Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37901) Viktor0610 válasza Eastman (#37900) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Neeeem. :D
Az egyik kedvenc nótám a Dirty Diana, ezer közül is felismerem. :K

Linkeltem, melyik az.

Samsung Galaxy A54

(#37903) philoxenia válasza Viktor0610 (#37901) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Shazam ezt is rögtön... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37904) Viktor0610 válasza philoxenia (#37903) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, nem vagyok Shazam. :(
Rá kellett keressek az szövegre. :D

Samsung Galaxy A54

(#37905) Eastman válasza Viktor0610 (#37901) üzenetére


Eastman
őstag

[vidéjjó]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37907) inf3rno válasza Inhouse (#37889) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig az alkoholba mártott cigi sokkal hatásosabb. Mondjuk így utólag lehet, hogy nikotin mérgezést is kaptam tőle, és azért hánytam végig az éjszakát, nem is biztos, hogy az alkohol miatt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37908) I02S3F válasza inf3rno (#37907) üzenetére


I02S3F
őstag

Fel sem ismertelek a profilképedről :)

(#37909) inf3rno válasza I02S3F (#37908) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja most változott. Nem vagyok teljesen kibékülve vele, de marad ez egy darabig.

Buliban hasznos! =]

(#37910) philoxenia válasza I02S3F (#37908) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az alkoholba mártott cigitől lett ilyen...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37911) inf3rno válasza philoxenia (#37910) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, benzin, pannónia, whusssh.

Buliban hasznos! =]

(#37912) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Erre:
Tanulmányozd kicsit jobban a fizikát. Csinálsz egy tökéletesen hőhídmentes helyiséget. Telenyomod gőzzel, miközben az mondjuk 20 °C hőmérsékletű. Mi fog történni?
Ne bonyolódjunk szemantikai vitába, de a penészedés okozója se nem az ablak, se nem a szellőztetés hiánya, hanem a penészgomba.
Anélkül nincs penészedés. Amennyiben kellően stabil a környezet, teszem azt semmilyen szennyeződés nincs és mondjuk a falak a padló és a mennyezet is olyan anyagból van, amin nem képes a penész szaporodni, akkor sem lesz penész, csak páralecsapódás.
Ki szellőztessen? Ez volt a kérdés, most megismétlem. ;) Naponta hányszor és milyen időtartamban? A normális szellőztetők teljesen jól el tudják látni ezt a feladatot. Nem tartanék erre egy embert külön. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37913) inf3rno válasza philoxenia (#37912) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vannak laborok, ahol ez megoldható, hogy steril legyen, de egy normál lakásban tök esélytelen. Leginkább víz függő, hogy mennyire tud elszaporodni a gomba. Ahol lecsapódik, ott biztosan lesz előbb vagy utóbb, hacsak nem minden rézből van a lakásban. Ha nincs gyakori szellőztetés, akkor az egyedüli kézenfekvő megoldás, hogy jobban be kell fűteni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37914) Cs1csó válasza philoxenia (#37912) üzenetére


Cs1csó
félisten

A mostani durván szigetelt házakban ahol a falak, a nyílászárók is szigeteltek szerintem már alapvető lenne a folyamatos gép szellőztetés beépítése. Az ideális páratartalom és levegőtisztaság jegyében.

+ a Termodinamika II főtétel szerint ugye h a télen kinyitjuk az ablakot akkor nem a hideg jön be hanem a meleg megy ki. ;]
Tehát nem megoldás a nyers szellőztetés, nyáron meg ugye a kinti forró levegő miatt megint nem jó ötlet a szellőztetés.
Erre jó a gép szellőztető rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#37915) inf3rno válasza Cs1csó (#37914) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valójában itt konvekció van és nem (csak) kondukció, szóval a meleg is kimegy és a hideg is bejön.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37916) philoxenia válasza Cs1csó (#37914) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi az a kinn és mi az a benn? Mi az hogy megy, mi az, hogy jön? ;]
Legyünk már tudományosabbak kicsit! [link] :P
A csirkéknél már megoldották: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37917) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem itt igazán izgalmas az lenne, ha a kéményekbe is lehetne ilyet beletenni, ami kiszedi a hőt a füstből, mert jelenleg nem túl hatékonyak a fűtési rendszerek. Egy csomó pára benne egy csomó hővel távozik a kéményen, ami hasznosítható lenne. Az egyedüli érv ez mellett, hogy így nem csapódik le és folyik vissza a savas füst lé meg persze, hogy jobb a huzatja a kéménynek, mert a meleg füst felfele száll, és ezért nem halálozunk el füstmérgezésben, de biztosan lehetne ezt sokkal jobban is csinálni.

