Hirdetés

2024. július 3., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) PH-User válasza Egyfejű (#16699) üzenetére


PH-User
addikt

Szia!

Csökkentet mód: Gép restart, boot képernyő előtt, vagyis a bios kép után nyomogd az F8-at, míg be nem jön egy menü ahol lehet választani az indítási módok között!
Válaszd a csökkentett módot, majd csökkentett módban csinálj egy rendszer-visszaállítást!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16702) Mörk válasza nyunyu (#16698) üzenetére


Mörk
csendes tag

Köszi szépen, én ilyesfajtára gondoltam
( http://shop.steelseries.com/index.php/steelseries-glide-dot.html)
, de akkor lehet veszek, egy másik gyártótól rá és felteszem:)

(#16703) Egyfejű válasza PH-User (#16701) üzenetére


Egyfejű
tag

A gond az, hogy csökkentett módban üres fekete képernyő fogad, hasonlóan mint a normál üzemmódnál, csak épp nem kék a színe!

(#16704) Egyfejű válasza Egyfejű (#16703) üzenetére


Egyfejű
tag

Így nem tudok rendszervisszaállítást sem végezni!

(#16705) pincehely


pincehely
addikt

Mely router képes kezelni a fiberpower120 internetcsomagomat?
A jelenlegi sebesség: 125/10,5mb/s.
Sajnos a Linksys wr54g kiakad 40mb/s-nél, és érezni, hogy erőlködik a szerkezet.

TP-Link 1043ND. Ezt találtam, megfelelő árkaiegóriában, kérnék véleményt, esetleg ajánlást másik típusról, gyártóról.
Ha a hardverapróból kapok ajánlást, azt főleg megköszönném. :DDD :R

http://kefetemap.deviantart.com/

(#16706) PH-User válasza Egyfejű (#16703) üzenetére


PH-User
addikt

Én újratelepíteném akkor a helyedben, de várj még egy kicsit, hátha másnak van jobb megoldása!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16707) Rivaul válasza PH-User (#16695) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha a szektorhibák miatt nem tudsz rá rendszert tenni akkor nem is biztos hogy akarnék... De ha mégis elszánt vagy akkor mivel régi vinyó egy low level formatot csinálnék rajta. Nekem rakott már vissza ennyire ronggyá rakott winyót úgy hogy utána fel ment rá a rendszer de 2 hét után így is megdöglött. Bár az 250-es volt s vagy 40 gigát kizárt belőle annyira tré volt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16708) Rivaul válasza pincehely (#16705) üzenetére


Rivaul
addikt

Tp-link N-es 150 megás routereket nézz a neten azok viszik. Az 54-es nem véletlen nem kezeli.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16709) Rivaul válasza Egyfejű (#16704) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbálj meg feladatkezelőbe belépni s onnan elérni a saját gépet stb ha nem megy még ennyi se akkor új rendszer. Ha megy akkor meg tudod próbálni összerakosgatni s egy visszaállítást csinálni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16710) Rivaul válasza PH-User (#16695) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha a cmi driver miatt írsz akkor itt egy: [link]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16711) galóca18 válasza Rivaul (#16651) üzenetére


galóca18
tag

A konfigom: (semmi sincs tuningolva)

Asrock 775i945GZ alaplap
Intel Celeron D Processor 336+, LGA775, 2.80 GHz
Enermax 385 Modu82+ táp
1,5 GB RAM (Samsung: 512 MB, Kingmax: 1 GB)
Samsung 250 GB (SP2504C) (SATA)
Samsung 320 GB F1 (HD322HJ) (SATA)
DVD: LG GH-20NS10 (SATA)
LG CD-olvasó (ATA)
WinTV-PVR 350 (Hauppauge)
FDD
2 ventillátor (a házhoz járt)

Xp Pro, SP3

Azt a 2 progit még nem volt időm elintézni, de az is meg lesz.

