Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16351) macikos válasza runner 125 (#16349) üzenetére


macikos
addikt

XP alá nem kell driver. Általában simán felismeri. Ha mégse, akkor talán ez: [link]

(#16352) macikos válasza Zirowe (#16350) üzenetére


macikos
addikt

[link]

Első találat.

(#16353) Zirowe válasza macikos (#16352) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R:R:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16354) BlazR


BlazR
tag

Sziasztok!
Nagy problémám lenne és lehet, hogy nem jó helyre írok. :F
Történet úgy szól, hogy úgy döntöttem veszek még 2 gigabyte ramot a meglévő, 2 gigámhoz, mert játszani szerettem volna.
A meglévő ramom (Geil value ddr2 - 800 2*1 gb) mellé vettem még 2*1 gigabyte kingston hiperX ddr2-800 modult.
Berakom minden (Asus P5b-be) és felismer 3008MB ramot. Mondom no problem memory remap feature bekapcsolom és jó lesz. És jó is biosban. De a Win7 ahogy bejönne kék halállal kilövi!
A Geil feszültsége 1.8 V, a kingston 2.0 V, erre közben rájöttem, ezért 2.0 V -ra állítottam a feszültséget. Így jó (lenne) de a win7 csak 2 gigát lát belőle, pedig kiírja hogy a telepített memória 4giga.
Ha kikapcsolom a memory remap feature-t akkor látja a 3gigát (tehát indul a win7 hiba nélkül), de csak akkor ha a ddr2-667-re állítom. Az időzítések automatikuson vannak(5-6-6-15-öt ad ki).

Én csak azt szeretném igazából, hogy menjen 800 MHZ körül a 4giga ram, de nem megy...

Lehet, hogy a P5B a gond?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

E

(#16355) Gauronx


Gauronx
csendes tag

A mai nap telepítettem az avast! nevű programot de iszonyú mértékben lassítja az egész gépet törölni meg nem tudom ugyanis nincs uninstall fájl.
Mégis mit tegyek?

(#16356) runner 125 válasza macikos (#16351) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16357) Jannn


Jannn
senior tag

Sziasztok!

Van egy AthlonII X3-as procim amivel W7 alatt semmi baj nincs, viszont XP alatt azt csinálja h félpercenként megakad a gép és nem történik semmi, aztán megy tovább. Nem történik semmi: egérkurzor megáll, videó megáll, hang megáll, szóval mintha nyomnék egy PAUSE gombot az egész gépre...
Ez mitől lehet? Eléég idegesítő?
Talán a CnQ-t kéne telepítenem vagy mi a tök?

:B

(#16358) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok!

Diginetem van, vannak időszakok /egész délutánok, esték/ amikor kb percenként ujracsatlakozik, illetve az ígért 20/10 sávszél is csak 3 napig tartott, most már kb 6/5Mbit/s.
Kábeles netről van szó, speedtest.net-tel mértem, illetve tapasztaltam is letölteseknél a sávszél csökkenését, ami már semmiféle növekedésre való hajlandóságot nem mutat.
Felhívtam az üfsz-t, ahonnan aztán visszahívott egy ürge, hogy kijönnének "teszt-laptoppal" és megnéznék, de ha az én gépemben van a hiba, ez 2500 forintba kerül. Nyílván valahogy úgyis rámverik a balhét, hogy meglegyen a pénz, ezért kérdezem, hogy hogy ellenőzizhetném 100% biztosan, hogy nem én vagyok a hibás.
Eddigi szolgáltatóimnál soha még csak hasonló sem fordult elő.

Kérlek aki tud írjon, nem akarom feltétlen idehívni őket!

Köszönöm előre is :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#16359) manoarc válasza kovacsroli (#16358) üzenetére


manoarc
senior tag

Csinálj sok sok mérést dokumentáld , hívd ki a szerelőt és tiltakozz ezerrel ha pénzt kérne.Voltam hasonló cipőben szintén Digivel.
Cseréltesd ki még a csatlakozót is mindaddig amíg nem lessz jó a sávszéled , ne hagyd magad. Nálam csak ez volt a célravezető megoldás.Amíg nem voltam drasztikus nem is történt semmi , aztán megcsinálták rendesen és érdekes azóta jó is :D

{。^◕‿◕^。}

(#16360) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!