Buliban hasznos! =]

(#37918) Cs1csó válasza philoxenia (#37916) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#37919) philoxenia válasza inf3rno (#37917) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy hívják, hogy kondenzációs gázkazán, csak télen bele tud fagyni a pára a műanyag kéménybe...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37920) inf3rno válasza philoxenia (#37919) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No akkor feltaláltam a spanyolviaszkot. :D Cserépkályhához sajna nincsen, de tulképp az is megoldható, hogy rakatok egy kályhának kinéző dolgot, aztán arra kötöm a meleg vizet, és akkor mindenki boldog.

Buliban hasznos! =]

(#37921) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Életembe most mondanék fel elősször közös megegyezéssel és ehhez kellene egy minta nyomtatvány de neten csak ilyen 4-5000Ft fizetős mintákat talál az ember... Valaki esetleg tudna egy mintát mert gondolom nem mind1 hogy milyen törvény alapján van megírva azt lehet az már nem is él vagy módosult már...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#37922) philoxenia válasza inf3rno (#37920) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Cserépkályhánkat 22 éve gázégővel használjuk, ellenben ez az út "jelenleg nem támogatott kategória" . Szakemberek erre mondják, hogy ha újra fával tüzelnénk benne, ki kellene vennünk a gáz miatt elhelyezett béléscsövet a kéményből.

;] Ezért kell minél többet tanulni, hogy ne azt találjuk fel újra, amit már más feltalált ;]

Most rákerestem: [link] Persze nem biztos, hogy jól.
Nyilván a fűtés-hűtés a hőszigeteléssel kezdődik. Azonban, ahonnan elindultunk, azaz a páralecsapódás/penészedés legegyszerűbben a mesterségesen létrehozott hideg ponttal oldható meg, ahol mindig tudsz takarítani. Egyszerűbb kétnaponta/hetente takarítani azt a részt, mint folyton szellőztetni. Bár nálunk a pára annyira kevés télen, hogy erősen párásítanunk kell, az élhetőség érdekében. A cserépkályha a kéményen keresztül rengeteg levegőt cserél, nyilván ez is hozzájárul. Nekünk még kilencvenben vett fa, akkor jó hőszigetelésűnek mondott ablakaink vannak, összhangban a Thermoton falakkal, ha további hőszigetelést csinálunk, azokkal is kezdenünk kell majd valamit. Amúgy ez a "lélegzik-e a fal?" is félrevisz, hiszen alapvetően nem a levegő cserélődik ott, hanem minden fal képes valamelyes páramennyiséget fölvenni, azt magán keresztül diffundálni, de ezt a korszerű festékek nagy része gátolja.
Passzív házaknál nem tudom, hogy oldódik meg a pára eliminálása, utána kéne olvasnom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37923) philoxenia válasza AsakuraDave (#37921) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt simán kimásolható például, itt letölthető.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37924) pjen válasza Cs1csó (#37914) üzenetére


pjen
félisten

Én laktam már ilyen gépi szellőztetett lakásban.Most zöld övezetben lakom, zsákutcában.Hajnalban kinyitom az ablakot azt nem pótolja semijen gép.Az, hogy nem energia takarékos, nem érdekel.

(#37925) Siriusb válasza pjen (#37924) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha lassú mozdulatokkal nyitod ki az ablakot, egyenletes levegővétellel, akkor sem energiatakarékos? :F :DDD

(#37926) Inhouse válasza inf3rno (#37913) üzenetére


Inhouse
őstag

Kíváncsi leszek idén télen a szigeteléssel megszűnik-e a házban 2-3 helyen előjött penészedés. Abban bízok, hogy a szigetelt fal hőmérséklete ugyanazon 21fok belső hőmérsékleten is a párakicsapósás felett marad.Egy sarok és két szekrény mögött van gond, ebből kettő az északi falon van. Mivel elvileg segít a fűtésszámlán a szigetelés, lehet, hogy 1 fokot akár emelhetünk is az ügy érdekében... :)
Majd kiderül. Illetve most már van redőnyünk is, az is segíthet rajtunk.
Szellőztetni nyáron egész éjjel lehet, amíg kint alacsonyabb a hőmérséklet, mint bent. Mi így csináljuk. Télen meg csak reggel egy rövid időre szoktunk.

Üdv Inhouse

(#37927) pjen válasza Inhouse (#37926) üzenetére


pjen
félisten

Én a Velux szellőzőket 30 éve nem csuktam be.

