Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23701) DigitalAngel válasza meroly (#23698) üzenetére


DigitalAngel
tag

Én csak azért irtam, mert rémlik hogy olvastam, hogy +36-al kell majd hivni blablabla, és gondolom a szolgáltatók is már ebben a formátumban dolgoznak, igy sanszos h nem a szoftver verzio a ludas.

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23702) meroly válasza DigitalAngel (#23701) üzenetére


meroly
veterán

Nem ez sajnos telefon feature :(((
Bár tény, hogy már nem megy az előhívó nélküli hálózaton belüli hívás, de hogy 06 vagy +36 az elvileg szolgáltató szempontjából itthon mindegy. Külföldön léve más persze.....

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#23703) riszter


riszter
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem!
Menyasszonyomnak van egy nokia c5-je és valamiért mostanában elfogyott a szabad tárhely a telefon memóriájából! Elötte volt egy szoftverfrissitésen nokia szervizben és most van 3Mb szabad hely! Ez azért rossz,mert nem tudok neki küldeni BT-on át semmit. A fájlkezelőben pedig minden felesleges anyagot töröltem a tel.memóriából, üresek a mappák!

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Vivere militare est

(#23704) hackeeeee válasza meroly (#23702) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kintről nézve, ha Te külföldön tartózkodsz, és a számod +36-tal hívják, akkor is megy ugyan úgy, mintha 06-tal lenne beírva... Ez tuti. Mivel ugye ha úgy mentik el a számod, és közben Te külföldre mész, és ezt a hívó nem tudja, attól működnie kell.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23705) meroly válasza hackeeeee (#23704) üzenetére


meroly
veterán

Igen, de hazafelé csak a +36 működik, hisz a külföldi hálózatban valahogy jelezni kell hogy te hazafelé hívsz :)

richte: alkalmazások?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#23706) hackeeeee válasza meroly (#23705) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, 06-tal is biza működik a hívás... :K Mármint kintről hazafelé.

Csak azt nem tudom, hogy akkor valami más költség van-e esetleg, de tudtommal ugyan úgy megy, mintha +36-tal hívnád..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23707) mrlujoak válasza riszter (#23703) üzenetére


mrlujoak
veterán

Szia!

Anno még a Symbianos (S60v5) volt ilyen "gondom/gondja" másnak is, ha a telefon belső memóriájánál nagyobb fájlt szeretett volna kapni mondjuk BT-on keresztül.

Idézem egy, a Vivaz topikban írt hozzászólásom, és ha C5-(03) Symbi modellje van, talán ki tudtok okoskodni valamit...

"Ja, a memória megtelt problémádra:

Mivel a Symbian a BT-on beérkező állományokat üzenetként kezeli, így az a beérkező üzenetekbe kerül. Ez viszont a telefon belső memóriáját használja fel, ami ugye olyan 60 MB körüli.
Ilyenkor egy cselt tudsz eszközölni. (én is így csináltam, mert egyszerre vagy 150 MB-nyi zenét toltam át a K850i-mről a Vivazomra)

Menü > Üzenetek > Opciók > Beállításo k> Egyéb > Használt memória
Itt állítsd be az E-t, mint memóriakártya.

Ja, ne ijedj meg, ilyenkor az eddig beérkezett - és a telefon belső memóriájába mentődött sms-eket nem fogod látni, de nem törlődnek!
Ha végeztél a nagyméretű fájlok BT-s fogadásával, visszaállítod a C-t, mint használt memória, és ismét láthatóvá válnak a régebbi sms-ek."

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23708) meroly válasza hackeeeee (#23706) üzenetére


meroly
veterán

Igazad lehet, bár én már jó rég jártam külföldön, de akkor lelkesen mindig átírtam +36-ra, mondom hátha :)
A kinti szolgáltató a VLR-ből tudja, hogy magyar a készülék, így gondolom nem bonyolítják meg jobban a dolgunkat.

mrlujoak: hm.... ezt jó tudni, hányszor szenvedtünk mi is ezzel és valóban a symbian üzenetként kezeli a BT-fájlokat

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#23709) hackeeeee válasza meroly (#23708) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van! :)

Meg persze, ugyan az mint a másik irányban.. Hogy lényegében bárhol lehet a másik szám, és ha hálózaton van, akkor elméletben elérhetőnek is kell lennie.

