Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23851) XP NINJA


XP NINJA
őstag

hali

i9100-at ilyennel biztonságos tölteni? vagy csak eredetivel mint az apple-nél?

(#23852) Shinra


Shinra
csendes tag

melyik kijelzőt érdemes választani? S-LCD vagy Super AMOLED a jobb választás?
és miért?

(#23853) XP NINJA válasza Shinra (#23852) üzenetére


XP NINJA
őstag

super amoled. kevesebbet fogyaaszt

(#23854) Shinra válasza XP NINJA (#23853) üzenetére


Shinra
csendes tag

köszi
és a kép minőségben nincsen semmi változás? mivel a ledes monitoroknál nem mindig részletes a kép mivel akkor túl van világítva egyes helyeken, és a fekete sem olyan szép

(#23855) Pc Laca


Pc Laca
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni nokia 6300 -.ra a hívó listát szeretném megnézni de nem a naplóban hanem van 1 olyan funkció ,hogy kirakja az összes hívást sms, mms stb csak nem jövök rá hogy hol van a telóban ez a funkció.

Segítséget előre is köszönöm :R

(#23856) Lacazr93 válasza kaller1 (#23850) üzenetére


Lacazr93
senior tag

Ez miért lenne warez? :F

(#23858) Chosen válasza Shinra (#23854) üzenetére


Chosen
addikt

Olvass utána google-ben a dolgokról (túl hosszú lenne ide írni mindent) Tömören a lényeg:

AMOLED vs. S-LCD: AMOLED mindenben jobb (betekintési szög, színek, fogyasztás) , az S-LCD csak azért van még a piacon, mert olcsóbb és gyorsabb előállítani.

AMOLED vs. Led háttérvilágítás: a kettő teljesen más. Utóbbinál a Ledek csak megvilágítanak egy sima LCD panelt, míg előbbinél maguk a ledek alkotják a képet (ezt hívják OLED-nek) tehát a LED TV mint olyan csak marketing bullshit, mert nem OLED-ről van ott szó, csak led háttérvilágításról.

(#23859) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy külföldről vett androidos, gyárilag független mobilt lehet e magyarítani? Ha lehet, hogyan?

Sony Ericcson Xpera Arc
Motorola Droid 2

A válaszokat előre is köszönöm!

(#23860) kaller1 válasza hajospeti (#23859) üzenetére


kaller1
veterán

Rom cserével lehet.

.::> <::.

(#23861) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Melyik áruház biztosít még olyat, mint a speedshop, hogy vissza is lehet küldeni futárral a hibás garanciális cuccot, nem kell a helyszínre vinni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#23862) G.FeT


G.FeT
tag

Üdv fórumtársak!
A következő a helyzet: kaptam egy CECT i9-et (legalábbis valószínűleg ez, az akku alatt csak annyi áll, hogy i9, ja és ne aggódjatok, nem ez a fő telóm :D), és egy dologra nem leltem megoldást: valahol be lehet azt állítani, hogy a zenelejátszója NE váltson számot rázásra? Mert túl érzékenynek találom, kézben/zsebben állandóan elugrik, de nem találtam sehol ilyen menüpontot. Valami javaslat?

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#23863) Cartmenn


Cartmenn
tag

Segítséget kérnék valakitől,mert most frissítettem a sonyericsson z770i telóm szoftverét a sony honlapján keresztül(az ott leírtak szerint-mert mióta megvettem 1.5éve gondol egyet és állandóan kikapcsolt és most olvastam valahol hogy másnak is volt evvel a típussal ilyen problémája)a lényeg hogy elfelejtett magyarul!!!A nyelv beállításnál csak angol és orosz van és a sim kártya szerinti, de ezzel se lesz magyar,és pont most adnám el.Előre is köszönöm

(#23864) kaller1 válasza Cartmenn (#23863) üzenetére


kaller1
veterán

Eredetileg nem erre a piacra készült a telefon, amit a SE szervere érzékel, és ez szerint frissíti a készülék szoftverét, ezért tűnt el a magyar nyelv is. Az se-portal.hu fórum részében találsz rá megoldást.

.::> <::.

(#23865) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. 0.facebook.ot szeretném elérni a telómról de nem megy. Egy Xperia Play-ről van szó tehát Androidról. Egyenlegem nincsen, olvastam hogy trükközni kell hogy ne vegye le, de mivel nekem nincs jelenleg zsetonom így nem is tudna miből. Működésre tudom valahogy bírni Így?