(#37928) Inhouse válasza pjen (#37927) üzenetére


Inhouse
őstag

Új fa ablakok vannak, nem raktak rájuk. Én raktam be egy légbeeresztőt a kandalló miatt, az is idén került be. Idén sok minden más lesz...

Üdv Inhouse

(#37929) inf3rno válasza philoxenia (#37922) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja a mostani festékekben már műanyag van, amin nem megy át a víz. A mélyalapozók szintén ilyenek. Régen ugye még meszelés volt, annál nem volt ilyen probléma. Nyugaton néhány helyen csinálják, hogy döngölt vályog falakat raknak és agyaggal vakolják be. Vannak is ilyen termékeik. Elvileg sokkal jobban szellőzik az egész és a páratartalom is stabilan 50%-nál van. Legalábbis egy műsorban ezt mondták még sok éve. Gondolom bazaltos szigetelést arra is rá lehet tenni, elvileg az is átengedi a vizet a nikecellel ellentétben. Szóval erősen anyaghasználat kérdése is, bár én nem néztem cikkeket arról, hogy mennyit tud felvenni egy ilyen fal. Ha bármi újat építenék, akkor én már eleve szellőztető és páratartalom beállító rendszert terveztetnék bele az ablak nyitogatás helyett.

A cserépkályhánál nem biztos, hogy ki kell venni a saválló bélést, gondolom a kémény átmérőtől függ. Nálunk pár éve raktak bele, kéménytűz után, illetve a kályhát is újra rakattuk. Alig akarták átvenni a katasztrófavédelemtől, mert kitalálták, hogy az új ablakokra fúrjunk lyukat, mert nem jön be elég levegő és vákumot képez a kályha és visszaszívja a füstöt, vagy valami ilyen baromságot. Nem is tudom végül hogyan sikerült áttolni rajtuk, nem én intéztem, de kapcsolatok kellettek hozzá úgy rémlik.

Pára szempontból ami még kimondottan fontos lenne, hogy a konyhában legyen elszívó, ami kiviszi az udvarra a gőzt és hogy a fürdőkben is legyen valami hasonló szellőztetési megoldás, vagy legalább az meg legyen oldva, hogy ne fröcsögjön szét a víz nagy felületre, ha valaki zuhanyzik.

Buliban hasznos! =]

(#37930) inf3rno válasza Inhouse (#37926) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát biztosan jobb lesz. Ha tudtok, akkor még rakjatok be egy konyhai elszívót, az is sokat fog dobni rajta. Ha minden kész, akkor érdemes lehet ózonoztatni az egész lakást, hogy leölje a maradék spórát, ha most sok a penész. Nálam csak egy pici volt az egyik ablakon, de allergiás voltam rá, és már annyi is durva tüneteket okozott. Gondolom faj függő is, hogy melyik mennyire veszélyes.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37931) philoxenia válasza pjen (#37924) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egész életemben zöldövezetben laktam, legtöbbször falun is. Még a laktanyánk is annak számíthatott. (Kilián)
Most az éjszaka annyira zöldövezetben dolgoztam, hogy tizenhúsz tücsköt kellett eliminálnom benn. Gyakorlatilag egy szántóföld közepén vagyunk ott. De nagyon nem érzem az előnyeit. 32 fokból indultam a nyitott ablak és ajtó mellett, reggel még mindig 24 fok körül volt benn a levegő. Szívesen cserélnék gépi szellőztetésű hőszigetelt városi munkahelyre.... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37932) pjen válasza philoxenia (#37931) üzenetére


pjen
félisten

Melóhelyre én is.Éjfélig megy a klíma, aztán kinyitok mindent.

(#37933) Inhouse válasza inf3rno (#37930) üzenetére


Inhouse
őstag

Van konyhai páraelszívónk és vizes helységekben is van ventilátor, plusz a fürdőben egy párátlanító. Van ózongenerátorom, le szoktam kezelni a helységet. Nincs sok penész, az asszony le szokta mosni. Idén át is akarjuk festeni, mert maradék nélkül sajnos nem jött le. Majd a tél megmondja, hogy mennyivel vagyunk előrébb.