Véleményem szubjektív...

(#23710) ipod30


ipod30
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetek kéne. Lenne egy nokia 5800-m és egyszer csak úgy gondold a telefon, hogy mikor feloldóm a billentyűzárat akkor elmosódika kijelző (azaz csíkos lesz és semmit nem lehet látni csak színes csíkokat), majd ez a hibajelenség megszűnt, de mostanában újból előjön, ha a billentyűzárat feloldom vagy ha hívnak. Gondoltam, hogy szoftveres a hiba ezért a nokia honlapjáról leszedtem a legújabb szoftvert ami fennvolt (igaz, hogy is több, mint egy éves), de még mindig előjön ez a hiba a készülékkel.
Mi lehet a baja?
Válaszotokat és a segítségetek előre is köszönöm. Ha kérhetlek titeket akkor privátot írjatok, mert az könnyebben észreveszem. Mégegyszer köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#23711) misi393


misi393
csendes tag

Üdv!
Nem volt korábban se laptopom, se mobilnetem. LG GD880-as telefont szeretnék használni modemnek linux (valószínű ubuntu) alatt. Fog működni? Kell hozzá valami extra program, beállítás, akármi? Nem tudom egyszerűen kipróbálni, mert ha nem megy, nincs miről visszatelepíteni az amúgy legális windowst, barkácsolni kéne vele.
Köszi a segítséget!

(#23712) riszter válasza mrlujoak (#23707) üzenetére


riszter
senior tag

Köszi! Próbálkozunk... Mondjuk ez nem az alap problémára megoldás. De megnézzük.

Vivere militare est

(#23713) ikiviki válasza ipod30 (#23710) üzenetére


ikiviki
aktív tag

Szalagkábel hiba ,vagy LCD-é..

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=ikiviki&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#23714) DigitalAngel válasza meroly (#23705) üzenetére


DigitalAngel
tag

A kimenő hivás müködik bárhogy itthon, de Jan.1-töl a +36 a szabvány,tehát a szolgáltató feléd már +36-ként továbbitja a hivo azonositóját, akár itthon vagy akár külföldön. És ezért van hogy a 06-ra nincs egyezés a telkönyvben.

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23715) DigitalAngel válasza misi393 (#23711) üzenetére


DigitalAngel
tag

Csak akkor fog menni ha van modem driver linux alá a telefonodhoz.

15 ève PH-n, adok-veszek

(#23716) jozsi252


jozsi252
veterán

Nemtudja valaki véletlenül hogy mikor lesz galaxy s-re hivatalos telenoros 2.3 as rom?

iPhone 13 Pro Max

(#23717) meroly válasza DigitalAngel (#23714) üzenetére


meroly
veterán

Én mióta az eszemet tudom +36-ként jelenik meg az idegen szám. De valóban pár telefon nem bírja ezt magában összerakni. Enyém pl akkor is kiírja a nevet, ha a szám 06-al van elmentve.... :U

Impossible is nothing

(#23718) pc-user


pc-user
aktív tag

Memóriakártyáról akartam letörölni 1-2 könyvtárat. A könyvtárakban levő fájlok letörlődtek, de a könyvtárak nevei ottmaradtak, azok nem törlődtek, nem törölhetőek. Hogy tudnám eltüntetni ezeket formázás nélkül? SE K660i.

(#23719) mrlujoak válasza riszter (#23712) üzenetére


mrlujoak
veterán

:)

Az alap problémára egy teljes visszaállítás lenne az első próbálkozásom. Minden fontos adatot mentsetek le róla a művelet előtt!

Egyébként játékot - ami nagyobb tárhelyet csíp le a belső memóból - nem telepített rá a párod?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23720) artiny


artiny
őstag

Sziasztok
Van egy Samsung Jet S8000 telefonom.
Belehet állítani rajta valahogy,hogy ne menjen fel az internetre (fizetősre,T-mobilosra (feltöltős vagyok)) kizárólag a wifivel tudjak netezni?

