Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Benji77 válasza mobileman (#49) üzenetére


Benji77
tag

:K

(#52) mobileman válasza Benji77 (#50) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nekem éppen van... :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#53) Benji77 válasza mobileman (#52) üzenetére


Benji77
tag

ide vele gyorsan :R

(#54) Piedon válasza Benji77 (#53) üzenetére


Piedon
tag

Köszönöm a válaszokat, megnézem a felsorolt gépeket. (Na a Scorpion-t neeem, mert 32millió kp esetén mást vennék :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#55) Benji77 válasza Piedon (#54) üzenetére


Benji77
tag

400k-ért megveheted az én Hontonomat is :D . Igaz, hogy nem fehér hanem fekete

(#56) KillHates válasza Benji77 (#50) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van, de levett.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#57) KillHates válasza Piedon (#54) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig azzal az igazi öröm dolgozni :D
Csak kell hozzá ipari kakaó; 10 kW-os.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#58) mobileman válasza KillHates (#56) üzenetére


mobileman
aktív tag

A levett az hulla.. :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#59) KillHates válasza mobileman (#58) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor hogyan golyózod fel ? :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#60) mobileman válasza KillHates (#59) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ö, mit is, a levetett, ami általában hulla szokott lenni?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#61) KillHates válasza mobileman (#60) üzenetére


KillHates
nagyúr

Levettet, gondolom ezt akartad írni...
Amit kínáltam, az az alaplap más miatt döglött meg.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#62) Benji77 válasza KillHates (#61) üzenetére


Benji77
tag

:C

(#63) Benji77


Benji77
tag

Ahogy ígértem:

Gányolmány........

(#64) Benji77


Benji77
tag

és chip csere után......természetesen működő állapotban

(#65) KillHates válasza Benji77 (#64) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gratulációm! :C :R Mivel tudtad lepucolni. Én már lassan a csiszolókorongnál tartok :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#66) Benji77 válasza KillHates (#65) üzenetére


Benji77
tag

Van egy bevált receptem. 2 rész izop. alkohol+ 1 rész aceton. Teljesen jó. Még az alumínium szalag ragasztó nyomait is leviszi. Sőt..az ulrahangos mosóba is ezt használom.

(#67) KillHates válasza Benji77 (#66) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus!!! Aceton! Király vagy!
Már minden xarral próbáltam, az meg még nem jutott eszembe!!
Örök hálám érte :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68) Benji77 válasza KillHates (#67) üzenetére


Benji77
tag

Szívesen
Én a gyógyszertárból rendeltem. Az asszony ott dolgozik :D

(#69) Piedon válasza Benji77 (#68) üzenetére


Piedon
tag

Üdv!

A 70%-os alkohol, vagy a 98%-as (amit ugye nem könnyű beszerezni ;) )?

(#70) mobileman válasza Piedon (#69) üzenetére


mobileman
aktív tag

Isopropyl az 99,8% :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#71) Benji77 válasza Piedon (#69) üzenetére


Benji77
tag

Én a gyógyszertárban rendeltem meg.
Az biztos nem kamu.

(#72) Benji77


Benji77
tag

Az Isopropyl magában kevésnek bizonyul. + Aceton bele és teljesen ok. 2:1 arányban.

(#73) Piedon válasza mobileman (#70) üzenetére


Piedon
tag

Huupsz, bocsánat, rosszul tudtam. Közben megnéztem ami nekem van itthon az meg 70%-os higított alkohol (ez van ráírva) :)

[ Szerkesztve ]

(#74) KillHates válasza mobileman (#70) üzenetére


KillHates
nagyúr

A lósz@r, már bocsáss meg :R
Borotválkozás után jó esetleg fertőtleníteni :D
Ezt a gusztustalan kátrányt sajnos nem hozza le :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#75) Benji77


Benji77
tag

Az enyémen ez van:
Alcohol Isopropylicus
víztartalom:0,024%
Tartalom >99.9%
Nem illó anyagok:3 ppm
sűrűség: 0,788
törésmutató:1,378

(#76) KillHates válasza Benji77 (#75) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ment pü.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#77) G4bor24


G4bor24
újonc

sárga ledes ps3

Sziasztok!