(#23866) nrgia válasza Barell (#23865) üzenetére


nrgia
őstag

Hali. Wifi-vel ha van otthon, vagy vlahol van nyílt akkor F.c.-hatsz....vagy 3g segítségével, de ahhoz ugye fel kell töltened az egyenlegedet...másról nem tudok... :U

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#23867) k850 válasza Barell (#23865) üzenetére


k850
addikt

Ne csináld már, SE Xperia Play-re telik, mobil internetre meg nem?
Ezer Ft kb. havonta és nem kell bénáskodni a 0.facebookkal. Ez a Xperia Play megerőszakolása, sokkal jobb alternatívák vannak, mint a T-s megoldás.
Ez a szolgáltatás egyébként is, csak bizonyos tartalmakat enged ingyen megnyitni.
:N

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#23868) albiosz válasza Barell (#23865) üzenetére


albiosz
őstag

Hali!
Szerintem jelenleg nincs nálad aktiválva mobilinternet. Annyi a dolgod, hogy sms-ben elküldöd a +netstart kódot a 1430-ra. Ez a művelet ingyenes és aktiválnak neked egy havidíj nélküli, adatforgalom alapú netet. Ha tényleg csak 0.facebook.com-ra kell, akkor ez elég, mivel ez az az oldal minden esetben ingyenes (persze ha nem akarsz képeket nézegeteni, meg külső hivatkozást követni). Ha viszont majd feltöltöd az egyenleged, akkor csak óvatosan a böngészéssel, mert más weboldalak nézegetése esetén nem túl gazdaságos, ahhoz érdemes valamilyen komolyabb netcsomagot rendelni.

k850: szerintem nem illik más pénztárcájában turkálni, feltett egy egyszerű kérdést, arra várt választ.

[ Szerkesztve ]

(#23869) domerator válasza albiosz (#23868) üzenetére


domerator
veterán

NA EZT NE!!!! Elég valamit rosszul állítania és rögtön leszívja majd az egyenlegét... androidos cuccról van szó.
Ennél már jobb egy akár legkisebb olyan netcsomag, amin nincs túlforgalmazási díj.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#23870) albiosz válasza domerator (#23869) üzenetére


albiosz
őstag

más megoldás 0 Ft-os egyenleggel nincs tudtommal. Ha ide ír, akkor feltételezem, hogy konyít valamicskét a telefonjához és nem lesz ,,baleset". Egyelőre viszont nincs mit leszívni. :))

(#23871) sdd2 válasza albiosz (#23868) üzenetére


sdd2
veterán

Ez nem más zsebében turkálás.Érdekes hogy nekem egy Cedarom van de 590 havonta a net ami 0 ft túlforgalmazási díjas.Nem sok és így tényleg nem kell a 0.facebook-al szarakodni.Ráadásul egy csomó mindent meg lehet rajta nézni.A Play nek meg főleg kell net mert az androidos telók net nélkül meghalnak.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#23872) domerator válasza k850 (#23867) üzenetére


domerator
veterán

+1 (0000000000)

(#23871) sdd2: Szintén!

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#23873) G.FeT


G.FeT
tag

Újabb problémám akadt: a CECT i9-et egyszerűen nem tudom rábírni, hogy csörögjön bejövő híváskor. A profil beállításait már vagy háromszor végignéztem, be van állítva csengőhang, de csak rezeg, mindkét kártyánál. Van itt valaki, aki ilyen telót használ(t), vagy legalább ismeri annyira, hogy hol lehet ezt beállítani? Én sehol se találtam.
Egyúttal várom a választ az előző kérdésemre is. Köszi előre is!

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#23874) G.FeT válasza G.FeT (#23873) üzenetére


G.FeT
tag

A csörgés már megoldódott, a zene dolog viszont még mindig fennáll!

Szerk: Elhamarkodtam a dolgot, saját MP3-at akartam berakni csengőhangnak, gondoltam, biztos jó, ha a belsőre teszem, nem a memóriakártyára, de nem szól. Ez miért lehet? :F

[ Szerkesztve ]

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#23875) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van e olyanra lehetőség hogy Androidos Op rendszerről lementett telefonkönyvet Badás Op rendszerre bevinni?
Sajna a sim kártyára elég kevés adatot lehet menteni.

(#23876) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok! Egy HTC DHD-n hogyan tudom kideríteni a WiFi MAC címét?
Köszi!

