Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) Cs1csó válasza havri1 (#27700) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt tudom de csak a képlet mélyén látható ez az érték és az eltünedező torrentek azt mutatják nem igazán működik. Valami komolyabb és látványosabb elismerés kellene. Hiszen annál fontosabb nincs egy torrentoldalnál hogy minél több tartalom legyen elérhető, szép hogy az Avatar-ból van vagy 40 változat de ha közben értékes torrentek tűnnek el akkor ez nem sokat ér.

(#27702) M107


M107
addikt

:R

(The Nun) s magyar 5.1 :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27703) enginev3.0 válasza M107 (#27702) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pont most fejezzük be, elég gyenge volt, de egy munkaidőt megért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27704) havri1 válasza enginev3.0 (#27703) üzenetére


havri1
félisten

Erre sztem kár pazarolni az időt :(

havri

(#27705) Forestal


Forestal
tag

Tisztelt Fórumtársak!
Sima mezei felhasználó vagyok az nCore-n, bár a mai nappal vásárolt. prémium tagságom lett. Az a problémám hogy már 2. alkalommal jött 30 napos letöltés megvonás büntetés. A következő alkalommal végleges kizárás. Nem megy a feltöltés csak a letöltés. Havi szinten 300.000. vagyok múlt hónap még 149.000-en állt a mutató.
Szeretnék valaki olyan hozzáértőtől segítséget kérni, aki Budapesten házhoz jönne és befinomhangolná a rendszert, + kicsit kiokosítana a lényegről mire figyeljek stb. mert már a hócipőm tele van az egésszel. Egy 8 gigás fájl pld. 10 perc alatt lejött eddig de áttértem qBittorrent-re 4.1.4 mert ez a támogatott torrent. Természetesen nem kérném ingyen, megfizetném a fáradtságát. Win 10-em van, nincs routerem, csak egy UPC modemem, 3. generációs i5, 8GB Ram és csak az nCore.cc szándékozom használni. Nagyon szeretném hogyha működne ez az egész, de nincs senki hozzáértő ismerősöm. Help Please! :O

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#27706) Janusz001 válasza Forestal (#27705) üzenetére


Janusz001
őstag

Első körben javaslom az ncore gy.i.k. olvasmányát, abban qbittorrent beállítás/seedelés/aktív,passzív mód, valamint szintén az ncore qbittorrent forumban is biztos segítenek.

(#27707) enginev3.0 válasza Forestal (#27705) üzenetére


enginev3.0
félisten

Délután lesz időm és írok :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27708) Janusz001 válasza Forestal (#27705) üzenetére


Janusz001
őstag

Még valami, figyelmeztetés ncore -on feltöltött adatmennyiség miatt nem jöhet, a seed -ben töltött idő számít, nézd meg a hit n run -ban, hogy ott mit ír, milyen seedelési kötelezettségeid vannak.

(#27709) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.

Transmissionben hogyan tudom beállítani hogy ne passzív legyek?
bH-n látom magamat,hogy az vagyok, egy netes karbantartás óta van ez az állapot. NAT-olva nem vagyok, ezt megnéztem.
köszönöm a segítséget

u.i.: NAS-on fut a TM, xpenology alatt

(#27710) enginev3.0 válasza Möhe (#27709) üzenetére


enginev3.0
félisten

Routerben port engedélyezés?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27711) Möhe válasza enginev3.0 (#27710) üzenetére


Möhe
addikt

Megvan, de lecsekkoltam ,és mégsem.
Trékomos vagyok,de a saját routeremben van a netes bejelentkezés, a modemen csak a tv jön.
T-topikban érdeklődjek?

(#27712) Intruder2k5 válasza Möhe (#27711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Online teszteld, és a teszt közben legyen elindítva a torrent kliens is.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#27713) Cs1csó válasza Möhe (#27711) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA router-ben port nyitva van és BIZTOS nem vagy NAT-olva akkor passz ez a két ok szokott lenni. UPNP-t gondolom kikapcsoltad és fix a port?