Van egy Lenovo M55 8807-CTO mikropc-m, volt benne egy Celeron 420@1,6Ghz most vettem bele egy E6400-at és még mindig ugyanúgy érezhetően lassú a gép illetve az Everest
ezt írja ki:

Biosban nem lehet semmit állítani, legjobb tudomásom szerint. Miért szabályozza le 1,6Ghz-re és miért lassú az egész gép?

essexboy

(#16361) Memora


Memora
senior tag

Hello!

Lenne egy nagyon sürgős kérdésem :R

Most vettem egy 2 terrás winyót, és formatálni akarom, csak "kicsit" sokáig fog tartani teljes formatálással. A kérdésem az lenne, hogy "szabad" e új winyónál a gyors formatálást használni?
Úgy tudom, a 2 között az a különbség, hogy a sima format visszaállíthatatlanul töröl minden adatot a HDD-ről, míg a gyors format nem ilyen alapos, és ügyes programokkal vissza lehet állítani ezt azt.
Ha csupán ez a különbség, akkor üres winyónál mindegy, hogy gyors, vagy normál formatálást választok, nem? :U

Külső usb-s házban formatálnám, az eszközkezelő segítségével.

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#16362) zoltanz válasza Memora (#16361) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A google a barátod, a gyorsformázás csak nem ellenőrzi a lemezt amúgy. Az "u" kapcsolódóval lehet "kinullázni" a winchester-t.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16363) hekkerman válasza essexboy (#16360) üzenetére


hekkerman
tag

Én itt annyit látok, hogy 6-os szorzón megy a proci. e6400-nak 8-as szorzója van, így jön ki a 2.13ghz. Ha be van kapcsolva a c1e talán? akkor ha nincs terhelés, leveszi a szorzót.
Everestbe hagyd ezt az ablakot, és közben indítsd el a stabilitás tesztet. Ha felugrik a szorzó 8-ra akkor jó.

(#16364) Memora válasza zoltanz (#16362) üzenetére


Memora
senior tag

Bocsi, tényleg gyorsabb volt google-val, de én már csak ilyen lusta vagyok ;)
Szóval jobb, ha kivárom inkább a lassú format-ot :o
A francba :W

...egyébként azt hittem, a prohardver! is a barátom, nem csak a google ;]

Fancy quote placeholder

(#16365) Kezdő vagyok válasza runner 125 (#16349) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Most már rendesen működik a géped,a sok kártevő leírtása után?

(#16366) brd válasza essexboy (#16360) üzenetére


brd
nagyúr

A topictárs írásához még annyit, hogy a lassúság oka inkább a háttértárolókezelés környékén lehet. Vagy lassú a HDD, vagy nagyon töredezett a filerendszer, vagy ha még P-ATA (IDE) HDD-d van, akkor az is lehet, hogy a DMA módról visszaállt PIO módra a vezérlő. Ill. az is lehet, hogy kevés a gépben a memória, és a használt programok nem férnek el benne. Ilyenkor a windows az ún. pagefile-ba (ezt úgy képzeld el, mintha a géped kapna még egy kis memóriát, csak éppen ez a memória a HDD sebességével működik) lapozza ki a ritkábban használt programokat, adatokat, így amikor azokra szükség van, akkor a lassú HDD-ről kell beolvasnia. A feladatkezelőben mennyit ír a fizikai memória sorban, ill. a lefoglalt memóriánál mennyi szokott lenni jellemzően?

The only real valuable thing is intuition.

(#16367) runner 125 válasza Kezdő vagyok (#16365) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úgy tűnik, h igen. :K

Legalábbis lassulást nem tapasztalok, illetve ma még egyszer futtattam a Malwarebytes-t, de nem talált semmit. Reméljük ok minden.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#16368) zil0g válasza kovy79 (#16344) üzenetére


zil0g
csendes tag

Nos habar egybesik azzal hogy procit csereltem - hazaertem, gondoltam jah milyen szep lenne, ha en lennek lama es tenyleg nem tudok normalisan visszarakni egy hutot -> hat nem vagyok akkora lama XD

Nos tehat a kerdes fenn all:
Mitol mutathat a gpu 40 fokkal nagyobb homersekletet a valosnal ?!
(terhelesnel szepen latszik hogy az a 90 nem 90 kulomben mar reg lefustolt volna a laprol :) )

Szoftveres problema lehet e?
Vagy fentebb szolo mint mondta csak dioda szalhatott el?
Egyebb otlet, merre induljak el ?!

