Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34301) donmackó válasza coco2 (#34296) üzenetére


donmackó
őstag

Nem kell a sorkapcsot egyben hagyni. Szétvágod egyesekre, és mindjárt be is lehet varázsolni a kisebb dobozba is.

Release the cable hounds!

(#34302) philoxenia válasza donmackó (#34301) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jellemzően úgysem fér el. Nekem is wagóznom kellett.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34303) Inhouse válasza coco2 (#34296) üzenetére


Inhouse
őstag

Oldhatót akarsz, azért nem játszik a sima Wago? Én sem javaslom a csokit. Idővel lazul, nem feszít rendesen.

Üdv Inhouse

(#34304) coco2


coco2
őstag

A tippeket köszönöm mindenkinek.

Benézek majd a linkelt szaki topic-ba, bár ott inkább csak olyan válaszokat várnék, hogy 25k kiszállási díj + szakember munkaóra után majd megszakértjük és hasonlók, ami most köszönöm szépen, de talán majd máskor :)

Az obo doboz tippet köszönöm, jónak tűnik.

Wago azért nem játszik, mert 4-5 drót van szorosan egybe tekerve, és mire széttekertem őket, még az is lapos fogóval kiegyenesítgetési játék lesz, mire csokiba be tudom majd rakni. 2 - 2.5 mm átmérőjű rézvezetékekről van szó, gerinc vezeték csomópontok villanyóra szekrénytől. Egy nulla és egy védőföld csomópont. Kell rájuk egy újabb leágazást raknom, ami árammal terhelhető. A forrasztáson is gondolkodom, de ha forrasztom, akkor többé már végleg nem lesz alakíthatóra formálható. Ahogy most vannak, szorosan egybetekerve lettek, és leszikszalagozva, úgy vannak 20 éve. Arra kell rákötnöm újabb vezetéket. Nekiállni rövidebbre vagdosni őket azért nem akarom, mert nem olyan hosszúak így sem, hogy túl sokat vagdoshatnék, és ha túlkurtítom, lehet majd falba vezetéket behúzni. Akkor inkább wago elfelejt, forrasztás sem az igazi, marad a csoki. De ha van rá kitalálva bármi okosság, hogyan lehet valószínűleg végleg eldeformálódott rézvezetéket patentra kiegyenesíteni, hogy wagoba én azt bedughassam, szívesen veszem az ötletet.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#34305) Inhouse válasza coco2 (#34304) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha már lesz egy szögletes doboz előtte a falon, akkor kiszervezheted sínre is. És már ellent is mondtam magamnak a csavaros kötéssel...hiszen ez elvileg szabványos. :)

Üdv Inhouse

(#34306) inf3rno válasza krizmo_ (#34286) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs ilyen megkötés, meg nem ez volt a kérdés. :D Egyszerűen az érdekel, hogy egy rendszergazda egy ilyen riasztást hogyan fogadna szívesen.

Buliban hasznos! =]

(#34307) inf3rno válasza Inhouse (#34294) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is ezt mondom. De nincs most konkrét user, mert ez csak egy példa feladat egy tantárgyból. Az email-el jobban járnék, mert az baromi egyszerű, de egy másik projekthez amúgy is írok ilyen mobilos riasztót, úgyhogy össze tudnám kötni a kettőt, ha ez olyan fontos, hogy csipognia kell a mobilnak miatta.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34308) coco2 válasza Inhouse (#34305) üzenetére


coco2
őstag

Csokikat találtam olyat, ami kvázi 2 pontos sín. Ténylegesen síneket csak villanyszerelési dobozban láttam, ami úgy néz ki, hogy hátlapon egy kalap sín, amire illeszgethetem a dolgokat, és a doboz egyik szélén 2 fémsín csavarhelyekkel. Gondolkodtam is rajta, tök jó lenne olyan fém sín önállóan valami műanyag szigeteléssel, de nem találok olyat termék listákon. Létezik egyáltalán?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#34309) donmackó válasza coco2 (#34308) üzenetére


donmackó
őstag

ilyen kell neked. Ezt a fajtát már használtam, olyan mint a sorkapocs és a wago keveréke. Ha elfogy a kötési hely, csak áthidalod a következő e és folytatható tovább.

Release the cable hounds!

