Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38116) inf3rno válasza BiP (#38115) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy még hitel nélkül is rossz befektetés ilyen feltételekkel. Hitellel meg pláne az. Hitellel csak olyat érdemes, amire most van szükséged és ki tudod pozitívra hozni hosszú távon vagy legalább nullára. Legalábbis Kiyosaki azt írta az egyik könyvében, hogy ő annak idején vett egy ingatlant, feldarabolta két részre, az egyik részét eladta részletfizetéssel, a bankkal pedig egy olyan egyedi hitelben állapodott meg, ami alacsonyabb törlesztőrészletű, mint az eladott rész részletfizetése. Nyilván ehhez kell egy olyan telek, amit olcsón árulnak ahhoz képest, amennyit ér, és meg tudod csinálni vele, pl amit a bank elárverez. Meg hát itthon nem tudom mennyire szokás bemenni a bankba, és egyedi hitelt kérni, mert neked egyik hitelcsomag sem tetszik. Az USA-ban ezt simán meg lehet csinálni. Összességében nekem úgy tűnik, hogy ingatlant akkor érdemes venni, amikor alacsonyan vannak az árak az ingatlan piacon, egyébként nem annyira éri meg, mert nagy a tőke igény, és keveset hoz. Persze lehetnek kivételek, pl volt talán 1-2 éve hír, hogy valaki látta, hogy iparterületen nagyon beindultak a cégek, vett egy nagy telket, felhúzott rá egy csarnokot, és az eladással 10 év múlva 100 millió felett keresett vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.