Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37601) Top cat válasza Yszapos (#37599) üzenetére


Top cat
őstag

A bal oldali illesztőcsavar, a középső egyszerű imbusznak tűnik, a jobb szélső süllyesztett fejű.

(#37602) donmackó válasza Yszapos (#37599) üzenetére


donmackó
őstag

Csavar és kötőelem boltban biztos hogy kapsz. Barkácsban a 2. és 3. nagy valószínűséggel lesz, de mivel rá nézésre a 2. is mínusz fejű (esetleg torx) így nem biztos, lehet hogy csak a hatlap fejű verzió lesz.

Release the cable hounds!

(#37603) inf3rno válasza Yszapos (#37599) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Passz, én általában bemegyek a csavarboltba, és mondom, hogy ilyet kérek. Barkács boltnál beleőszülsz mire megtalálod, és nem valami segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37604) kenwood válasza inf3rno (#37603) üzenetére


kenwood
veterán

Valszeg azert,mert nem ertenek elegge hozza.
Eleg sok tulajdonsaga van egy csavarnak : horony,menet,hossz,atmero,fej, bevonat stb ...
Egy barkacsboltban van meg ezer masik termek is,amit ismerni kell,nyilvan nem lesznek olyan szinten kepben a kotoelemekkel, mint ott,ahol szinte mas nem is kaphato.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37605) inf3rno válasza kenwood (#37604) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja lehet, a lényegen nem változtat, ritka csavart csavarboltban érdemes keresni.

Buliban hasznos! =]

(#37606) EmberXY válasza inf3rno (#37605) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem biztos, hogy ritka, csak fogalmunk sincs, hogy mi az... ;]
Ilyesmit én is úgy szoktam keresni, hogy rögtön a pultnál jelzem, hogy olyan kell, magamtól soha nem találnám meg, de minek is keresném, ha sokkal hatékonyabb, ha olyanra bízom, aki feltehetően találkozott már vele a boltban, jobb esetben még ért is hozzá.

Up the Irons!

(#37607) BiP válasza EmberXY (#37606) üzenetére


BiP
nagyúr

Sőt, egy boltban elvárható (lenne), hogy értsen is hozzá annyira, hogyha elmondom neki vagy megmutatom, akkor tudja megmondani, hogy van-e, és hol.
Én is mindig magammal viszem, hogy mit akarok, mert úgysem tudom elmagyarázni.
Barkácsboltban vagy szerelvényboltban nem szeretek vásárolni, mert nem ritka, hogy kinéznek vagy hülyének néznek, hogy nem beszélem a szakzsargont.

(#37608) EmberXY válasza BiP (#37607) üzenetére


EmberXY
addikt

"mert nem ritka, hogy kinéznek vagy hülyének néznek, hogy nem beszélem a szakzsargont"

Én már az elején tisztázni szoktam, hogy nem értek hozzá, tapasztalatom szerint így tiszta lappal indulva segítőkészebbek, mintha menet közben menne el a kedvük. :D
Ráadásul így megvan annak az esélye, hogy miután előadom, hogy mit akarok csinálni, akkor derül ki, hogy az én elképzelésem teljesen rossz volt, mert egy másféle eszköz való inkább hozzá (pl kézi fűrésszel jártam így), így ha céltudatosan megvettem volna amire rámutatok, akkor csak magammal csesztem volna ki.

Up the Irons!

(#37609) w.miki


w.miki
veterán

Gyors tanulásra tudtok néhány tippet?
Több száz oldalt kellene szó szerint bemagolnom 2 hónap alatt.
De hiába értem meg a szöveget, többször elolvasva, ha nem szó szerint mondom vissza, az nem jó. Hogyan lehetne szó szerint megjegyezni?
A színészek hogyan magolják be a szövegeiket?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37611) MADcat válasza w.miki (#37609) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

F2? 15 fejezet talán? ;]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37612) w.miki válasza MADcat (#37611) üzenetére


w.miki
veterán

F1, F2, F3... nem tudom még követni :(
Hogy magolják ezeket be? Napi +2-3 órát olvasgattam, az nem elég

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37613) krizmo_ válasza w.miki (#37609) üzenetére


krizmo_
addikt

Ez sokat segíthet a tanulásban is(mondjuk nekem sokat segített a többi videójuk is):
Memória palota.

(#37615) EmberXY válasza w.miki (#37609) üzenetére


EmberXY
addikt

Szó szerint? Mi ez, római jog?
Szó szerint magolni csak akkor lehet, ha az agy folyamatosan tornáztatva van és persze kap megfelelő tápanyagot, a színészek is így csinálják.

Ahogy előttem is írták, ha kézzel leírod, az is hatékony lehet, én is így tanultam meg 80 szóbeli tételt cirka 3 nap alatt, amikor a logisztikus tanfolyamot csináltam. Olvasás után kb semmi nem marad meg, csak a lényeget kell kivázlatolni, lehetőleg kézzel, így be is rögzülnek a kulcsfogalmak, és azok köré bármikor fel tudod építeni a témát, csak rizsázni kell hozzá.

