Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37751) Anulu79


Anulu79
addikt

Köszi a tippeket! Ma még megpróbálok szerezni valahonnan kaprot. Este már el akarom rakni mert tegnap már megvettem az uborkát. :)

(#37752) philoxenia válasza krizmo_ (#37750) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fokhagyma nélkül nekem nem az igazi.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37753) Inhouse válasza bododani (#37742) üzenetére


Inhouse
őstag

Hogy akarod tölteni őket, párhuzamosan kötve? Bármelyik tölthetné, csak megoszlanak az áramok. A gond az, hogy ha programot futtat a töltő, akkor az nem a megfelelő pontokon fog váltani, borul az egész. Persze, ha tök egyforma akkuk és egyformán merültek, akkor működhet így is...
Miért kell egy töltővel 2 akkut tölteni? Milyen akkuk ezek?

Üdv Inhouse

(#37754) Anulu79


Anulu79
addikt

Sikerült vennem kaprot így el is készültem az előkészítéssel. Már csak a végeredményt kell kivárni. :)

(#37755) bododani válasza Inhouse (#37753) üzenetére


bododani
senior tag

Egy elektromos segéd kocsiba, én csak úgy hívom hogy "mamimobil"-ba szeretnék tölteni 2 autó akkumulátort, ezek hajtják a gépet. Nem egyszerre merülnek, pont ezért lenne jó egy akku töltő ami a programot elszeparálja a 2 akku között, ha létezik ilyen. Ha nem, akkor külön akku töltő lesz a megoldás :)

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#37757) krizmo_ válasza Anulu79 (#37754) üzenetére


krizmo_
addikt

:C De jó! Így biztos nagyon finom lesz. :K

(#37758) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A szaktopikban nem kaptam választ egy kérdésre, így hátha alapon hozzátok fordulok.

A kérdés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37759) pjen válasza #17840768 (#37756) üzenetére


pjen
félisten

Nézd a cég azt csinál amit akar.Ha átjelent minimál bérre és Te ezt elfogadod és azt is kapsz így jártál.Ha zsebbe megkapod a különbséget az szerencse, csak nem szabad táppénzre menni és a hajdani nyugdíjadnak is odavág.Egyébként nem kötelező ott dolgozni.

(#37760) inf3rno válasza #17840768 (#37756) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem igazán. Úszik a nyugdíjad vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37761) inf3rno válasza pjen (#37759) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért nem egészen, mert ez éppen adócsalás.

Buliban hasznos! =]

(#37762) Met válasza Vakegérke (#37758) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem ugyan azaz anyag, csak a drágább nagyobb.
Van ebből (nem pont ebből a márkából, hanem mint mikroszálas kendő) vékonyabb vastagabb, utóbbit nem szeretem.

Mindenképpen ilyen kendő kell? Aldiban vettem nedves kendőt, szépen letisztította a lencsét.
Ezek a száraz kendők egy ideig működnek, utána maszatolják a zsírt (ujjlenyomatról, hajról) ami a lencsén van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37763) BiP válasza pjen (#37759) üzenetére


BiP
nagyúr

Írta, hogy a tudtán kívül tették át.

Mondjuk a havi bérpapíron is kellene, hogy nyoma legyen, így hamar feltűnik egy ilyen változtatás.
(Vagy pl.eddig az egész bért utalták, most meg borítékozás megy)
De amúgy érdemes lépni az ilyen cégtől, amint lehet, mert ez így túl azon, hogy adócsalás, de meg is lop, hiszen nem csak a munkaadói járulékokat nem fizeti be, hanem a tieidet sem olyan mértékben (TB, nyugdíj).
Szóval aki ilyet meglép, más galádságra is képes.
Még ha igaz is a mese, mi a garancia arra, hogy kilábal a nehézségből a cég, és nem elbocsát pár dolgozót nagy hortelen, azt is hasonlóan korrektül intézve.
Ráadásul fizuemelés, extra nyilván semmi nem várható évekig ugyanerre a sztorira fűzve.

De ha mindenki marad, akkor azt fogja látni a cég, hogy bármit megtehet.

(#37764) Inhouse válasza Vakegérke (#37758) üzenetére


Inhouse
őstag

Napközben igyekezni kell tisztán tartani. Reggelente szoktam folyékony kézmosószerrel víz alatt kézzel (ujjbeggyel) megmosni, majd lecsapom a víz nagyját, és egy textil pelenkával felitatom a maradékot. Ez kíméletes és alapos tisztítás. Minden szárazon történt takarítás károsítja a lencséket/bevonatot. A mikroszálas is, szerintem.

