Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) copass válasza fireman123 (#20600) üzenetére


copass
veterán

dobozra ráragasztanak egy matricát, vagy legyártatják. elég nagy név az edigital. én már többet vettem tőlük is, shopdigital,digitalko. eredeti. sokáig bírja. a többi nem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20602) VIPowER válasza VIPowER (#20594) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#20603) FLx válasza VIPowER (#20594) üzenetére


FLx
addikt

Nem, a Canon extenderek nem jók ezekhez az obikhoz.

(#20604) Lassú Víz válasza VIPowER (#20594) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A kérdés inkább az, hogy mit akarnál fotózni ekv. 1500 mm f/12.6 -os objektívvel, és hogyan?

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20605) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Tudna valaki dobi egy linket , ahonnan letölthetőek Scott Kelby könyvei?
megoldva

[ Szerkesztve ]

(#20606) copass válasza VIPowER (#20594) üzenetére


copass
veterán

semmi értelme, ezeknek L-es üvegeknél és nem is akármelyiknél van értelme. 2.8 fényerőtől...nem ócó!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20607) VIPowER válasza FLx (#20603) üzenetére


VIPowER
senior tag

Okés, köszi.

Lassú Víz :
Madárfotózáshoz lett kigondolva ez az ötlet, mert néha kevés a ZOOM, de ezek szerint akkor sem működne ha működne. :)

copass :
Oké köszi a választ, ez van.

(#20608) torzo válasza VIPowER (#20607) üzenetére


torzo
Ármester

Madárhoz az 500 apsc-n elég. Amúgy a cikkel ellentétben az 50-500 és a 150-500 között azért van (kép)minőségbeli különbség.
A konvertert felejtsd el ilyen fényerőnél! Még az 1.4x TC-vel is betojna az AF, nem beszélve arról, hogy 500-on a Sigma már azért lágyul rendesen, ha még konverter is közbeszól, a lágyság már vállalhatatlan.
Amúgy sajnos, csak az eredeti gyári (Canikon) konverterek használhatók, azok is csak bajnok, fényerős optikákon. Azok viszont durván drágák, ráadásul csak a márkaazonos optikával működnek rendesen.
(nemrég ezért kellett eladnom a Tami 70-200/2.8 VC (egyébként überszuper) telémet).

(#20609) berobi78


berobi78
tag

Van valakinek lightroom-hoz presetjei? Neten már találtam párat, de még gyűjtögetnék ;)
Köszi

(#20610) Vyndree válasza berobi78 (#20609) üzenetére


Vyndree
őstag

Ezek között vannak elég jók, innen is lehet válogatni.

(#20611) Nameste


Nameste
tag

Sziasztok!

Pár napot Horvátországba leszek és viszem magammal egy D7000-et három lencsével. 35 1.8, 18-108, 55-200.Van egy DiCAPac tokom és kipróbálnám víz alatt mit lehet összehozni vele. Milyen tippjeitek lennének, mire figyeljek, hogyan érdemes lőni? Gondolom inkább a 18-105 és a 35-ös lenne használható ebben a helyzetben.

(#20612) Digger


Digger
senior tag

Tavaly volt egy utolsó akció az Adobe LR részéről és megvettem hivatalosan, mielőtt a bérleti konstrukciót bevezették volna. Néhány frissítés után azóta sajnos már nem frissül! :W
Amikor megvásároltam még DSLR gépem volt, (amit azóta sajnos elloptak!) és a különféle objektívjeimhez voltak torzítást korrigáló bővítmények. A kérdésem az, hogy létezik ilyen bővítmény bridge típusú gépekhez? Jelenleg Panasonic Lumix FZ1000 gépem van.

(#20613) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Nikon L810-es gépem van, és az alábbi hiba van minden képen:


Napsütésben a csík halványabb, szobában jobban kivehető. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#20614) scarabaeus válasza kovbandi82 (#20613) üzenetére


scarabaeus
őstag

Úgy néz ki, a CCD egyik oszlopának kiolvasása megdöglött, az így kapott fehér csíkon pedig az objektív korrigálása közben görbít egyet. Főalkatrész, jó lenne, ha lenne garancia (nem tudom, mikori).

