Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20251) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Rendelkezem egy Panasonic DMC-LZ40 Bridge típusú készülékkel. Ami HD minőségű videót lenne képes készíteni. SD kártya :Transcend SDHC8GB Class 10. Videófelvétel kiválasztásakor a készülék a következő üzenettel vissza lép: Kártya írási sebességének korlátozása miatt mozgókép felvétel törölve. Valaki tud rá megoldást?

További szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#20252) *Ropi* válasza 4264adam (#20251) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyorsabb kártyát kell venned.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20253) ThodEE


ThodEE
őstag

Üdv!

Szeretném megtudni hogy a Pentacon "B" csatlakozás megegyezik az M42es csatlakozással :F :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#20254) A Zéé válasza ThodEE (#20253) üzenetére


A Zéé
addikt

nem valószínű.
Pentacon B mountot nem találtam a neten, de a Praktica B mount rövidebb bázistávú, és az M42 menetes, a másik meg képek alapján bajonettes.

Just a simple Lineman...

(#20255) ThodEE válasza A Zéé (#20254) üzenetére


ThodEE
őstag

Akkor majd felhivom őket hétfőn hogy náluk ez mit jelent, sajnos ma 12:40kor nem vették fel pedig papíron nyitva vannak :(
Erről az obiról van szó :R
Akkor valószínüleg ez bajonettes lesz :(((

Köszönöm az információt! Kellemes hétvégét :) :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#20256) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
A kérdésem csak részben on a topicban, de itt biztosan kapok hozzáértő válaszokat. :)
Egy 10x15ös képet érdemes 600dpi-nél nagyobb méretben scannelni? Később esetleg ugyanilyen méretben lenne újra nyomtatva.
Köszi!

(#20257) Bass válasza *Ropi* (#20250) üzenetére


Bass
addikt

Igen újra,a telepítés és az alkalmazás után is de semmi. :F

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20258) aleister válasza dodopek (#20256) üzenetére


aleister
veterán

Ha van rá háttértár, akkor persze. Nem tudod mit hoz a jövő. A többől mindig jobban lehet dolgozni, mint a kevesebből.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20259) dodopek válasza aleister (#20258) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a választ! :)

(#20260) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, adott egy hama állvány amivel gondom akadt.
[link] - a fej rögzítését/oldását a fejet mozgató kar ki/be csavarásával lehet megoldani.
Viszont hiába csavarom teljesen be, mégis tudom a fejet mozgatni. Ha a gépet rárakom, akkor pedig előre bukik.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#20261) Studi válasza mycso (#20260) üzenetére


Studi
addikt

Ha kedves számodra a géped, és két dekánál nehezebb, akkor dobd ki ezt a Hamát, de hirtelen.

(#20262) *Ropi* válasza dodopek (#20256) üzenetére


*Ropi*
félisten

A legtöbb nyomda 300 DPI-n dolgozik, így 300 DPI-n lesz ugyanakkora valós méretű levilágítva, mint amekkorát beszkenneltél.

(#20257): Akkor a következő lehetőségek vannak ezen kívül:

- jogosultsági probléma,
- a fájl használatban van másik program által - bár ez nem valószínű, mert mind nem lehet,
- sérültek a fájlok,
- titkosítottak a fájlok (pl. vírus),
- a felhasználói fiók sérült.

Ezeket guglizd végig: ide nem írnám le offtopic hsz., hely és időhiány miatt.

(#20260) mycso: Akkor HAMA® vegyél egy igazi állványt! ;) A HAMA termékek híresen gyenge minőségűek, csak pénzkidobásra jók. Egyébként itt az állványos topic. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20263) mycso válasza *Ropi* (#20262) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen, köszi közben megtaláltam, hogy van külön állványos topik is, de már nem írok be oda is.
Igazából hobbi szinten fotózom és az esetek 5%-ban lenne szükségem állványra, így azt hittem ez is megfelelő.
Ez egyébként olyan, mintha szét lenne benne kopva valami és azért nem tartana, amúgy nekem megfelelne.
D3200 + 55-300, de ha a 18-55-el rakom rá, azzal is előre bukik a fej.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#20264) ThodEE válasza mycso (#20263) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem D5100+55-300at simán megtartja, valószínűleg túlhúztad és kikopott benne valami, még nem szedtem szét sose ha nem érek haza túl későn akkor ránézek hogy szét tudom e szedni és hogy műanyag vagy fém a belseje :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#20265) Studi válasza mycso (#20263) üzenetére


Studi
addikt

Kockázatos. A műanyag részi rettenetesen törékenyek, főleg az idő előrehaladtával. Ha szerencséd van, akkor csak a fej bukik le, de volt már itt, akinek a teljes gépe gurult le domboldalon.

