmegy 8gb-ból :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.