Turkáltam egy kicsit az Eseménynaplóban, kíváncsi vagyok, lehet-e összefüggés az újraindulás és a jelentések között.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#16712) galóca18 válasza JoolsNOS (#16652) üzenetére


galóca18
tag

Köszönöm neked is, de az sajnos már megvolt.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#16713) Rivaul válasza galóca18 (#16711) üzenetére


Rivaul
addikt

A hibakódokat [link] <--itt beírva megtalálhatod mit jelentenek. A kódok alapján nem a tápod a gond s ahogy elnézem még bőven sok is a gépednek A winyóra s a ram-ra korlátoznám a tippjeimet. Sokat segítene ha szereznél egy másik memót s arra a winyóra tennél rendszert amin eddig nem volt. A másikat addig vedd ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16714) galóca18 válasza Rivaul (#16713) üzenetére


galóca18
tag

Köszi a linket, nézegettem, de sajnos az angolom eléggé kopottas. Azért még visszanézek rá, ha pihentebb leszek.

A Memtest szerint jó a memó, úgy 13-15 órán át futtattam, abszolút semmi hibát nem jelzett. Gondolod, hogy attól még baj lehet vele? Sajnos nem tudok másikat tenni a gépbe, de ha az segít, kivehetem az egyiket, majd a másikat, hogy egyenként kipróbáljam.

Hála Istennek a régi vinyón van egy üres partíció, amit a Linuxnak szántam, csak elmaradt.

Egyébként, most, hogy gondolkozom, rájöttem, hogy a gépem feledékeny. A Jetaudio listafáljai például folyamatos fogyásban vannak. Úgy szaporodnak az "Ismeretlen előadók", mint a nyulak, ha meg rákattintok, azok a listák üresek. Fura. És már máskor is fölmerült bennem, hogy volt ilyen vagy olyan fájlom, amit sehol sem találok, akárhogy keresem, de mindig elintéztem annyival, hogy rosszul emlékszem. A Sims 2 letöltés könyvtárában pedig időnként véletlenszerűen "kiürülnek" egyes fájlok, talán valahogy úgy, mint a Jetaudio esetében. Ez most esett le!

Viszont azt is olvastam régebben a tápos témában, hogy egy hibás táp képes kinyírni egyik vinyót a másik után bármi különösebb tünet nélkül. Nem könnyű okosnak lenni.

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#16715) galóca18 válasza galóca18 (#16714) üzenetére


galóca18
tag

Igazad van, a táp nem nagyon gyanús, mert ha a proci hirtelen fölpörög valamiért, az nem üti ki a gépet. Tehát megdőlt az az elméletem, hogy a programok indulásakor jelentkező hirtelen terhelés okoz gondot.

Elnézést, az előzőt már nem szerkeszthettem, mert kijelentkeztem, így újat kellett írnom.

Szerk.: Valamiért magamnak válaszoltam Rivaul helyett. :D

[ Szerkesztve ]

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#16716) Rivaul válasza galóca18 (#16715) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezek alapján viszont a winyó a ludas s azért lövi ki magát mert egy hibás részt próbálsz előhívni. Mihamarabb teszteld a másik winyóval mert ha ez a baj akkor nem soká halott a hdd-d. S a linkelt hibáid közt is láttam olyat hogy nem talál valamit a rendszer. Remélem megtaláltuk s ennyivel megúszod idézőjelbe...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16717) R válasza Rivaul (#16627) üzenetére


R
aktív tag

köszi, nem nagyon merem magam tisztítani, olaj nem tudom van-e, van egy tartalék videókarim, lehet hogy barakom inkább azt, mert a mostani már gyakrabban hangos!

VGA csere előtt mit kell csinálni WinXP?

1. beraknék egy AGP-s VGA-t Nvidia Gef4, most Ati PCI-E van, hogyan lehetséges? WinXP
2. jó lenne valami backup, ha majd visszaraknám a mostanit tisztán.