(#34310) coco2 válasza donmackó (#34309) üzenetére


coco2
őstag

Érdekes darab, köszönöm a linket.

Az egyetlen sirámom, hogy miért nincsen ilyenből nagyobb? Legalább 6-os? :O Ott az árlistában csak ezt az egyet találtam.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#34311) C. s. válasza coco2 (#34296) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Szerintem nagyon rossz ötlet a falba csokit rakni. Rettentően mennek rá a hangyák! ;]

(#34312) Nikaré válasza C. s. (#34311) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem gond, ha alaposan becsomagolja alufóliával! :P

(#34313) philoxenia válasza Nikaré (#34312) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Belemennek. Vákuumozni kell inkább... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34314) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

kérdeznék, segítség kéne, ózon generátor ügyben. használnám, de nem tudom, hogy tehetem-e vagy sem. azért, mert a helyiségben egyrészt parapetes konvektor van, másrészt olyan gázboyler, ami az égésterméket a helyiségbe engedi.

:U

[ Szerkesztve ]

(#34315) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Van egy Fujitsu KB900 billentyűztem. Szét akarom szedni, hogy alaposan kitakarítsam. Minden csavart kiszedtem, de a hátlap egy picit se mozdul. Lehet, hogy a gumitappancsok alatt is vannak csavarok?
Ha tudja valaki, mondja már meg, hogy mi a trükkje.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34316) Top cat válasza Vakegérke (#34315) üzenetére


Top cat
őstag

Ilyen?

Szerintem túl vékonyak azok a tappancsok ahhoz, hogy csavar legyen alatta.
Baloldalt fent, az alatt a kis ablak alatt mi van?

(#34317) Vakegérke válasza Top cat (#34316) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ilyen. Nincs kis ablak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34318) Inhouse válasza Vakegérke (#34317) üzenetére


Inhouse
őstag

Benézhetsz a gumilábak alá, illetve imádják patentokat is a műanyag burkolatoknál manapság...hadd törjön és talán veszel másikat.

Üdv Inhouse

(#34319) Vakegérke válasza Vakegérke (#34315) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megoldódott. A résbe benyomtam egy kést, megfeszítettem, pattant valami, és a rés megnőtt. Erőből szétfeszegettem. Apró műanyag körmök tartották össze.

Köszönöm a segítőkész hozzászólásokat. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34320) #73959936


#73959936
törölt tag

erre vki ?

(#34321) Inhouse válasza #73959936 (#34314) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem olvastam sehol erre vonatkozó korlátozást. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor arra a 10-15percre (+várakozás 30perc) elzárod őket, aztán a szellőztetés után visszagyújtod.

Üdv Inhouse

(#34322) coco2 válasza #73959936 (#34320) üzenetére


coco2
őstag

Ha az éghető gázok rendesen el vannak égetve, akkor nem csinál bajt az ózon generátor. Ha nincsenek, és az a belső légtérbe tudott kerülni, na akkor lehet, hogy baj lesz. Általában az égés nem tökéletes, azért állt át a szabvány a zárt égés térre. Szóval ha bedugod, és felrobbansz, majd ne csodálkozz. Igazi Darwin díjas dolog engedélyeztetési folyamatot biztosan nem túlélő állapotok esetén még sznob-beteg marhaságokat is erőltetni. Béke poraidra.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#34323) #73959936 válasza Inhouse (#34321) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszi én is pontosan így gondoltam, de reméltem majd vki. azt írja: nem kell :N

(#34324) philoxenia válasza #73959936 (#34323) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Parapetes konvektornál elvileg nem lehet gond. A bojlert oltsd el.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34325) #73959936 válasza philoxenia (#34324) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszi, ez jó hír. csak egyetlen helyiségben kell eloltanom - :K

(#34326) philoxenia válasza #73959936 (#34325) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Parapet (faláttöréses) fűtés esetén, ha jól működik, befelé légmentesen zárt a rendszer. Az égéshez szükséges levegőt kintről veszi és a kémény is kintre "füstöl".

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34327) #73959936 válasza philoxenia (#34326) üzenetére


#73959936
törölt tag

van 1 db ún. égés-figyelő rész, ami kör-üveglapot (?) és 1 szorító gyűrűt takar. ez a burkolat eltávolítása után látszik.

itt 38. másodpercnél a bal oldalon látszik miről beszélek.