A vázad, obid 100e fölött lehetett. Egy Hamára kár rábízni a biztonságát...

(#20266) *Ropi* válasza mycso (#20263) üzenetére


*Ropi*
félisten

Alumínium és műanyag az az állvány: egyik sem a tartósságáról híres. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20267) odrif


odrif
MODERÁTOR

Téves.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#20268) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm mindenki válaszát, akkor más állvány után nézek. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#20269) aleister válasza *Ropi* (#20262) üzenetére


aleister
veterán

Annyi kiegészítés ehhez, hogy ha szöveg kerül a fotóra, akkor szoktak 400-450 DPI-s anyagot is kérni, mert "szálkásodhatnak" a fontok.
De valóban a 300-at lehet standardnak tekinteni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20270) Bass válasza *Ropi* (#20262) üzenetére


Bass
addikt

Szia itt vagyok szüleimnél és a file-ok jók de a komplett mappa még megosztásban van,anno hogy ne kelljen vinyót cserélgetni próbáltam megosztani és átküldeni a gépemre de nem sikerült. Valami a megosztással van,nem lehet azt ezen a gépen pikk pakk törölni? Most ide is letöltöttem azt a file-t amit küldtél. Fontos ,ritka természetfotóim vannak rajta ami kiírás előtt lenne.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20271) *Ropi* válasza Bass (#20270) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azon a gépen lehet törölni a megosztást, amin létrehozták. Vagy valami TeamViewer-szerű programmal távolból belépsz a gépedbe és úgy.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20272) Bass válasza *Ropi* (#20271) üzenetére


Bass
addikt

Szia megtörtént,töröltem és most már látom ,köszönöm.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#20273) *Ropi* válasza Bass (#20272) üzenetére


*Ropi*
félisten

Heuréka! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20274) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali!
Szombaton a Tapolcai tavasbarlangban kiesett a zsebemből az ezer éves kompaktom, egy Canon A530. Személyzetnek jeleztem, felírták az adataimat, nagyon rendesek voltak. Most hívtak telefonon, kihalászták a gépem, kiszáradt, postáznák. Mondtam, hogy ne vesződjenek vele, a gép biztos kuka, legalább 8 órát töltött a víz alatt, zárás után halászták ki, reggeli órákban ejtettem el. Annyiban maradtunk, elég csak a kártyát küldeni.
Illetve mondtam az is, elég ha feltöltik egy tárhelyre a képeket, ne vesződjenek postázással, de ragaszkodtak hogy küldik a kártyát.
Kérdéseim:

- Jól gondolom, hogy a beázott gép kuka, ugye...?
- A memóriakártyán (1GB SD) elvileg megmaradtak a képeim, a kártyának nem árt a víz, ugye..?

Köszi! :)

(#20275) Studi válasza Zoli bácsi (#20274) üzenetére


Studi
addikt

Csodák mindig vannak, de alapvetően kuka a gép. Ha nagyon alaposan ki tud száradni, és nagyon nagy szerencséd van, akkor akár működhet is. (egy darabig, mert a víz hatására előbb-utóbb elkezd belül oxidálódni, és meghal, de maga a folyamat eltarthat hosszú hónapokig, akár évig is). A probléma még az lehet, hogy ha mégis működik, akkor is beázott az objektív része is, így a vízből szennyeződés került rá minden bizonnyal, amit letakarítani nem fogsz tudni.

A kulcs ilyenkor a nagyon hosszú, alapos szárítás szokott lenni. Esetleg egy másik, új akku kellhet bele, mert azt minden bizonnyal rövidre zárta és hazavágta a víz.