Bonusz kerdes 2 monitor progi miert ir ugyanarra teljesen mas ertekeket ?
KÉP

Win 7 reinstal ?! :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#16369) Zoli1222


Zoli1222
őstag

virtualbox-os xp-re, h kell bármit is telepíteni? Pl pendrive-ról?

(#16370) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Feltelepitettem a 260.89-es nvidia drivert, a kovetkezo a gond:
Clean install-t adtam, tehat teljesen leszedte a regit, kerte hogy inditsam ujra, hogy majd folytatja a telepitest.Viszont nem indult ujra, shutting down utan fekete kepernyo, es ennyi, a gep mukodik de nincs videojel.Reset gombbal ujrainditom es folytatja a telepitest, amikor vegez, megint keri az ujrainditast, ugyanaz a problema, megint reset gombot kell hasznaljak.
Es azota nem tudok restart-ot adni windows-bol.Leszedtem az uj drivert es a windows(7 ultimate 64 bit) feltelepitett egy regebbit, de a problema ugyanaz.
A videokartya Gigabyte 9600GT, az alaplap Gigabyte P35-DS3.
Valami otlet?
Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#16371) pescara


pescara
aktív tag

Sziasztok!Tudjatok miert nem tudom letolteni a flash playert?Valamiert nem engedi a gep,avg virus irtom van,de azt meg nem tudom kikapcsolni.Majdnem beleorultem..

(#16372) brd válasza Zoli1222 (#16369) üzenetére


brd
nagyúr

A Guest Additions-on kívül nem kell semmi.

The only real valuable thing is intuition.

(#16373) Kezdő vagyok válasza runner 125 (#16367) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Még egy ESET scan-t lefuttathatnál szerintem a biztonság kedvéért.

(#16374) Zoli1222 válasza brd (#16372) üzenetére


Zoli1222
őstag

ment pü.

(#16375) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Hol tudok kis technikai segítséget kérni egy Logout-os cikk megírásához? Mármint, hogy hogy érdemes meg írni, mit érdemes beleírni, egy programról szólna, aminek örülnék ha nagyobb ismeretsége lenne itt PH-n, bár nem biztos, hogy egy cikk sokat segítene, de egy próbát számomra mindenképp megér, csak még nem írtam cikket, talán a helyesírással nem lenne gondom, viszont hogy mit hogyan írjak le róla, illetve először leírom a leendő segítőmnek az általam elképzelt cikket, aztán kicsit alakítana rajta, ha valami gond van vele.

szóval ilyesmi segítségre lenne szükségem, kihez fordulhatnék ez ügyben? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#16376) essexboy válasza brd (#16366) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

1Gb amit a pagefileból használ! És van 2 Gb memóriám, meg egy 1,5 TB-os winyó (WD15EARS) amit lecserélek egy 80-asra, de akkor lehet nem is kellet volna venni e6400-at hanem csak több memóriát? BIOS-ban nem lehet semmit állítani, azért rakom vissza az eredeti HDD-t.

essexboy

(#16377) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Kinek van otthon Dell OptiPlex 745 SFF-je? Mekkora a max CPU bele? A hivatalos info ez E6xxx széria. Máshol irják hogy bele megy Q6600 is. De nekem egy E8400 is elég lenne. Tudna nekem valaki egy megbízható forrást a CPU support listról?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16378) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok
tudtok mondani olyan programot, amivel tudok felvenni online rádióból (shoutcast) pl mr2 winamppal?

esetleg időzíthetőség elég hasznos lenne:)

előre is köszi

(#16379) sinya85 válasza Boxi88 (#16047) üzenetére


sinya85
senior tag

1általán nem indul win7 dvd-vel de elindítottam egy másik gépen az instalt a kiszemelt winyoval és az első ujraindításnál visszaraktam a kívánt gépbe és befejezte a telepítést tökéletesen megy :d

ஜ۩۞۩ஜ

(#16380) brd válasza essexboy (#16376) üzenetére


brd
nagyúr

Annyi memóriának elégnek kell lennie, ha indítás után így már rögtön lassúnak érzed, akkor más a baj.

