Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33451) Intel core33


Intel core33
tag

Sziasztok!A mai napon leesett a telefonom és megsérült az lcd képernyő az a kis plexi rész,de nem vészes.Sok helyen kérdeztem már hogy kitudják-e cserélni de azt mondták h nincs aklatrészük hozzá.Valaki leírná hogy hol lehet kicseréltetni olcsón?

(#33452) Bozek válasza Intel core33 (#33451) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerinted hogyan segítsünk, ha azt se írod le, hogy milyen telefonról van szó? Egyébként nézz eBay-en alkatrészt hozzá.

(#33453) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Samsung I9001 Galaxy S Plus telefonom és kb 1 hete az akku szórakozik velem és már nagyon bosszantó a ~15 perces üzemidő. :W (100%-os töltöttséget mutat, de ~15p után kikapcsol)
Olvastam olyat, hogy újra kell kalibrálni az akkut vagy esetleg cseréljem a gyári ROM-ot valami normálisabbra.
Az androiddal rendszerrel kapcsolatos variálásban egyáltalán nem vagyok jártas.
A kérdés: mit ajánlotok? és azt hogyan tegyem? :DDD

(#33454) Intel core33 válasza Bozek (#33452) üzenetére


Intel core33
tag

ZTE Kis Plus

(#33455) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Sztetek ha a kamerát nézzük vagy úgy összeségben, melyik telefon éri meg jobban? a Huawei G510 vagy a Nokia lumia 520? Melyik a jobb teló?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#33456) Superhun válasza BogyóBP (#33455) üzenetére


Superhun
addikt

Ha e kettő közül lehet választani, akkor Lumia 520, de érdemes ránézned a Huawei Y300-ra is, ha Androidos telefon érdekel.

(#33457) BogyóBP válasza Superhun (#33456) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az nem kapható a vodánál, ez a kettő van ami viszonylag olcson "1ft" eltudnék hozni. Van a családba egy lumia 520 de az pl belső térben elvérzik. Külsőben még nemtudom, nemtudtam kiprobálni.

Viszont a windows 8 mobile nagyon bejön, asztali gépen is W8 at használok, sztem sokkal gyorsabb mint egy hasonlo kategoriás android telo. Lehet hogy lumia lesz.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#33458) Superhun válasza BogyóBP (#33457) üzenetére


Superhun
addikt

Akkor természetesen az 520.

(#33459) vgyuri válasza Spancer RE (#33453) üzenetére


vgyuri
őstag

Battery Calibration: root szükséges hozzá, feltöltöd az eszközt teljesen, megnyomod a Calibrate gombot, kihúzod a töltőt, megvárod míg lemerül. Nem tudom, hogy van-e haszna, mert korábban olyat is olvastam, hogy ezt a kalibrációs fájlt az android folyamatosan frissíti.

(#33460) Spancer RE válasza vgyuri (#33459) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

A nap 23 és fél órájában a telefon szerint fel van töltve az akksi, mégis lemerül, szóval hiába töltöm bármeddig, gyakorlatilag (legalábbis szerintem) mégsincs feltöltve ill. nem töltődik fel. Így a kalibráció se lesz hiteles, vagy rosszul gondolom?
Root-ot nem igazán sikerül szerezni, mert 2.3.3-as firmware és XXKF8-as bulid van a telefonon. Ezekhez eddig még nem találtam semmi használható dolgot.

(#33461) vgyuri válasza Spancer RE (#33460) üzenetére


vgyuri
őstag

Battery Calibration letörli azt a fájlt, amiben az akkumulátorról vannak infók. Állítólag ez a fájlt tartalmazza, hogy mennyinél van tele és mikor kell kikapcsolnia, hogy ne merüljön le teljesen az akksi. CWM recovery-ben is láttam már erre lehetőséget. [link] ezzel sem sikerült a root?

(#33462) krbC


krbC
tag

Hali!
Az van hogy: leadtam egy htc one s-t garanciára, hogy iszonyat forró, nagyon hamar merül és készenléti állapotban is úgy merül mint ha használnám (sőt kikapcsoltam 1 óra múlva vissza és -6% ... ? ).
T-mobilba leadtam, mondták hogy elküldik a HTC-nek bla bla..
Vissza kaptam, hogy szoftverfrissítést és ÚJ akksit kapott!
NA DE, ezt én hol tudom ellenőrizni mert ugyan úgy merül mintha semmi nem változott volna
És kíméljenek azok akik: az okos telefonok így merülnek stb.. mert ez téll kritikus.
Lehetséges hogy szartak rá és nem is csináltak semmit?
Köszi!

-gl hf-

(#33463) pepe091 válasza krbC (#33462) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha új aksit kaptál, akkor eleve az elején jobban merül, mint 4-5 feltöltési ciklus után. Kell neki ez a kis idő míg beáll rendes használatra.

