Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38151) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nokia 301 és Vodafone esetén hogy tudom kikapcsolni a telefonon a netet? Nem próbáltam felmenni, de van valami Vodafone WAP 1 beállítva. A Vodafone-os felületre nem tudok belépni, úgyhogy a telefonon nem lehet, akkor valami vodás sms kód kellene a tiltáshoz.

(#38152) maxika2004


maxika2004
őstag

sziasztok !

Érdeklődnék:
Adott egy huawei Ascend G620s
elvileg 30 fps - el lehet videót késziteni vele ...

media infó szerint pedig elég változó.... egyik videó 23, másik 12 ... stb....
gyári progijában nem tudom állitani !

Kérdésem az lenne, hogy van androidhoz, valami ajánlott, vagy jófajta,
fotó-videó progi ? és esetleg lehet hogy itt lehet állitgatni hogy a video milyen fps- el vegyen fel ?

:R :R :R

(#38153) Doky586 válasza [CS]Blade2 (#38151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy butafonon azért elég kevés dolog (2-3db beépített progi) tudja használni a netet. Elég ezekben kikapcsolni az automatikus szinkront (mail, naptár).

(#38154) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egy fehér színű mobiltelefon el tud színeződni sárgulni vagy ilyesmi ,évek alatt?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38155) [CS]Blade2 válasza Doky586 (#38153) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem csak az a baj, hogy a mobiltelefon elkezd frissíteni vagy szinkronizálni valamit... úgy kellene megoldani, hogy ha rálép az internetre, az áruházra, email-re, facebookra, időjárásra, meg a t.m tudja mi van benne, az egyik se tudjon kapcsolódni.

(#38156) kutga válasza [CS]Blade2 (#38155) üzenetére


kutga
nagyúr

Töröld a hozzáférési pontokat a kapcsolatok menüből.

Amúgy meg, a legtöbb alkalmazást be lehet úgy állítani, hogy mindig kérdezzen rá a kapcsolódásra.

Let the Zone take me if I am.

(#38157) sarkanyolo2 válasza Pityu. (#38154) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

De el ám.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#38158) Pityu. válasza sarkanyolo2 (#38157) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor asszem fehér külső kilőve.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38159) malagutif122


malagutif122
tag

Wifi-vel kapcsolatba lenne egy kérdésem.
Adott egy blackberry 8520 mobilinternet elöfizetés nincs rajta.
Ettől függetlenül wifi routeren keresztül , telón van wifi fel lehet csatlakozni netre.

(#38160) Doky586 válasza malagutif122 (#38159) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hol itt a kérdés?
3db kijelentést írtál...

(#38161) kutga válasza malagutif122 (#38159) üzenetére


kutga
nagyúr

Lehet.

Let the Zone take me if I am.

(#38162) sarkanyolo2 válasza Pityu. (#38158) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

De ez tényleg sok év. Emiatt én még simán vennék fehér telefont, főleg, hogy a műanyag rész lefele néz és nem éri olyan sok napfény, hogy kiszívj a színét. Nyugodtan vegyél fehéret ha az tetszik! :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#38163) Pityu. válasza sarkanyolo2 (#38162) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most ép gondolkodóba estem,mert nekem egy nokia 5310 telefonom van gondoltam kicsit felúhjítom de ahogy írtam isten igazán nem néz ki használtnak csak ugye a tok fényesítette kicsit a műanyagot,meg egy aksi csere kéne bele,viszont mosta képbe csúszott egy igen jó árú nokia lumia 520 hezitálok legyen e a lumia vagy maradjak az 5310 nél.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38164) sarkanyolo2 válasza Pityu. (#38163) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nehéz döntés. Külön kategória a kettő, de mindegyikben megvan az amiért ezt vagy azt kéne választani. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#38165) Pityu. válasza sarkanyolo2 (#38164) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mindegy,le csúsztam a jó vételről,lehet marad az 5310

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38166) DjDanee87 válasza Doky586 (#38123) üzenetére


DjDanee87
addikt

Csak információ, nem kérdés:

Ma voltam a Telekomnál nanoSIM kártyát kérni az új, netről vásárolt, kártyafüggetlen HTC ONE M8amba, mert a korábbi 7 éves nem okostelefonomban sima régi SIM volt. Ahogyan előzetesen rákérdeztem már náluk, úgy is történt. Ingyen kicserélték - nem kellett azt kamuznom, hogy rossz.

