Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38501) TGWH


TGWH
őstag

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne.
http://www.mediamarkt.hu/mcs/productlist/Okostelefonok,103952,504801.html?langId=-19&searchParams&sort=price&view&page

Az alábbi listából olyan 20 ezer forint környékén, melyiket érdemes megvenni? Esetleg ha vodafone-nál van meglévő előfizetésre valami jó, azt is megemlíthetitek, mindjárt nézem azokat is.
Ezek a kínainak hangzók milyenek?
Prociban melyik jobb, az arrm vagy a cortex7? Az mtk az milyen?
Samsungot hanyagoljuk, egy logo-ért nem adok ki plusz pénzt :D
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#38502) sgsm válasza TGWH (#38501) üzenetére


sgsm
tag

Pedig jobban jársz ha megfizeted a logó-t..... .15 éve szervizelek, össze vannak rakva rendesen a samsungok, alig van valami hiba velük az eladási rátához képest.
Naponta tucatnyi lenovó-t hoznak javításra és a csoda kínai sz@rokat.Ami kerülendő részemről a sorrend az Lenovo, Sony , kínaiak a gagyi olcsók .Féléve használok egy duos samsung S -t ,hibátlanul teszi a dolgát, nem villogásra kell .Netezek vele ,3g, wifi minden és 2 napig elmegy egy töltéssel.Asszony amióta samsungot adtam neki azóta nem nyafog hogy kifagy lefagy, nem elérhető és egyéb nyűgök.Persze nem játékra valóak de hétköznapi használatra ideális egy s3 akár,vagy egy advance, ,trend plusz.
Persze ízlések és pofonok.

(#38503) sgsm válasza bul07 (#38500) üzenetére


sgsm
tag

Szerintem menni fog simán, én bármelyik BT összehoztam samsungal, jabra, sony ericsson 2 féle, hyundai, simán vitte.Ez egy technológia ami kompatibilis szokott lenni.Usb szivar töltővel és egy micro usb kábellel tudod tölteni . vagy bármelyik micro usb töltővel.

(#38504) TGWH válasza sgsm (#38502) üzenetére


TGWH
őstag

Hát nekem sem játékra kell, de egyszerűen jóval gyengébb, mint a többi.
Az azért röhej, hogy egy kb. 3 éves Sony Ericsson walkman mobilnál erősebbet nem tudok venni 30 ezer forint alatt... kb. 30-ért vettem... Csak nagyobb kijelzőért meg nem fogom megvenni a szarabbat.
Asszonynak kéne valami olcsó, de akkor marad a samsung legalja, magamnak meg majd veszek valamit, ha jobb mint a mostani Sony E. :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#38505) sgsm válasza BorsóKorsodi (#38497) üzenetére


sgsm
tag

Szia, 5-7 e körül van normális új csatival a cseréje,van aki csak megforrasztja ha nem sérült a csati és a lábak akkor az is korrekt eljárás az 5 szokott lenni.Ezt látni kell mikroszkóp alatt szoktam eldönteni csere vagy egyéb :)

(#38506) sgsm válasza TGWH (#38504) üzenetére


sgsm
tag

Esetleg még megnézheted a Huawei telcsiket ami 2 magos .Egész jól mennek.De inkább a samsung ,egy megkímélt advance vagy trend plusz jól jár asszony :) és az megvan 20 ..körül ami szép.

(#38507) Bozek válasza sgsm (#38502) üzenetére


Bozek
nagyúr

"össze vannak rakva rendesen a samsungok, alig van valami hiba velük az eladási rátához képest"
Az eladási rátáról nem tudok mit mondani, de arról igen, hogy tele van az XDA rejtélyes módon eltölt kijelzőjű S4-el. De van itt is külön topic-ja. :) Hány százalékot kapsz amúgy a Samsung-tól? :D

[ Szerkesztve ]

(#38508) süti5


süti5
őstag

Sziasztok,

vettem most egy gigabyte dual sim-es telót, eddig bevált:)
Az lenne a kérdésem, hogy a mobilok processzora tulajdonképpen mikor van használatban intenzívebben?
Úgy értem, hogy játék alatt gondolom pörög, viszont én arra nem használom. Csak max netre használom néha, de általában csak telefonálásra.
Azért kérdem, mert az akkuja elég kicsi és hamar merül, viszont gyárilag le lehet korlátozni a snapdragon dual 1,4 ghz-es procit egészen 433 mhz-ig. Ilyen kicsire talán nem indokolt, de mondjuk egy köztes 7-800 mhz érezhetően lassítaná a netezést is, vagy nem?