Nem vagyok szakmabeli és bocsánat is ezért, viszont van egy ps3-mam, ami már egy éve porosodik a polcon. Elhatároztam, hogy szegényt feltámasztom és a segítségeteket szeretném kérni ebben. Valószínűleg azért lett sárga ledes, mert a sok túlmelegedés miatt elváltak a golyócskák az alaplaptól vagy a cpu-nál vagy a gpu-nál (vagy mindkettőnél), mivel ezek nem tartalmaznak ólmot, amitől rugalmasabbak lennének. (Ez az ólmos dolog nem tudom mennyire igaz, neten olvasgattam ilyeneket.) Olyan embert keresek, aki újra tudná "golyóztatni" a cpu-t és a gpu-t lehetőleg valamilyen tartósabb megoldással, mert a gyári csak 2 évet bírt. Nagyon hálás lennék, ha valaki megjavítaná. :))

Előre is köszönöm.

(#78) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!

Eladó sorba került a szkópom:

50 MHz-es!!, új akkumulátorokkal, gyári tápegységével, ütésvédő gumikerettel, gyári FLUKE mérőkábel-hegyekkel, golyóálló fém bőröndjében. 55 ezer pénz lenne, de csak az ittenieknek.

JÚZERMÁNUÁL

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#79) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok!

Megvan a Karácsonyfa:

van eladó jófajta multiméterem:

FLUKE 12B (a többit privátban)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#80) mobileman válasza KillHates (#79) üzenetére


mobileman
aktív tag

Karácsonyfa, és tudod is rendesen használni? :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#81) KillHates válasza mobileman (#80) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ááá.. dehogy. Csak nézegetni vettem. :D

A kis ügyes kínaiak, még az FFT modult is beépítették!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#82) mobileman válasza KillHates (#81) üzenetére


mobileman
aktív tag

Na, az zsír, asszem nekem is kéne..
Bár eddig megvoltam szkóp nélkül, de most már be kéne ruházni egybe, amúgy mi is az a FFT modul? :B

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#83) Piedon válasza KillHates (#79) üzenetére


Piedon
tag

Üdv!

Mennyiért vesztegetnek most egy ilyet? (Ha nem publikus jöhet privátba is).
Kicsit hasonlít a Rigolomra, bár az eredetileg 50MHz-es (és nagyon egyszerűen lehet belőle 100MHz-es verziót készíteni :D )

FFT= Fast Fourier Trasnformation, lényegében a szkópból egy spektrumanalizátort csinál.

[ Szerkesztve ]

(#84) mobileman válasza Piedon (#83) üzenetére


mobileman
aktív tag

google- ban megtalálod :-)
Minek lecserélni, nem jó a Rigol?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#85) Piedon válasza mobileman (#84) üzenetére


Piedon
tag

Dehogynem, jó a Rigol, csak kíváncsi vagyok mennyibe kerül most egy ilyen. Amúgy első körben google-ban kerestem, de ma béna vagyok, mert egyszerűen nem találtam róla semmit.

Amióta megvettem a szkópomat, nem nézegettem árakat, mert mindig a vásárlás után derül ki, hogy van jobb, olcsóbban :D

(#86) KillHates válasza mobileman (#82) üzenetére


KillHates
nagyúr

Néha hibakeresésnél nagyon jól jön. A referencia rajzokon a mérési pontok adatai meg vannak adva, így nagyon könnyű kiszúrni, pl. ha egy GPU mellett az egyik RAM elszáll.
De az igazi hasznát akkor veszem mikor fejlesztek valamit, CNC kommunikációs hidat, vagy egy új vezérlési sémát egy perifériához.

Az FFT modul a gyors Fourier tranzformáció: ez a funkció a digitalizált idősávot a megadott forráson átalakítja az értelmezhető frekvenciatartományba.
Érthetőbben: a hullámforma eltérést mutatja meg az FFT grafikon függőleges amplitúdójában.
Ez általában a fél Millánál kezdődő szkópok jellemzői.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#87) KillHates válasza Piedon (#83) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali!

