Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) Bogyó bá' válasza wolfman (#15500) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A monitorodat először is kalibrálni kellene, fotónyomtatót kell használni, "gyári" festékpatronokkal, és jó minőségű fotópapírt. Így nagyjából színhelyes képet lehet kapni, egyébként teljesen esetleges a végeredmény...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15502) petrelli86


petrelli86
aktív tag

sziasztok

a segítségeteket szeretném kérni, hátha már más is járt így:D
az előbb szétkaptam egy régi 478-as gépet, leszedtem a procihűtőt vele együtt jött a proci is:D vagyis a paszta ami rajta volt húzta magával a cpu-t is, na most idáig oké, de sehogyse akar lejönni a proci a hűtőről, tönkre vágni nem szeretném, úgyhogy hátha van valami ötletetek hogyan bírom leszedni..
előre is köszi a segítséget:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#15503) Bogyó bá' válasza petrelli86 (#15502) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hátha: próbáld meg a procit elfordítani (elcsavarni) a bordán. Végső esetben (nagyon óvatosan) egy régi zsilettpengével, vagy sniccer kiszedett pengéjével is megpróbálhatod leválasztani... De csak óvatosan!

szerk: a 478-asnak van kupakja? Nem emlékszem. Ha nincs (csupasz mag) akkor csak az elfordítás játszik, akkor nem feszegetheted!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15504) Skullen válasza RootRulez (#15498) üzenetére


Skullen
tag

Sajnos a DVI port összes szála érintkezik.

(#15505) pachito


pachito
őstag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy a billentyűzetem "megőrült". Néha hol caps lock-kal ír, hol nem (pedig nem váltogatom), hol megfagy egy szöveg írásánál, majd 2 sec múlva megjeleníti az elmaradt szövegrészt, de visszafelé írva azt. :F Ez mi lehet?

üdv

(#15506) pachito válasza pachito (#15505) üzenetére


pachito
őstag

Olyan, mintha az alfanumerikus része meghalt volna. Néha nem is engedi azokat a billentyűket használni, de az összes többit igen.

(#15507) csdm


csdm
senior tag

2 HDD van a gépembe, egyik maxtor, a másik Samsung. Eddig a maxtoron volt a windwos, de áttettem a Samsungra, és a maxtort, amin a win volt, leformáztam. Indításkor, minig be kell állítanom, hogy melyik vinyóról bootoljon. Ha a samsungra megyek (amin most van a win7) azt írja, hiányzik a BOOTMGR. Ha a maxtor-t választom( amin eddig volt a win, de már formáztam azt a partícióját, amin volt) akkor tudom elindítani, de még így is, úgy látja, hogy 2 Windwos 7 van a gépen, de természetesen csak az indul el, ami fel van telepítve, a másikra bökve, természetesen nem indul el.

Segítséget kérnék, hogy hogyan oldjam meg, hogy csak be kelljen kapcsolni a gépet, és ne kelljen bootsorrendet folyton megadni...

(#15508) Bogyó bá' válasza pachito (#15506) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valószínűleg kimúlóban a billentyűzet, szerintem új állja a helyét. Azért próbáld meg: gép leállít, billentyűzet kihúz a gépből, csatit megmozgat, visszadug. Hátha csak kontakthiba, bár nem hiszem...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15509) pachito válasza Bogyó bá' (#15508) üzenetére


pachito
őstag

Köszi, megpróbálom, hátha... :)

(#15510) Bogyó bá' válasza csdm (#15507) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem rosszul telepíthetted a Win7-et az új vinyóra. Ha nem gond, rakd újra, akár úgy is, hogy telepítés alatt ne legyen a másik a gépben. A Maxtort meg takarítsd le teljesen: Win7 telepítőt elindítod, és ahol a telepítés helyét kérdezi, ott szüntetsd meg a partíciókat (mindet egyesével!), partícionáld újra, és úgy formázd meg.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15511) Skullen válasza pachito (#15505) üzenetére


Skullen
tag

"...hol megfagy egy szöveg írásánál, majd 2 sec múlva megjeleníti az elmaradt szövegrészt..."

Szerintem nem a billentyűzettel van a gond, hanem a géppel. A szöveg "lemaradás" akkor szokott előjönni, amikor nagyon le van terhelve a gép. Ha terheléshez hozzávesszük a Caps Lock önálló kapcsolgatását is akkor szerintem egy vírusellenőrzést nem ártana csinálni.