[ Szerkesztve ]

(#16718) Rivaul válasza R (#16717) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha most pci-e van a gépedben akkor sehogy és semmit. Ha csak nem azon ritka szerencsések egyike vagy akinek mind 2 fajta slot van a lapjába... De ezt nehezen hiszem mivel csak pár darab ilyen lap készült. Én se kaptam már évekkel ezelőtt... Sokba is fájt a kártyacsere miatt mindent cserélni :(((
De nem elkalandozva :DDD Sajna azt nem fogod beletenni mivel nem azonos a foglalatuk.
Amúgy ha ennyire problémát jelent s bp-n vagy hétvégén eldobod nekem s kitisztítom másnapra vagy ha közel vagy akkor pár órán belül.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16719) galóca18 válasza Rivaul (#16716) üzenetére


galóca18
tag

Köszönöm szépen a segítséget, remélem, kitart, amíg át tudom tenni valahová a dolgaimat. Addig is, amíg nem veszek újat (már ha tényleg ez a gond), a másikat használom, aztán majd kiderül.

Üdv: Galóca

Éjszakai bagoly vagyok. Világosban ritkán netezem. :)

(#16720) kovy79 válasza Egyfejű (#16703) üzenetére


kovy79
őstag

Normál módban (az üres, kék képernyő ellenére) nem tudod Ctrl-Alt-Del-lel a feladatkezelőt előhívni?

(#16705) pincehely, a 1043ND szerintem tökéletes router neked. Én is most tervezem a cserét rá. :)

Próbáljátok már meg egy hsz-be tenni a válaszokat, ne 4-et, 5-öt írjatok egymás után!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16721) Boxi88 válasza pincehely (#16705) üzenetére


Boxi88
őstag

Szerintem az N-es routerek tudják, még ha nem is a teljes sávszél, de a G-snél lényegesen többet fognak tudni...

(#16722) ktg3


ktg3
őstag

nem igazán ide tartozik, de nem tud vki nekem segíteni?
valahogy winamp-ban eltűnt az a funkció, hogy egymás után játssza le a számokat, és most minden szám után megáll és nem hajlandó a következőre ugrani magától

gondolom véletlenül vmi gyorsbillentyűt, vagy billenytűkombinációt nyomtam, de sehol sem találom a visszaállítási opciót

vlakinek vmi 5let?

:R :R

(#16723) Boxi88 válasza ktg3 (#16722) üzenetére


Boxi88
őstag

Hát ha nem tudod visszavarázsolni semmiképp javaslom hogy töröld le a winampot és minden hozzátartozó beállítást, és tedd fel újra... De ezt végső esetre tartogasd ha macerásnak találod, inkább várj meg más véleményeket is!

(#16724) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv mindenkinek!

Elcsesztem az XP tálcájával, mert a C meghajtón kevés volt a hely, és kitöröltem egy csomó fájlt véletlenül. Emiatt a start menü mellett lévő ikonok is elvesztek, sőt a tálcára semmit sem lehet kitenni. :((( Tudja valaki közületek, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Sajna a rendszer visszaállítás sem segített.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#16725) Gabás válasza Satyricon (#16724) üzenetére


Gabás
addikt

parancssorba: sfc /scannow

ha nem segít, sajna újratelepítés

[ Szerkesztve ]

(#16726) PH-User válasza Rivaul (#16707) üzenetére


PH-User
addikt

Szia!

Köszi a választ! Mivel tudok ilyen mély formázást csinálni?
Drivert már találtam, a RAID0-val kapcsolatban volt feljebb egy kérdésem.

:R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16727) pescara


pescara
aktív tag

Meg mindig senki skype ugyben? A kis fekete telefonabra, ami nem tunik el????????

(#16728) Satyricon válasza Gabás (#16725) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi, de sajna nem segített rajtam :O

Szerk.: abba még tudnál/tok segíteni, hogy hogy lehet új felhasználói fiókot nyitni xp-ben? Mert akkor ez az új felhasználói fiók rendelkezne a rendszergazdai jogosultsáéggal.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#16729) Satyricon válasza Satyricon (#16728) üzenetére


Satyricon
addikt

Már csak abba kérném a segítségeteket, hogy hogy lehet egy új fiókot rendszergazdai jogosultsággal használni. Ha ezt sikerül megoldani, akkor nyert ügyem van, ugyanis ebben az új fiókban már van tálca gyorsindító :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#16730) PH-User válasza PH-User (#16726) üzenetére


PH-User
addikt

Ahh, azt hiszem megtaláltam, most megy a hibakeresés a HD Tune-nal, kíváncsi leszek. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16731) Satyricon válasza Satyricon (#16729) üzenetére


Satyricon
addikt

Na rájöttem, hogy kell megcsinálni, pofon egyszerű volt megoldani! Elmondom mit kell tenni, hátha valakinek tudok ezzel segíteni majd.

