Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33401) MaxxDamage válasza N€T0X|N (#33400) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem csak papíron, hanem a valóságban is. ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33402) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Simpleben vásároltam matricát
Pénzt levonta, de matrica sehol, végén kiírta hogy a simple jelenleg nem működik , most akkor van matricám vagy nincs? Ha megveszem máshol akkor kétszer vonja le, vagy mit csináljak?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33403) BiP válasza enginev3.0 (#33402) üzenetére


BiP
nagyúr

Autópálya-matricát? (gyerekeim vannak, a matrica elég tág fogalom :) )
Ha meghiúsult a tranzakció, akkor jó eséllyel vissza fogod kapni a pénzt.
Ha viszont végbement, tehát az autópályakezelő regisztrálta, csak Te nem kaptál róla értesítést, akkor könnyű leellenőrizni.
Az ematrica.nemzetiutdij.hu címen (ez a hivatalos, én mindig itt veszem) ha újat akarsz venni, és teljesült az előző vétel, ki fogja írni még a fizetés előtt, hogy erre az időszakra/területre van már érvényes matricád, biztos vagy benne? stb.
Szóval így hamar kiderülhet, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#33404) enginev3.0 válasza BiP (#33403) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszönöm pont ilyen egyszerű megoldásra gondoltam

Most megpróbáltam ott, egészen a simple részig jutottam ahol a simplenek köszönhetően megint "félbeszakadt" a dolog, de ismét levonta a pénzt

És nem kaptam se emailt se semmit, nem hiszem el
De most már végre kiírja ha újra akarnám venni hogy már van érvényes matricám

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33405) Met


Met
nagyúr

TV-nél mi annak a funkciónak a neve hogy ha jelet kap HDMI bemeneten keresztül akkor bekapcsoljon?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33406) Borisz76 válasza Met (#33405) üzenetére


Borisz76
veterán

HDMI-CEC

Bekapcsolom a TV-t a távvezérlőjével és bekapcsolja nekem a házimozi erősítőt is.

Samsung TV-m van azon a neve : Anynet+

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33407) Met válasza Borisz76 (#33406) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, nem támogatja a tv-m.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33408) Inhouse válasza Golden9 (#33399) üzenetére


Inhouse
őstag

Piszok jónak néz ki. :) Nagyon hasonló a pillanatragasztó/szódabikarbóna megoldáshoz, de nagy valószínűséggel mégsem az. Az általános YT videónál írta egy troll, hogy csak ennyi, de ennek ellentmond a sima ragasztó rész széles használhatósági köre és erőssége. A por sem szódabikarbóna. Illetve ebben a német nyelvű videóban a fickó megmutatja az ujjaira kenve, hogy az meg nem ragad össze, ellentétben a sima pillanatragasztóval. Kell egy ilyen, még ha kicsit drága is! :)
Külföldi YT-os videókban használnak valami átlátszó folyékony ragasztót, de pillanatragasztóhoz képest túl nagy a kiszerelés (legalább 1dl)...nem tudom mi lehet.

Üdv Inhouse

(#33409) BiP válasza enginev3.0 (#33404) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor jó eséllyel az első úgy szakadt meg, hogy nem ment végbe a folyamat, (pl. ha a Simple felületén is lehet venni matricát, van ilyen szolgáltatásuk, akkor a megszakadás miatt ők már nem is továbbították az autópályakezelő felé), a 2. esetben meg sikerült beregisztrálni. A lényeg, hogy van matricád.
Az első meghiúsulást szerintem vissza fogod kapni x napon belül (x asszem hivatalosan 30, de szerintem pár napon belül). Ha mégsem, akkor biztos van egyszerű mód jelezni ezt a Simple felé.

(#33410) Dinter


Dinter
addikt

Ez hülye kérdés lesz, de kiidegel..

Otthoni körömvágó olló teljesen jó volt. Aztán venni akartam magamnak is egyet, vettem a gyógyszertárban egyet 2k-ért. Ez a bal kezemen levágja, de viszont a jobb kezemen meg a lábujjaimon csak töri a körmöt.. mondom jó, veszek drágábban. Vettem a Douglasban 4k-ért. Ez már csak a jobb kezemen töri a körmöt :W Aztán láttam, hogy ami otthon van neten tudtam volna venni szintén 4k-ért, de nem hiszem el, hogy ennyi pénzért nem lehet körömvágó ollót venni.. vagy csak én próbálom rosszul használni? :F

(#33411) AndrewBlase válasza enginev3.0 (#33402) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Mai Simple mail-ből részlet:

"Kedves Felhasználónk!

