Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) doc


doc
nagyúr

lenne egy jo esellyel rettento buta kerdesem, ha egetvero baromsag, akkor eleg lesz egy "egyes, leulni" es megyek a sarokba magamtol is :B

szoval a kerdes az lenne, hogy a polarszuro elve amennyire ertem ugyanaz, mint a 3D-s mozie, ebbol jonne a kerdesem: elmeletileg hasznalhato a 3D-s szemuveg plexije polarszurokent?

(#6502) ottkar válasza doc (#6501) üzenetére


ottkar
addikt

Semmi köze a poláros fény szűrésének a 3D- mozihoz ami soha nem is vált be. És többféle ún 3D-s kísérlet volt az nem egy pontosan meghatározható fizikai jelenségen alapul. Plexit fényképezőgépre tenni elég őrültség.

(#6503) doc válasza ottkar (#6502) üzenetére


doc
nagyúr

a 'semmi koze' azert tulzas, a 3D-s mozi pont a polarizalt fenyen alapszik...
mi az ami nem valt be? nem tudlak kovetni :B

(#6504) biker válasza doc (#6503) üzenetére


biker
nagyúr

ha jol latom nem a piros kek szemuvegre gondolsz hanem ami jobb bal kep vezerelt. abban nem polar van hanem egy lcdhez hasonló lap, ami hol atlatszo hol nem, 25kep a bal 25kep a jobb szemnek. nem lesz jo. de ha veszel polaroid napszemuveget, az jo

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6505) doc válasza biker (#6504) üzenetére


doc
nagyúr

nem, nem
en a harmadik verziora gondolok :D amikor a vetitovaszonra ket projectorbol erkezik a kep, egy a bal, egy a jobb szemnek, egymashoz kepest 90 fokos polaritassal
a szemuveg ket teljesen kozonseges polarplexi, az egyik csak az egyik, a masik csak a masik szemnek valot engedi at

az biztos hogy a plexi polarszurokent (marmint fizikai ertelemben) mukodik, pl. egymason 90 fokkal elforgatva hirtelen atlatszatlanna valnak (marmint a ketton egyszerre atnezve)

szoval az utolso mondatod alapjan nem kerdeztem hulyeseget, es ez a polarszuro ugyanaz, mint a fotozasnal is alkalmazott?

(#6506) BEE válasza doc (#6505) üzenetére


BEE
addikt

A polárszűrő az polárszűrő minden megoldásban.
Ha a vetítő szűrőjét rakod a fényképezőgép elé, akkor van esélyed,
de a fotózásnál követelmény hogy a polár üveg forgatható legyen.
A vetítőn lehet hogy fix foglalatos van, hiszen ott mindig kötött
a polarizáció iránya.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#6507) biker válasza doc (#6505) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, igy jonak tunik, csak legyen forgathato. Es kerdes a sotetsege

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6508) doc válasza BEE (#6506) üzenetére


doc
nagyúr

koszi a valaszt mindkettotoknek, ezek szerint nem kerdeztem hulyeseget :D

igazabol nem mondhatnam hogy ra akarom applikalni a kamerara, csak kivancsi voltam, de most mar meg kivancsibb lettem szoval lehet hogy tenyleg megcsinalom, mar csak egy proba erejeig is...

(#6509) ottkar válasza BEE (#6506) üzenetére


ottkar
addikt

"Ehhez 120 Hz-es televíziókra van szükség, és speciális szemüvegekre. A redőnyzár révén, melyek a képernyő képfrissítési frekvenciával szinkronban nyitnak és zárnak, a készülék előtt ülő számára térbelivé válik az eddigi sík élmény. Ugyanakkor a technikának vannak hátrányai is: néhányan fejfájásra panaszkodnak már igen rövid használatot követően, a speciális szemüvegek, a 120 Hz-es képfrissítés és a 3D-s szemüvegek illetve a kijelző közötti szinkronizálás jelentősen megnövelik a költségeket."

Megint feltalálták a robbanó lófost.

(#6510) doc válasza ottkar (#6509) üzenetére


doc
nagyúr

egyreszt mi teljesen masrol beszelunk, masreszt meg az altalad idezett technika regi, kenyelmetlen es valoszinuleg nem is egeszseges, es igazabol fogalmam sincs hogy hogy jon ez most ide...

ha nem erted hogy mirol van szo, akkor inkabb maradj csondben :W

(#6511) ottkar válasza doc (#6510) üzenetére


ottkar
addikt

Kurvára tévedsz amit idéztem az a legújabb 3D TV elképzelés. Nem én találtam ki a neten találtam és engem igazol hogy a "3D " technika több évtizede számtalan torzszülöttet hozott már létre.

(#6512) ottkar válasza doc (#6510) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Te dobtad a 3D-t fel.

