Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22851) Lompos48 válasza kaposi1 (#22849) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Úgy nézem, hogy az egész elérési útvonalat számolja végig, kezdve a G meghajtótól végig könyvtárakon... alkönyvtárakon bezárólag a file nevével. Így sok. Próbáld legalább kevesebb könyvtárba csomagolni, hogy az elérési ösvény (path) rövidüljön. Ezt mindegyik kiadása csinálta/-ja. Zenénél, fotóknál jártam így, amikor túl pontosan, részletesen akartam helyrerakni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#22852) whited


whited
addikt

sziasztok
ha hallgatok 1 rádiót, onnan ami megy épp azt hogy tudom felvenni és gépre menteni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#22853) kaposi1 válasza Lompos48 (#22851) üzenetére


kaposi1
tag

Köszönöm szépen a választ! :R

Megpróbálom úgy hogy rövidítek a könyvtár címeken.
Csak a lemez címek fontosak hogy megmaradjanak eredetiben.

(#22854) Lompos48 válasza whited (#22852) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze, minden lemezt egy külön könyvtárba, még akkor is, ha 27 lemezed van ugyanattól az együttestől. Aztán hogy szervezed a merevlemezen, az már a te dolgod. Ha Nero-val, vagy Roxio-val írod, nem is kell átcsoportosítani semmit, mert ott kialakíthatod teljesen függetlenül az egész könyvtárszerkezetet, ami majd CD/DVD-re íródik.

(#22855) Smyth


Smyth
tag

Mit takar apróhirdetésen belül az, hogy lista elejére hozása? mert hiába használom ki, nem rakja a lista elejére. :(

fastleslie kollegának köszönöm a választ, már rendeltem is a CL5ösből :))

(#22856) pakfong válasza Smyth (#22855) üzenetére


pakfong
tag

Az azt takarja, hogy a lista elejére fogja rakni a hirdetésed. Persze csak ha leOKÉzod. Nekem működik rendesen.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#22857) Smyth válasza pakfong (#22856) üzenetére


Smyth
tag

Köszi, hát igen én is így értettem ezt a dolgot, de számtalan próbálkozás után sem került feljebb a hirdetés, mindig maradt ugyan ott. :)

(#22858) Lenry válasza whited (#22852) üzenetére


Lenry
félisten

pl ha Aimp-pal fel tudod venni a vele hallgatott netrádiókat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22859) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok

Segítség kellene.Ujrahuztam 1 régi gépet Sis 961 hangkártyával de drivert hiába telepítem nem megy fel:( "A következő fájl nem tölthető be:streamci A megadott modul nem található" Elv ez ilyen alaplani vagy nemtom?!?:O Eddig csak olyan gépekkel volt dolgom amire külön volt a hangkártya. Az alaplapinál más a telepítési eljárása? Olvasgattam már neten sokat,másnak is van vele hibája... Sis honlapjára felmegyek,ott csak olyat találok h Sis 7012,de ebben alul irja h 961es-hez is jó(?) de nálam ez sem megy:( Cd-je már nincs meg de ha valami szám kell akármi megírom csak segítsetek:) fontos lenne:)

Üdvözlettel: Péter

[ Szerkesztve ]

(#22860) Smyth válasza beholder00 (#22859) üzenetére


Smyth
tag

Hello!
Pontosan milyen alaplapról is beszélünk? (gyártó,típus)

[ Szerkesztve ]

(#22861) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Hellosztok! Ma felhúztam a Win7-em mellé egy XP-t és néhány óra bíbelődés utána össze jött ez a EasyBCD-s megoldás. Aztán most ha a Win 7 -et elindítom akkor azt írja hogy a Windowsom nem eredeti....de mielőtt ezt megtettem volna még az eredeti win volt rajta és jól működött. Most pedig fekete háttér, jobb alsó sarokban felírat, és induláskor felkér hogy váltsak eredetire. Nem értem, valaki valami megoldást tudna erre mondani ? vagy hogy miért van ez ? (Nem tudom a termékkulcsot beírni mivel a gépet így vettem a boltból és lemezt nem kaptam hozzá.)

Verba volant, scripta manent.

(#22862) Воланд válasza xKacsax (#22861) üzenetére


Воланд
titán

Gép alján (gondolom noti) matrica, rajta a serial? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22863) xKacsax válasza Воланд (#22862) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Igen, legalábbis a gépnek a s/n száma. Egy HP 550-es gép.

[ Szerkesztve ]

Verba volant, scripta manent.