Quoth the Raven "Nevermore."

(#20615) copass válasza kovbandi82 (#20613) üzenetére


copass
veterán

szenzor megsérült.
ha zoomolsz az obival akkor gondolom mozog ez a kis csík is, vagy eltünik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20616) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Igen, ha zoomolok eltűnik. Sajnos garancia nincs már rá, gondolom akkor kuka

(#20617) copass válasza copass (#20615) üzenetére


copass
veterán

kicsit bele kell zoomolni oszt annyi!:D
javulni nem fog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20618) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Rápróbáltam még egyszer a gépre, zoomoláskor se tűnik el teljesen, ott marad, csak világos képen nem látszódik annyira. Ami fura, hogy mindegyik képen a csíkon középtájt van egy fényes pixel. Nem tudom tényleg csak a szenzorcsere segíthet?

(#20619) Vyndree válasza kovbandi82 (#20618) üzenetére


Vyndree
őstag

Az optika szélén a sérülés tűnik el zoomolással, ha a szenzoron van akkor akárhogy zoomolsz, az a képen mindig ugyenott fog látszani. Lehet a fényviszonyok erősítik vagy halványítják, de sajnos az ott marad.

(#20620) jaktib


jaktib
tag

Nagyon tetszik a filmekben az amikor a képen két szereplő van és aki éppen beszél az van a fókuszban, aztán a hátrébb álló személy mikor megszólal az lesz éles. Panasonic GF-6 a gépem. Van intelligens módban háttér homályosítás. De az nem az igazi erre, vagy én nem csinálok valamit jól. Kit obival 14-42 használom.
Melyik obi tudja ezt? Vagy mit kell csinálni, hogy sikerüljön?

(#20621) jjeahh válasza jaktib (#20620) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mondjuk "A" mód, zoomold ki az obit teljesen a 42mm végére, a rekeszt meg állítsd F5.6-ra. Eszement háttérmosodád nem lesz azzal az obival, de valamennyire azért elkeni... ha normális háttérmosást akarsz portréknál, ahhoz fényerős fix obi kell, pl. olympus 45mm F1.8 vagy sigma 60mm F2.8, ha ennél is olcsóbban akarod megúszni, akkor vehetsz egy adaptert + valamilyen olcsó régi manuális obit (pl.: helios 44-2), de ezzel nem lesz autofókuszod, tehát manuálisan kell a fókuszgyűrűvel beállítsd az élességet. Az aláírásomban lévő linkeken találhatsz sigma 60-as meg helios-os portrékat is.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20622) jaktib válasza jjeahh (#20621) üzenetére


jaktib
tag

Köszönöm a gyors választ!
Kipróbálom. Megnéztem kb 95 ezer az az obi. Ha megvenném másban is jobb mint a mostani, vagyis általánosan jobb képeket tudnék csinálni a GF6-al? Van most ugye a 14-42 és a 45-150. Mi az az obi amit érdemes lenne vennem következő obinak. Nem most lenne, de jó volna tudni melyik az, hogy tudjam figyelni hátha feltűnik valahol jó áron. Tudjam, hogy az kellene.