(#27714) enginev3.0 válasza Forestal (#27705) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi a cél?

Ha csak a bent maradás, akkor annyi a dolgod, hogy ha letöltöttél valamit, akkor hagyod a kliensben és nem törlöd ki

Minden letöltött torrentet vagy 1-es arányig vagy 48 óráig seedeled

Erre 1 hónapod van, ami pofon egyszerű

Letöltesz egy filmet, akkor összesen az 1 hónap alatt járatod 48 óráig, tehát ma 2 órát seedeled, holnap 5-öt mert hétvége van és többet megy a gép stb.... és így gyűlik össze a 48 óra seed

Itt kiírja az oldal, hogy melyik letöltött torrentnél mennyit kell még seedelned időben és adatmennyiségben is

[link]

Ha ezt teljesíted, akkor a torrent eltűnik és nem lesz több gondod

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27715) M107 válasza Forestal (#27705) üzenetére


M107
addikt

:R

Mi a rangod, annak megfelelően teljesítsd a seedkötelezetséged.

Mire seedelsz SSD vagy HDD ?

Személyes tapasztalatom, felrakom a qbit-et és hagyom az alap beállításokat, nekem működik, bár én seedboxokat használok, bár fizetek érte. :)

Célszerű egy csak seed-re épülő torrent gépet vagy egy NAS-t használni 0-24 ben.

Többet és jobbat csak az itt jelenlevő :

enginev3.0
és
havri1-et
ajánlom a teljesség igénye nélkül . :K

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27716) Cs1csó válasza Forestal (#27705) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyival kiegészíteném enginev3.0 leírásását hogy LEGYEN bekapcsolva a gép hidd el egy PC miután a monitor kikapcsolt, a hangszórók is inaktívak, nem pörgeti durván semmi a procit VGA-t stb. alig fogyaszt valamit. Ismerek olyan akinek hasonló panasza volt mert ALIG volt bekapcsolva a gépe volt hogy napokig nem aztán csak max 1-2 órára.

(#27717) M107 válasza Cs1csó (#27716) üzenetére


M107
addikt

:R

Ez való igaz, bár a MAG 2 lehetőséget kínál :

- Prémium ( pénzbe kerül , viszont akkor nyugodtan lehet hit-run od ) persze minimum 1 év a kifizetődő.

- Vagy hagyod a géped éjjel nappal futni, a megfelelő beállítássokkal.

( ez utóbbi a torrent társadalmat is nagymértékben segíti - Adsz kapsz is )

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27718) enginev3.0 válasza M107 (#27717) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem kell éjjel nappal futnia
48 óra seedet nem olyan lehetetlen egy hónap alatt összehozni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27719) Cs1csó válasza M107 (#27717) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy bőven elég reggel felkel az ember bekapcsolja aztán ha megy dolgozni ha nem megy estig és kész plusz ha nincs már seed kötelezettség ez sem kell.

(#27720) Möhe válasza Intruder2k5 (#27712) üzenetére


Möhe
addikt

meglestem, zárva a port a honlap szerint
routerben nyitva,restart is volt
NAS külső elérés rendben, IP- egyezik mindenhol

ezután hol keressem a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#27721) M107 válasza enginev3.0 (#27718) üzenetére


M107
addikt

:R

csicso82

Természetesen meg lehet így is oldani, bár attól is függ ki mennyi torrentet töltött le, rang kérdése is, de így is meglehet oldani.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27722) Intruder2k5 válasza Möhe (#27720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szoftveres (Windows?) tűzfalban.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#27723) Forestal válasza Janusz001 (#27706) üzenetére


Forestal
tag

Köszönöm MINDENKINEK a sok hasznos hozzászólást. Már most jobb a helyzet valamivel. Egyébként 1 éves prémium lett vásárolva, sima mezei "felhasználó" vagyok, HDD-m van. és az 1 terrán 40 GB szabad hely. Most fogom defragolni a HDD-t mert elég sok szeletet ír. Manuálisan leszorítottam minimumra a letöltést és a feltöltési sebességet meg feljebb vettem. Így a feltöltésnél most reggel 10-től mostanáig összejött olyan 7-8 GB a pillanatnyi olyan 300 KB/s és 800 KB/s között ugrálgat.