(#6513) doc válasza ottkar (#6511) üzenetére


doc
nagyúr

marpedig nem 'tevedek kurvara'
te vagy az egyetlen aki 3D-s TV-rol beszel, en mar az elso postban is mozit emlitettem, nem veletlenul...
ha meg ennyire nem vagy kepben, menj el egy 3D-s moziba hogy megnezd a 2009-es 'torzszulotteket', de addig is ne beszelj baromsagokat :W

az 'ujszeru' technikarol mar annyit, hogy az SGI gepekbe tobb mint 15 eve gyarilag be volt epitve a csatlakozo ehhez a szemuveghez ;)

[ Szerkesztve ]

(#6514) biker válasza doc (#6513) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem pont ottkar az, aki eleget tud az optika világáról, ne okítsd :)
az én elsa Gladiac2 kártyámhoz is volt 3d szemüveg :) az is más, ez is más, minden más.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6515) doc válasza biker (#6514) üzenetére


doc
nagyúr

nem az optikai tudasat ketlem, de behozott valamit ami teljesen mas mint amirol beszelunk, es meg o kozolte hogy "kurvara tevedek" :(
na mind1, hagyjuk, a lenyeg hogy megkaptam a kerdesre a valaszt, koszonet erte :R

(#6516) máyköl


máyköl
veterán

Hello,

gimp 2-vel lehet hátteret mosni? Ha igen, hogy?

(#6517) Rastata


Rastata
csendes tag

Hali! Tudnátok nekem segíteni? Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet kiszedni egy Fuji S6500fd gépből, hogy hány expo készült vele? Hallottam, hogy ki lehet valahogy facsarni belőle ezt az infót, de sehol se találom, hogy hol/hogyan... Nagyon megköszönném, ha segítenétek! :R
Légyszi, ha lehet, akkor a választ e-mailben küldjétek a bartsimi@freemail.hu címre! Nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6518) rhen válasza máyköl (#6516) üzenetére


rhen
senior tag

Focus Blur plug-in-nel pl szépen el lehet mosni.
windows binárist letöltheted itt.
egy videó tutorial a használatáról
egy tutorial (szerintem ez rövidebb és lényegretörőbb)

(#6519) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Ha egy obinak karcos a lencséje, valami módon ez orvosolható? Vagy csak lencse csere oldja meg a hibát- ha egyáltalán okoz vmi hibát az elkészült fotókon. :U

Köszönöm!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6520) KTTech válasza runner 125 (#6519) üzenetére


KTTech
veterán

Attól függ... legtöbb esetben nem látszódik a képen, legfeljebb surlófénynél. Javítani cserével lehet.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6521) ottkar válasza runner 125 (#6519) üzenetére


ottkar
addikt

Természetesen meg kell nézni felvétellel hogy látszik e nem mindegy hogy a frontlencsén vagy a szemlencsén van e. Rosszabb ha a lencse közepén. Csak cserélni lehet a lencsét ha látszik.

(#6522) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali!

slideshow-t milyen programmal tudok a leggyorsabban és legegyszerűbben összeütni? zenét tennék még alá és ennyi.

köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6523) rhen válasza sanyixXx (#6522) üzenetére


rhen
senior tag

én picasával szoktam csinálni. szerintem egyszerű és gyors.

(#6524) runner 125 válasza ottkar (#6521) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, és Neked is KTTech

35k-ért egy frontlencsén karcos, Nikon fix 20, 2.8-as korrekt" ár nem? :))

A tulaj állítása szerint nem látszik az elkészült képen. :N

Üdv.M

mod.: Még valami; ha nagyon gáz, a cserét hol tudom elvégeztetni, ami a legfontosabb mibe fáj? :U

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6525) KTTech válasza runner 125 (#6524) üzenetére


KTTech
veterán

Ha cserélni kell a frontlencsét, akkor a Nikon kft-nél tudod megoldani... Azt, hogy mennyibe kerül, nem tudom, de hívd fel őket:

Nikon Kft.
1047 Budapest
Fóti út 56. VIII.emelet
Telefon:06-1-232-1371
Telefonos ügyfélszolgálatunk hétköznap 9.00-17.00 óráig érhető el.
Szerviz nyitvatartás: hétköznap 8.30-17.00

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6526) sanyixXx válasza rhen (#6523) üzenetére


sanyixXx
senior tag

milyen formátumba lehet exportálni a slide-ot belőle?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6527) rhen válasza sanyixXx (#6526) üzenetére


rhen
senior tag

wmv-be tudsz menteni, vagy közvetlen youtube-ra, vagy dvd-re.
esetleg érdemes még a videospint is kipróbálni. Ezzel már rengetegféle formátumba menthetsz. Komolyabb is mint a picasa, viszont nem tudom mennyire egyszerű, utoljára én az 1.1-et használtam, de nem tűnt bonyolultnak.

