Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37051) philoxenia válasza #90088192 (#37050) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem elméletezek. 10x60x40-es gyeprácson jár a kukásautó az utcában. Meg ami még arra jön. Mi raktuk le a fiammal homok lett alá terítve pár centi vastagon...
Nem mozdul hónapok óta alatta... :N

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37052) #90088192 válasza philoxenia (#37051) üzenetére


#90088192
törölt tag

:K

Ne aggódj, a baj akkor lesz amikor esik az eső, és sár lesz a rácson.

Különben jó ötlet, főleg gyalogos forgalomnak

(#37053) philoxenia válasza #90088192 (#37052) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezerhaccásszor vótmá' esső... Ez nem Ajusztrálija... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37054) #90088192 válasza philoxenia (#37053) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD

Slippery when it's wet. ;]

(#37055) philoxenia válasza #90088192 (#37054) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez jött föl mellé... ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37056) coco2 válasza philoxenia (#37045) üzenetére


coco2
őstag

Ilyesmiről sosem olvastam. Én csináltam. A beton 50 évig köt. Talán adalékokkal befolyásolható valamennyit, azt nem tudom, de ami mezei sóder + kohósalak, annak folyamatosan kell a nedvesség. Ránézel a színére, és látni, ami megégett. Az nem ugyan az a minőség.

Gondolom, te valami iskolában tanultad elméletben :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#37057) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37058) #56268288 válasza philoxenia (#37045) üzenetére


#56268288
törölt tag

Valóban locsolni kell.
Hányszor locsoltam nyáron a betont. Jó volt, nem volt nekem problémám vele, mert nyáron azért jó a hideg víz. :D

Viszont mivel nem vagyok tanult ember, így a vitát rátok hagyom, de csak van benne valami, ha locsolni kellett.

(#37059) Menni válasza coco2 (#37056) üzenetére


Menni
csendes tag

A beton 28 nap alatt eléri a tervezett minőségét, locsolni csak az elején kell, hogy ne veszítse el a kötés alattt gyorsan a nedvességet, ha nincs kedved nedvesen tartani le lehet kezelni párazáró réteggel. Ha 2 hét alatt nem égett meg már nem fog megégni és nem 50 évig köt hanem mindig, az okosak szerint.

(#37060) Inhouse válasza Menni (#37059) üzenetére


Inhouse
őstag

Olyan, mint az üveg, gyakorlatilag folyékony hosszú évek múlva is, csak nehéz észrevenni... :)

Üdv Inhouse

(#37061) inf3rno válasza Menni (#37059) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja van ahol lefóliázzák, hogy ne száradjon ki. Pl amit néztem régebben vízáteresztő lyukacsos beton, ott muszáj így csinálni, különben szétmorzsolódik az egész, ha kiszárad.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37062) Top cat válasza philoxenia (#37051) üzenetére


Top cat
őstag

Na majd ha ilyen underground parti arcok arra járnak.... :D

(#37063) ColdMan válasza inf3rno (#37061) üzenetére


ColdMan
tag

Nálunk, faluhelyen, rongyokat raknak rá, úgy locsolják meg.
2-3 napon keresztül, reggel, este. Ennyi.

A kocsibejáróm 40*40*5,5 cm járdalap.
6 éve raktam le. A földből csak kiformáltam a tükröt, kis homok, járdalap, kész.
Az autóm kb. 1 tonna.
Köszöni szépen, jól van.
Egy dolog az elmélet, egy másik a gyakorlat...

(#37064) philoxenia válasza coco2 (#37056) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ötven éve betonozok. Folyamatosan... ;)
Ja és amit betonoztam, azon a mixerkocsi utólag bejött. Természetesen rakottan. Ja és az ilyen "ötven évig köt" az pontosan könyvszagú. Alapkötés 7 nap, szerkezeti betonnál 28 napot számolunk, kohósalakot nemigen szeretem, pernye-portlandcementet használok általában. Viszont soha nem aszfaltoztam, gondolom te igen. Nyilván alig kell hozzá speciális szerszám...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37065) Eastman


Eastman
őstag

;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37066) philoxenia válasza Eastman (#37065) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kukoricát is olyan ötven éve pattogattam először. Szabad tűz, lukacsos lemez.... Na jó, lehet, hogy csak 48 éve... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37067) Eastman válasza philoxenia (#37066) üzenetére


Eastman
őstag

Állítólag az Asszuáni-gát még mindig nem száradt meg.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37068) Golden9 válasza Eastman (#37067) üzenetére


Golden9
addikt

Azért mert nem tudják kivenni a vízből. :N

[ Szeretkezve ]

(#37069) #90088192 válasza Eastman (#37067) üzenetére


#90088192
törölt tag

Majd az éghajlat változás kiszárítja. :DDD

(#37070) #90088192 válasza Eastman (#37065) üzenetére


#90088192
törölt tag

Köszi, rendes vagy, hoztál széket nekem is. :K

(#37071) Eastman válasza #90088192 (#37070) üzenetére


Eastman
őstag

...minnyá' megtanulsz Te is betonozni! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37072) #90088192 válasza Eastman (#37071) üzenetére


#90088192
törölt tag

Prostituált az út szélén, megkérdezik tőle 5kFt mit vállal.
- azért mindent
- Jó akkor megyünk betonozni.