[ Szerkesztve ]

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#27724) enginev3.0 válasza Forestal (#27723) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sebességgel ne vacakolj, lényegtelen, csak az az időt figyeld

A qbittorrent pedig előre lefoglalással, és szekvenciális letöltéssel nem fog töredezett hdd-t csinálni neked

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27725) Forestal válasza enginev3.0 (#27724) üzenetére


Forestal
tag

:R az előre lefoglalás most már megvan, a szekvenciális letöltés merre van?

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#27726) enginev3.0 válasza Forestal (#27725) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mikor hozzáadsz egy torrentet, ott lehet kiválasztani

"Letöltés sorrendben" vagy valami ilyesmi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27727) Forestal válasza enginev3.0 (#27726) üzenetére


Forestal
tag

Közben most látom fullra tele lett a HDD letölttött egy csomó olyan dolgot ami már megvan duplán. Törölni meg nem engedi mikor megy a torrent. Hát ez tök jó ezek szerint reggel 10 óta több mint 40GB szemetet letöltött :((

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#27728) Belmondo


Belmondo
kezdő

Hali!

Megírna valaki hogy mire jó a nyilvános log a Magon? Mit tartalmaz?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27729) Janusz001 válasza Forestal (#27727) üzenetére


Janusz001
őstag

Tökmindegy mennyit töltesz le, a lényeg, hogy nézd meg a hit and run alatt milyen kötelezettségeid vannak, csak a seedben töltött idő számít, ha nem teljesíted, kapod a warn -t.

(#27730) enginev3.0 válasza Forestal (#27727) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt most nem értem

Se a hdd se a kliens nem tölt le magától semmit, csak amit te hozzáadsz hogy töltsön le ?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27731) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Úgy néz ki, hibás lett a HDD-m, még időben ki tudtam menteni a torrenteket.
Az lenne a kérdésem, hogy megváltozott a torrentek helye, miként dudnám az egészet egyszerre seedre bírni?
Amiket leszedtem tartalom és a torrentek 1 helyen vannak. :R
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27732) F34R válasza makoss (#27731) üzenetére


F34R
nagyúr

Ujraellenorzes? vagy eroltetett ellenorzes.

(#27733) makoss válasza F34R (#27732) üzenetére


makoss
veterán

Az nem reagált, újratöltöttem de végig ezt írja: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27734) enginev3.0 válasza makoss (#27731) üzenetére


enginev3.0
félisten

és ha ugyan azt a betűt adod meg az új hdd-nek mint ami a réginek volt?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27735) makoss válasza enginev3.0 (#27734) üzenetére


makoss
veterán

A vinyót már úgy nem variálom, a qBittorrentben kéne állítani valamit....

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27736) M107 válasza makoss (#27733) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem tudom régen mi volt a neve ahová töltötted le a torrenteket, de itt van egy példa :

Hozz létre azon a meghajtón ahol a torrentrek vannak egy könyvtárat és oda másold be a torrent adatokat, és töltsd le a kivánt torrent file-kat és egy kis ellenőrzés után újra seedeli a dolgokat.

UI:

Mint nekem D:\Torrent.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#27737) makoss válasza M107 (#27736) üzenetére


makoss
veterán

Lehet az lesz :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27738) enginev3.0 válasza makoss (#27735) üzenetére


enginev3.0
félisten

Torrentekre jobb egér gomb (programon belül) hely megadása
És kiválasztod az új helyet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#27739) makoss válasza enginev3.0 (#27738) üzenetére


makoss
veterán

Be tudtam állítani majdnem az összeset, kivéve kettőt ami privát :F
Ezt hogyan tudnám seedelni?
Mert kellene de ezt írja: [link]
Nem találtam a listában....