A memóriakártya dettó, hagyd nagyon sokáig száraz, szellős helyen. A nagyon sokáig az legyen legalább 1-2 hét.

szerk: ja, és a memkártyát adatmentés után dobd ki mindenképp, ne bízz már meg benne többé.

[ Szerkesztve ]

(#20276) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! valaki használt már ilyent vagy hasonlót? mennyire lehet kényelmes a használata? vajon így a pántról is szemhez lehet emelni a gépet, vagy mindíg le kell venni róla, ha fotózni akarok?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20277) Studi válasza jjeahh (#20276) üzenetére


Studi
addikt

Nem, de erősen gondolkozom rajta. Nekem egy vázas vállpántom van, azt nagyon szeretem.
Szerintem amúgy jobbak azok, amiknél csak egy szemes csavar megy a váz aljába, és az kerül a karabinerre. Ilyenre gondolok.

szerk: nem kell levenni a pántról, a lelógó rész pont elég hosszú, hogy a szemed elé emeld.

[ Szerkesztve ]

(#20278) jjeahh válasza Studi (#20277) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez tényleg jobban néz ki, mármint a másikon az a lapka izé, amin a csavar van műanyagnak tűnik... előre övre fűzhető gyorskioldós cuccokon gondolkoztam, de ezek a pántok olcsóbbak és jobbnak tűnnek, sztem be is szerzek egy ilyent. köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20279) *Ropi* válasza Zoli bácsi (#20274) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az egyértelmű, hogy a gép 99%-ban kuka, de a kártyának is ugyanúgy árt a víz...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20280) pergabb


pergabb
senior tag

Nappal szemben fotózom embert (telibe ott van nem csak a kép szélén figyel be), a nap rendesen süt, rekesz f16, záridő 1/160, az mennyire gyilkolja a szenzort? (canon 6d)

(#20281) Lassú Víz válasza pergabb (#20280) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Fogj egy nagyítót, fókuszáld úgy a nap sugarait, hogy kb. akkora legyen a kör, amekkorát a Napból a szenzorra vetít az objektív. Tedd alá a kezed, és rögtön megtudod :DD . Ez inkább MILC-ek vagy Live View módban használt DSLR-ek esetén igaz. Az 1/160 s esetében érzésből akkora hő nem tud keletkezni, hogy károsítsa a szenzort, de a szemed kifolyik az optikai keresőbe kukucskálva.

Vegyél egy jó filmest, az is full frame, és minden képnél érzékelőt cserél. ;)

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20282) pergabb válasza Lassú Víz (#20281) üzenetére


pergabb
senior tag

középen a téma, felettük a nap, azt nem láttam :) már mint nem oda néztem

(#20283) Vyndree


Vyndree
őstag

Egy kis segítséget kérnék, hátha valaki találkozott már ilyennel.
Flickr nem enged képet feltölteni, tegnap még simán ment és előtte se csinált még ilyet soha.

Ezt már próbáltam [link]
- modem, router újraindítva
- nem wifis kapcsolatom van
- AVG nincs, vírusírtó kikapcsolva
- IE nincs "Work Offline" módba téve
- másik flickr accounttal ha belépek ugyanaz
- másik képpel is ugyanaz
- másik képfeltöltővel tudok képeket feltölteni
- nem új felhasználó vagyok, rengeteg képet töltöttem már fel
Ha nem teszem albumba és nem teszem groupba se tölti fel. A feltöltő vonal elmegy a 2/3-ig ott megáll és hibát ír.
Internetem ugyanúgy van mint tegnap, az IP is ugyanaz, minden megy a gépemen csak a flickr nem.
Firefox és Chrome-val is ugyanaz.
Lehet nem is nálam van a hiba hanem esetleg a flickr-éknél van a gond?

szerk: másik gépről, laptopról sem :(

[ Szerkesztve ]

(#20284) _seth_ válasza Vyndree (#20283) üzenetére


_seth_
veterán

Tegnap nekem sem akart feltölteni képet, később próbálva ment...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20285) jjeahh válasza Vyndree (#20283) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Flickr-éknél van a gond, ma sokáig az oldalt sem töltötte be... amikor bevezetnek valami új design-t, utánna náluk általában hetekig sz*pás van :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20286) Vyndree válasza jjeahh (#20285) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszi nektek, akkor no para. Mire ezt leírtam sikerült, persze pont egy olyan képet amit nem is akartam. :)
(azóta megint nem megy)

[ Szerkesztve ]

(#20287) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Ti miben tároljátok a memória kártyákat?