(#33464) MurdR válasza krbC (#33462) üzenetére


MurdR
veterán

Mennyi kijelzőhasználat után merül le?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#33465) Spancer RE válasza vgyuri (#33461) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Úgy néz ki sikerült kalibrálni, köszönöm! :)

Ha már ilyen irtózatosan belejöttem, kipróbálnék valamilyen 2.3.3-nál újabb ROM-ot (régebben is akartam ilyesmit csinálni, de itt a röpke alkalom).
Melyik ROM lenne a legjobb? Csak alap dolgokra van szükségem (rádió, fényképező, videó, stb.), semmi extra nem kell. :U

(#33466) vgyuri válasza Spancer RE (#33465) üzenetére


vgyuri
őstag

Itt a fórumon a telefonod topicjában néz körül, általában az első hsz-ban össze szokták foglalni az elérhető rom-okat, előnyöket és hátrányokat (pl. nem működő funkciók).

(#33467) krbC válasza MurdR (#33464) üzenetére


krbC
tag

Hali! közbe utána olvastam külföldi topicoknál, hogy ez a ku*ba JB. htc one s-re nem valami jo frissítés, és leszop*a az aksit wifi calling gps állandó háttér futtatással. ( készenléti állapotban -45% 8 óra alatt 0 wifi 0 3g vel...) Elméletileg kijött egy szoftverfrissítés rá, utána nézek a napokban! BTW ty!

-gl hf-

(#33468) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Nincs ötletek arra, hogy mit lehet tenni, ha adott egy Nokia C5-00-ás telefon, ami szinte nincs is használva - nincs 2 éves - és kétnaponta tölteni kell? Esetleg le lehet valahogy tiltani a 3G-t, úgy, hogy telefonálni még lehessen rajta?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#33469) olivera88


olivera88
veterán

A Sony Xperia X 10 minit h lehet modemként használni? Egy ismerősnek kellene, de azt mondja nincs USB megosztás opcio. :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33470) anonymus89 válasza olivera88 (#33469) üzenetére


anonymus89
addikt

Ezt a topikjából kerestem....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33471) anonymus89 válasza INTELligent (#33468) üzenetére


anonymus89
addikt

Nokia C5 - sikerre van ítélve

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33472) meroly válasza INTELligent (#33468) üzenetére


meroly
veterán

At tudod kapcsolni csak gsm módba, nyersz vele egy napot ha a bluetooth is ki van kapcsolva. De ennyi a max.

Impossible is nothing

(#33473) INTELligent válasza meroly (#33472) üzenetére


INTELligent
senior tag

:R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#33474) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Van egy nokia 1680c2 telefonom, és reggel azt írta, hogy contact service... Kikapcsoltam, vissza, és már jó. Mi volt ez?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#33475) olivera88 válasza anonymus89 (#33470) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. :R

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33476) Debilon


Debilon
addikt

kijelzőt fólia felrakása előtt mivel kell/lehet/érdemes letakarítani?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#33477) olivera88 válasza Debilon (#33476) üzenetére


olivera88
veterán

Alkohollal.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33478) quailstorm válasza Debilon (#33476) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ablaktisztító, próbáltam alkoholosat is, az talán jobb. De nem nyakonönteni :DDD

(#33479) Debilon válasza quailstorm (#33478) üzenetére


Debilon
addikt

köszi :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#33480) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám kérlek segítsetek ebben!

Van egy teló és benne egy mikro sd kártya amin videók vannak,kiveszem a kártyát beteszem a laptopba megnézni,átmásolni a videókat! Kiírja a laptop,hogy nem tudja lejátszani a videót,más formátum!Jó,átállítottam és ment,átmásolom és kész is!
Kártya kivesz visszarak telóba és itt jön a gond nem látja a videókat,zenéket stb!
Na mondom visszaállítom a formátumot biztos nem ismeri fel a teló!Igen ám,csak most már nem látja a kártyát a gép sem,megpróbáltam kártyaolvasóval de így sem jött be!

Hogyan tudom ezt visszacsinálni?

Köszönöm!

Bendegúz

(#33481) quailstorm válasza atka76 (#33480) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Milyen formátumra gondolsz? Mert én nem értem...
Átkonvertáltad a partíciót? Miféle teló ez? Ilyet még nem láttam eddig. A telók ált FAT16 és FAT32-őt használnak, néhány exFAT-ot de azt is kezeli az XP is. NTFS-sel még nem láttam memkártyát telóban...
EXT3 meg nekem van mert linux.

[ Szerkesztve ]

(#33482) Belako


Belako
tag

Hola!

Nokia x6 honnan tudok oprendszert leszedni és hogyan tudom azt frissíteni vagy telepíteni a telóra?

Választ köszi.

B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#33483) quailstorm válasza Belako (#33482) üzenetére


quailstorm
nagyúr

erre keresgélj a szolgáltatós egyértelmű, a magyar meg az euro-d vagy euro 3.
leírás
Phoenixet majd szedsz valahonnan.

(#33484) Belako válasza quailstorm (#33483) üzenetére


Belako
tag

Ok.