(#37073) inf3rno válasza ColdMan (#37063) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó ez a rongyos megoldás. Mi eddig mindig többször meglocsoltuk, de a rongy tovább tartja a vizet és védi közvetlen napfénytől is.

Buliban hasznos! =]

(#37074) inf3rno válasza philoxenia (#37064) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hogyan megy nálatok ez a betonozós munkafolyamat? Ha 50 év tapasztalatod van vele, akkor megoszthatnád hogyan kell profin csinálni...

Buliban hasznos! =]

(#37075) Luck Dragon válasza Eastman (#37071) üzenetére

Legalább “keménykötésű” ember lesz . :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#37076) #90088192 válasza Luck Dragon (#37075) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ember en?

Azt mar nem, nezd meg mi tortent vele!!! :DDD

(#37077) philoxenia válasza inf3rno (#37074) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó minőségű sóder kell hozzá, jó minőségű cement és tiszta víz. A legtöbb házi betonnál ezekkel lehet gond. A másik a nem pontos adagolás, (most a cementes zsákra már rá van írva) , a sóder víztartalmának figyelembe vétele. A harmadik probléma az szokott lenni, hogy túl híg az anyag amit kevernek. Mindig a rendelkezésre álló eszközökkel még éppen bedolgozható sűrűségű kell. Járdának tipikusan földnedves. A híg beton szétosztályozódik. Azt is kevesen tudják, akik belevágnak, hogy túl is keverhető a beton. Annyira nem egyszerű a dolog, mint első pillantásra sokan gondolják.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37078) inf3rno válasza philoxenia (#37077) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már úgy érted a szétosztályozódást, hogy ülepszik, és eltérő szemcseméret lesz eltérő magasságokban?

Buliban hasznos! =]

(#37079) EmberXY válasza philoxenia (#37077) üzenetére


EmberXY
addikt

De a betonnál is, mint minden más munkánál is, a legfontosabb a szakképzett munkaerő! [link]

Up the Irons!

(#37080) philoxenia válasza inf3rno (#37078) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen. Ez a hivatalos megnevezése a hibának. Gyakori az iszappal szennyezett sóder is, vagy a kevés és apró kavicsot tartalmazó. Nekünk egyszer hozott a fuvaros a bányából egy kocsi olyan apró kavicsosat, hogy csak keverve tudtuk használni. Mondjuk az még az IFA-s korszakban volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37081) philoxenia válasza EmberXY (#37079) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ez már női munka, ők meg nem isznak. Annyit... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37082) Top cat válasza EmberXY (#37079) üzenetére


Top cat
őstag

Az építkezés nem könnyű meló. Van az a mondás, ha túl nehéz bízd az oroszra.

Azért ez eléggé meggondolandó. :D

Egyébként ne betonozzatok annyit, mert még megállítjátok a föld forgását. ;]

(#37083) #90088192 válasza Top cat (#37082) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az lenne a tökéletesen bebetonozott pozíció?

(#37084) inf3rno válasza philoxenia (#37080) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk csak murva van itt a környéken, sóder talán 100km-re a legközelebb. Itt mindenki murvát használ és homokkal keveri. Bár az utóbbi időben jellemzőbb, hogy keverős kocsit kér mindenki és nem szórakozik házilag betonkeveréssel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37085) Top cat válasza #90088192 (#37083) üzenetére


Top cat
őstag

Az, és egyben nagy pofára esés is lenne. ;]

(#37086) EmberXY válasza philoxenia (#37081) üzenetére


EmberXY
addikt

Látom, hogy a munkavédelmi eszközöket, ruházatot ugyanolyan arányban viselik mint a férfiak, ez megnyugtató. :D

Top cat: igen, ez már a pro színvonal, ahol már az operatőr is részeg. :DDD

Up the Irons!

(#37087) inf3rno válasza philoxenia (#37081) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bassza meg, nekem kínai csaj kell, ha ezek ilyeneket tudnak. :DD :P

Buliban hasznos! =]

(#37088) philoxenia válasza inf3rno (#37084) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát az minden csak nem beton...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37089) inf3rno válasza philoxenia (#37088) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet. Itt ez van, olyan 4 emeletig elvileg bírja, utána már normális beton kell. Ennyi a helyi fortély.