(#38167) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Esetleg valaki ,nokia lumia 520 [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38168) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Egy kérdésem lenne.
Régóta nem volt használva a régi Nokia 5230 készülékem.
Régen használtam rajta a GPS-t működött is.
Most édesapám SIM kártyája van bent, tehát élő előfizetés, működik minden hálózat minden ..
De a GPS nem. Tehát nem találja meg a helyet ahol vagyok és semmit.
Mi tévő legyek?
Mit nézzek meg, vagy ehhez már kell internet?
Régen nem kellett.
Köszönöm a segítséget.

(#38169) kutga válasza tothjozsi96 (#38168) üzenetére


kutga
nagyúr

GPS aktiválva van? Térkép le van töltve a telefonra?

Emlékeim szerint a Symbianos Nokiákra USB kábellel lehetett ingyenesen térképet tölteni, onnantól kezdve pedig teljesen offline is működött, tehát aktív adatkapcsolat nélkül.

Let the Zone take me if I am.

(#38170) tothjozsi96 válasza kutga (#38169) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Keresgéltem a beállításokban ilyent hogy adatkapcsolat meg ilyesmit, de nem hinném hogy ki lehet kapcsolni.
De eszembe jutott hogy mivel én nem mobil internettel akarom használni, régen is lehetett úgy hogy offline üzemmódban.
Most letöltöttem a térképet de csak azt írja hogy "GPS-re várakozás" ..

Szerk.:
Most már a pozíció keresésnél is meg áll a dolog, nem értem én ezt .. :(((

[ Szerkesztve ]

(#38171) kutga válasza tothjozsi96 (#38170) üzenetére


kutga
nagyúr

Böngéssz egy kicsit elsősorban a beállítások között, hogy a GPS vevő megfelelően működik-e.

15. Helymeghatározás (GPS)

Let the Zone take me if I am.

(#38172) tothjozsi96 válasza kutga (#38171) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm a segítséget.
A helymeghatározási részt elolvastam, talál is műholdat meg mindent.
De nem lehet hogy nem működik az offline mód már?
Mert offlineban nem hajlandó most sem semmit csinálni.
Pedig a térképet letöltöttem már rá és még mindig ezt írja vagy 5 perce "GPS-re várakozás".

(#38173) SKyle


SKyle
tag

Kedves Fórumtársak,
Adott egy T függő Samsung Galaxy S3 Mini, amivel szeretnénk egy külső microUSB-s pendrive-ról (Kingston DataTraveler microDuo 3.0 32GB) zenét lejátszani. Sajnos a készülék nem érzékeli a pendrive-ot. A töltő funkció működik, a laptop is látja a belső tárhelyet és a benne lévő microSD kártyát is. A pendrive gyárilag FAT32-re lett formázva, egy másik telefon (Doogee DG900) simán lejátsza a rajta lévő zenéket.
Köszi előre is a tippeket/megoldásokat!

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#38174) kutga válasza tothjozsi96 (#38172) üzenetére


kutga
nagyúr

Próbáld meg bekapcsolni a kiegészített GPS szolgáltatást. Ehhez adatkapcsolat szükséges, gyorsabban talál pozíciót a mobilinternetet használva.

Let the Zone take me if I am.

(#38175) Bozek válasza SKyle (#38173) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hivatalosan nem fog működni S3 Mini-vel, de XDA-n van megoldás, de eléggé variálás a dolog. Esetleg kellhez még hozzá a Nexus Media Importer a Play-ről.

Magyarra lefordítva:
1. Dugd be az OTG kábelt a telefonba.
2. Dugd be az apa-apa USB kábel egyik felét az OTG kábelbe, a másikat egy áramforrásba (laptop, powerbank, stb.).
3. Húzd ki az apa-apa kábelt, a telefon elvileg azt fogja jelezni, hogy tölt.
4. Csatlakoztasd a pendrive-ot az OTG kábelhez.