(#34328) philoxenia válasza #73959936 (#34327) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a máriaüveges rész, itt kell épnek lenni a tömítésnek és az üvegnek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34329) #73959936 válasza philoxenia (#34328) üzenetére


#73959936
törölt tag

magyarul a biztos, ha lecsukom ezt is :K

(#34330) philoxenia válasza #73959936 (#34329) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Baj biztosan nem lehet belőle. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34331) #73959936 válasza philoxenia (#34330) üzenetére


#73959936
törölt tag

Csak annyi a bibi, hogy most még viszonylag jó idő van, de ha kinn 10-tizen fokkal hidegebb lesz és még utána is szellőztetni kell....akárhogy számolom vagy 80 perc fűtés nélkül -

(#34332) philoxenia válasza #73959936 (#34331) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az alatt nem hűl ki a ház. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34333) #73959936 válasza philoxenia (#34332) üzenetére


#73959936
törölt tag

jól van na... :R

(#34334) C. s. válasza Nikaré (#34312) üzenetére


C. s.
addikt

És akkor már nyalogatni is lehet. :D

(#34335) Nikaré válasza C. s. (#34334) üzenetére


Nikaré
őstag

Mint a 9V elemet? :D

(#34336) Cs1csó válasza Nikaré (#34335) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt de szerettem gyerekként!

(#34337) Nikaré válasza Cs1csó (#34336) üzenetére


Nikaré
őstag

Jah, a mai gyerekek nem tudják mi a jó! :DDD

(#34338) philoxenia válasza Cs1csó (#34336) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, meg is látszik... Nekem egyszer kiskoromban a bátyám, hét évvel idősebb, a frissen becsavart szódásszifon-patront ajánlotta megnyalásra... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34339) customer114 válasza philoxenia (#34338) üzenetére


customer114
senior tag

Ez mindent megmagyaráz.

(#34340) philoxenia válasza customer114 (#34339) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát azért a munkanélküliséget nem lehet erre fogni... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34341) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok, lg tv-s topicban sajna nem kaptam választ, így gondoltam itt is megkérdezném: lg led tv fehér foltos, láttam videót hogy mi okozza, elvileg leesnek a fénygyűjtő lencsék amiket vissza kell ragasztani. Szerviztől 50ezres ajánlatot kaptam amit sokallok, így megragasztanám én, csak kérdéses milyen ragasztó. Addig megvan hogy színtelen, de a b7000nél olvastam hogy hőre lágyul ami nem biztos hogy jó ide. Tudnátok ajánlani alternatívát? :R

(#34342) customer114 válasza mouzrr (#34341) üzenetére


customer114
senior tag

Liszt + víz

(#34343) B.i.L válasza customer114 (#34342) üzenetére


B.i.L
senior tag

Csiriz :K
teljesen biztonságos
mouzrr

Horgászni mentem...B.i.L

(#34344) inf3rno válasza B.i.L (#34343) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem azért lennének kétségeim. Ha párás a levegő, akkor a penész simán megtelepedhet rajta. Nem teljesen átlátszó még ha tisztán keményítőből készül, akkor sem.

Buliban hasznos! =]

(#34345) B.i.L válasza inf3rno (#34344) üzenetére


B.i.L
senior tag

Kiszárad teljesen pára mentes lesz.

Horgászni mentem...B.i.L

(#34346) philoxenia válasza B.i.L (#34345) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csiriz műanyagot nem ragaszt és gyenge a ragasztóképessége. Innen választanék.
mondjuk például ez is jó lehet

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34347) customer114 válasza philoxenia (#34346) üzenetére


customer114
senior tag

Mi a f.. :D viccnek szántam.

(#34348) philoxenia válasza customer114 (#34347) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én is.
Hiszen mindegy mivel ragasztja, úgyse lesz jó.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34349) inf3rno válasza customer114 (#34347) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is annak tűnt, de mondom ha más komolyan veszi, akkor lehet, hogy tényleg annak szántad. :D

Buliban hasznos! =]

(#34350) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Amúgy a liszt+víz az nem lehet csiriz. Az csir+iz....
A liszt meg a víz az tészta. Nálunk legalábbis nem főzzük túl/áztatjuk el, hogy csiriz legyen.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.