Buliban hasznos! =]

(#37090) Kékes525


Kékes525
félisten

Bemelegítés nélkül edzettem és erősen meghúzódott a bal lábamon a vádlim. Csak sántítva tudok menni. Ez már egy hete tart. Voltaren tapasz nem használt. Óvatosan nyújtok és masszírozom. Ezen kívül tehetek valamit a felgyógyulás érdekében? Hogy, mivel lehetne felgyorsítani a gyógyulását?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37091) Eastman válasza Kékes525 (#37090) üzenetére


Eastman
őstag

Jobbulást! Pösti vagy?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37092) Cs1csó válasza Kékes525 (#37090) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jegelés. DE ÓVATOSAN: pl. jegeled3-5 percig majd szünet, mondjuk 10 perc aztán megint 3-5 perc, és így tovább mondjuk 1-2 órán keresztül. Azt is kipróbálhatod, hogy fekszel és a lábadat úgy teszed, hogy magasabban legyen, ez igazán duzzanatnál segít, de akár ilyenkor is jó lehet, könnyebb láb érzésed lesz.
Nyújtani csak óvatosan tehát lábfejet magad felé mozgatod egy kicsit kitartod de semmi erőltetés pihentetni.
Óvatos masszírozás is jó lehet de fontos, hogy azt is csak óvatosan, mondhatnám, hogy ne merevedjen meg teljesen mivel ugye kevesebbet mozgatod.

Ezen kívül: pihentetni, pihentetni, pihentetni akár magától is elmúlna ha egy hétig alig kelnél fel az ágyból.

(#37093) Kékes525 válasza Eastman (#37091) üzenetére


Kékes525
félisten

Szegedi.

#37092 Cs1csó

Már egy hete alig járkálok és semmi javulás. Ha nem mozgok, akkor nem érzem. Ma reggel már mozgásra is alig éreztem, ezért felbátorodtam és elkezdtem mozogni egy picit, de nem kellett volna, megfájdult.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37094) krizmo_ válasza Kékes525 (#37090) üzenetére


krizmo_
addikt

Lóbalzsam, Perskindol sokat tud segíteni. Lóbalzsamot edzés előtt is szoktam használni, ha tudom, hogy nagyon megtolom az edzést. Csak finoman nyújts, most ne erőltesd, amíg nem jön helyre, mert könnyen lehet sokkal rosszabb is. :N

Szerk.:
Nemrég ajánlották a NATURLAND Inno Rheuma masszázsolajat, ami nekem eléggé bevált, amikor megerőltettem a lábam, ezt még nem használtam túl gyakran, de ez is hatásosnak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

(#37095) Kékes525 válasza krizmo_ (#37094) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37096) Cs1csó válasza Kékes525 (#37093) üzenetére


Cs1csó
félisten

A vádli a legmakacsabb izom - minden téren - edzeni is nehéz és gyógyulni is nehezen gyógyul.
Mikor először lefutottam anno - előtte már 5 hónap heti 3x 10km után - egyhuzamban kb. 35 km-t utána még két hét múlva is éreztem a vádlimat, egy hétig futni sem tudtam, a második héten már ment a járás, a harmadik héten még futásnál kicsit éreztem.

(#37097) inf3rno válasza Kékes525 (#37090) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha gyulladt, ég, duzzadt, akkor jegeld. A fekete nadálytő tartalmú szerek le tudják húzni a gyulladást nagy dózisban. Maga a nyújtás, masszírozás nem biztos, hogy használ neki, próbáld lazán áttekerni biciklivel olyan 15 percet. Az beindítja a vérkeringését, és jobban gyógyul. Ha egyáltalán nem javul, akkor érdemes lenne orvossal megnézetni, hátha izomszakadás vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37098) inf3rno válasza Cs1csó (#37096) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem mezítlábas cipőtől ment szét régebben. Futás nem volt utána egy pár hónapig, és még 1 év után is éreztem, hogy visszamaradt valami, de azért menni tudtam. Ez komolyabbnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#37099) philoxenia válasza Kékes525 (#37093) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem csak az idő oldja meg. Sérült nyilván az izom és a Te korodban már lassú a regenerálódás. Minden sérülésem gyógyulásához nekem is egyre több idő kell. A krémek közül nekem most talán a Perozin használ a legjobban, de az előttem javasolt krémek is sokat segítenek. Nekem sajnos mindegyiket ki kellett már próbálnom. A rendszeres masszírozás is jó lenne, mert a keringést nyilván javítja.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37100) Kékes525 válasza inf3rno (#37097) üzenetére


Kékes525
félisten

Az az érdekes, hogy nem látni semmit. A voltaren az elég erős gyulladáscsökkentő, de nem használt, pedig 2 napon keresztül a voltaren tapasz [link] rajta volt. Ha komolyabb probléma lenne, akkor azt látni is kellene, vagy az nem törvényszerű?

#37099 philoxenia

Köszi kipróbálom azt is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.