Nyitni kell egy másik fiókot, abba kell bejelentkezni. Aztán a jobb egérgombbal 1et kattintani gyorsindítóra, majd tulajdonságokra. Bejön az Asztal megjelenítése tulajdonságai. Az általános fülön a hely-nél van egy elérési út, ez vezet a gyorsindító helyéhez. Ezt megkeressük a Total Commanderbe. Nekem C:\Documents and Settings\*****\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch. Úgy kell csinálni, hogy a TC-ben az egyik oldalon a "hibás" vagyis a gyorsindító nélküli elérési út legyen, a másik oldalon pedig az új felhasználói fiókos(ahol van gyorsindító). Aztán nincs más dolgunk hátra, mint a Quick Launch mappát és tartalmát át kell másolni a hibás, vagyis a gyorsindító nélküli felhasználó mappájába, majd újra kell indítani a gépet! Ennyi. Így olvasva kicsit bonyolultnak tűnhet a dolog, de egyáltalán nem vészes. Ennél jobban nem tudom leírni nektek, de ha kérdésetek van ezzek kapcs.ban, természetesen segíteni fogok!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#16732) Boxi88 válasza Satyricon (#16729) üzenetére


Boxi88
őstag

Start menü -> Kattints a képre -> majd a "vissza" gombra -> és bal oldalt ott az "új fiók létrehozása"...

Szerk.:
Most látom (#16731), hogy közben sikerült...

[ Szerkesztve ]

(#16733) Rivaul válasza PH-User (#16730) üzenetére


Rivaul
addikt

Low level format címszó alatt keresd google ha még kéne.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#16734) Antiserver


Antiserver
csendes tag

Sziasztok!

Régiségek között turkálva a kezembe akadt valami, amiről fogalmam nincs, hogy micsoda. Esetleg valakinek van valami ötlete?
[link][link]

Próbáltam utánaguglizni, de nem nagyon jártam sikerrel.
Ellenben van belőle 2 is :DDD :N

(#16735) brd válasza Antiserver (#16734) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. lehet egy diagnosztikai kártya.

The only real valuable thing is intuition.

(#16736) Robaj


Robaj
addikt

Van egy Tp-link tl-wr542g router.
Beállítottam mindent, sikeresen csatlakozik a gép a WIFI-hez, azonban néha "eltűnik" a kapcsolat.
Azaz hiába keresek hálózatot, nem talál semmit. A routerben pl. a titkosítást kikapcsolom, majd vissza (router újraindul), egyből megtalálja, tudok csatlakozni.

(#16737) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Üdv!

Az egyik barátomnak van egy Dell gépe,annyit tudok hogy Dell alaplap,P4-es proci,integrált videókártya,512MB DDR2,egy ATA-s 40GB-os HDD.Mikor bekapcsolom,beindul,pörögnek a ventik,a HDD is felpörög,de elől a két led közül az egyik ami alatt egy "villanykörte" jel van,pirosan villog és nem ad képet.Tipp?

(#16738) NEMO1968 válasza HollyBoni (#16737) üzenetére


NEMO1968
őstag

Üdv!
Akksiról indul a masina?
Tölti?
Az a jel a hálózati táplálás jelzése.Villog,mert nincs töltés.
Próbáld+ 1másik DELL töltővel,mi történik,és a te töltőd is rádughatod 1másik gépre.
Lehet hogy behalt a töltőd.(jobb esetben)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#16739) HollyBoni válasza NEMO1968 (#16738) üzenetére


HollyBoni
veterán

Asztali gépről van szó,nem laptop-ról!