The only real valuable thing is intuition.

(#16381) brd válasza FRENK1988 (#16377) üzenetére


brd
nagyúr

Az E8400-ast felejtsd el, mert annak 1333 MHz-es az FSB-je, a board viszont csak 1066 MHz-ig működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#16382) SzlobiG


SzlobiG
félisten

üdv!

Adott egy asztali pc és egy laptop mind2 win7 üzemel, hogyan lehet azt megoldani, hogy az asztali pc-ről a laptopot tudjam irányítani(teljes hozzáféréssel)? Interneten keresztül...Nézegettem ezt a távoli asztali kapcsolatot, de még soha nem csináltam ezért kéne egy leírás szerűség, hogy itthon a pc-n beállítom amit kell aztán a laptopon utána.

[ Szerkesztve ]

(#16383) mordeaux


mordeaux
tag

Sziasztok, szeretnék venni idővel egy szünetmentes tápot, a rájuk írt Watt szám az konkrétan azt mutatja mekkora teljesítményű gépet tud kiszolgálni? tehát ha van egy bikább gép, akkor nyúljak a tárcába a bika szünetmentesért? nem akarom hogy arról menjen, csak néha itthon elmegy 1-2 mp re az áram, meg gondolom van olyan ingdozás is amit nem veszek észre, jó lenne védeni a gépet, előre is köszi

Kirby a parancsnok

(#16384) mordeaux válasza mordeaux (#16383) üzenetére


mordeaux
tag

tehát ahogy így nézegettem, egy 300-400W osat kellene venni egy komolyabb géphez, vagy illene lemérni is konkrétan

Kirby a parancsnok

(#16385) essexboy válasza brd (#16380) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Utána begyorsul, de tényleg az az eset van hogy nem használja az összes fizikai memóriát szerintem...nemtudom hogy lehetséges ez, de majd megnézem, azért nem volt rossz vétel ez a E6400 biztos dobott a sebességen, csak ez zavar hogy olyan mint egy régi rádió, idő kell hogy bemelegedjen :DDD :P

essexboy

(#16386) Boxi88 válasza SzlobiG (#16382) üzenetére


Boxi88
őstag

Vannak erre a célra nagyon jó kis progik: pl vagy ez... Bár én az első linkben találhatót jobban szeretem, mert nagyon egyszerű használni!

(#16387) Zoli1222 válasza eastsider (#16378) üzenetére


Zoli1222
őstag

Streamripper
Időzíteni nem igazán tudsz :( van start, meg stop

[ Szerkesztve ]

(#16388) kovy79 válasza eastsider (#16378) üzenetére


kovy79
őstag

RaimaRadio

(#16382) SzlobiG: logmein.com

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16389) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv pls help.
Lehet olyat hogy 1 gépen ha 2 filmet nézek. Én a monitoron asszony meg a gépre kötött plazmán, akkor a hangot különválasszam? Tehát pl ő a hangfalon én meg fülesen halljam ki-ki a saját filmjét???
Thx

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16390) fastleslie válasza Rivaul (#16389) üzenetére


fastleslie
senior tag

Válassz olyan asszonyt, aki ugyanazt a filmet nézi, mint Te! ;]

(#16391) fastleslie válasza mordeaux (#16384) üzenetére


fastleslie
senior tag

Ha csak 2-3 mp áthidalásáról van szó, nem kell a legbikábbat venned! Az adatok között szerepelnie kell a gép teljesítményének, amit elvisz, Wh-ban a tárolt áram, áthidalási idő. De nem szabad akkor mindent ráakasztgatni, csak a gép és egy LCD monitor (nyomtató meg más kütyüt nem...) Ha üzletben vásárolod, az eladó biztosan segít a választásban!