[ Szerkesztve ]

(#38176) tothjozsi96 válasza kutga (#38174) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát igen, csak pont ez a baj hogy a kártyán alapból le is van tiltva ez a mobil internet dolog.
Tehát pont azért kellett volna az offline rész, valakit keresek hátha tud valamit erről az offline-ról.
Mert a telefon talál GPS-t meg mindent csak nem tud kapcsolódni, de nem is értem hogy találja meg akkor na mindegy ..

(#38177) kutga válasza tothjozsi96 (#38176) üzenetére


kutga
nagyúr

Én nem vacakolnék vele, azon a telefonon amúgy sem lesz nagy élmény a navi.

Vagy ülj be egy autóba, hátha menet közben jobban be tudja magát lőni. Én anno E63-mal navigáltam, igaz ahhoz külső GPS vevőt kellett venni, de szépen tette a dolgát teljesen offline.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#38178) Doky586 válasza tothjozsi96 (#38176) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minnél hosszabb ideig nem volt használva a GPS annál hosszabb idő kell az _első_ kapcsolódáshoz.. Javaslom menj ki egy olyan helyre ahonnan látható körben a horizont (!) és ott max fél óra alatt be kell hogy szinkronizálódjon. Utána legközelebb tizedennyi idő sem fog kelleni. Ideiglenesen esetleg tehetsz bele olyan simet amin van net, így időt nyerhetsz, ezután a saját simmel is gyorsabban megtalálja legközelebb.

Nokia telókban három helyen lehetett állítani hogy a gps egyen-e netet:
1.- a térképprogiban. Ha már letöltötted az adott ország térképét akkor ki lehetett kapcsolni, mert ez volt az ami igazából sok adatot fogyasztott.
2.- Kiegészített gps (AGPS). Ezt érdemes volt bekpacsolva hagyni. nagyon kevés adatforgalmat generált (100kB/óra) - ennek al-al-al-menüjében állítható hogy melyik szerverhez kapcsolódjon és csak belföld vagy külföld is.
3.- Adatforgalmi főkapcsoló: ez a teljes telefonra és minden programjára hatással volt. Lehetett szabályozni melyik access ponthoz kapcsolódjon, itt kellett beállítani a szolgáltató paramétereit.

Ez természetesen csak az okostelefonok esetén (S60 +) volt így, az Ashákat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#38179) tothjozsi96 válasza Doky586 (#38178) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nagyon szépen köszönöm, holnap kipróbálom.
Neked is asound! :))

(#38180) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Alcatel OT-2007D-ről van valakinek infoja. Nem igazán találok erről se tesztet se bemutatót, de még adatbázisokban se szerepel. Ez új modell és ez az oka az infohiánynak?

Azért érdekelne, mert viszonylag olcsó feature phone-t keresek, de nem az alap verziókat, mert azok mind olyan miniatűrök, mint valami játéktelefon és egy SE Cedar-t váltana, szóval azt a méretet, funkcionalitást jó lenne ha hozná. Ez pedig most olyan 10k huf körül elérhető.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38181) SKyle válasza Bozek (#38175) üzenetére


SKyle
tag

Köszi Bozek,
Ne haragudj(atok), elgépeltem a telefon tipusát: nem S3 hanem S4-ről van szó.
Időközben egy másik pendrive-val is kipróbáltuk, és nem látja: Qilive Dual USB Key 32GB.
Valami szoftver probléma lehet? Azért az S4 nem olyan régi...

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#38182) Doky586 válasza SKyle (#38181) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

NTFS-t nem komálja az android. Fat32 és talán az exFat ot tudják.

(#38183) SKyle válasza Doky586 (#38182) üzenetére


SKyle
tag

Köszi Doky,
Mindkét pendrive gyárilag FAT32-re van gyárilag formattálva, és még nem formattáltam újra, csak rámásoltam a zenéket.

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#38184) Bozek válasza SKyle (#38181) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az S4 mini se támogatja az USB OTG-t, alapból nem ad ki áramot a miniUSB-n keresztül. Meg lehetne próbálni Y kábellel, amiről az eszközt külön lehet táplálni, de ez se biztos megoldás, valószínűleg a kernelt is cserélni kell. Mondjuk ez elég sok Samsung telefonnál így van, ahogy olvasgattam régebben, akkor egy S Advance-al volt dolgom éppen.

[ Szerkesztve ]

(#38185) SKyle válasza Bozek (#38184) üzenetére


SKyle
tag

Akkor ez szívás... :((( Köszi Bozek.