A problémám az, hogy jelenleg a táska egy erre dedikált részébe vannak besuppasztva de félek, kirántom, kipottyan, elkeverődik, eltűnik. pl. a múltkor egy napig kerestem egy komplett konci anyagát :D (meglett) és nem szeretném újból átélni :)

Szóval olyan kb. 10+ SD re kéne tárolási ötlet. Első körben ilyenre gondoltam volna de nagyon fázok tőle...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#20288) FLx válasza JohnyBlue (#20287) üzenetére


FLx
addikt

(#20289) copass válasza JohnyBlue (#20287) üzenetére


copass
veterán

ez nem jó? van helybe!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20290) JohnyBlue válasza copass (#20289) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ebbe ha belerakok mondjuk 4db ot de egy óvatlan sörös mozdulattal az összeset megtudom reptetni :D Szóval kihagyom :U

Viszont FLx az nagyon pofa praktikus :R

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#20291) Fotonhámozó válasza JohnyBlue (#20287) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Fényképezőgépben :U :DDD ... a másikat a tárolódobozában, fotós táska tépőzáras belső zsebében.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#20292) JohnyBlue válasza Fotonhámozó (#20291) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ha "normális" táskám lenne akkor nem okozna ez problémát (Inverse 200AW). Így csak 2db kari tárolásra van lehetőségem a meg kevés... (nekem) . Így sajna muszáj vagyok valami ilyen extrémebb megoldásokat keresni. De ezt a Think Tank cuccot már meg is rendeltem :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#20293) *Ropi* válasza JohnyBlue (#20292) üzenetére


*Ropi*
félisten

A LowePro D650AW-hez adtak egy 12 db-os tartót, de elajándékoztam, mert a 12 db-hoz mérten túl nagy volt...Most ilyen "kiciócó" Sandisk promós tartóban vannak: feszesen belefér 7-8 db CF, a többi meg a vázakban meg a zsebeinkben. Egyébként ezért vettem 128 GB-os CF kártyát, hogy helyet spóroljak: így a backup SD jóval kisebb méretben. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20294) stereodead


stereodead
csendes tag

Budapesten keresek tágas, bérelhető hátteret chromakeyes (zöldhátteres) fotózásokhoz, tehát fontos hogy legyen a helyen egyszínű világosszöld (esetleg kék) háttér is.

Tud esetleg valaki ilyet?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

fgsfds!

(#20295) *Ropi* válasza stereodead (#20294) üzenetére


*Ropi*
félisten

1 perc guglizással...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20296) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok!

Derítőlap tartó kart tudok rögzíteni sima fotós állványra vagy kell vennem kell külön? Mondjuk ilyet?
[link]

(#20297) stereodead válasza *Ropi* (#20295) üzenetére


stereodead
csendes tag

És ezek mind meg is felelnek az általam leírt feltételeknek?

fgsfds!

(#20298) FLx válasza stereodead (#20297) üzenetére


FLx
addikt

Nem tudok elképzelni olyan fotostúdiót ahol nincsen kék illetve zöld háttér. Ettől persze még lehet pistike bt., de szerintem elég ritka.

(#20299) copass válasza stereodead (#20297) üzenetére


copass
veterán

telefon, felhívod. nem bonyi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20300) *Ropi* válasza stereodead (#20297) üzenetére


*Ropi*
félisten

Stúdiót nem csak az alapján választ az ember, hogy van-e chromakey hátterük, hanem még sok más paraméter alapján. Azokra pedig rá kell kérdezni, tehát így is - úgy is fel kell hívni őket, akkor pedig a háttér is megkérdezhető egyúttal... :)

Egyébként még nekem is van chromagreen meg chromablue hátterem, pedig stúdióm sincs (igaz volt). ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.