(#38509) zumi372


zumi372
újonc

Sziasztok!

Van egy kb 1,5 éves samsung s3 telefonom,eddig rendesen működött de tegnap elkezdet ki-be kapcsolni.Magától bekapcsol eljut addig,hogy kiírja a típusát utána újraindul ,és ezt addig csinálja míg le nem merül az aksi.
Sem a Root sem a Download menüt nem lehet behozni rajta .Valaki találkozott már hasonló hibával.Ha tudtok megoldást légyszives osszátok meg .Előre is köszönöm.

(#38510) sgergi válasza süti5 (#38508) üzenetére


sgergi
veterán

Alapból visszaveszi az órajelet, amikor nem kell a max. teljesítmény, így nem nagyon érdemes babrálnod vele.

(#38511) süti5 válasza sgergi (#38510) üzenetére


süti5
őstag

Ok köszi, akkor marad a fényerő babrálás:)

(#38512) imi290


imi290
aktív tag

Sziasztok !

Annyi lenne a kérdésem,hogy ha van egy mini sim kártyám,a normál régi fajta,és azt át lehetne alakítani nano sim-re ? ha körbevágom ? Vagy inkább ne álljak neki körbe vágni,és kérjek új sim kártyát ?

Köszönöm előre is

(#38513) kutga válasza imi290 (#38512) üzenetére


kutga
nagyúr

Menj be a szolgáltatóhoz és méretre vágják neked. Ha nem lehet, megmondják és kérj újat.

Let the Zone take me if I am.

(#38514) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Hülye vagyok minden mobiltelefonos témában, ezért kérlek ne röhögjetek hangosan. :)

Xiaomi Redmi 1s telefonnak van erősebb, modernebb, jobb verziója? Méretben, dizájnban ugyan az kellene, mert ez tetszik a delikvensnek.

Köszi. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38515) kutga válasza föccer (#38514) üzenetére


kutga
nagyúr

Redmi 2?

Let the Zone take me if I am.

(#38516) föccer válasza kutga (#38515) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondtam, hogy nem ér hangosan röhögni. :D

Lehet ezt egyáltalán kapni valahol? Edigital-t találtam egyedül, de az is a 8 Gb verzió. :o

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38517) kutga válasza föccer (#38516) üzenetére


kutga
nagyúr

Droiddal én sem vagyok nagyon képben, talán az okosteló topikban könnyebben felvilágosítanak hogy ez valóban utód-e.

Webshopjuk van mindenesetre.

Let the Zone take me if I am.

(#38518) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy NAVON Mizu BT50-es alapkészüléket, mellyel az a problémám, hogy egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogyan lehetne beállítani a hívószámkijelzést?

Több helyen olvastam, hogy már többen panaszkodtak arra, hogy nem találják ezt a beállítást.. :(

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Üdv.

Samsung S9

(#38519) cellpeti


cellpeti
veterán

amióta beállítottam, hogy megkapjam az MMS-eket egyfolytában jönnek, de ugyan azok. Ezt is leszámlázzák nekem? Illetve mi a megoldás rá?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#38520) sgsm válasza Bozek (#38507) üzenetére


sgsm
tag

Sajnos nincs közöm a samsunghoz, csak tapasztalataimat írtam le .Ami a törésekkel kapcsolatban olvastam...nincs mit mondanom, vannak típus hibák de az emberek többsége nem vállalja be azt hogy saját hibából történt a törés ! nagyon ritka aki őszintén elmondja ,igen leejtettem., neki dőltem x-y-nak,ráültem ,odanyomtam buszon stb,stb.Napi tapasztalatom van ,pl. kérdezem beázott? vagy ilyesmi ...mondják dehogy....szedem szét szeme láttára folyik belőle a víz vagy egyéb folyadék,mondja ,,..ja ,lehet fürdőben volt :D .Olvastad ,kocogni ment és berepedt :) ...csak röhögtem ...ugyan már !!! ,másik töltőn volt és csak szétszedte hogy betegye a micro sd..., nem akarok senkit bántani de annyi baltakezű embert látok hogy nem csodálom hogy olyan erősen feszegetik hogy eltörik.Catepillart ezeknek ! Ezektől eltekintve viszont jól mennek.
A fagyogatásra megint nem a telefon hibája, azok a sok app-ok (én szemszögömből felesleges szemét)amiket rátesznek, ilyen battery doctor ,olyan időjárási app ami Kinshasha-ban mutatja milyen idő van :D .na ezekre pont szükség van ,nem beszélve a vírusirtókról ....