[ Szerkesztve ]

(#6528) runner 125 válasza KTTech (#6525) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi az infót! :R

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6529) máyköl válasza runner 125 (#6528) üzenetére


máyköl
veterán

Mennyit mondtak rá? :)

(#6530) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Gyors kérdés:
A RAW-ba beágyazott JPG-t hogy kell kinyerni onnan?

(#6531) pitman válasza Szten Márs (#6530) üzenetére


pitman
őstag

A legtöbb képnézegető program alapesetben ezt a jpg képet jeleníti meg (hacsak másként nincsenek beállítva). Ha sikerül a megjelenítés, onnan már menteni nem nehéz a képet.
Ha mindez kötegelve kell, az már fogósabb lehet.

(#6532) rhen válasza Szten Márs (#6530) üzenetére


rhen
senior tag

windowsra létezik egy ingyenes program erre, Instant JPEG from RAW.
linuxon pedig ez a módszer lehet jó.

(#6533) Szten Márs válasza pitman (#6531) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Pentax K-7 rawról van szó, és nem nagyon akarja megjeleníteni semmilyen képnézegető egyelőre.

rhen:
Köszi, ránézek, bár nem szeretem az ilyen nagyon részletesen regisztrálós oldalakat.

(#6534) rhen válasza Szten Márs (#6533) üzenetére


rhen
senior tag

ez sajnos ilyen. jobb módszert nem találtam.
ha mást nem, csinálsz egy eldobható e-mail címet és megadsz vmi fake adatokat.

(#6535) ottkar válasza pitman (#6531) üzenetére


ottkar
addikt

Én úgy tudom hogy ez a JPEG arra szolgál hogy a gépen meg lehessen a képet nézni.Csak olyan képnéző jeleníti meg a képet ami RAW konverteres.

(#6536) pdave válasza Szten Márs (#6533) üzenetére


pdave
aktív tag

nekem az acdsee legutóbbi változata van fent, és megjeleníti a rawot (bár nekem arw van - sony), valamint egy mentés másként és kész is a jpeg ;)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#6537) pdave válasza pdave (#6536) üzenetére


pdave
aktív tag

a jpeget pitmannak szántam csak kissé még összefolynak a hsz-k így korán reggel :B

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#6538) pitman válasza ottkar (#6535) üzenetére


pitman
őstag

Így van. A jpg arra van, hogy a képnézegető/fényképező meg tudja jeleníteni, mi van a raw file-ban. A képnézegetők esetében ezért nem feltétlenül szükséges a raw kibontási képesség.
A komolyabb képnézegetőkben az is megadható, hogy a beágyazott képet mutassa, vagy ha tud konvertálni, akkor az milyen paraméterekkel tegye.
Pl. az ingyenes Faststone ImageViewer képes beágyazott jpeg megjelenítésére (tehát nem kell tudjon konvertálni, de ha a felhasználó kéri, akkor képes a raw anyagot kibontani is) Mindezt természetesen batch módban is meg tudja tenni.

(#6539) runner 125 válasza máyköl (#6529) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elvetettem az ötletet, inkább tartalékolok egy Sigma 10-20-ra. :K

Apropó; Fotós könyvekről kinek mi a véleménye? Esetleg ajánlott darab valaki részéről?

Köszönöm.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6540) E-scapegoat


E-scapegoat
tag

Nem találtam megfelelő topicot, úgyhogy itt teszem fel a kérdésem:

Nem tud valaki Nyíregyházán vagy Debrecenben (esetleg a környékükön) fotós szaküzletet? (A debreceni e-digitalon kívül) Lehet csak én vagyok béna, de a neten nem találtam semmit.

Előre is köszönöm!

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#6541) pdave válasza E-scapegoat (#6540) üzenetére


pdave
aktív tag

rákerestem guglin, ezt találtam Debrecenben, fotósüzlet.

ez nem tudom mennyire friss: link de itt van elég sok fotósbolt címe az egész országból, talán találsz a környékedről boltot ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#6542) KTTech válasza runner 125 (#6539) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem van pár jó könyvem :)

persze kérdés, hogy milyen témában keresel.

Alapmű: Baki Péter - Fényképészet (Sevcsik-Hefelle - Fényképészet, modernizálva, kiterjesztve). Vigyázat, mélyvíz :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6543) E-scapegoat válasza pdave (#6541) üzenetére


E-scapegoat
tag

:R Köszi! :R

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#6544) Darkness1 válasza Szten Márs (#6533) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Az ACR ismeri, valamelyik mostani frissítésbe bekerült a K-7 is. Ha még aktuális, akkor tudok belőle nagy jpeg-et csinálni neked.

Engem is érdekelne egy-két raw az új kitobival, mert előbb-utóbb szeretnék K-7-re váltani.

No stress, no work Today!