Üdv Inhouse

(#37765) philoxenia válasza Met (#37762) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nedves törlőknél nagyságrendileg jobb a minőségi mikroszálas törlőkendő. Egyrészt nyilván időnként mosni kell, másrészt használhatsz mellette spray-ket. Essilor kendőim is vannak, nagyon, nagyon jók. Sajnos általában a jót meg kell fizetni. Olcsó mikroszálas kendők esetén sokkal több probléma jelentkezik. A drágák viszont tényleg sok évig bírják.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37766) pjen válasza BiP (#37763) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a tudtán kívült simán elengedtem.Vagy eddig se kapott bèrpapìrt akkor honnan tudja, hogy át tették, lehet így van mióta belépett, ha kapott mért nem nézte meg

(#37767) pjen válasza inf3rno (#37761) üzenetére


pjen
félisten

Akkor a cégek minimum a fele adót csal.A minimál bér csak egy, ott van még például a 2-4 órára bejelentés, a megbízásos szerződés a cég nevének 3 havonta változtatása.Egy jó könyvelő biztos tud még pár trükköt.

(#37768) inf3rno válasza pjen (#37767) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nem kéne az adócsalókat mentegetni, vagy azt mondani, hogy ez a normális. A fentiért pl simán jár a feljelentés a NAV-hoz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37769) pjen válasza inf3rno (#37768) üzenetére


pjen
félisten

Én nem mentegettem senkit.Ez a való élet.

(#37770) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37771) Davidkoma válasza #17840768 (#37756) üzenetére


Davidkoma
tag

"Benyalnátok ezt a dumát?"

Nem. Tőled ezt az ócska hisztit nem "nyalnánk be".

Többieknek:
Tegnap a jogász-topikban is behányta ugyanezt (#21351), most idejött magát sajnáltatni.

Ott többeknek feltünt, hogy ugyanilyen friss reg. nemrég hasonló panaszáradatot zúdított a topikba (#21330) de Hintalow-kartárs megírta erről a véleményét a #21335-ös hozzászólásban.

(#37772) inf3rno válasza Vakegérke (#37758) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ránézésre az anyaga alapján valóban mikroszálas kendő lesz. Én nem szeretem ezeket, mert csak szétkenik a zsírt így magukban, és még rosszabb lesz. Ha meg por megy rá, akkor meg is karcolódhat a lencse. Vannak szemüveg tisztító folyadékok, azokkal esetleg elmegy végszükség esetén, de én általában leöblítem, fogom a Fructis sampont, tolok mindkét lencsére egy-egy pöttyöt, belemasszírozom, aztán újra leöblítem lassan folyó hideg vagy langyos vízzel függőleges helyzetben, hogy a lehető legkevesebb csepp maradjon rajta. Utána a maradékot az aljáról már fel lehet itatni papírtörlővel. Mikroszálassal a monitorokat szoktam letörölni monitor tisztító folyadékkal, arra tök jól működik. Van még szálmentes papír, ami szóba jöhetne de attól tartok az túl durva ilyen célra, meg szemetelés.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37773) Vakegérke válasza inf3rno (#37772) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ. :)

Én is samponnal, vagy folyékony szappannal pucolom a szemüvegem, utána a maradék vízcseppeket papírtörlővel itatom fel.
Úgy gondoltam, ideje urizálni, használni valami profi törlőkendőt. Azt is a mosószeres eljárás után szándékozom munkára fogni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37774) inf3rno válasza Vakegérke (#37773) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát kíváncsi vagyok, hogy mire jutsz vele. Talán egy jó szemüveg tisztító folyadékkal nem lesz homályos azzal sem. Passz.

Buliban hasznos! =]

(#37775) philoxenia válasza inf3rno (#37774) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mitől lesz zsíros a lencse? Nekem a telefonon az üvegfólia szokott zsíros lenni a kezemtől nyilván, de még azt is jól tudom tisztítani olcsó fajta mikroszálas kendővel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37776) Met válasza Vakegérke (#37773) üzenetére


Met
nagyúr

Azért a Zeiss elég komoly lencse gyártó.
Nem hiszem hogy olyat árulna ami árt a lencsének.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37777) Vakegérke válasza Met (#37776) üzenetére


Vakegérke
veterán

Legfeljebb átminősítem zsebkendővé. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37778) Inhouse válasza philoxenia (#37775) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem például nagyok a szempilláim, és bár elég messze állíttattam a lencséket, így is van, hogy beleérnek pislogáskor és az is zsíroz. Aztán a nyakamba ugrik a kisfiam és ő is zsíroz. Valami hozzáér és neki nyomja az arcomhoz... véletlenül hozzáérek....stb...

Üdv Inhouse

(#37779) inf3rno válasza philoxenia (#37775) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ujj, szemöldök, stb.