(#38521) sgsm válasza zumi372 (#38509) üzenetére


sgsm
tag

Elvileg bármelyik gsm szervízben megoldják,ahol van szervízboxuk is ....legalább is illene megcsinálniuk.5 magassága a helyrerakása.

(#38522) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok .
Lenne egy kérdésem ma kaptam melóba egy Nokia 6230 készüléket de sajnos nem tudom milyen függő,beleteszem a 30 as kártyámat kéri a PIN kódot és utánna egyből Korlátozás kódot kér.
Ez mit jelent ?
Lehet más függő , vagy esetleg le van tiltva ? Vagy ?...

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#38523) Doky586 válasza Smile8822 (#38522) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pontosabban olvasd le mit kér, ez így pontatlan.

(#38524) Smile8822 válasza Doky586 (#38523) üzenetére


Smile8822
senior tag

Pontosan megírtam .
Korlátozás kódja
Ezt kéri :U

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#38525) Bozek válasza Smile8822 (#38524) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor függő. Hálózatkorlátozás lesz az.

(#38526) Doky586 válasza Smile8822 (#38524) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam ilyet nem írt még ki telefon hiába nem belevaló hálózatú sim-et tettem bele.
Nálam egy másik szót írt ki ami a sim-csere lezárásra utal (aminek semmi köze a szolgáltatókhoz függőséghez), de akkor ez nem az...

[ Szerkesztve ]

(#38527) flash-


flash-
veterán

tényleg csak az eredeti micro usb töltők a jók?

én rendeltem ebayról az elmúlt időszakban 4 félét(2 féle úgymond "eredeti' samsung töltőt,-azt írták-no hát a kábel anyaga is más volt) illetve 2 féle usb kábeleset, mindegyik kontaktos, hol tölt hol nem.

nálam eddig 4ből 4 szar.
pedig 99% os eladóktól rendeltem mind a 4et.

létezik jó minűségű utángyárottt micro usb töltő telefonhoz?
vagy vegyek eredetit?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#38528) kutga válasza flash- (#38527) üzenetére


kutga
nagyúr

Milyen készülékhez?

Let the Zone take me if I am.

(#38529) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy S4 telefonon be lehet állítani az e-mail fióknál, hogy a fiók beállítása után ne töltse már le az elmúlt x év összes emailjét?

Köszi

(#38530) kutga válasza Tippcsi10 (#38529) üzenetére


kutga
nagyúr

Te adod meg. Hogy pontosan hol van a beállítás, passzolom, nincs előttem droidos készülék.

Let the Zone take me if I am.

(#38531) pixelshader


pixelshader
tag

helo, samsung star 3-hoz honnan lehet magyar nyelvu rendszert letolteni?

(#38532) sgsm válasza Tippcsi10 (#38529) üzenetére


sgsm
tag

Konkrétan az email fiókon belül a beállitásoknál van lehetőség rá, nekem az van hogy utolsó 30 nap maileket szedje le, ez gmailre értettem,ott be lehet.

(#38533) Doky586 válasza Tippcsi10 (#38529) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

POP3 helyett használj IMAP-ot, ott nincs ilyesféle gond...

(#38534) Scobbyka


Scobbyka
tag

Samsung Galaxy Trend S7560-hoz melyik Custom ROM-ot ajánlanátok?
Mert a sajátjával tetű lassú, néha alig akar tárcsázni, nem tudom felvenni ha hívnak.
Már állítottam vissza gyári állapotba, akkor is hasonló a helyzet.
Lehet hogy a régebbi gyári ROM-ot kellene visszarakni?

Scobby

(#38535) sgsm válasza Scobbyka (#38534) üzenetére


sgsm
tag

Melyik van most rajta? Ha volt olyan gyári ROM amivel jól ment azt kell használni,mindig azt mondom felesleges frissíteni egy telefont ha minden jól megy .Naponta keresnek meg ilyen hibával, és kérik hogy a régit tegyem vissza amit nem minden esetben sikeredik problémamentesen.