(#22864) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok! Valakinek van arra lövése hogy a HT3.0 át támogato Asrock alaplapom minek figurázik a HT vel? Jelenleg ezt irja ki ha alapon bekapcsolom a gépet. (HT 1600mhz, még a 2000 es alapot sem éri el ami a HT2.0 lenne..) Valamit bekell kézzel állitani vagy mi a gond?
Azt még hozzátenném hogy a ramfoglalatba egy Kingmax Hercules van ami alapból 1600mhz es, de a bios csak 1333mhz esnek látja.

Mondjuk vicces mert a CPU éppen hogy 1 volt ot kap..

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#22865) Tosee válasza xKacsax (#22861) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Egy ehhez hasonló matricát keress a gépházra ragasztva (alján, tetején, stb helyen)... Ezen van rajt a termékkulcs! Ha nincsen, akkor lehetséges, hogy csak egy próbaverzió volt a gépen, vagy az adott kulcsot blokkolta a microsoft!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22866) Воланд válasza xKacsax (#22863) üzenetére


Воланд
titán

Ott kell lennie egy ilyesmi matricának, rajta az oprendszer típusával és telepítő kódjával.

(#22865) Tosee: Sikerült majdnem ugyan azt megtalálnunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22867) Smyth válasza BogyóBP (#22864) üzenetére


Smyth
tag

Szerintem a BIOSban kéne feljebb raknod az órajelet

(#22868) BogyóBP válasza Smyth (#22867) üzenetére


BogyóBP
addikt

Azt már probáltam de nem oldotta meg.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#22869) föccer válasza BogyóBP (#22868) üzenetére


föccer
nagyúr

Nézd meg, hogy a kívánt órajelek eléréséhez mekkora feszt kell adni a cuccoknak. Illetve keresd meg a tuningolás kezdőknek, szájbarágósan topikot. Az első hsz-be frankón le van karcolva, hogy hogyan kell összelőni a fsb-t a memória időzítésekkel, és a frekvenciákkal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22870) Tosee válasza Воланд (#22866) üzenetére


Tosee
őstag

én is úgy nézem! Hirtelen azt hittem egy helyről töltöttük le, de nem! :DD

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22871) Воланд válasza Tosee (#22870) üzenetére


Воланд
titán

Majd legközelebb. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22872) xKacsax válasza Воланд (#22866) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Nem, nem találtam sehol ilyen matricát vagy erre utaló számsorozatot. (Se a gépen, se a dobozon, se a könyveiben.) Tehát szerintem ennek akkor lőttek. Esetleg egy rendszer helyreállítót ha futtatnék ?

Verba volant, scripta manent.

(#22873) BogyóBP válasza föccer (#22869) üzenetére


BogyóBP
addikt

Azért tuningoljam hogy azt az értéket hozza amit gyári beállitás mellett kéne???

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#22874) Воланд válasza xKacsax (#22872) üzenetére


Воланд
titán

De nem úgy vetted a gépet, hogy volt hozzá oprendszer?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22875) föccer válasza BogyóBP (#22873) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyárilag nekem is 4-4-4-8-ba kellene, hogy fusson a memóriám. A lap is támogatja, a memória is. Alapjáraton mégis 5-5-5-12-be rakta. Azóta még nem vettem ra magam, hogy beállítsam rendesen. Szóval lehet, hogy gyárilag tudja, csak be kell állítani hozzá a fesz értéketet. Nekem ddr2 szabvány miatt alapból 1,8v-ot kapnak a memók, viszont a 4-4-4-8-at csak 2.0 V-on adja le. Persze én is feltekertem a feszt 2 voltra, de ez önmagában nem volt elég. Még mást is be kellett volna állítani, amihez már nem volt lelki erőm. Jó nekem 5-5-5-12-es időzítéssel is :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22876) xKacsax válasza Воланд (#22874) üzenetére


xKacsax
aktív tag

De, legalábbis az állt a "jellemzők" című táblácskán a gépnél hogy Eredeti Windows 7 operációs rendszer (32bit) Ezért is nem értem ezt az egészet.

Verba volant, scripta manent.

(#22877) Воланд válasza xKacsax (#22876) üzenetére


Воланд
titán

Akkor e-mail, telefon a boltnak, hogy hol a serial.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22878) xKacsax válasza Воланд (#22877) üzenetére


xKacsax
aktív tag

Remek :W na mindegy, Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! Jó éjszakát

Verba volant, scripta manent.

(#22879) #65675776 válasza BogyóBP (#22864) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen alaplap az?

Mi a meglepő azon, hogy csak DDR3-1333-on megy? Ennyit támogat maximum a processzor, teljesen természetes, hogy alapból ennél többet nem is állít be az alaplap. Mondjuk értelme sem sok.

Az 1V-on mi a vicces?

(#22880) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

Sikerült úgy beállítanom egy gépen a display resolution-t, hogy a monitor out of range-be kerül ezér fekete képernyő van.

Nagy nehezen sikerült elindítanom safe mode-ban. Mit állítsak, hogy normál módban valami default felbontással induljon?
Mert safe-ben átállítottam 1024*768-ra amit tudtoimmal támogat amonitor. Normál módban mégsem látok semmit. :S

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#22881) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Mivel tudom a fan sebességet 0 rpm-re levenni, vagyis a cpu ventijét teljesen kikapcsolni?

Még erős igénybevétel esetén is 38 C fok alatt marad a cpu.
A max neki a 75 C fok intel szerint, de nem igazán meleg típus. Szerintem ha nem menne a venti is megállna 50 C fok alatt.

SpeedFan-t próbáltam, mikor betöltené fogja magát és elszáll a gép.

A vas:
Gigabyte alaplap 775
E5700 2x3Ghz
Intel GMA 4500HD
4 GB ddr3 RAM, 2x2gb dual c
500gb sata2
Win 7 64bit

Esetleg a biosban tiltottam le valamit és azért nem bírja magát betölteni a speedfan?

Ha nincs megoldás, akkor a Gigabyte szoftverét valami úton módon meg lehet hackelni? Mert sajnos 10% rpm a legkissebb, de ez se igazán az amit egy halk géptől várnék.

Köszönöm a segítséget!!

undefined

(#22882) sgergi válasza ludsimon (#22881) üzenetére


sgergi
veterán

Miért nem húzod le a lapról? Vagy azt akarod, hogy amikor melegszik, akkor felpörögjön?

(#22883) b.bone válasza b.bone (#22880) üzenetére


b.bone
senior tag

Google a barátom: (nem fordítom le) de hátha érdekel valakit...

For future refernce ...

In safe mode, you won't be able to change the resolution (or set refresh rates). Safe mode boots XP using a generic VGA driver, not the graphics driver you have loaded; this allows you to recover from video-drivers-gone-wrong type problems.

Instead of booting into safe mode, you'll need to boot into VGA mode. This isn't very well documented as far as I can tell; as best as I can recall, you'll need to do the following:

Hit F8 twice right after the computer boots. You'll see more options than you'll typically find in the normal F8 boot menu.

One of the options is VGA mode; select that option. XP will boot like normal, except it'll force the video card to boot at 640x480 with 4 colors @ 60hz. From there you can change the display settings however you want. You won't even need to reboot to get out of it.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#22884) ludsimon válasza sgergi (#22882) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha lehúzom nem indul el, vagy mégis?
Ilyet még soha nem próbáltam, eddig csak meleg procim volt. :D

Szoftveresen sehogy sem megoldható?
Csak ha fizikálisan kihúzom?

undefined

(#22885) sgergi válasza ludsimon (#22884) üzenetére


sgergi
veterán

Igazából szoftveresen nem tudom, hogy megoldható-e, esetleg, ha olyan alacsony fordulatot állítasz be, amitől a venti még nem indul el, akkor az lehet megoldás. De, ha úgysem akarod használni, akkor szerintem az a legegyszerűbb, ha lehúzod és akkor biztosan nem fog pörögni semennyit sem. Biosban kapcsolod ki a venti figyelését, mert különben jelezni fog, hogy nem pörög.
Illetve előlapi panel beszerzésén is gondolkodhatsz, ott ki tudod kapcsolni a ventit, ha viszont mégis kell, akkor egyszerűen bekapcsolhatod.
Vagy lecseréled a ventit egy halkra, ami minimális beállításon éppen csak pörög, de halkan, viszont, ha kell az erő, akkor feljebb kapcsol.

(#22886) ludsimon válasza sgergi (#22885) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudsz ilyen irtó halk hűtést LGA775 alá?

Elapi kapcsológombra gondolsz?
Ezt hogyan tudnám megcsinálni?
Gondolom forrasztással, de kíváncsi vagyok milyenre gondoltál. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22887) ilcsus


ilcsus
csendes tag

Vásároltam egy HBH-100 head settet.
Gyanitom, hogy a rádiót nem lehet vele hallgatni, pedig ezért vettem.