(#16740) whisky75


whisky75
tag

sziasztok, kérdés a következő.
Van egy Toshiba l40 16H laptop. Intel 965-ös chipsttel. Azt írja a a kézikönyve hogy 2 gb ramot támogat. Viszont a hivatalon intel oldalon 4 gb memót támogat a chipset. Akkor most hogyan van ez?

(#16741) PH-User válasza PH-User (#16730) üzenetére


PH-User
addikt

Mély formázás után simán rátelepült a rendszer!
Köszi a tanácsot! :R

Újabb HDD-s kérdés!

Van itt nálam egy 750GB-os Seagate winyó, pontos típusa: ST3750330AS
A probléma az, hogy bizonyos idő után, mikor nincs használatban, energiatakarékossági okokból kikapcsol. Meg lehet valahogy szüntetni ez a funkciót?

Előre is köszi! :R

whisky75 - 4GB-ot annak a csipkészletnek kezelnie kell! :K

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16742) whisky75 válasza PH-User (#16741) üzenetére


whisky75
tag

köszönöm a gyors választ. :R
és akkor tuti, ha lesz egy kis mani akkor befektetek. :K

(#16743) pakfong válasza PH-User (#16741) üzenetére


pakfong
tag

A winyo kapcsol ki vagy az oprendszer állítja le? Mert win7 alapbeállítás, hogy 20 perc után leállítja a winyot.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#16744) PH-User válasza pakfong (#16743) üzenetére


PH-User
addikt

Az operációs rendszerben ki van kapcsolva a leállítás, de ezen felül is leáll. :(((

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16745) RootRulez


RootRulez
félisten

Nah, feléledtünk? :U

═════════════════════════════════════════

(#16746) Boxi88 válasza PH-User (#16744) üzenetére


Boxi88
őstag

Ilyenről már én is hallottam hogy a nem használt merevlemezt menet közben a gép kikapcsolja... nekem olyan kérdésem lenne hogy ez nem károsítja a wincsit? csak mert tegyük fel hogy 3-4 percenként leáll majd újra elindul mert mégis csak kell onnan valami időnként...

(#16747) nyunyu válasza Boxi88 (#16746) üzenetére


nyunyu
félisten

Ilyenről már én is hallottam hogy a nem használt merevlemezt menet közben a gép kikapcsolja...

Ez mar az XP-ben is igy volt, Win7-ben csak annyi valtozas tortent, hogy meg aggresszivebben energiatakarekoskodik, hamarabb kapcsolja le a nem hasznalt komponenseket.

Illetve most mar 2 kulon beallitasi lehetoseg van, egyik arra az esetre, ha konnektorrol megy a gep, masik meg arra, ha akkurol.
Ez foleg laptopoknal lehet erdekes, illetve nalam az asztali gep is igy mukodik az USB-re kotott szunetmentes miatt.

Vinyo elettartamanak tenyleg nem tesz jot ha tul gyakori a felporges/leallas ciklus.
Nem veletlen, hogy 7/24-ben meno szervereknel joval kisebb a vinyohalal gyakorisaga, siman elketyegnek 4-5 evig is, mig asztali gepeknel mar az is csodaszamba megy, ha a 3 ev gariido vegere nincs bad sector.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16748) Boxi88 válasza nyunyu (#16747) üzenetére


Boxi88
őstag

értem, köszi, esetleg meg tudnád mondani hogy ezt hol lehet állítani mert nem találom (win 7-be) :B

(#16749) nyunyu válasza PH-User (#16744) üzenetére


nyunyu
félisten

Az operációs rendszerben ki van kapcsolva a leállítás, de ezen felül is leáll. :(((

Nem lehet ezt a vinyogyartotol letoltheto utilityvel atallitani a vinyo firmware-eben, mint az acoustic managementet?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16750) nyunyu válasza Boxi88 (#16748) üzenetére


nyunyu
félisten

Vezerlopult/Energiagazdalkodasi lehetosegek...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.