(#23877) Sztbeni válasza Sztbeni (#23861) üzenetére


Sztbeni
őstag

up

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#23878) domerator válasza honyike (#23876) üzenetére


domerator
veterán

Menü-->Beállítások-->legalul Telefon-->Állapot--->az IMEI alatt kettővel ott lesz

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#23879) k850 válasza albiosz (#23870) üzenetére


k850
addikt

Ha meg nem ért hozzá, akkor az általad javasolt megoldással két nap alatt elfogyasztaná az kártyáján lévő egyenleget. :B
Ugyan is az android, ha az adatforgalom be van kapcsolva, akkor automatikusan felmegy a netre hátérben is. A 0.facebook az valóban ingyenes lesz a regisztráció után, de a többi adatforgalomért keményen meg kell fizetni 10 KB 13 Ft, ez így KO!
Wi-Fi és mobilinternet előfizetéssel kombinálva kb. egy doboz cigi ára a Facebook, és alkalmazásból indítva nagyobb az élmény is, mint a T-s marhasággal.
Ha annyira zsugori, akkor van olyan alkalmazás amivel szűrni lehet az internetre kapcsolódó alkalmazásokat, de nem mindegyik telón működik, ugyan is van bizonyos szoftveres és hardveres elvárás.
A Sony Ericsson Play nagyon király készülék, egy ilyen programmal megkurtítani a tudását, nálam ez kimeríti az infantilizmus határát.

"k850: szerintem nem illik más pénztárcájában turkálni, feltett egy egyszerű kérdést, arra várt választ."
A választ meg is kapta nrgia-tól válasz. :K
Én nem turkáltam senki pénztárcájába, de ilyen ordító arcátlanság mellet nem tudtam nem elmenni, de ezt is csak Off-ban tettem.
;)

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#23880) domerator válasza k850 (#23879) üzenetére


domerator
veterán

+1 :C :C :C

(a netstart önkényes aktiválását éppen mostanában tiltották meg a szolgáltatóknak... csak a neten számtalan példa volt több tízezres "lopásra" - igen, én ezt annak nevezem - hát még amennyi a háttérben maradt...) :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#23881) fuximaxi válasza kaller1 (#23864) üzenetére


fuximaxi
senior tag

keress rá a wotanserver.com ra

csongi: igen a .vcf fájlokat mind a két rendszer kezeli

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#23882) csongi válasza fuximaxi (#23881) üzenetére


csongi
veterán

Ez jó hír! Akkor elég mentem vcf-be menti el az Android.

(#23883) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

sony ericsson liveview-et akarok venni. hol tudnék hozzájutni? illetve GT540-el menne?

Aurea mediocritas

(#23884) Mosanke válasza AXisBOLD (#23883) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Nagy hirtelen ezt az oldalt találtam.
Hogy a GT540-el megy-e azt nem tudom, de majd valaki biztosan megválaszolja.

[ Szerkesztve ]

(#23885) zombinyul


zombinyul
addikt

Sziasztok!
Erre tudna valaki nekem érdemi információval szolgálni?
(a hozzászólásomból kimaradt,hogy néha szaggatva megy a zene,de a restart minden esetben segít).
Ha lehet,privátban kérnék szépen segítséget.:)
Üdvözlettel: András

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#23886) domerator válasza zombinyul (#23885) üzenetére


domerator
veterán

Ha restart segít és utána kezd rosszalkodni, akkor mindenképpen a háttérben futó appokat kezdeném kiszűrni...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#23887) zombinyul válasza domerator (#23886) üzenetére


zombinyul
addikt

A restart után minden esetben megjavult... Minden ment headsetről.
Most hogy a Skype nem volt elindítva,meg töröltem is,töltés után sem rendetlenkedik. Remélhetőleg ez így is marad...
Milyen programot ajánlotok a háttérben futó programok rendezéséhez? Állítólag nem tesz jót az Androidnak egy olyan progi használata.
Minden esetre feltettem az Ultimated Task Killert,nagyon belassulgatott tőle a telefon(845-ösön prímán ment).Úgyhogy az kilőve...:U

(állítólag egy 2.1-es GT540-et is megzavart a Skype)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#23888) kaller1 válasza zombinyul (#23885) üzenetére


kaller1
veterán

Az x8 topikban már gyakorlatilag meg is válaszoltad magadnak a kérdést:

Konkrétan a Skype telepítése óta produkálja.Most töröltem,azóta jó

A zene szaggatás, majd restart után megjavulás meg csak annyi, hogy fogyóban a RAM, több alkalmazás fut a háttérben, mint amit a készülék elbír, ennyi.

.::> <::.