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#38186) 8th


8th
addikt

Samsung GT E2200 -hoz keresek usb drivert. Google találatok közül kipróbáltam néhányat egyikkel sem működik. Ilyenkor mi a tosz van?

(#38187) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Motorola Moto G XT1033 dual sim 8 GB mennyiért adható el?
Jó de nem hibátlan állapot, doboz, töltő, gari rootolás miatt ugrott.

Köszönöm

(#38188) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy Nokia 5000 típusú telefonunk, melyen S40-es Symbian fut. A napokban megjelent a készenléti képernyőn a térerőt jelző ikon mellett lévő akkumulátor töltöttségi szintet jelző ikon mellett egy új, számomra ismeretlen ikon. Az ikon egy felfelé mutató kék nyíl, ami egy lapított U alakra mutat. Néztem a telefon használati útmutatóját, de semmilyen erre vonatkozó infót nem találtam benne. Valakinek van ötlete mi lehet?

u.i.: Hátha másnak is hasznos lesz, egy el nem küldött SMS-t jelzett az ikon. A linken megtalálható az S40 és S60 Symbian ikonjainak jelentése.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38189) kutga válasza t420s (#38187) üzenetére


kutga
nagyúr

Erre érdeklődj.

MOD
sanzi89
Bár már nem használok Nokia telefont, az ilyet hasznos tudni. :P Kis kiegészítés. Az S40 még nem Symbi, az S60-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#38190) kutga válasza 8th (#38186) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem nagyon kellene neki külön driver. Próbáld megnézni a beállításokban, hogy adattároló módban működik-e.

Ha nem, még megnézheted mi történik ha felpakolod a Kies programot.

Let the Zone take me if I am.

(#38191) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Akkumulátort nézegetek a nokia 5310 telefonomhoz kettőt találtam kinézetre teljesítméényre ugyan olyan csak az egyik drágább meg van a neve után méág valami elnevezés,most vajon van e két akkumulátor között különbség [link] , [link] ?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#38192) kali válasza Pityu. (#38191) üzenetére


kali
legenda

vélhetően a csomagolásra/csomagoltságra utal a blister jelölés, azért drágább.

(#38193) kutga válasza Pityu. (#38191) üzenetére


kutga
nagyúr

A drágábbik be van csomagolva, a blister megjelölés erre utal, felesleges azt választanod.

Let the Zone take me if I am.

(#38194) Fancy-boy válasza Pityu. (#38191) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt azért vedd figyelembe, hogy sok bolt eredetiként árulja a hamisítvány Nokia akkukat.
Olvastam ilyet a Speedshopról is.

(#38195) whited


whited
addikt

Üdv
Ha valaki nokia 8800 sirocco vásárlásra adja a fejét, jelen esetben én, fogok kapni hozzá 1-2 év múlva alkatrészt, és a szalagkábel tényleg szeret tönkre menni vagy azért annyira nem vészes?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#38196) kutga válasza whited (#38195) üzenetére


kutga
nagyúr

Egészen biztos.

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#38197) whited válasza kutga (#38196) üzenetére


whited
addikt

köszönöm a válaszod :)
ha veszek nagyjából tudom mire figyeljek, van még valami extra?
mi a reális ára egy sirocco-nak, mindenképp feketét szeretnék és függetlent ha egy mód van rá

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#38198) kutga válasza whited (#38197) üzenetére


kutga
nagyúr

Sajnos PH!-n nem látni, másfelé azért akad pár korrekt készülék 20k környékén, ha neked ennyit megér.

[link]
[link]

Ezt mondjuk már túlzásnak érzem. :P

Kukkants be az akku alá, nehogy valami gagyi kínai utángyártott vackot akarjanak rád sózni. Egyébként még itt van a kolléga ajánlása is.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#38199) w.miki


w.miki
veterán

Vodafone-nál kicseréltettem a régi SIM kártyámat, kis méretű SIM-re, és ezen az áll, hogy:
Post NFC micro SIM
Mit jelent ez?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38200) kutga válasza w.miki (#38199) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt, hogy a SIM kártyában van egy NFC chip. Ezért nem kell új mobilt venned, ha szeretnéd használni az NFC szolgáltatást.

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.