(#15512) RootRulez válasza Skullen (#15504) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát akkor ez nem jött be, más ötletem nincs. :(

═════════════════════════════════════════

(#15513) csdm válasza Bogyó bá' (#15510) üzenetére


csdm
senior tag

Maxtoron vannak fontos fájlaim, szóval az egészet nem szeretném formázni. Az elegendő lenne, ha kihúznám telepítés alatt?

[ Szerkesztve ]

(#15514) pachito válasza Skullen (#15511) üzenetére


pachito
őstag

Mondjuk gyanús, hogy tegnap semmi baja nem volt, ma, miután letöltöttem egy java frissítést valami gyanúsnak látszó helyről, akkor jött elő. :P

(#15515) Bogyó bá' válasza csdm (#15513) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De, próbáld meg! A Samsungra telepítés után a BIOS-ban tiltsd is le a Maxtorról való bootolást.

Nem tudom, hogy mekkorák a vinyóid, és mennyi fontos adatod van, de azt megteheted, hogy a Samsungra WIN7 telepítés után átmásolod a fontos dolgokat ide egy könyvtárba ideiglenesen (ha ráfér), és a Maxtort mégis lepucolod, majd visszamásolsz mindent a helyére.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15516) petrelli86 válasza Bogyó bá' (#15503) üzenetére


petrelli86
aktív tag

a snicceres megoldás volt a nyerő:)
köszi a gyors segítségnyújtást :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#15517) csdm válasza Bogyó bá' (#15515) üzenetére


csdm
senior tag

Azt megcsinálhatnám. Maxtoron 2 particio van, hogyan kell egyesíteni, vagy kitörölni a particionálást?

(#15518) Skullen válasza csdm (#15517) üzenetére


Skullen
tag

Pl. "Partition Magic" nevű programmal.

(#15519) wolfman válasza Bogyó bá' (#15501) üzenetére


wolfman
veterán

Egy állítólagos "szaküzletben" szoktam nyomtatni, ahol nekik fotónyomtatójuk van gondolom eredeti patronnal, bár nem fotópapírra nyomtattam, de az szerintem nem is annyira vészes. Az a durva hogy volt egy kép amin egy malac volt fekete barnás szőrrel és mikor kinyomtattam akkor kerültek bele erősen kékes árnyalatok is! :-s Azt nem hinném hogy ennyire kalibrálatlan lenne a kijelzőm.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#15520) Bogyó bá' válasza csdm (#15517) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak akkor csináld, ha már a Win7 telepítve van a Samun, és minden szükséges dolog át van rá mentve!

- Gép kikapcsol.
- Samut lehúzod a csatikról, Maxtort fennhagyod, egyedül. Elkezded telepíteni rá a win7-et DVD-ről!
- Amikor kérdezi (mutatja) hogy hová (egyéni telepítés, asszem), akkor itt tudod törölni az egyes partíciókat. Darabonként töröld mind a kettőt!
- Aztán hozz létre egyet, a maximális mérettel, formázd meg, majd... Lépj ki a telepítőből, és kapcsold ki a gépet!
- Samut visszadugod, biosban a bootsorrendet beállítod.
- Visszamásolsz minden mentett cuccot az immár üres Maxtorra.

...kb. ennyi...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15521) Bogyó bá' válasza wolfman (#15519) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pedig valahol valami disznóság :) csak van!
Fényképről van szó? Vastag fotopapírra nyomtatták, vagy csak sima géppapírra?
Ha fotó, akkor valamelyik fotólaborba vidd (küldd), mert ők biztosan színhelyes végterméket adnak vissza! Ha PS-ben készült a kép, akkor a kimeneti színtér SRGB legyen.

Többet látatlanul nem tudok...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15522) joecontra


joecontra
addikt

Online rádiók adását hogyan tudnám rögzíteni? VLC-t ne írjátok kérlek.