[ Szerkesztve ]

(#38536) Scobbyka válasza sgsm (#38535) üzenetére


Scobbyka
tag

Szerintem a legfrissebb, már így vettük. Alapból Voda függő. Sajnos nincs a közelemben a mobil így csak ennyi infóm van.

Scobby

(#38537) Scobbyka válasza Scobbyka (#38536) üzenetére


Scobbyka
tag

Android verzió: 4.0.4
Alapsáv verziója: S7560XXAMEA
Kernelverzió: 3.0.8-1224927
Build száma: IMM76I.S7560XXAME9

Scobby

(#38538) sgsm válasza Scobbyka (#38537) üzenetére


sgsm
tag

Hivatalos csak 4.04 van, talán segitség lenne ha rátolnál egy brandmenteset,.Wipe data és próba.

(#38539) Scobbyka válasza sgsm (#38538) üzenetére


Scobbyka
tag

És merre találok brand mentes ROM-ot?

Scobby

(#38540) sgsm válasza Scobbyka (#38539) üzenetére


sgsm
tag

Felteszem valahova ,kis türelem :)

(#38541) Scobbyka válasza sgsm (#38540) üzenetére


Scobbyka
tag

Rendben köszönöm előre is, türelem van bőven, úgyis csak estére tudom buherázni.
Mivel tudom majd felrakni? (Odin, Kies stb.)

Scobby

(#38542) sgsm válasza Scobbyka (#38541) üzenetére


sgsm
tag

Odin,..kicsomagolod majd a zip-et és a pda részbe tolod fel persze download mode-ba .

(#38543) sgsm


sgsm
tag

https://mega.co.nz/#!G8siiCbK!WwXCHRqSPxZz_dOe7rlHW3lE6Mqx_aH1nxAH-rJZbhY

(#38544) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

egy androidos mobil hol tudom azt beállítani, hogy a routeren DHCP Client List-ben ne android_43f0b7471684dcxx-ként jelenjen meg, hanem mint bármelyik PC, egy általam megadott néven?

(#38545) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata (akár pozitív vagy negatív) az XXL GSM nevű bolttal? Tesztekben sokszor látom, hogy onnan vannak a telefonok, de most vásárlás előtt állok és meglepően kedvezőbbek az árak más boltokénál. Tud róluk valaki valamit? Hogy ne tűnjön reklámnak az sem baj ha privátban válaszoltok.

Köszi előre is!

(#38546) Bozek válasza .Szaki. (#38545) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az ilyen boltokban általában azért olcsóbbak a telefonok, mert szürkeimportos készülékek, bolti garanciával.

(#38547) kutga válasza Bozek (#38546) üzenetére


kutga
nagyúr

Az XXL gyári garanciával is árul telefont, meg kell nézni az információkat a honlapon. Miután leadod a rendelést, telefonon is tájékoztatnak a csomagról (bolti vagy gyári garancia, tartozékok, stb.).

Let the Zone take me if I am.

(#38548) Bozek válasza kutga (#38547) üzenetére


Bozek
nagyúr

De a gyári garanciás nagy valószínűséggel nem olcsóbb, mint másik üzletben. Itt ez volt a mondandó lényege: "meglepően kedvezőbbek az árak más boltokénál".

(#38549) kutga válasza Bozek (#38548) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez igaz, csodák ott sincsenek. :D

Let the Zone take me if I am.

(#38550) .Szaki. válasza kutga (#38549) üzenetére


.Szaki.
addikt

Félreértés ne essék nem f*szariságról van szó, hanem érdekel, hogy volt-e már aki vásárolt is tőlük, mert hozzám közel esne a bolt és még az árak is barátiak. Egyébként elég nehezen lehet kiigazodni az oldalon, össze-vissza van csillagozva minden, meg még mellette találjam ki, hogy mennyibe kerül az adott készülék 48 hónap garival, ami magába vonja a 12 hónap gyári garanciát, az meg, hogy mit tartalmaz a csomag meg pláne nincs leírva, sem pedig az, hogy mi az az alapcsomag. Egyébként új telefonokról van szó persze. Sokat láttam itt leírva a nevüket és valami minősített bolt is, ezért érdekelt, hogy van-e valakinek tapasztalat is velük. Ennyi lett volna a lényeg.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.