(#16392) Boxi88 válasza fastleslie (#16390) üzenetére


Boxi88
őstag

Segíts neki olyan asszonyt keresni! :D

[ Szerkesztve ]

(#16393) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

A következő a helyzet:

Adott egy laptop és egy különálló asztali gépbe való SATA-s merevlemez. Hogy tudnám erre feltelepíteni a Windows-t? Létezik mondjuk valamilyen átalakító kábel, amivel USB-->SATA-t össze tudom kötni, vagy lehetetlen feladat?

Nagyon fontos lenne...

[ Szerkesztve ]

(#16394) RootRulez válasza Vodar (#16393) üzenetére


RootRulez
félisten

Úgy hívják Mobil Rack

Egyébként van átalakító is, itt aprók közt láttam már...

═════════════════════════════════════════

(#16395) djbahool válasza Rivaul (#16389) üzenetére


djbahool
senior tag

Szerintem lehet, ha van két különálló hangkártya a gépedben.

(#16396) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv All!
Felraktam egy új rendszert a gépre, de a régi dokumentumaimhoz nem enged hozzáférni a másik vinyón. Ezt meg lehet valahogy oldani, rengeteg fontos cuccom van ott :O

prbóáltam a régi rendszert elindítani , persze hog ynem sikerült:S

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16397) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, épp az új routeremet konfiguráltam, amikor arra lettem figyelmes, hogy a laptopomon nem jön net az utp kábelből, kis számítógép a sárga háromszöggel és felkiáltójellel volt lent a tálcán és az, hogy nincs internetelérés.
A hálózat másik gépén utp kábellel volt net, wifin keresztül is.
Kihúztam a laptop utp kábelét a routerből, ellenőriztem, visszadugtam.
Laptopon se volt net. Letiltottam, majd engedélyeztem a hálókártyát, továbbra is semmi.
Újraindítottam a gépet, erre eltűnt a hálókártya!!
Win7 32bitet használok, az adapterbeállítások módosításánál csak a wifi kártya látszódik, a lan kártya nem, még letiltva sem, az eszközkezelőben sem, ott is csak a wifi kártya van, lefuttatok egy új hardver keresést, arra sem dobja fel, bedugtam egy másik gép utp kábelét, semmi reakció.
Egyszerűen eltűnt a hálókártyám!

Mi történt és hogy tudnám helyretenni?
Előre is köszi!:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16398) SzlobiG válasza Boxi88 (#16386) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kovynak is: :R

(#16399) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ezt megkérdeztem a notis topikban is, de hátha itt hamarabb választ kapok:

Adott egy fujitsu siemens amilo pro v3515 noti, 512 memóriával, dualcore pentium T2080-as cpu-val.

Szűz XP home van rajta, amiből kis registry moddal tűrhető boot-időt, stb-t kaptam, de nekem nagyon nem tetszik, ahogyan az alkalmazásokat indítja normál használat közben, atomlassú, eléggé össze is akad minden, néha fél percekre fagy, aztán megy tovább. Nemrégiben néztem egy 1,6-os atommal szerelt netbookot, az is használhatóbb volt...

Azon gondolkodom, hogy az lehet az ok, hogy az xp nem használja ki eléggé a 2 mag előnyeit. Húznék rá egy win7-et. Csak az 512 ram ejtett gondolkodóba (természetesen a win7 ennek megfelelően minimalista lenne).

Használat: net, zene, xvid-avi filmek, öregemnek kellene külföldre.

Amúgy nincs semmi ami beránthatná a rendszert, mert szűz, van rajta egy vlc, firefox, jetaudio, töredezettségmentesítő (ami már le is futott :) ), avast, ilyesmik, van némi szoftveres tapasztalatom az asztali gépeimről.

Mi a véleményetek? Mit érdemesebb rátenni? Várható gyorsulás a 7-től , vagy épp ellenkezőleg?

Köszi

DH
(A memóriabővítés egyelőre nem opció anyagi okokból, ebből kell főzni valamit.)

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#16400) Mag__


Mag__
tag

sziasztok!

intel celeron e3300 cpu az 64 bites vagy 32?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.