Üdv Inhouse

(#37934) philoxenia válasza pjen (#37932) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Éjfélkor még melegebb volt kinn mint benn. Itthon 3 óra körül nyitottam ablakot és a napos oldalakon már becsuktam. A diófás oldalon, ahová délután 3 körül ér a nap, tovább van nyitva.Persze nem mindegy hol él az ember. Mi Szolnok mellett. Sopronban sokkal hűvösebb van általában.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37935) Eastman válasza philoxenia (#37934) üzenetére


Eastman
őstag

A kedven vidékem. Oda is születtél? "Konok-kunok" egyike vagy? :)

Én háromkor aludtam.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37936) inf3rno válasza philoxenia (#37931) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem a tücsök egyáltalán nem zavar, bár ide nem jönnek be. Ami a párával kapcsolatban kimondottan rossz itt, hogy télen szinte szmog van, annyian fűtenek szénnel, fával, és még ki tudja mivel. Egyedül hajnal 4-kor tudnék normálisan szellőztetni, amikor már mindenhol leégett a tűz, de még a kocsik nem mennek. Pont egy forgalmasabb kereszteződés van itt, és feljön a kipufogó füstje a hálószobába, ha van forgalom, ami olyan 5-6 körül indul meg. Na most azért felkelni, hogy tudjak szellőztetni rohadtul nem fogok. Anélkül meg csak gyűlik a pára, ami néha lecsapódik az ablakra, ha nem tekerem fel a konvektort. Ha meg feltekerem, akkor párásítani kell, mert túl száraz a levegő és elkezd viszketni a bőröm. Ördögi kör. Biztos, hogy az új házban nem fogok ezzel szórakozni, és inkább csináltatok egy normális szellőztető rendszert.

Buliban hasznos! =]

(#37937) Inhouse válasza inf3rno (#37936) üzenetére


Inhouse
őstag

Remélem télen az ablak alján reggelre megjelenő páracsíkunk is eltűnik a redőny miatt.

Üdv Inhouse

(#37938) philoxenia válasza Eastman (#37935) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bár Egerben születtem, de eredetileg tiszaörvényi vagyok (Tiszafüred része már)
Kunhegyesen jártam középiskolába. Tehát igen, nagyjából konok is kun is, hajdú is, a Hortobágy is felénk kezdődött. Apai nagyapám Nagyivánból származott. Anyai ágról Mezőkövesd/Eger ...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37939) philoxenia válasza inf3rno (#37936) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itthon nálunk se, de a munkahelyen sajnos rengeteg a lyuk a padlóban kábelcsatornák stb. A tücsök viszont elég kártékony jószág, a kertben is, ha a lakásba beköltözik ott is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37940) BiP válasza philoxenia (#37939) üzenetére


BiP
nagyúr

Semmit nem dolgozik, csak hegedül egész nyáron.
Bezzeg a hangya....

:)

(#37941) I02S3F válasza philoxenia (#37939) üzenetére


I02S3F
őstag

Egyébként zenélni is neki állnak este a lakásban ? Mert, akkor több kérdésem nincs:DDD

Bugosan írták meg a tücskök programot!

Töcskölő tücskök csülköt csösznök önöknök!

(#37942) Eastman válasza philoxenia (#37938) üzenetére


Eastman
őstag

[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37943) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
1 ruha nem mosható fehérítőt tartalmazó mosószerrel. Mivel a legjobb kimosni? Van mosópor színes ruhákhoz, mosószappan, mosószóda.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#37944) krizmo_ válasza tknof1871 (#37943) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

A színes ruhákhoz ajánlott mosószerek nem tartalmaznak fehérítőt, nyugodtan használhatod őket színes ruhákhoz. Eddig olyannal találkoztam, hogy a fehér ruhákon tüntették fel, hogy nem lehet őket fehéríteni, de a fehér ruhákhoz való mosószert lehet használni ezekhez is.

(#37945) Golden9 válasza Eastman (#37942) üzenetére


Golden9
addikt

Ez nagyon jó film, Woody Harrelsonnak ezzel indult a karrierje.

:)

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#37946) Eastman válasza Golden9 (#37945) üzenetére


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37947) Golden9 válasza Golden9 (#37945) üzenetére


Golden9
addikt

Érdemes bekapcsolni alatta a feliratot magyarra visszafordítva. :C

[ Szeretkezve ]

(#37948) inf3rno válasza Inhouse (#37937) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, ha kívül van a redőny az sokat segít rajta. Nálam belül van reluxa, az pont hogy fokozza.

Buliban hasznos! =]

(#37949) inf3rno válasza I02S3F (#37941) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Aha, egyszer bejött még nagyon régen, aztán egész este muzsikált. Elszórakoztunk pár órát mire meglett. :-)

Buliban hasznos! =]

(#37950) Shingen


Shingen
addikt

Hali!
Hegyeshalomnál a régi 1 be lehet lépni az osztrákokhoz, vagy csak M1 határátkelő van?
Köszi

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.