Buliban hasznos! =]

(#37780) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jó, mondjuk én alkalmi szemüveges vagyok, ha muszáj, csak akkor veszem fel. Így aztán nemigen koszolódik, mert megy vissza a tokba rögtön.
Viszont a jó minőségű mikroszálas lencsetörlők tényleg elegek szoktak lenni naponta párszor a feleségemnek, aki állandóan hordja. Talán naponta egyszer használ spray-t max. Persze a kendőt időnként mosni kell. [link]
Egy idő után meg nyilván cserélni is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37781) inf3rno válasza philoxenia (#37780) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem 75k volt a szemüveg, és látom rajta a zsírt bármennyit törlöm a kendővel. Lehet velem van a baj, vagy a kendő gyenge minőségű, passz. Sokszor benyúlok a tokba, és azzal a mozdulattal sikerül is bezsírozni. :S

Buliban hasznos! =]

(#37782) FattyDove


FattyDove
őstag

Hülye kérdés:
A 30 napos mávos bérlettel csak személyvonatokat használhatok vagy mindent az IC-n kívül?

(#37783) Cs1csó válasza inf3rno (#37781) üzenetére


Cs1csó
félisten

:D
Ukrajnában csináltattam 4,5 éve 16k magyar forintra jött ki! :DDD

Nálam az vált be, hogy MINDIG CSAK és kizárólag NEDVESEN takarítom a lencséket egy kis oldószeres meleg vízzel pl. JAR, ujjbeggyel áttörlöm majd leöblítem aztán egy mikroszálassal ami direkt erre a célra van szárazra törlöm.
Ez bevált fontos hogy az oldószert is alaposan leöblítem és majd utána megyek rá a mikroszálassal szárazra törölni persze azt is óvatosan.

Ezt a protokollt azután léptettem életbe amikor az előző szemüvegem lencséje nagyon karcos lett.

(#37784) inf3rno válasza Cs1csó (#37783) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen egyetértek, jobb lemosni.

Buliban hasznos! =]

(#37785) philoxenia válasza FattyDove (#37782) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minden vonaton használhatod, csak a pótdíjas vonatokon a pótdíj megfizetése mellett tudtommal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37786) Inhouse válasza philoxenia (#37780) üzenetére


Inhouse
őstag

A bevonatos lencsék nem szeretik a szárazon törlést, de a nedves törlőkendő is túl kemény. A bevonat szépen idővel lekopik. Fényre sötétedő lencséim vannak, egy régebbi szemüveg cserénél nem hitték el...alátették az UV teszternek (UV-re sötétedik) és alig látszódott valami. Amúgy fel sem tűnt, mert szépen fokozatosan koptattam a nem megfelelő tisztítással. Karcolás nem is igazán volt rajta. Azóta megy a folyékony mosószeres tisztítás folyó víz alatt.

Üdv Inhouse

(#37787) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Apple watch szíjat keresek. Melyik az a fajta, amelyikbe csak bele kell bújni? Nem csatos. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37789) Cs1csó válasza #18340864 (#37788) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rossz a kérdés, teljes munkaidős állást keresel amiből meg lehet - ha szűkösen is - élni? Akkor visszautasítod.
Mert ha azt mondod, hogy fél hónap (kb. 11 nap) akkor ugyanúgy nem fogsz megélni ebből, de még a szolgálati idő és a nyugdíj sem fog ketyegni. Vagy keresel még egy fél állást.
Ilyen munkát MAXIMUM akkor szabad elfogadni, hogy ha van aki patronál - kipótolja a hiányzó összeget vagy elmész plusz munkát vállalni - és a munkahely valami felé "ugródeszka" tehát mondjuk 1 évet lehúzol és akkor lesz valami olyan papír a kezedben amivel majd máshol kapkodni fognak érted.
(erről az ügyvédbojtáros helyek jutnak az eszembe valami "menő" irodába ahol lehet nem is fizetnek de ha ott letöltöd a bojtáridődet és utána önálló ügyvédként is tevékenykedhetsz majd jól fog jönni pl. ha a Bárándy vagy hasonló menő irodában dolgoztál ahol mondjuk valami terültre akár speciális tudást is szereztél.

[ Szerkesztve ]

(#37791) Cs1csó válasza #18340864 (#37790) üzenetére


Cs1csó
félisten

Napi 4 óra? De itt előjön amit írtam, kérdeztem: ez ennyire "menő" hely? Presztízs itt dolgozni? Vagy 1-2 év xopatás után milliós fizus ablakos irodát kapsz?
Tehát a kérdés adott ennyire fontos itt dolgozni? A másik meg ugye az, hogy ebből a pénzből meg tudsz élni, ki tudod egészíteni akár szülői támogatással, vagy egyéb munkával vagy van megtakarításod?