60 ezerért vettem, újjonnan én bontottam ki.
Azért a Rigol egy másik (komolyabb) világ. Olyat szerettem volna én is, de az elég húzós. (pont a "tuningolhatósat" néztem ki, de 200 alatt nem találtam normálisat, csak céges leselejtezetteket, bagótól sárgultakat.
Ez a Jingce inkább a régi TEK TDS210-esem koppintása.

Ott a pont: ez a leginkább találó és érthető meghatározás :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#88) KillHates válasza Piedon (#85) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha találsz használati utasítást hozzá akkor azt előre is köszönöm (bár minden DSO egyforma. Mondjuk a szerviz menüjét nem tudom előcsalni :O)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#89) Piedon válasza KillHates (#87) üzenetére


Piedon
tag

Ne már! Lazán van 200 alatt, sőt 100 alatt is új Rigol.

Lehet, hogy naív kérdés, de nem próbáltad a gombokat hosszan nyomni? Mert a Rigolnál akkor jön elő a help menü, amiben kiírja a különböző gombok üzemmódjait.

Mondjuk én egy asztali multival leptem meg magam, de psszt, mert még nincs Karácsony :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90) KillHates válasza Piedon (#89) üzenetére


KillHates
nagyúr

Néztem, de sehol sem találtam. Csak egy 25 Mhz-eset láttam 112-ért, de az kevés már az IT-hez (is) Ja és az új sorozat már nem update-elhető 2x akkorára :W

"Mondjuk én egy asztali multival leptem meg magam, de psszt, mert még nincs Karácsony "
Csak nem egy UT803-ast vettél?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#91) Piedon válasza KillHates (#90) üzenetére


Piedon
tag

Szemezgettem vele, de aztán végül egy Mastech M9803R lett (többek között azért mert fórumokon leszólták ezt az UT-t). Ez sem a legtökéletesebb, de nincs szívem kiadni pénzt egy Agilent vagy egy Fluke asztalira, mert azok nagyon húzósak. Használtan meg amit találtam, azt mindig vagy elvitték, vagy nem szállított kis hazánkba. És, hogy miért pont asztali? Van kézi multi, de a hócipőm már tele volt, mert a nagyobbik multi ette az elemeket (most már sajnálom, hogy anno megvettem).

[ Szerkesztve ]

(#92) KillHates válasza Piedon (#91) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon állat! Mennyi volt?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#93) Piedon válasza KillHates (#92) üzenetére


Piedon
tag

Végül 30ezerre jött ki a multi ára, mert a szállítás, plusz a banki költség hozzájött (Németországból szállították).

(#94) KillHates válasza Piedon (#93) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az ingyen volt! Vedd tudomásul, hogy most irigyelve vagy! :P

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95) KillHates válasza Piedon (#93) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus! Úgy beizgultam a MASTEC-re, hogy kénytelen vagyok eladni az UNI-T 803-ast!!
Ha esetleg valakinek kellene 53 ezer + ÁFA helyett viheti 25-ért!!!! Új, illatos, dobozos!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#96) Piedon válasza KillHates (#95) üzenetére


Piedon
tag

Hűha, mi nem tetszik az UNI-T-ben? Megnézve mindkettőnek az adatlapját a Mastech-nek (M9803R) rosszabb a speckója. Mondjuk ha az MS8040-ről van szó, akkor az már más tészta.

(#97) KillHates válasza Piedon (#96) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én szívesen cserélek Veled. Még rá is dobok $
Valóban többet tud az UNI-T, de én pont azokat a specifikációkat nem használom. Nem mérek mikroáramot, nem ezzel csinálom a mérésgyűjtést (USB), nincsen szükségem a hordozhatóságra (elemes üzemmód).
Viszont hiányzik a bargraph és az UNI-T rohadt nagy!! Nem néztem meg, hogy mekkora mikor megrendeltem és most meg alig férek el az asztalomon !

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#98) KillHates


KillHates
nagyúr

Halottatok már az új technológiáról?

Azt hiszem dobhatjuk ki a gépeinket :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#99) KillHates válasza Piedon (#96) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ment pü.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#100) mobileman


mobileman
aktív tag

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.