Up the Irons!

(#37616) MADcat válasza EmberXY (#37615) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szó szerint. Igen. Vasúti utasítás. Máshogy nem fogadják el. Az esetek 75 százalékában nem is tudnád máshogy elmondani.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37617) I02S3F válasza EmberXY (#37615) üzenetére


I02S3F
őstag

Én egyetem alatt úgy tanultam, hogy elolvastam egyrészt az anyagból és utána hangosan felmondtam. Majd újabb részt olvastam az anyagból és elmondtam hangosan az előző részt és az új részt. És így tovább. Mígnem tudtam az egész tételt és akkor egybe az egészet mondtam, majd jött a következő tétel.

Persze én nem szó szerint tanultam meg a tételeket.

(#37618) w.miki válasza EmberXY (#37615) üzenetére


w.miki
veterán

ez kell meg ez. meg még néhány ehhez hasonló. szó szerint tudni.
megértéshez van külön (nem letölthető) segédlet, közben azt is érdemes nézni.
de szó szerint kell bemagolni.
max 3 hónapom van rá... hacsak meg nem ment a vírus.

Mi az, hogy az agy tornásztatva van, és tápanyagot kap?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37619) MADcat válasza w.miki (#37618) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Fék? F3?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37620) w.miki válasza MADcat (#37619) üzenetére


w.miki
veterán

többit nem találtam meg PDF-ként. Hol vannak?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37621) EmberXY válasza w.miki (#37618) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem kis anyag, ránézésre már így is elég vázlatos, csak rohadt sok.
De legalább pontokba van szedve, szerintem nem tehetsz mást, mint elkezded beseggelni szép sorjában.
De azért majd jelezd légyszi, hogy hol helyeznek szolgálatba, hogy tudjunk számolni a vasúti közlekedés kockázatával... :D
Komolyra fordítva, szerintem kezdd el megtervezni, hogy egy nap mennyit akarsz haladni, hogy végül ne érjen meglepetés, ezt pár nap alatt nem lehet megtanulni.
Ha jól számolom, napi 5-6 oldalt kell megtanulnod, ha 3 hónap alatt akarod megcsinálni.

Up the Irons!

(#37622) MADcat válasza w.miki (#37620) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Oktatót kérdezd. Na nem azért, mert nem akarok segíteni, de náluk általában naprakész utasítások vannak. Nekem régiek lehetnek.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37623) w.miki válasza EmberXY (#37621) üzenetére


w.miki
veterán

Eddig +2-3 órát tanultam a sulin kívül (9-16), magamban olvasva.
De úgy tűnik az idő is kevés, és a módszer sem jó.
Kipróbálom ezt a hangosan olvasást, ha nincs jobb ötlet, de azt nem mindenhol lehet alkalmazni.

#37622MADcat:
Akiket eddig kérdeztem nekik csak az F1, F2 van meg. Még a régi is jobb, mint a semmi.
Ti hogyan csináltátok? Akiknek sikerült zömmel milyen módszerrel tanultak, és mennyi időt szántak rá +ban?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37624) inf3rno válasza I02S3F (#37617) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én meg elolvastam 300 oldalt, közben kijegyzeteltem 30 oldalba, aztán a 30 oldalt 3 oldalba, a 3 oldalt meg pár sorba. Úgy nagyjából egy hierarchiát csináltam belőle, hogy melyik fejezetnek mi a címe, meg nagyjából miről szól, aztán ki lehet bontani több szintig részletességben. Elég jól működött, mert mindenhez hozzá tudtam szólni, ha nem is maximális részletességgel, de azért képben voltam. Arról lövésem sincs, hogy szó szerint hogyan lehetne valamit bemagolni. Lehet, hogy fel lehetne húzni hasonlóan egy vázra, és utána gyakorolni egy-egy részt visszamondva.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37625) inf3rno válasza EmberXY (#37621) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a napi 5-6 oldal nem igazán működőképes szerintem, mert mire a végére ér, addigra elfelejti az elejét. Több alkalommal meg kell tanulni ugyanazt, ha ténylegesen meg akarja jegyezni.

Buliban hasznos! =]

(#37626) I02S3F válasza inf3rno (#37624) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem ez a jegyzetelési technika, amit írsz több munkával jár, mint olvasni, értelmezni és megjegyezni, amit én írtam. Persze az külön kérdés, hogy melyik jó vagy jobb szó szerint megtanulni egy anyagot.

(#37627) inf3rno válasza I02S3F (#37626) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sokkal könnyebben megjegyzem, ha leírom. Ha csak olvasom, akkor egyik fülemen be, a másikon ki, ha 300 oldalról van szó, és olyasmiről, ami nem kimondottan érdekel. Bár újabban el szoktam aludni az ilyeneken.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37628) EmberXY válasza inf3rno (#37625) üzenetére


EmberXY
addikt

Az lehet, hogy többször is meg kell tanulni, mire berögzül, de valahogy el kell rajta indulni, ha 3 hónap alatt le akarja tudni.
Mindenképpen úgy kell megtanulni, hogy ne felejtse el olyan gyorsan, elvégre a munkája során is szüksége lesz rá, elég szarul venné ki magát, ha pár hét, hónap múlva már fogalma se lenne ezekről a dolgokról, de közben vonatokat irányít.