(#20623) jjeahh válasza jaktib (#20622) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A sigma 55k körül megy asszem, de nem vagyok tisztában a magyar árakkal. Az az obi eszméletlen jó, képminőségben a legjobbak között van, az F2.8-as fényerő az egyetlen hátránya. De amúgy ha van 45-150-ed azzal azért már szépen lehet hátteret mosni, a lényeg, hogy a háttér legyen a lehető legtávolabb az alanytól, a rekesz legyen nyitva, és zoomolj amennyire a lehetőségek engedik...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20624) Tin_Shield válasza jaktib (#20622) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 45 f1.8-ból most visszajár 16e Ft, használtan (még hosszú garanciával) 65e környékén rendszeresen hirdetnek. A Sigma60 új ára ~50e . Nekem mindkettő van, mindkettő nagyon jó, nem is tudok dönteni, hogy melyik maradjon, így amíg nem kenyérre kell maradnak :)
A 45-150 A módban, nyitott blendével, közepes zoom állásban már elfogadható háttérmosást ad. Persze csak ha van némi térbeli elkülönülés az alany(ok) és háttér között. A legnagyobb probléma, hogy szűkebb térben nem könnyű ekkora gyutávval dolgozni. Én azt javaslom próbálj ki valami olcsó manuális objektívet (pl egy Heliost) adapterrel a videózásra, Olcsó, és ha nem jön be kb. árában ki is lehet belőle szállni. Ha meg ráérzel a fényerős "fílingre" és van igényed az AF-re, számtalan lehetőséged lesz továbblépni.

[ Szerkesztve ]

(#20625) cselt


cselt
senior tag

Flickr mesterek!
Azt meg lehet oldani, hogy a megosztott illetve, publikus albumaimat mások is le tudják tölteni? Nagyon megörültem, mikor láttam, hogy végre van letöltés gomb, ami nálam működik is, de ha a publikus albumaimat nézem privát böngészésből akkor nincs ott a letöltés gomb. Van erre valami megoldás?

(#20626) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Napsütésben szeretnék portrézni, és külső vakut használni. De sajnos 1/160-ad szinkronom van. De gyerekről lévén szó félő, hogy bemozdul, és ha 160mm fölé mennék, ott ugye a reciprok szabály miatt is eleve nagy valószínűséggel életlen képet kapnék. Van valakinek ötlete, hogyan tudnám kijátszani a vázat? Vagy ilyenkor ti milyen trükköt szoktatok bevetni? Vagy napsütésben, 160-as gyutáv felett már nem lehet külső vakut használni derítésre? Mert ilyenkor F11-es rekesznél is bőven 1/160-ad fölé kellene mennem max. (210mm) gyutávon is. Vagy ilyenkor mindenképpen a vaku teljesítményével kell játszani, és imádkozni, hogy ne mozduljon be a kép?
Metz 40mz-2 vaku, Sony a200 váz. Sajnos TTL nincs, és HSS sincs.

[ Szerkesztve ]

(#20627) jjeahh válasza kacsento1 (#20626) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pózolós portré nem hiszem, hogy bemozdul, pillanatfotókat meg nem igazán szoktak deríteni, azok úgyis max a családi albumba mennek.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20628) Lassú Víz válasza kacsento1 (#20626) üzenetére


Lassú Víz
őstag

HSS nélkül esélytelen. De 160-as obi munkatávja + f11 rekesz mellé minimum valami halálsugárvető kell, hogy a hatása látsszon a képen. Ilyen körülmények közt egy segítség és egy derítőlap a tuti megoldás.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20629) SidCorky


SidCorky
senior tag

Sziasztok!

Még kezdő fotósnak sem vagyok nevezhető, eddig egy középkategóriás okostelefonnal fotózgattam. A környezetem szerint van hozzá érzékem, ezért szeretnék komolyabban is foglalkozni vele. Milyen DSLR-t ajánlanátok első gépnek? 160 ezer lenne a plafon, mindenképpen újat szeretnék, és ebben legyen benne egy objektív is, ne csak a váz. A Nikon D3200/5200-at néztem, illetve a Canon 100D-t, mindkettő belefér a keretbe. Spec alapján a D5200-at venném 18-55-ös obival, ezzel mennyire nyúlnék mellé? A D3200-at csak azért nézegetem, mert 18-105-ös objektív jár mellé, gondolom pl. tájképekhez nem árt a nagyobb távolság, de maga a váz nem tetszik annyira mint a D5200. Inkább legyen kissebb obi jobb vázzal? A 18-55-ös Nikon obi elég lesz kezdőobinak?