Üdv,
J

(#15523) Lenry válasza joecontra (#15522) üzenetére


Lenry
félisten

AIMP2

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15524) stigma


stigma
addikt

Hali.Adott egy Asus P5K EPU lap, aminek a realtek-je biosban letiltva egy CMI8738-as Hangkari, PCI-os, és egy Logitech LS2.1 hangrendszer.
Xp a gépen, hangkari driver felrakva - már több driverrel is próbáltam - majd a hangfalrendszer bal hangszórója "susogó" hangot ad és elég idegesítő.Valami ötlet erre?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15525) pachito válasza Skullen (#15511) üzenetére


pachito
őstag

Aha ez valami durva vírus lesz már az egér is rendetlenkedik és befagyasztotta az Ashampoo vírusírtót ellenőrzés közben! :Y Ilyenkor mi a teendő? Leformázzam a vinyót vagy mi?

(#15526) Lenry válasza stigma (#15524) üzenetére


Lenry
félisten

így hirtelen nincs, de miért nem az alaplapit használod? egy pöttyet fejlettebb és újabb, mint az a régi cmedia

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15527) stigma válasza Lenry (#15526) üzenetére


stigma
addikt

Némely drivernél rakoncátlankodik, hogy csak az egyik hangfal szól és ezt meguntam.
De lehet kipróbálom majd ujra mert így meg ez a része idegesít.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15528) pachito válasza pachito (#15525) üzenetére


pachito
őstag

És ahogy nézem, minden honlapot, ami vírusírtással kapcsolatos, valahogyan blokkol. :Y

[ Szerkesztve ]

(#15529) Lenry válasza stigma (#15527) üzenetére


Lenry
félisten

hmm...
én a hangszórót is megnézném a helyedben

(#15528) pachito ezt olvasd el

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15530) stigma válasza Lenry (#15529) üzenetére


stigma
addikt

:R Most lett kicserélve kb 2 hete mert az előző kontakt hibás lett!
szerintem azzal nincs probléma de mindjár kioperálom a C-Media-t és kipróbálom a realtek-et

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15531) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hali!
Vettem egy Vodafone 845 androidos telefont, mindent szép és jó, csak 1 gond van: Nem látja a Win7 alatt létrehozott ad-hoc wifi hálózatot. (szomszéd wifi routerjét látja)

Tudna-e javasolni valaki egy szoftvert amiben tudok csinálni (nem ad-hoc) wifi hálózatot? Win7 Network sharing centerben én csak ad-hocra találtam lehetőséget.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15532) Lenry válasza Darth_Revan (#15531) üzenetére


Lenry
félisten

router/switch nélkül csak adhoc hálózatot csinálhatsz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15533) pachito válasza Lenry (#15529) üzenetére


pachito
őstag

Hát, elvileg megtalálta, megkérdezte az a dos-os alkalmazás, hogy szeretném-e törölni, igent nyomtam, de semmi. :F (valami sass.exe)

(#15534) Skullen válasza pachito (#15528) üzenetére


Skullen
tag

Szerzel egy lemezről boot-olható op.rendszert (BartPE) amiben van vírusirtó (Windows XP Extended Edition telepítőkön van, ha ilyent tudsz szerezni az tökéletes) és azzal ellenőrzöd a gépet. Ha nem talál semmit akkor formázás-telepítésen kívül nincs más/jobb ötletem.

(#15535) pachito válasza Skullen (#15534) üzenetére


pachito
őstag

Asszem formázás marad, úgysincs semmi lényeges a vinyón. :W

(#15536) NEMO1968 válasza pachito (#15528) üzenetére


NEMO1968
őstag

Aha,vírus lesz az!
Letiltja a hardvereket,és nem enged a vírusírtók oldalaira belépni.
Elég 1értelmű.
Próbálj+ szerezni 1 AVAST-ot mondjuk.
Lehetőleg CD-ről,amit nem tud +fertőzni.
Ha az sem találja meg a kis piszkot,akkor sajna formáz és újratelepít.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#15537) pachito


pachito
őstag

Rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor megpróbálom eltávolítani a kis huncutot. :R

(#15538) stigma válasza Lenry (#15529) üzenetére


stigma
addikt

Hát szerintem megint beszarhatott vagy nem tudom.Kb 3-4 hete lett cserélve 2 napja csinálja ezt a susogó hangot, de isten tudja miért.
Alaplapi hang meg szar szerintem, mert csak mindig az egyik hangszoró szól,, vagy a jobb vagy a bal, akármelyiket próbálom is ki rajta, de a susogást nem igazán hallom.
Ennyit egy gyengébb LS 2.1-es logitechről :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15539) Lenry válasza stigma (#15538) üzenetére