Up the Irons!

(#37629) philoxenia válasza w.miki (#37623) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az F1-et anno egymásnak olvastuk fel,hangosan, felváltva. Még mindig tudom az eredeti szövegrészeket, pedig már 38 éve....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37630) w.miki


w.miki
veterán

Villámolvasás-t nem próbált valaki? A hirdetője szerint szuper.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37631) krizmo_ válasza w.miki (#37630) üzenetére


krizmo_
addikt

Linkeltem egy bevált módszert, ami biztos működik és nem kell érte fizetni... :U De már megszokhattam volna a hozzáállásod...

(#37632) MADcat válasza philoxenia (#37629) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Mi is. Abban a pár hónapban erről szólt az éltünk. Folyamatosan egymást tesztteltük, mondogattuk. WC-re, ágyba is ezzel mentünk. Ezzel keltünk feküdtünk.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37633) w.miki válasza MADcat (#37632) üzenetére


w.miki
veterán

Szerinted melyik módszer volt a leghatékonyabb?
Magamban, egyedül olvasás, egyedül hangosan felolvasás, egyedül sorba menve, vagy egyedül folyamatosan olvasva, vagy többekkel mondogatás, vagy valami más?
Egész nap foglalkoztál vele, vagy volt azért szünet?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37634) MADcat válasza w.miki (#37633) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Minden. Egyben. Én hála égnek könnyen tanulok. De pl a komplett 15. fejezetet leírtam kétszer.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37635) FattyDove


FattyDove
őstag

Gondolkodtam azon, hogy jelentkezek a most szeptemberben induló vezető jegykezelő képzésre. Aztán megtaláltam ezt az F1, F2, F3 satöbbi dolgokat és inkább letettem a tervemről :DDD

(#37636) MADcat válasza FattyDove (#37635) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Egen. Ők is hullanak. Nem értem a MÁV-ot emiatt.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37637) FattyDove válasza MADcat (#37636) üzenetére


FattyDove
őstag

Én azt nem értem, hogy ezeket miért kell tudnia egy jegykezelőnek. Oké, legyen képben az alap dolgokkal, de azért ez így elég érdekes.

(#37638) Cs1csó válasza FattyDove (#37637) üzenetére


Cs1csó
félisten

A jobb kérdés - már amennyire értem miről van szó - hogy miért kell ennyire bonyolítani.

(#37639) inf3rno válasza FattyDove (#37637) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt én sem.

Buliban hasznos! =]

(#37640) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Van konyves topic? Nem talalom :(

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#37641) Cs1csó válasza olloczky (#37640) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, egy Könyvajánló topikot találtam

(#37642) olloczky válasza Cs1csó (#37641) üzenetére


olloczky
senior tag

Koszi! Nagyon erdekes,a konyv cimszora keresve nem talalja. [kép]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#37643) EmberXY válasza olloczky (#37642) üzenetére


EmberXY
addikt

Magyarul keress, a "könyv" szóra, úgy megtalálja. :K

Up the Irons!

(#37644) Cs1csó válasza olloczky (#37642) üzenetére


Cs1csó
félisten

A fórum főoldalon nekem kiadta ékezetes betűkkel:

(#37645) olloczky


olloczky
senior tag

Fu mekkora idiota vagyok.. elnezest a zavarasert.. :D es koszonom, hogy segitettek

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#37646) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Ismeri valaki érzésre a porszívó teljesítményeket? Mennyi az a 170W szívó teljesítmény? Mármint tényleg felszívja a port, vagy csak hangja van a porszívónak, a por ott marad?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#37647) inf3rno válasza coco2 (#37646) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami EUs energia takarékossági rendelet miatt változtattak rajta, és pár éve jóval hatékonyabb porszívók vannak, mint előtte. Ugyanez talán 1100W-os vagy még magasabb lett volna 5 éve. Szerintem. Mondjuk a 20.000Ft-os ár nem túl bíztató... A "szívó teljesítmény" valami új dolog lesz, nem rémlik, hogy amikor én vettem néhány éve, lett volna ilyen paraméter.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37648) pjen válasza coco2 (#37646) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez nem csak a szívó erőtől , a fej kialakításától is függ.MM ben például ki lehet próbálni.

(#37649) Eastman válasza inf3rno (#37647) üzenetére


Eastman
őstag

Bízom az euban, hátha más területen is rendelettel szabályozzák majd a minimális szívóteljesítményt a húszezres árkategóriában.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37650) inf3rno válasza Eastman (#37649) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ameddig jobbat kapunk ugyanannyi pénzért, addig nekem nem gond. :-)

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.