Bevittem a T-mobilba azt mondták azt megtudják csinálni,hogy a tel.számomról letiltják az internetes hozzáférést.
Ha wifivel szerettem volna felmenni a googlemapsra(van a telefonban ilyen alkalmazás,mint a FB,YouTube,stb...) automatikussan a fizetős internet kapcsolódik be hiába vagyok fent wifivel. (alkalmazások internet hozzáférésénél a wifi van pedig kiválasztva)
Na most ha letiltatom a netet akkor a googlemapsot nem tudnám használni wifivel?

(#23721) sdd2 válasza artiny (#23720) üzenetére


sdd2
veterán

Ha letiltatod az internetet akkor a fizetős 3G hálózatra nem tud felmenni így nem veszi le a pénzed.Viszont a Wifi menni fog továbbra is.Az viszont más kérdés hogy menni fog-e a google maps.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#23722) hackeeeee válasza artiny (#23720) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wifi-vel tudod használni. Legalábbis Android-on megy Wifi-vel is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23723) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Szerintem jó helyre írok:

Nokia N80-as telóm, nem mai gyerek úgyhogy meghalt a hangszórója a "telefonálásra használatos", legalábbis erre tippelek, mert csak kihangosítva cseng ki/hallom amit mondanak. Valamint kilazult a fém keret része is, nem tudom nem-e érintkezési hiba, mindenesetre ha nyomkodom nem javul meg. Mennyibe kerülhet ezt javíttatni és mi lehet a pontos baja? Tudom h látatlanban nehéz kérdés...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#23724) kaller1 válasza $p@rr0w (#23723) üzenetére


kaller1
veterán

Ház csere, hangszóró csere, munkadíj = 5-6k kb..

.::> <::.

(#23725) $p@rr0w válasza kaller1 (#23724) üzenetére


$p@rr0w
őstag

És megéri? Mennyit ér egyáltálán a telefonom?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#23726) kaller1 válasza $p@rr0w (#23725) üzenetére


kaller1
veterán

Megcsinálás után 8, max. 10k, szerintem.:)

.::> <::.

(#23727) $p@rr0w válasza kaller1 (#23726) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Rékerestem de legolcsóbban 6k ért volt előlap, hangszóró meg 1500, +munkadíj annyi mint az egész telefon értéke. Te tudsz megbízgató helyet ahol megcsinálnák 5-6ezerért ahogy írtad, vagy csak saccoltál?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#23728) kaller1 válasza $p@rr0w (#23727) üzenetére


kaller1
veterán

Nem saccoltam, ment pü.:)

.::> <::.

(#23729) doncortio


doncortio
senior tag

Hali, létezik Xperia X8nak heavybb aksi? A választ megköszönnén.:K

És aki jártas Androidban: mi okozza azt hogy a Marketolről szednék le appot de csak a Marketen belül "Starting Download"-ol de semmi reakció a telefon részéről :(

[ Szerkesztve ]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#23730) andrás47


andrás47
senior tag

Milyen új telefont érdemes venni ,ami Telenor,vagy Vodafonos lehetne,fix helyen lenne,csupán az elérhetőség miatt lenne ,és fontos a hosszú üzemidő,és megbízhatóság,akár asztali készülék is lehet,természetesen amibe SIM kártya tehető.

(#23731) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a nokia C2-03 dual sim-es telefon zenelejátszójában van-e equalizer(hangszínszabályzó)??
Ez a rész az összes (videó)tesztből hiányzik, sem a youtube sem a google nem segített :O

(#23732) kaller1 válasza Isti2 (#23731) üzenetére


kaller1
veterán

Gondolom nincs benne, ezért nem láttál ilyet a tesztekben. Ez egy teljesen fapados készülék, meglepődnék ha lenne benne.

.::> <::.

(#23733) KaiotEch válasza Isti2 (#23731) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#23734) CSÜLKÖS válasza andrás47 (#23730) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Szia!
Én most vettem az egyik hypermarketben új Samut kártyafüggetlenül 6ezerért.
Két hetente kell tölteni, de csak telefonálni és sms-ezni lehet vele.
1000mA akku van benne.