Lenry
félisten

asszem Logitechéknél van a "ha még garis, verd szét a p*csába az egészet egy kalapáccsal, csinálj róla képet, küldd el nekünk és mi küldünk egy másikat" akció...

ja ez csak 100 EUR fölötti cuccokra vonatkozik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15540) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak egy kérdésem lenne.
Egy barátom megkért tegyem rendbe a HP Compaq615 notiját. Valamiért nem ment a tapipad és a bluetooth. Mivel mindenféle sz@r volt rajta mondtam neki hogy ujrateszem a rendszert. Felraktam a gyári win7 et neki. De se a tapipad se a bluetooth nem müködik. Van valami ötletetek amivel müködésre lehet birni? A tapipadot látom eszközkezelőben de nem müködik. A bluetooth cuccot viszont sehol se találom. Ha a telepitőjét futtatom azzal a hibával áll le hogy csatlakoztassam vagy kapcsoljam be az eszközt.
Mi lehet a hiba?
Másik kérdésem hogy ez a HP SSM hogyan müködik? Szeretnék egy bios updatet csinálni de akármit csinálok vele valahogy nem akarja az igazat. ki kell irni lemezre a biossal?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15541) sto1911


sto1911
veterán

Udv!

Letezik olyan program, ami egy videobol ki tudja szurni a kezremegest (utolag)?

(#15542) pachito


pachito
őstag

Fasza, Ashampoo bácsi mindent a helyére tett közel 2 órás rendszervizsgálat után 30 karanténba helyezett, "magas" fertőzöttségű file a mérleg :)) De minden faszán működik, honlapok, hardver, stb.

(#15543) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Olyan oldal kellene nekem ahova 50-60mg-nyi fájlt fellehet tölteni, ingyen.
Van egy 3,5 órás mixem, de ebből kivágok 50percet és azt szeretném valahova feltölteni, hogy mások is megtudják hallgatni.
Ötlet? :F

Ja, meg Ubuntu alá kellene valami egyszerű zenevágó progi.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#15544) Lenry válasza Zolás (#15540) üzenetére


Lenry
félisten

nincs valami Fn+Fakárhány bill.kombó, amivel ki/be lehet ezeket kapcsolni?

(#15543) Klemens a fájloknak már tömege is van? ;]
egyébként ha van MSN címed, akkor jár hozzá 25 vagy (50?) GB tárhely. SkyDrive néven keresd a home.live.com-on

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15545) Bogyó bá' válasza Zolás (#15540) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem lehet, hogy BIOS-ban ki van kapcsolva a tapipad? Samsung netbookomban van ilyen menüpont... illetve ahogy írták, pl. Samun az Fn + F10 kombo is ki/be kapcsolja.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15546) Skullen válasza pachito (#15542) üzenetére


Skullen
tag

Az Ashampoo telepítve lett, vagy lemezről (CD/DVD/stb) lett futtatva?
(csak a megfertőzés miatt kérdezem, mert ezek szerint jól bírta - ha esetleg telepített verzió irtotta ki a csúnyaságot)

(#15547) Skullen válasza Klemens (#15543) üzenetére


Skullen
tag

Például: HotFile
De mivel zenéről van szó, így akár Zippyshare-re is feltöltheted. Itt a kapott linken egyből meg is lehet hallgatni a zenét letöltés előtt

[ Szerkesztve ]

(#15548) Klemens válasza Lenry (#15544) üzenetére


Klemens
őstag

Jóvanna, mb-nyi. :D
Köszönöm, szétnézek arra. :)

Skullen: Köszönöm!

Zene vágásra valami progi akkor esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#15549) Skullen válasza Klemens (#15548) üzenetére


Skullen
tag

ReZound
Nekem nem volt dolgom még Linux alapon zeneszerkesztéssel, de ez a program általában jó szökött lenni.

(#15550) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő témát, úgyhogy ide írom le a problémámat, hátha valaki tud segíteni.
Van két 1.4 GB-s, 80 mm-es DVD-R lemez, amire videokamerával vettek fel valamit, de az nem lett lezárva, és ha nincs lezárva, akkor állítólag nem lehet megnyitni. Én egyáltalán nem értek ehhez, nem is tudok róla többet mondani, ennyit mondtak el, és, hogy jó lenne, ha valahogy meg tudnám nyitni...
Itt van nálam a két DVD, ha berakom nem történik semmi, tehát nem tudok velük mit kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.