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27740) Cs1csó válasza makoss (#27739) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az hogy újra letöltöd (kvázi újra fogja ellenőrizni és seedbe áll ha jó az útvonal) az nem megoldás?

(#27741) makoss válasza Cs1csó (#27740) üzenetére


makoss
veterán

Nem, mert be sem tölti, azt az ablakot teszi be amit az elöbb linkeltem :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27742) Cs1csó válasza makoss (#27741) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes.

A gépednél a HDD volt a ludas már kiderült?

(#27743) makoss válasza Cs1csó (#27742) üzenetére


makoss
veterán

Sajnos nem. Továbbra is fagy, ritkán de fagy :(((
Szervíz rakta össze, ők a drájverre hivatkoznak, hogy még a hardverek újjak, nincs kiforva rendesen, majd egy új drájver megoldja (szerintük)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#27744) Glaz-dozfhut válasza makoss (#27743) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azért a 370-es széria nem olyan új már, hogy erre hivatkozhassanak. A 250 GB-os HDD eltávolítása nem segített? Személy szerint ezért sem szereltetnék össze gépet látatlanul. Ki tudja milyen levetett alkatrészt építettek bele? Amit már egyszer valaki visszaküldött hibásként.. Egyébként lehet egy porszem is valamelyik foglalatban. Újként kisebb a valószínűsége.

- Glaz-doz-fhut -

(#27745) Sarcophagus


Sarcophagus
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.Egy nagyobb méretű fájlt szeretnék letölteni (274GB)de állandó I/O hibával leáll a letöltés.qBittorrent 4.1.4,Win7.Valami beállítási hiba lehet?Csak ennél a nagy méretű cuccnál van ilyen gondom.Segítséget köszi előre is!

(#27746) Cs1csó válasza makoss (#27743) üzenetére


Cs1csó
félisten

BADARSÁG! Mond meg nekik vagy megcsinálják vagy mész valamelyik felelős hatósághoz és feljelented őket. HA kell cseréljék ki mindegyik alkatrészt újra (gőzöm sincs jelenleg melyik felelős ilyen ügyekben)

Melyik cég ez - egy kis reklámot adhatnál nekik itt-

[ Szerkesztve ]

(#27747) Forestal válasza Janusz001 (#27729) üzenetére


Forestal
tag

"Napi helyezés: 52598
Heti helyezés:117164
Havi helyezés:128446
Elmúlt havi helyezés:149990
Jelenleg letölthet: igen
Lehetséges hit'n'runok száma: 53
Hit'n'runolható torrentek száma: inf.
Hit'n'runolt hónapok száma: 3
Hit'n'runolt torrentek száma: 3
Jelenleg tudsz-e letölteni. igen*

Seed kötelezettségek.

Elmúlt időszakban futtatott torrenteknél 82 db ot ír. 8 órától 48 óráig hátrelévő seed kötelezettséggel. Ebből 16 "stopped" státuszban a többi seed. Minden pirosan . A startnál 1- és 21 nap közötti starttal.

A torrent készítőnél a letöltött anyag gyűjtő könyvtára van az F meghajtó van megadva.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#27750) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Erre nem tud senki semmit? Hogyan lehet privát linket betölteni?
Azért volna fontos, mert seedelni kell!

(#27746) csicso82: Egyenlőre még az egér tesztelésénél járok, kihúztam, és betettem egy régit nem-e az egér volt a hibás, de nem azért, hogy sürgessem a fagyást mert nem hiányzik mindig újraindítani a gépet mert a gépházról újraindítani nemigen használ a gépnek...lejárató kampányt a bolt ellen majd akkor a tényleg bebizonyosodik, hogy ők a ludasok, de a legutóbbi lerázás az kellemetlenül érintett mikor segítséget kértem tőlük :(((

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.