Köszi :R

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#33485) Bloodrayne2


Bloodrayne2
tag

Sziasztok!

Döntés előtt állok és nem tudom,hogy elcseréljem-e a Nokia C7-es telefonomat egy Sony Ericsson Xperia Play telefonra?
Nem tudom,hogy megéri-e,mert van olyan funkció,meg dolog,amit hiányolok az xperiában.
De a támogatottság több az Sonyban az android miatt.

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#33486) Bozek válasza Bloodrayne2 (#33485) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi az a funkció, ami hiányzik az Xperia-ban?

(#33487) Bloodrayne2 válasza Bozek (#33486) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Ott az NFC (bár az még nagyon nem elterjedt),FM Transmittel bővebb tárhely. Ezek voltak a belsők.A külsőre meg a fém házat,mert ugye az alja az műanyag és könnyen karcolódik meg kopik,míg a Nokiának fém az alja és nehezebben kopik.Meg azt nem tudom,hogy a kijelző Gorilla Glast kapott-e,mert ugyanis fontos az,hogy ne törjön be egyszerűen a kijelző,valami véletlen baleset során.

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#33488) Bozek válasza Bloodrayne2 (#33487) üzenetére


Bozek
nagyúr

NFC-re ott van a QR kód, szinte ugyanazt el tudod vele érni. Az FM Transmitter meg nem vágom, hogy hogyan csinál bővebb tárhelyet, mivel az csupán annyit csinál, hogy FM-adóként üzemelteti a telefont...
A kijelző üvege nem Gorilla Glass, de nekem még egy telefonnak se tört be eddig a Sagem myV-55-ön kívül (de az műanyag volt és épp ott érte az ütés a bazaltkövek által).

[ Szerkesztve ]

(#33489) Bloodrayne2 válasza Bozek (#33488) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Az FM Transmittere,csak a rádióra való sugárzást értem, a tárhelyet külön értem,hogy keveslem

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#33490) Bozek válasza Bloodrayne2 (#33489) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor használd a vesszőt. :)

A tárhely tényleg kevesebb, de microSD-t bele. Az alkalmazások nagy része áthelyezhető, tehát ez nem gond.

(#33491) Bloodrayne2 válasza Bozek (#33490) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Én kérek elnézést! :R Észre vettem,hogy nincs ott vessző,csak már nem engedte javítani :)
-Te mit javasolsz?
-Megéri elcserélni?
-Vagy te elcserélnéd?
Az xperia nem független,a nokia meg igen.Költeni meg nem akarok,ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#33492) Bozek válasza Bloodrayne2 (#33491) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez attól is függ, hogy mire akarod használni. Ahogy néztem a C7 még a független Play-nél is drágább jelenleg (feltéve, ha jót néztem, mert Nokiáéknál sose lehet tudni), szóval erősen kérdéses.

(#33493) Bloodrayne2 válasza Bozek (#33492) üzenetére


Bloodrayne2
tag

Úgy mindenre,ami van benne.Játék,fényképezés,zene hallgatás,videózás meg ugye alkalmazásokat telepíteni rá,ami szükséges.A legfontosabb nálam az,hogy ne legyen nagyon elavult és,hogy az értéke ne legyen kicsi,tehát,ha van ajánlat,akkor tovább tudjam adni.

Sikeres és korrekt üzlet=PIROS || Igyekszünk a szakmaiságra, nem használunk kofanyelvet. A saját szakmájában az az igazi profi szakember, akit a környezete is profinak ítél.

(#33494) Bozek válasza Bloodrayne2 (#33493) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az Xperia Play nem lett annyira népszerű, mint amennyire várták. Szóval hogy tovább tudod-e a későbbiekben adni, abban nem vagyok biztos. Legalábbis megfelelő áron.
De nem hiszem, hogy C7-et jobb áron tudnád eladni akár most, akár később. Ahogy egyre inkább ontják magukból a gyártók a telefonokat, a 2-3 éves cuccok már kevésbé kelendőek szerintem.

(#33495) whiskeys


whiskeys
őstag

particionálási kérdés. mivel mentsem le a progikat, hogy mindent vissza is tudjak rakni ugyanugy mint volt eddig?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#33496) Bozek válasza whiskeys (#33495) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miről? És hogyan akarsz particionálni?

(#33497) whiskeys válasza Bozek (#33496) üzenetére


whiskeys
őstag

y300-as mobilról sd kártyát. root van. második particióval.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#33498) Bozek válasza whiskeys (#33497) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lemented gépre Total Commander-el, majd utána visszarakod. Csak a rejtett fájlok is legyenek bekapcsolva, hogy azokat is mentse.

(#33499) whiskeys válasza Bozek (#33498) üzenetére


whiskeys
őstag

annyi is elég? ne mentsem le a rendszert? csak másoljam át a pc-re majd vissza a telóra?

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#33500) Bozek válasza whiskeys (#33499) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha csak az SD kártyát akarod átparticionálni, akkor elég. A rendszert felesleges lementeni, hiszen azt nem bolygatod.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.