(#23889) zombinyul válasza kaller1 (#23888) üzenetére


zombinyul
addikt

Voltaképpen megválaszoltam igen, viszont nem tudtam konkrétan a Skypehoz kötni. Nem tudtam,a későbbiekben kijön-e,avagy más volt-e a kiváltó ok.
Viszont megnyugtattál,akkor nem megy szervízbe. Köszönöm a segítséget.:)
(a Skype azért is volt gyanús,mert 10 megát foglalt,és a barátnőm X8-asán nem produkál ilyen gondokat. Igaz,ő sűrűbben újraindítja sokkal).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#23890) imi290


imi290
aktív tag

üdv! lenne egy kérdésem
megbíztak hogy cseréljek ki pár alkatrészt egy nokia n97 mini-ben
az lenne a kérdés hogyan tudom megállapítani hogy milyen szinű igazából a teló ?
nem vagyok szinvak,de nem tudom megállapítani sehogy sem :D
és hogy olyan oldalt szeretnék ahonnan megbízható jó alkatrészek forgalmaznak. köszönöm előre is :)

(#23891) hossszú


hossszú
őstag

Betört kijelzős Samsung SGH-M610-ről hogyan tudnám a névjegyzéket lementeni?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#23892) honyike válasza domerator (#23878) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi, megvan! Az volt a gond, h nem volt bekapcsolva a WiFi, és így nem mutatta... :)

(#23893) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy androidos kérdésem lenne, sajnos egy kis gondom van a mostani romommal, bocs, ha már volt téma, de abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van-e rá mód, hogy egy romtelepítés után az alkalmazásaim ugyanolyan formában megmaradjanak, mint ahogy a régi romban voltak?

Sajnos van olyan gondom a jelenlegi romommal, hogy változó milyen gyakran, de időről időre magától lemegy offline-ba, :( :W (csak egy kb 1.5 hónapja csinálja ezt, eddig semmi ilyen gondja nem volt) és ezért gondolkozom azon, hogy újrarakom, vagy felrakok újabbat, de elég sok appom van már, és ezek újratelepítését mindenképp meg szeretném úszni, és az adataikat is meg szeretném menteni (kiemelten Angry Birds) csak nem tudom, hogy mi erre a legjobb módszer, a telefonszámokat és a naptárbejegyzéseket már rég csak a Google-ba mentem, az sms-ek nem fontosak, és végülis a rendszerbeállítások is megvannak aránylag hamar, de az appokat meg szeretném menteni, nem tudom, hogy van-e olyan lehetőség, hogy az új rom felrakása után aránylag kevés munkával ugyanaz a környezet fogadjon mint a régi romnál?

Bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R

(#23894) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Sony Ericsson K750i-hez keresek GPS programot, ami legalább arra képes, hogy a koordinátákat kiírja. Persze a térképes progi lenne a legjobb.
Külső bluetooth-os GPS vevővel használnám.
(Persze nem lehúzós, hanem díjmentes progira gondoltam. :) )

Előre is köszönöm az infót.

(#23895) DigitalAngel válasza peter889 (#23894) üzenetére


DigitalAngel
tag

Peter889: WeTravel :R

Canonfan: De igen, MyBackup a neve. Ment SD-re Appot,Adatokat,és vissza is lehet állitani.

[ Szerkesztve ]

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23896) tevfik


tevfik
tag

Hello!

A blackberry 9000 Bold halk hangszóró javításához melyikre van szükségem?

(#23897) DigitalAngel válasza tevfik (#23896) üzenetére


DigitalAngel
tag

Melyik rossz? Ami csörög vagy amin beszélsz?
A felső egy csörgő hangszóró, az alsó egy beszéd.hangszóró.

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23898) tevfik válasza DigitalAngel (#23897) üzenetére


tevfik
tag

Halk az mp3 és a csengőhang. Akkor a fölsőre van szükségem ezek szerint! kerek... :C

(#23899) fuximaxi válasza tevfik (#23898) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Jól látod! :D

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#23900) icons


icons
addikt

Üdv!

Van egy ZTE Bladem, meg egy SE C702m. Át szeretnék menteni mindent a Blade-re (mindent amit lehet: naptár, kontaktok, SMSek, zenék, képek stb).
A normál fájlokkal nem lesz probléma, simán lementem és átrakom, főleg az első 3ra lennék kíváncsi, hogyan tudom megcsinálni. Kontaktokat megpróbáltom BTon elküldeni (próba cseresznye), de nagy meglepetésre a Blade nem fogadta el :D
Van valami jó kis program, amivel régen ezeket mind lementettem (talán a SE PC suite volt az, már nem emlékszem)... Ezt kellene felkeresnem, és egy másikat (melyiket?) a Blade-hez, vagy van olyan program, ami egyben megoldja a portolást?

Remélem egyáltalán van lehetséges út ! :)

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.