A vásárlás szeptember vége felé lenne.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#20630) *Ropi* válasza kacsento1 (#20626) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem úszod meg, hogy vegyél egy HSS-t tudó vakut. ;)

(#20629) CyborGabe: Majd kérdezd meg újra szeptemberben vásárlás előtt, addig még változhat a piac. Most D5200...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20631) fireman123 válasza SidCorky (#20629) üzenetére


fireman123
őstag

Megveszed a D5200 18-55-öt, eladod az obit 15-20e-ért, veszel egy 18-105 használtat 40e-ért és éppen beleférsz. .....most látom, hogy később akarsz vásárolni, így a linkelt akció nem játszik.

Én ezekből a D5200 18-105 kombót választanám, sajnos 160-ból újonnan nem jön ki, esetleg új d5200 váz 132e + egy használt 18-105 40-ért.

Sokat gondolkodtam én is a D3xxx és D5xxx szérián, nekem kellett a kihajtható kijelző így végül D5300 lett 18-105-el.

Figyelni kell az akciókat (220Volt, Digitcam...stb.), én sajnos nem voltam elég türelmes, február óta nézegettem, aztán nyár elején megvettem mert addig csak 5e-et esett ...2 hét múlva volt egy pár napos akció -25e-el :W

[ Szerkesztve ]

(#20632) kacsento1


kacsento1
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Én is ettől féltem, hogy a technika nem engedi. Akkor marad a vaku nélküli fotózás spot méréssel. HSS vaku egyenlőre nem játszik, és amúgy is nagyon megkedveltem a 40mz-2-t. De persze úgyse úszom meg, és egyszer le kell cserélnem. Még egyszer köszönöm a válaszokat.

(#20633) HardRic


HardRic
addikt

Nem tudjátok esetleg, hogy az Olympus XZ-10 akksija megegyezik valami standard akksimérettel, vagy valami egyedi típus? Egy hét múlva nyaraláshoz kéne tartalék akku, úgyhogy nincs idő már ebayezni.

(#20634) erzol válasza HardRic (#20633) üzenetére


erzol
őstag

Itten van azonnal 2e. pénzért. :)

(#20635) HardRic válasza erzol (#20634) üzenetére


HardRic
addikt

Köszi! Most, hogy látom, hogy LI-50B a típusa, könnyebben rá tudok keresni. (Nincs a közelben a fényképező jelenleg.)

(#20636) kriszwells válasza SidCorky (#20629) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Ha a "tájképhez nem árt a nagyobb távolság" alatt azt érted, hogy olyan obi kell, amibe jobban belefér a táj és annak nagysága, akkor nagyobb látószögű kell, azaz a kisebb szám az obin, ami a 18-55 vs 18-105 esetében ugyanaz 18, így tök mindegy. Ha arra gondoltál, hogy messzebb dolgokat akarsz közelebb hozni, akkor meg a 'felső' szám a jobb, vagyis a 105.
Nekem a 18-105-el lett véve a gépem, meg voltam vele elégedve. Szerintem érdemesebb azt, akár újonnan, akár ahogy javasolták 18-55öt eladva használt árába hozzácsapni.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#20637) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Én azt szeretném kérdezni stockfotózásban jártasaktól, hogy valami fix obit szeretnék hozzá venni, 35 vagy 50mm es obi, melyik lenne a jobb választás? Melyik a használhatóbb? (tárgyfotózáshoz főleg)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#20638) *Ropi* válasza kriszwells (#20637) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem Te jobban meg tudod válaszolni a kérdést, mint mi: attól függ, hogy mekkora tárgyakat és milyen messziről akarsz fotózni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20639) kriszwells válasza *Ropi* (#20638) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Például pótosifát Pest-Szeged távolságból... :D De értem a iróniát. :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#20640) pibácsi


pibácsi
senior tag

Szervusztok!
Volna egy képzaj tisztítással kapcsolatos kérdésem. Én alapvetően nem alkalmazom a gépben lévő zajszűrést, mert nemigazán sikeres, sőt néha még rontja is a képet (Olympus XZ-2). E miatt a külső szoftveres szűrést alkalmazom jobb sikerrel. Több szoftvert is használok. Viszont az a kérdésem, hogy akkor érdemes szűrni, amikor még teljes nagyságban van, tehát pl. 12 Mpixel, vagy akkor amikor már kivettem/kivágtam azt a részt amire szükségem van. Elviekben ez utóbbinál a szoftver hamarabb végez, mivel a sok fölöslegessel nem kell foglalkoznia, de lehet esetleg jobb, ha az egészet szűri és csak utána vágok. Mi a tapasztalat? Én próbáltam így is- úgy is, sok változást nem látok.

