Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz Thunderzolee #2549 üzenetére

    Ma számoltam, hogy a 85 ghash-es Avalon minerek kb. 1 év múlva éppen kitermelik az elfogyasztott áram árát (meg még marad egy gyrosra való). Azt feltételeztem, hogy a mostani trendeknek megfelelően kb. 10%-kal nő 10 naponta a difficulty, és 130$/BTC marad az árfolyam. Persze lehet, hogy szeptember tájékán lesz egy sokkal nagyobb ugrás a difficultyban (az Avalon chipek kiszállítása és beüzemelése körül), és nem marad az árfolyam a mai szinten. Ez tényleg egy nagyon egyszerű számítás volt, de a nagyságrendeket jól mutatja. Ha most előrendelnék bármit is, én a drágább tartományból vennék valamit nagyobb számítási kapacitással (160 ghash vagy a felett), mivel az a beüzemelés elején nagyobb hasznot hozna, a beruházás hamarabb megtérülne. Vagy kisebb nm-en gyártott chip, jobb fogyasztás/hash értékkel, még ez a megoldás. Viszont azt is jól mutatják a számok, hogy a VGA-s minerek itthon valószínűleg már a nyáron nem fogják kitermelni az áram árát - csak ne legyen igazam.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés