Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22451) F e Z o


F e Z o
veterán

Egyik haverom most szólt, hogy egyfolytában fagyogat a samsung 753lj vinyója. Már 2 és fél éves, s ahogy nézem, van rajta bad sector bőven. A kisker, ahol vette, az 1 év garit vállal rá, azonban a gyártó ha jól tudom 3 évet kinál rá. Hol tudom érvényesiteni a garanciát. Vigyem vissza a kiskerbe, vagy hova forduljak?

H2O über alles!

(#22452) molnarpeter válasza Kezdő vagyok (#22450) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hőmérsékletek rendeben?

sephi: A Samsung honlapját nézd meg. Talán itt lesz valami.

[ Szerkesztve ]

(#22453) Kezdő vagyok válasza molnarpeter (#22452) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Milyen programmal nézzem?
PC Wizard?

(#22454) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nálatok is sz*rakodik a Youtube?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22455) molnarpeter válasza Kezdő vagyok (#22453) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az AIDA nevű cuccost szedd le, abban kb. mindent meg tudsz nézni :)

Romano: Mostanában néha belassult...

[ Szerkesztve ]

(#22456) Kezdő vagyok válasza molnarpeter (#22455) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi,mondom neki. :R :R :R

(#22457) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok az egyes számú gépemben kifingott a VGA így muszáj lessz a alaplapihoz fordulnom, mit kell tennem hogy működésre bírjam?? Annyit tudok hogy Biosban engedélyezni kell többet nem mert még nem kellet ilyenhez folyamodnom. Valami drivert is fel kell tenni vagy az amit az alaplai drivert teszek fel abban benne van az ami neki kell?? Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#22458) Воланд válasza Dr. Romano (#22454) üzenetére


Воланд
titán

Délelőtt írt valaki szintén ebbe a topikba, hogy lassan töltődnek be nála a videók, akkor néztem, nem volt semmi gond, de egy pár órája nálam is lassú lett, van olyan videó amit be se tölt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22459) molnarpeter válasza erikke17 (#22457) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

BIOS-ban engedélyezed az integráltat először. Aztán egyszerűen kiszeded a VGA-t és a monitort csatlakoztatod az alaplapi kimenetre. A Windows telepíti magától a drivert. Elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#22460) erikke17 válasza molnarpeter (#22459) üzenetére


erikke17
őstag

Az úgy nem okés mert a chipset nVidia-s aztán később az ati driver csak szenvedni fog, inkább maradok gép nélkül mint hogy winreinstall sok fontos dolog van ott.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#22461) Csabee. válasza jozsi252 (#22422) üzenetére


Csabee.
nagyúr

kösz érdekes , de ez a malacos gyerekes picit:))

Üdv: Csabee.

(#22462) nike_ válasza Воланд (#22458) üzenetére


nike_
addikt

nekem nem tudom hogy a Youtube vagy a gépem miatt, de a hang nagyon akad ha kiteszem teljes képernyőre. de csak akkor.

(#22463) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

.mui kiterjesztésű fájlokat mivel lehet szerkeszteni? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#22464) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Volt a laptopomon egy kékhalál, restart beírom passt, jelentkeznék be winbe erre semmi sehol szürke képernyő feladatkezelőbe kilőttem explorer.exe-t majd visszaindítottam és elindult az asztal viszont se vírusírtó nem futott se semmi : S. blue screen view ezt adta ki

Dump File : Mini012311-01.dmp
Crash Time : 2011.01.23. 19:01:03
Bug Check String : PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Bug Check Code : 0x00000050
Parameter 1 : 0x94a8ddd1
Parameter 2 : 0x00000008
Parameter 3 : 0x94a8ddd1
Parameter 4 : 0x00000002
Caused By Driver : win32k.sys
Caused By Address : win32k.sys+8ddd1
File Description : Többfelhasználós Win32 illesztőprogram
Product Name : Microsoft® Windows® operációs rendszer
Company : Microsoft Corporation
File Version : 6.0.6000.16386 (vista_rtm.061101-2205)
Processor : 32-bit
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\Mini012311-01.dmp
Processors Count : 2
Major Version : 15
Minor Version : 6000
Dump File Size : 138 984

ebből tudtok valamit mondani :F

iPhone 13 Pro Max

(#22465) alfaman512 válasza jozsi252 (#22464) üzenetére


alfaman512
tag

nekem úgy tűnik, mintha a vidikari környékén lenne galiba, vagy annak a meghatójával. Mintha nem tudná elindítani rendesen a videókártyát, vagy a driver nem tud betöltődni rendesen. Többiek mit szólnak hozzá? Ez csak az én tippem.

(#22466) sbazsi


sbazsi
veterán

vannak videok, amelyeket szeretnék pár emberrel megosztani.
youtube-on úgy látom, hogy van nyilvános/url birtokában bárki/adott személyes megosztás.
nekem olyan kellene, hogy felteszek egy site-ra egy videot, és aki fel van iratkozva a csatornámra (persze ezt én tudjam engedélyezni feliratkozás előtt), az lássa, és csak az.
youtube-on ha jól vettem észre, nincs olyan, hogy minden videó csak adott személy nézhet meg, mindnél külön kell vacakolni.
szerk: további feltétel (vagy csak előny :F ), hogy androidos telefonról is tudjak feltölteni rá. :U

[ Szerkesztve ]

(#22467) whited


whited
addikt

hello
valaki tudna ajánlani acer 8942ghez hűtőt? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#22468) jozsi252 válasza whited (#22467) üzenetére


jozsi252
veterán

[link]

Elég jó hűtő ilyen van nekemis.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22469) whited válasza jozsi252 (#22468) üzenetére


whited
addikt

de ez nem lesz kicsi a 18as notira? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#22470) jozsi252 válasza whited (#22469) üzenetére


jozsi252
veterán

De igen, 40-45cm körül lehet a tiéd szélessége nem? ez meg 36, hát egyenlőre még nem akadtam rá 18.4 es hűtőre.

iPhone 13 Pro Max

(#22471) h.adam.92


h.adam.92
őstag

üdv!

érdeklődnék, hogy egy Creative CT5803-as hangkártyát be lehet valahogy üzemelni win7 alatt?

(#22472) Воланд válasza h.adam.92 (#22471) üzenetére


Воланд
titán

Win update nem talál drivert?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22473) h.adam.92 válasza Воланд (#22472) üzenetére


h.adam.92
őstag

nem :(
gugliztam de nagyrészt vírusos linkeket találtam...

(#22474) Воланд válasza h.adam.92 (#22473) üzenetére


Воланд
titán

Itt szerepelnek driverek, meg leírások, hátha van megoldás a te problémádra is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22475) h.adam.92 válasza Воланд (#22474) üzenetére


h.adam.92
őstag

megnézem kösz!

(#22476) barca4ever


barca4ever
tag

Tudom ez a kérdés nem feltétlenül ide tartozik de meg tudná nekem valaki mondani miért nem sikerült elérnem még a lelkes újonc rangot? :DD
tudom ez lényegtelen figyelve az előző témákat de nekem ez az azonnali kérdésem :R

köszi előre is!!

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#22477) wolfman


wolfman
veterán

Hangkarival kapcsolatban lenne egy problémám!

Van egy Sound Blaster Audigy 2 Zs hangkártyám, ezt windows 7 alatt használom. Mivel erre a windowsra nincs normális dirver, leszedtem a netről egy nem hivatalos drivert meg egy szoftver csomagot amiben van THX console, EAX beállítás, stb.

Eddig ment is jól, de most arra lettem figyelmes, hogy amikor a hátsó hangszóróknak kellene szóljanak, akkor az elsők is szólnak, valamint ugyan ez a centernél is! EAX console-ban nincs bekapcsolva semmi. Valaki tudja erre az értelmes magyarázatot? :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22478) föccer válasza barca4ever (#22476) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22479) barca4ever válasza föccer (#22478) üzenetére


barca4ever
tag

Köszönöm a segítséged!! :R :K

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#22480) rii


rii
nagyúr

ez elég véknya, ... nem? mármint a kábel része... vagy csak nekem tűnik vékonynak?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22481) RootRulez válasza rii (#22480) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem túl meggyőző. :N De ettől függetlenül lehet jó. :D

═════════════════════════════════════════

(#22482) Satyricon válasza wolfman (#22477) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Próbáld ki az Audigy softmod -ot. Sokat dob a hangzáson, plusz lehet megoldja a problémádat! :K

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#22483) föccer válasza rii (#22480) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem lesz azzal baj. Gondolom nem 2kW-os hősugárzót akarsz vele hajtani. Nézd meg, hogy milyen vastag vezeték van belehúzva. Elvileg rá kell írva legyen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22484) rii


rii
nagyúr

okay, köszönöm, utánanézek!!! (-:
meg lehet nézek még addig másikat is.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22485) muhay


muhay
csendes tag

Jó reggelt mindenkinek.Volt némi problémám a Win 7 és egy alaplapi driverrel,és azt a tanácsot kaptam itt,hogy szerezzek be 1 hangkártyát.Kaptam is egy ismerősömtől 2db is egyszerre .Az egyik valami CMI8738 6ch a másik creative labs ct4810.A kérdésem hogy ezek jó e win 7 re s,hogy általánosságban melyik a jobb eszköz?Köszi előre is mindenkinek.

(#22486) Воланд válasza muhay (#22485) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz a creative. Ha minden igaz win update talál hozzá megfelelő drivert, ha mégsem akkor a gyártó oldalán nézd meg, vagy itt.

(#22487) muhay: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22487) muhay válasza Воланд (#22486) üzenetére


muhay
csendes tag

Köszi a gyors segítséget. :R

(#22488) Fényhozó válasza F e Z o (#22451) üzenetére


Fényhozó
tag

Elvileg ilyenkor 2 lehetőség van. A nagyker 3év garit adott rá, csak a kisker lustaságból, vagy esetleg mert nem teljesen legális forrásból szerezte be a cuccot (nagykeres ismerős lopta ki mondjuk feketén) 1 évet adott rá. Ez a gyakoribb verzió, ha szerencsétek van, akkor csak lustaságból adott rá egy év garit, ekkor még van remény csak eléggé eltökéltnek kell lennetek. Vissza kell vinni a kiskerbe (Ha még megvan.) és kötni az ebet a karóhoz, ha kell fogyasztóvédelemmel fenyegetőzve.
Némileg barátibb hangvételűbb megoldás lehet, hogy ha tudtok beszélni valamelyik főnökkel a boltban, akkor megkérni hogy legyenek szívesek odaadni a nagykeres garlevelét, majd ti elintézitek a dolgot, nem kell nekik vacakolni vele. Vagy legalább csak mondják meg, melyik nagykerből van a termék, akkor már magatok is tudtok érdeklődni.
A nagyker nem kérdez mást, csak a termék széria számát, típusát, a vásárlás időpontját, és a vásárló cég nevét. Amennyiben ezeket tudjátok, akkor pillanatok alatt meg tudják mondani nektek hogy van-e még az adott termékre gari, avagy sem.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, sok szerencsét. ;)

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#22489) hardy586


hardy586
csendes tag

Sziasztok adott a konfigom. Ha bekapcsolom felpörög minden de nem ad képet csak vígan mennek a ventik és nem történik semmi(sípolás sincs). Próbáltam másik tápot, video karit, a memóriát ha kiveszem sípol a speaker. Lekötöttem már a vinyót ugyse indul. Tanácstalan vagyok. Garis a gép. Valaki valami ötlet vagy szerintetek is irány a bolt gariba alaplapcsere?

Köszi!!!!

(#22490) alfaman512 válasza hardy586 (#22489) üzenetére


alfaman512
tag

Ha nem kotorásztad a gépet (láthatóan) akkor egyértelmű hogy irány a bolt, elvégre gari van rá, nehogy te szenvedj vele. Sztem hagyd meg ezt a gondot a boltnak. :R

(#22491) hardy586 válasza alfaman512 (#22490) üzenetére


hardy586
csendes tag

Darabokban vettem a gépet én raktam össze a kis saját házamba. 1 éve vásároltam lassan azóta nem volt vele gond most kezdte ezt el... De nem buheráltam különösebben max annyi, hogy 2 magos volt a proci azt kinyitottam 4 magra. de még a vásárlás napján körülbelül

Köszi!!!!

(#22492) Воланд válasza Fényhozó (#22488) üzenetére


Воланд
titán

A nagyker és a gyártói garancia nem egy és ugyan az. Ha gyártói három év van rá, akkor azt a gyártó intézi, a nagyker max annyit tud csinálni, hogy ők küldik el a gyártónak, nem pedig a vásárló.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22493) alfaman512 válasza hardy586 (#22491) üzenetére


alfaman512
tag

Akkor ha módod van rá tényleg ki kéne szűrni hogy körülbelül hol a hiba, pl másik alaplapba átpakolni a cuccot, vagy másik vidikari, stb stb. De ha korrektek a boltban, és bemész a géppel, akkor ki kéne szűrniük a hiba okát, elvégre minden tőlük van, és nekik van próba alkatrész a "polcon" Szerintem az hogy te raktad össze, nem kéne hogy gond legyen, ugyanis akkor már az elején elpukkant volna valami, egy dologra figyelj oda ha visszaviszed, vedd ki az elemet az alaplapból kb 10 percre, hogy a biosból törlődjönek a tuning nyomok. :)

(#22494) Fényhozó válasza Воланд (#22492) üzenetére


Fényhozó
tag

Ki beszélt itt gyártói garanciáról? sephi csak azt mondta, hogy a tudomása szerint a gyártó 3 évet kínál a termékre, nem azt hogy úgy tudja hogy 3év gyártói gari van rá.
Javaslom, olvasd el rendesen azt amiről véleményt alkotsz.
A nagyker, ahonnan vették, nyilván 3 év garanciát kapott a termékre, a kiskereskedő, aki pedig megvette a nagykereskedőtő, idehaza már csak 1 évet adott rá. (Ilyet többnyire akkor csinálnak a kiskereskedők, ha problémás a nagyker akitől veszik, nem bíznak abban hogy még 3év múlva is meglesz, esetleg ha problémás az adott széria, ergo sokat hoznak vissza belőle. Tudom miről beszélek benne voltam pár évig.

Gaming csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCQvXKx_PcvGCAcYzrdxzzcw?view_as=subscriber

(#22495) Peetry válasza Fényhozó (#22494) üzenetére


Peetry
senior tag

Lehet hogy én vagyok hülye, de a gyártói garancia tudtommal azt jelenti hogy a gyártó 3 év garanciát vállal a termékre. Mármint jelen esetben. A garancia érvényességét pedig a sorozatszám alapján állapítják meg. Ettől függetlenül a kiskerek szoktak 1 év garit vállalni vagyis 1 éven belül nem a gyártót kell basztatni hanem a kiskert.
A samsung honlapján meg lehet keresni hol van közel szervíz, szerintem fel kéne hívni őket, hogy wtf, lehet-e vinni a cuccot, meg mi kell. De ha valamit rosszul tudok akkor felvilágosíthattok, mert még én is kerülhetek ilyen helyzetbe:)

(#22496) Воланд válasza Peetry (#22495) üzenetére


Воланд
titán

Én is pontosan erre gondoltam.

(#22494) Fényhozó: Sephi a gyártói garanciát kérdezte, te meg szóba hoztad a nagykerest. Ha a gyártó 3 évet adott rá, akkor tök mindegy, hogy mi van a nagykerrel, mert nem ő intézi. Vagy tévednék?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22497) Peetry válasza Воланд (#22496) üzenetére


Peetry
senior tag

annyi kellemetlenség van a dolgoban hogy a gyártó a szalagról való legördüléstől számítja a 3 évet alaphelyzetben, és erről tárol infókat a sorozatszám alapján. Mire a fogyasztóhoz jut az eszköz, akár több mint fél év is eltelhet, és így a gyártói garancia nem biztos hogy érvényesíthető megfelelő garanciajegy hiányában.
Sephi: kaptál rá garanciajegyet a kiskerben vagy csak a számlát? ha van garanciajegy, azon - úgy rémlik- fel szokták tüntetni hogy van a 3 év gyártói, hova kell vinni.
Mindenesetre pont az ilyen problémák miatt én ha csak lehet személyesen veszem át a terméket, és mindig rákérdezek, hogy akkor mennyi garancia van és hova kell vinni ha gáz van.

(#22498) ludsimon


ludsimon
veterán

Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik oprendszer eszik kevesebb erőforrást idle állapotban (cpu, vga, ram?) alap nézeten, semmi csili-vili?

Win XP vagy Win 7?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22499) Peetry válasza ludsimon (#22498) üzenetére


Peetry
senior tag

ramból xp, de szerintem a win7 se eszik nagyon többet ha kikapcsolod a fícsöröket, mint pl sidebar, indexing, stb... cpu, vga meg idleben szerintem nagyjából egyforma. Nem tudom miért van rá szükséged, de anno mikor a win7 megjelent, készült jópár teszt ami összehasonlította vista-val és xp-vel. google-val biztos hamar találsz.

(#22500) ludsimon válasza Peetry (#22499) üzenetére


ludsimon
veterán

Azért érdekel, mert gyakorlatilag 24/7 menne és egy jó stabil oprendszer kéne ami idle állapotban szinte semmit sem fogyaszt.
Olyan programok mennének rajta ami 1-2% cpu-t fogyaszt. De több, szóval minimum 7 progi.

Azon gondolkozok, hogy a Win7 nem jobban kezeli a 2 magot a Win XP-nél?
Mert akkor kevesebb erőforrás kellene, ha több programot letisztultabban tudná egyszerre futtatni.
Ramból van 2GB.

[ Szerkesztve ]

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.