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#23735) andrás47 válasza CSÜLKÖS (#23734) üzenetére


andrás47
senior tag

Jobb lett volna nagyobb asztali készülék,de az már nyilván szolgáltatói kínálatban nem kapható.
Megírnád melyik Samu ez pontosan,amelyik két hetet bír ?Köszi

(#23736) CSÜLKÖS válasza andrás47 (#23735) üzenetére


CSÜLKÖS
tag

Szia!
A GT-E1170, de a butatelóknál mindig megnézem mennyi mA-os a gyári akku.
Az S-5230-as tapitelóba tesznek ekkora akkut.Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#23737) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
LG szerviz kódot (szerviz menü kódot) tudtok nekem mondani?
Konkrétan az akksi töltöttség %-os értékére lennék kíváncsi.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#23738) sdd2


sdd2
veterán

Sziasztok!

Valakinek van esetleg 1 éves vagy annál öregebb okostelefonja?Mert az érdekelne hogyan bírják ilyen kis helyen a procik.Mert ha nem bírják sokáig inkább laptopot vennék SE Xperia Mini helyett.

Köszönöm előre is. :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#23739) Ayg0


Ayg0
senior tag

egy se w595 bosszús tulaja vagyok. a navigációs gombok világítása kikapcsolás után sem hajlandó elaludni és ezerrel szívja az akkut. most ott tartok, ha telefonálok vele kettőt-hármat, már egy napot se bír ki. plusz a legfrissebb, ma este kezdődött hóbortja, hogy a kijelző elsötétülése után (nyugalmi állapot) néhány perccel lefagy a teljes billentyűsor és csak az akku kikapása, majd visszahelyezése után ad újra életjelet.
ennyi alapján, látatlanba mi lehet a baja? (aug közepe fele volt szervizelve, szalagkábelt is cseréltek) illetve tudja valaki, hogy/hol lehet megbontani ezt a sz*rt? ez lenne a legfontosabb.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#23740) misi393 válasza DigitalAngel (#23715) üzenetére


misi393
csendes tag

Köszönöm.

(#23741) andrás47 válasza CSÜLKÖS (#23736) üzenetére


andrás47
senior tag

Szia !

Köszi sokat segítettél,pont ilyet keresek,ami alap tudású,és az üzemidő a leghosszabb legyen.
Remélem még lehet kapni jelenleg is.Köszönöm a segítséged!Üdv

(#23742) Mosanke válasza andrás47 (#23741) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Egy kis segítség a vásárláshoz. (ha van a közeledben ilyen üzlet)
Vannak országos átvételi pontok is.

Samsung E 1170 és Samsung E 1050.
Mindkettő kártyafüggetlen.

[ Szerkesztve ]

(#23743) syl5 válasza Mosanke (#23742) üzenetére


syl5
őstag

Lényegében teljesen mindegy, hogy melyiket veszed.
Illetve neked kell eldöntened mi a fontos.
-E1050-be 500 sms, E1170-be 100 sms fér
-E1050 nem tud MMS-t a leírás alapján, E1170 igen (mejegyzem mivel az E1050 képes adatátvilelre, ezért gondolom MMS is tud)
-E1170-el lehet hangot rögzíteni
-E1050-nek papíron kevesebb a beszélgetési és készenléti ideje.
-E1050 olcsóbb
Összegezve 2:2, mert az adatátvitel miatt az MMS nem hiszem, hogy gond lenne.

De ha nem fontos az, hogy független legyen a telefon, akkor én inkább szolgáltatói telefont ajánlanék! Nagy szupermarketekbe (pl.: Tesco) és műszaki áruházakban (pl.: MM) mindhárom szolgáltatótól vannak ilyen quick csomagok. Nem kell semmi szerződést kötni, csak megveszed, mint egy kilo kenyeret, és kapsz egy telefont, meg egy új sim kártyát pár száz Ft lebeszélhetőséggel 2000 - 4000 Ft-ért. Pár hete vettem én is T-Mobile-os LG alaptelefont 3000 Ft-ért. Teljesen jó, 9. napja megy első töltés után és még mindig 3/3-as az akksi! A SIM kártyát ki se bontottam, eladtam 1600 Ft-ért, és van 1400 Ft-ért egy teljesen új telefonom! Vodafone-os is volt 2000 Ft-ért hasonló konstrukcióban, és Telenoros is 4000 Ft-ért. Most is van egy nagyon jó Telenoros ajánlat az S520 5000 Ft-ért sim kártyával, 400 Ft lebeszélhetőséggel. Bánom is, hogy nem Telenor-os vagyok, mert ez már nem az a mostani alaptelefon, amibe semmi nincs, majdnem egyenlő egy vezetékessel, hanem ebbe van zenelejátszó, kamera, lehet vele netezni, van benne fm rádió, bluetooth, lehet memkártyával bővíteni. Ebből még eladod a sim-et 1500-ért, aztán 3500 Ft-ért van egy teljesen jó telefonod!