(#22888) sgergi válasza ludsimon (#22886) üzenetére


sgergi
veterán

Hűtés terén nem tudok ajánlani semmit, a léghűtés topikban nálam jobban hozzáértő embereket is találsz, hogy milyen ventit és milyen bordát érdemes párosítani ehhez, de biztos lehet halk megoldások találni, bár ez nem biztos, hogy olcsó is.
Előlapi panelnél arra gondoltam, hogy valami gyári megoldást nézhetnél, nem feltétlen arra, hogy magadnak gyárts le egy kapcsolót, bár az is megoldható, a moddig topikban már láttam hasonlókat, de ehhez sem értek annyira, én max addig jutottam el, hogy 5V-ra kötöttem pár ventimet.
Ha gyári megoldást nézel, akkor az csak annyi, hogy egy 5,25"-os helyre beépítesz egy panelt, amire a ventit dugod, és onnantól kezdve te tudod szabályozni a venti fordulatát. Nyilván neked olyat kéne nézni, ami a ventiket ki is tudja kapcsolni, nem csak lelassítani.

(#22889) ludsimon válasza sgergi (#22885) üzenetére


ludsimon
veterán

Azért egy ilyen szép házat se szeretnék elcsúfítani. :)
Egyébként a fekete háznak két hátránya van: meglátszik rajta a karc és az ujjlenyomat.
Amúgy meg gyönyörű, nekem nagyon tetszik.
A földre nem merem letenni. :)
Meg igazából az ilyen házaknak az asztalon a helye. :)

Szerk.:
Ilyen gyári előlapi kapcsolót linkelsz kérlek?
Ilyet még nem nagyon láttam, nem nagyon tudom elképzelni hová csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22890) ilcsus


ilcsus
csendes tag

Elnézést, hogy pontositsam a telefonomon van a rádió, de nem tudom hallgatni a HBH-100-al. Ez nem is lehetséges? Tudna valaki választ adni nekem?

(#22891) sgergi válasza ludsimon (#22889) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem is fekete cm házam van, 590-es. :) Az tény, hogy az ujjlenyomatot gyűjti, de nem kell fogdosni.
[link] [link] [link] Itt van néhány szabályzó, igazából ezekből is sokféle van, különböző árban, különböző tudással. Van amelyik jól néz ki, simán jól mutathat mindenféle házban.
De lehet házilag is csinálni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22892) sgergi válasza ilcsus (#22890) üzenetére


sgergi
veterán

Telefonnál általában kell a füles, hogy rádiót hallgass, mert az működik antennaként. Az már más kérdés, hogy füles csatlakozásakor lehet-e használni vezeték nélküli fülhallgatót. Milyen mobil?

(#22893) ilcsus válasza sgergi (#22892) üzenetére


ilcsus
csendes tag

Nokia.

(#22894) ilcsus válasza ilcsus (#22893) üzenetére


ilcsus
csendes tag

Egész pontosan Nokia 2323c-2

(#22895) csokad


csokad
senior tag

SVP 9 [link] ezt írja ki mikor szöveget akarok berakni, amikor arra megyek hogy Insert Media Text , valaki tudna segíteni hogy miért? vagy mit tudok ellene tenni?

(#22896) sgergi válasza ilcsus (#22893) üzenetére


sgergi
veterán

Lehet, hogy itt jobban járnál a kérdésed feltevésével. Én sajnos ebben nem tudok segíteni.

(#22897) natë


natë
nagyúr

Mostanában divat, hogy minden fényes, könnyen karcolódó műanyagból van. Az LG monitorom burkolata is ilyen. Laptopok kijelzőjére szánt textíliával törültem át és "hajszálkarcok"!!!! keletkeztek. Nem tudtok a tisztítására egy tuti módszert? Kellene törölgetni róla a port, de már nem is merem semmivel.... :F

(#22898) Peetry válasza csokad (#22895) üzenetére


Peetry
senior tag

telepítsd újra a .NET frameworkot.
Másik lehetőség, ha van telepítve valami plugin ami nem a sonytól van. Ha van ilyen szedd le, próbáld ki, ha működik visszteheted lehet megjavul.

Ha nem válszol senki az nem azt jelenti hogy nem olvasták a problémádat, hanem hogy nem tudja senki reflexből a megoldást, úgyhogy nem kell napjában 5ször becopyzni a kérdésed... Helyette beírtad volna googleba a hibaüzenetet már rég okosabb lennél.

(#22899) Peetry válasza xKacsax (#22878) üzenetére


Peetry
senior tag

vedd ki az akksit, ott lesz alatta a matrica:) nekem is az akksi alatt van a lenovo notin.
De ha esetleg ott nincs, akkor még leszedheted az alján lévő takarólemezeket a memória fölül meg a vinyo fölül. Láttam ilyen helyekre is eldugni :)

(#22900) ilcsus válasza sgergi (#22896) üzenetére


ilcsus
csendes tag

Köszönöm a segítséged, már meg is kaptam a választ. Sajnos nem lehet használni a vezeték nélküli szettet, mert antennaként működik a vezetékes fülhallgató.

:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.