( "menő" ügyvédi irodában van olyan, hogy még a pályakezdő jogász fizet azért, hogy ott dolgozhat, de ugye itt olyan kapcsolati tőkére tehet szert vagy akár "bedolgozhatja" magát, hogy ha van egyéb jövedelme amivel az életben maradását tudja biztosítani akkor megéri)

[ Szerkesztve ]

(#37792) Eastman válasza Cs1csó (#37789) üzenetére


Eastman
őstag

...tehát mondjuk 1 évet lehúzol és akkor lesz valami olyan papír a kezedben amivel majd...

Jól számolom, hogy az 960.000.- nettó arra az évre? Redőnyös haver egy hónap alatt keres talál kb. ennyit. Nagyon nagy nyereménynek kell lennie a végén, hogy tényleg megérje az az év.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37793) BiP válasza #18340864 (#37788) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha azt nézem, hogy egy szintén diplomát igénylő munka, a tanár ~2x ennyit keres, akkor erre max., nagyon max. heti 20 óra, azaz napi 4. Még inkább heti 4 nap, napi 4-5 óra. És még akkor is szarul vagy fizetve. Meg ugye ha még be is kell járni, az is vesz el az idődből ezen felül.
De ahogy Cs1csó mondta, ebből viszont nem fogsz megélni, és a szolgálati idő is feleolyan lassan ketyeg, szóval emellé kell egy másik félállás, mert ebből egy albérletet sem tudsz kifizetni. (vagy kell egy apuci, ami vagy adott, vagy nem).
Miért ennyire fontos ez a hely, ami miatt visszautasíthatatlan? főleg, ha 100-an jönnének a helyedre?
Mert ha épp Pesten van az a hely, akkor 100 másik hely van ennél jobb fizetésért. Szóval valamit nagyon tudhat, hogy ennyire kell Neked.

[ Szerkesztve ]

(#37794) Cs1csó válasza Eastman (#37792) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K :DD

Ezért kérdeztem amit BiP is feszeget, hogy ha van aki nyomjon pénzzel - mert ugye évi 1 millából nem élsz meg - és persze utána valami bazi nagy "nyereménynek" kell lennie.

(#37795) BiP válasza Cs1csó (#37794) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja, mert ha fix idő után (ami max.1év, többet nem hiszem, hogy érdemes áldozni) ott várja Szezám kincse, akkor tartalékból ki kell bekkelni a rabszolgaévet, aztán utána lehet örülni.
Mert Budapest nem egy borsodi zsákfalu, ahol egy ilyen szarulfizetett helyért is kaparni kell. Szóval ha nincs egy előre ismert fix hozadéka a dolognak, akkor nem ér annyit. Pesten azért lehet válogatni az egyéb irodai backoffice munkák közül.

(#37796) Cs1csó válasza BiP (#37795) üzenetére


Cs1csó
félisten

Főleg diplomával. Egy kb. semmilyen előképzettséget nem igénylő munkánál a diploma csak azért fontos mert egy dolgot megmutat a munkavállalóról: "TERHELHETŐ" hiszen egy egyetemet elvégzéséhez kell szorgalom, seggelés, némi gógyi tehát akarat, kitartás.

(#37797) inf3rno válasza Eastman (#37792) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem komoly hozzá nem értésre vall vállalkozói bevételeket összehasonlítani alkalmazotti fizetésekkel, mert köszönőviszonyban nincs a kettő.

Buliban hasznos! =]

(#37798) Eastman válasza Cs1csó (#37796) üzenetére


Eastman
őstag

Exem lányának a haverjai drogokkal és stimulálószerekkel gyűrik a diplomát. Az mit mutat?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37799) EmberXY válasza Eastman (#37798) üzenetére


EmberXY
addikt

Azt mutatja, hogy a papír gyűrődik.

Up the Irons!

(#37800) Cs1csó válasza inf3rno (#37797) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről az a hír jutott eszembe amiben arról volt szó, hogy 400k nettóért sem találni embert aki lángost süssön a Balatonon.
Persze ez megint egy csúsztatás. Mert azt NEM mondják, hogy ezt HAVI kb. 176 órában (kb. 2200Ft nettó órabér) kapja az ember? Vagy heti 6 nap 10-12 órában? Ami ugye kb. 240-280 óra (ami mondjuk 1500/1600Ft-os nettó órabér) ? Mert akkor már más a leányzó fekvése.

A vállalkozók is sokszor így vannak reggel 7-től dolgozik este 5-6-ig vagy tovább. Ha egy fontos munka van akár hétvégén is tolja, tehát a havi 900k lehet durvább óraszám eredménye.

Egy friss példa: a szomszédunknál pár napja este tízkor szerelték fel a klímát. Simán minimum 12 órás munkanapja megvolt a szerelőnek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.