Szóval én azt mondom, hogy ha nem fontos a független telefon, és nem ragaszkodsz a Samsung-hoz, akkor ballagj be egy közeli szupermarketbe, vagy műszaki áruházba!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#23744) pc-user válasza pc-user (#23718) üzenetére


pc-user
aktív tag

Megoldódott...

(#23745) Mosanke válasza syl5 (#23743) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Nem én akarok venni. andrás47-re válaszoltam. Neki akartam segíteni a vásárláshoz.
Nekem (is) Samsungom van C3050, másfél hónapos és kártyafüggetlen.
Az Euronics-ben vettem 9990 forintért, van rá 12 hónap teljes körű és plusz 12+2 hónap korlátozott körű garancia.

(#23746) andrás47 válasza Mosanke (#23742) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm,hogy ezeket is leírtad,így már igen könnyű a dolgom,hogy ennyire segítőkészek vagytok.Még egyszer köszönöm.Üdv

(#23747) syl5 válasza Mosanke (#23745) üzenetére


syl5
őstag

Benéztem! :)
Egy biztos, ha valaki kíváló üzemidővel keres T-Mobile-os olcsó alaptelefont, akkor annak nyugodt szívvel ajánlom az LG A100-at 3000 Ft-ért sim-el együtt, amiből 600 Ft lebeszélhető!

Telefonáláson, smsezésen kívül nem tud szinte semmit, de amit tud az biztosan és sokáig egy töltéssel!
Első töltés után 9. napja megy kb 30 perc beszélgetéssel és még mindig 3/3-as az akksija, ami azt jelenti, hogy legalább ennyit még kétszer is kibír! :Y Egyébként én simán olyan 5-6-7 hétre saccolom az üzemidőt nálam (heti fél óra telefonálás), így első töltés után.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#23748) Mosanke válasza syl5 (#23747) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Volt májusban akcióban a LIDL-ben és a TESCO-ban is (az áruházi pénztáraknál lehetett csak megvenni) egy Telenoros ZTE-G S320 low-end kategóriás mobil 2999 Forintért. Tartozott hozzá egy telenoros SIM kártya rajta 500 Forint lebeszélhetőség, miután beaktiváltuk a SIM-et. Vettem belőle gyorsan kettőt. Egyet megtartottam melóra, a másikat anyukámnak adtam - aki már elmúlt nyolcvan éves - mert az előző mobilja éppen akkor költözött át az örök vadászmezőkre.
Nagyon egyszerű kezelni.Idős kora ellenére hívást fogadni és kezdeményezni Ő is tud ezen a mobilon. Beállítottam Neki a gyors tárcsázási hívásokat így még a menüben telefonkönyvet sem kell kezelnie csak a megfelelő számbillentyűt hosszabban nyomva tartani. Az előző Motorola kicsit bonyolultabb volt (Neki) ha hívást akart kezdeményezni rajta.
24 órán át tartó bekapcsolást nézve nála 9-10 napot kitart az akku egy töltéssel. Általában nem telefonál naponta 15-20 percnél többet. (hálózaton belül 20 Ft/perc)
Amire kell arra nagyon bőven megfelel.

(#23749) meroly válasza Mosanke (#23748) üzenetére


meroly
veterán

Nagyon jó ötlet, én nagyszülőm is épp telefonváltás előtt áll. Már a második lenne neki :)
Emporiát nézegettem, de az olyan ormótlan, amilyen jó nagyok a gombok, olyan kicsi a kijelző. :(((

Impossible is nothing

(#23750) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

nokia 6303i hez van valami alkalmazás amivel folyamatosan tudok világítani a vakuval?
.jar vagy bármi

Szépnapot!

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.