Várom a válaszotokat. Üdv. Pibácsi

(#20641) copass válasza pibácsi (#20640) üzenetére


copass
veterán

ha nagyon szűröd mert akkor buksz egy csomó részletet.
csak annyit szabad amíg eltűnik a színzaj.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20642) jjeahh válasza pibácsi (#20640) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem annyi a lényeg, hogy a full méretű képet szűrd, ne a leméretezettet. Aztán, hogy az vágott-e vagy sem, tökmindegy (illetve nem, mert a vágottal hamarabb végez, mint ahogy írtad)... Majd szűrés után érdemes méretezni

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20643) *Ropi* válasza pibácsi (#20640) üzenetére


*Ropi*
félisten

Zajt szűrni mindig a kép utómunkázása legvégén a pixel szintű élesítés után, teljes méretben kell a raw-on. Utána kimenetre méretezés és korrekciós újraélesítés.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#20644) matyi012345 válasza kriszwells (#20637) üzenetére


matyi012345
őstag

Extrém perspektívához jobb a nagyobb, de arra jó egy 18-55 is, a fix inkább 60-90 legyen szerintem. Fotózandó dolgoktól függően.

(#20645) copass válasza kriszwells (#20637) üzenetére


copass
veterán

50, mert nem torzít közelinél.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20646) BLeP_i


BLeP_i
tag

Sziasztok!

Létezik Nikon F bajonettről Canon EF/EF-S-re alakító adapter. Ha igen, hol tudnék ilyet venni?
Köszönöm előre is a tanácsokat! :R

http://vister.hu

(#20647) matyi012345 válasza BLeP_i (#20646) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem jó rá. Bázistávolság, rekeszvezérlés, teljes elektronika máshogy van kiépítve.

(#20648) BLeP_i válasza matyi012345 (#20647) üzenetére


BLeP_i
tag

Hűha, nem hangzik jól :/

De mondjuk ez?

Gondolom, fizikailag összehozható a kettő, csak max autofókusz nem fog működni. Vagy nem jól látom?

http://vister.hu

(#20649) Lassú Víz válasza BLeP_i (#20648) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Semmi sem fog működni amihez elektronika kell. Modern obik rekesz vezérlése, fókusz rendszere, stabilizátora.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20650) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok
Van egy 11-12 éves Kodak CX-em. Pár éve csinálja, hogy belerakom a frissen feltöltött ceruza akksit (2db kell bele) és azt jekzi, hogy kevés a töltöttsége. Goondoltam , hogy öreg már neki az akku, bár van közte egész űj is. Meg aztán arra is gondoltam, hogy az akksi 1,2-1,4 Voltja kevés neki.
Jópár éve nem volt ilyen nyűgje az akksikkal. Simán tudtam vele fotózni, most jó esetben 20-30 képet tudok.
Ma aztán vettem combos Duracell elemet, megmrtem a feszkót: 1,6V. Beraktam a gépbe, villogott a piros LED, jelezvén, hogy satnya az elem, tehát be sem kapcsolt. Az akksival sem.
Én pedig ezek után azt feltételezem, hogy nem az akksikkal és nem a vadiűj elemmel van baj, hanem a fotóaparáttal. Jól gondolom-e? Megnóhetett az áram v. fesz felvétel az évek során? Megnőtt az ellenállás (vagy mi)? Létezik ilyen? Mert így nem látom értelmét többet kísérletezni akkukkal és elemekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.