(#6545) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Milyen típusú monitort érdemes venni amatőr célokra, ha a fotófeldolgozás komoly szempont? Wide, 1680x1050 vagy nagyobb felbontás, 20-20" kellene. Nézegettem az EIZO oldalát, pl. az S2232W az szimpi, kb. 160e körül van. Tud valaki tanácsot adni?

No stress, no work Today!

(#6546) runner 125 válasza KTTech (#6542) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh király.

Milyen téma?! Minden.. :) Egyelőre nincs kedvem "szakosodni", érdekel minden.

..pár napja engem is elkapott a hév, és beszereztem pár példányt. Már felét ki is olvastam. :))
Van köztük kezdőknek, haladóknak szánt egyed, de van a fotózásról A-tól Z-ig is.

..mivel lelkes amatőrnek vallom magam, így a Baki Ádám féle; ZOOM IN - A DIGITÁLIS FÉNYKÉPEZÉS A-TÓL Z-IG c. könyv bejövős volt. Elég szájbarágósan leírja a dolgokat, jó példákkal illusztrálva. /Nem tudom csak véletlen, vagy valóban rokonság állhat a kettő szerző között?! :U /

Rákerestem az általad említett Baki Péter könyvre, ahogy láttam 1980-as szerzés. Semmi ellenvetésem a régi technikával szemben, - nyilván az alapok egyeznek - de jobban örülnék egy frissebb szerzésű könyvnek, ami akár konkrétan a digitális dSLR-ekkel foglalkozik.

..de szívesen fogadok más egyéb tippeket is! :R

Apropó; National Geographic sorozatokról mi a véleményed?
Pölö ezt is beszereztem.

Köszi szépen.

Üdv.M

ui.: Félve teszem fel a kérdést, topikot esetleg nem érne egy "Fotós könyvek" c. szoba? :B
..ajánlások, megbeszélések, kritikák, stb..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6547) Darkness1 válasza runner 125 (#6546) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A ZOOM IN az igen jó könyv, nekem is megvan. Nézd meg a melléklet tartalmát is!

Nekem az alap NG könyvekből is van pár. Nem rosszak, de a technikai/művészeti alapfogalmakat nem magyarázzák eléggé. Hamar túl lehet lépni rajtuk.

Nekem amúgy egy olyan könyv kellene, ami olyan dolgokat magyaráz el, mint pl. perspektíva, színek dolgai, kompozíciós elvek. Az NG könyvek érintik, de nem mennek - ebbe se - bele mélyen. Rémlenek dolgok régi rajzórákról (a perspektíva is, meg a komplementer színek is), de már elfelejtettem őket.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#6548) runner 125 válasza Darkness1 (#6547) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh akkor nem vagyok egyedül. :) Nekem is tetszett.

..év sajna DVD-t nem kaptam hozzá, de egy ezrest így is megért vatera-n. :) ..még van pár db könyve a tagnak..

Jaja, úgy látom egyezik a véleményünk, nekem is van vagy 5-6 NG-s, de kicsit puhatolózva írnak a dolgokról, konkrétumokat/kész tényeket mint ha nem mernének leírni... :F
Ettől függetlenül mutatós képek vannak csatolva" a könyvben.

..a kompozíciót viszont egyik - talán a Portrék,riportok c. NG könyv, egész jól taglalja.. harmadolás szabályai, eltolások, ..aranymetszést viszont nem találtam meg bennük. :N

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6549) KTTech válasza runner 125 (#6546) üzenetére


KTTech
veterán

"Rákerestem az általad említett Baki Péter könyvre, ahogy láttam 1980-as szerzés."

Na, akkor nem jól kerestél rá :) Mert alig 1.5 éves a könyv (értem ezalatt, hogy akkor jelent meg)... a Sevcsik féle a régi. Egyetlen helyen lehet kapni, itt: Magyar Fotóművészek Szövetsége titkársága (Budapest VI., Nagymező u. 20.) További információ: (1) 311 2626. 6000 Ft-ba kerül, szerintem nem is drága.

Egyébként: ez a könyv kőkeményen taglalja a fényképezés fizikáját, elméleteit, törvényeit (sőt, még a szerzői jogokról is esik szó benne). Szóval nem könnyű délutáni olvasásra van kitalálva. Márpedig az alapok nem változnak akár digitálisra, akár analógra fotózunk...
A kötet 716 oldalas, keménytáblás, cérnafűzött kivitelben került megjelentetésre.

Amit még ajánlok: John Freeman - Fényképezés enciklopédiája, NatGeo sorozatból: Peter K. Burian, Robert Caputo - Tippek-Trükkök.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#6550) runner 125 válasza KTTech (#6549) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi. :R

..utána nézek akkor még egyszer, vmit benéztem. :B
Robert Caputo - NG-nek is Ő fotóz", szinte az összes kép tőle van.
Noh köszi még egyszer.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.