Az elmúlt napokban általad is esetlegesen tapasztalt műszaki hibát elhárítottuk, így újra fennakadás nélkül működnek a Simple alkalmazás funkciói, a Parkolás szolgáltatás is visszakapcsolásra került. Az esetleges kellemetlenségért elnézéseteket kérjük.

A fennakadás idején, a nem teljesült vásárlások közben befoglalt összegek (jegyvásárlás, parkolásindítás) visszatérülnek az érintett a bankkártyára, ennek átfutási ideje számlavezető banktól függően eltérő lehet. Amennyiben bármely funkció kapcsán egyéb kellemetlenség ért, kérjük fordulj ügyfélszolgálatunkhoz."

Miért mindig én???

(#33412) BiP válasza Dinter (#33410) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a baj, hogy ezek egykezesek.(mint minden olló) , jobbkezesek.
És bal kézzel nem úgy feszülnek egymáshoz a szárak, némi rés keletkezik, ezért nem vág jól, elfordul rajta vagy töri.
Én ezért amikor balkézzel vágok, kicsit feszítve tartom, hogy egymáshoz feszüljenek a szárak, ne szét(a bal kezes fogás miatt) és úgy vágok vele, így jó.

[ Szerkesztve ]

(#33413) Dinter válasza BiP (#33412) üzenetére


Dinter
addikt

kicsit feszítve tartom, hogy egymáshoz feszüljenek a szárak, ne szét(a bal kezes fogás miatt) és úgy vágok vele

Ezt hogy érted? :F Alapból egymáshoz feszíted a szárakat vágásnál, nem kifelé, nem?

(#33414) BiP válasza Dinter (#33413) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, ha jobb kézzel vágsz. De bal kézzel , azaz a másik oldalról mégis kicsit kifelé feszülnek, - ez a 2 szár egymáshoz rögzítéséből adódik - és figyelni kell arra, hogy egymás felé feszüljenek, ne legyen rés a vágási síkban. (A miénk nem mai darab már, így erősen érezhető a 2oldali fogás közti különbség.

[ Szerkesztve ]

(#33415) Dinter válasza BiP (#33414) üzenetére


Dinter
addikt

[link]

Közben találtam egy videót amúgy, és működik :C

(#33416) C. s. válasza Dinter (#33410) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ezért használok én körömcsipeszt. :)

(#33417) Golden9 válasza C. s. (#33416) üzenetére


Golden9
addikt

+1

A világűrben meg ceruzával írunk. :D

[ Szeretkezve ]

(#33418) C. s. válasza Golden9 (#33417) üzenetére


C. s.
addikt

Hogy kerültél a világűrbe? :D

(#33419) Nikaré válasza C. s. (#33418) üzenetére


Nikaré
őstag

Amikor a NASA bejelentette, hogy a súlytalanságban is "működő" golyóstollat fejlesztettek 10mill dollárért... Erre jött a válasz, hogy az oroszok grafit ceruzát használnak.

(#33420) pjen válasza C. s. (#33418) üzenetére


pjen
félisten

Arra járt. :DDD

(#33421) enginev3.0 válasza AndrewBlase (#33411) üzenetére


enginev3.0
félisten

Olvastam, csak én jóval ezelőtt próbálkoztam
Remélem a pénzt visszaküldik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33422) EmberXY válasza C. s. (#33416) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is körömcsipeszt használok, de a probléma nálam is jelentkezik, de a jobb kezem körmeinél. Arra viszont már az elején rájöttem, hogy nem a csipesszel van a baj, hanem azzal, hogy mivel jobbkezes vagyok, a bal kezem sokkal ügyetlenebb. ;]

Up the Irons!

(#33423) pjen válasza EmberXY (#33422) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak az a lényeg,hogy levágjam,nagy szabó ollót használok.Az nem feszül szét.Aztán esetleg megreszelem kicsit.

(#33424) EmberXY válasza pjen (#33423) üzenetére


EmberXY
addikt

Mi más lenne a lényeg? Én speciel lakkozni, műkörmöt ragasztani nem szoktam... :DDD

Up the Irons!

(#33425) pjen válasza EmberXY (#33424) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,csak nem lehet vele olyan szép kerekre vágni.

(#33426) C. s. válasza Nikaré (#33419) üzenetére


C. s.
addikt

Azt a hírt sosem felejtem el! Nem semmi... :D

(#33420) pjen:

Arra.

(#33422) EmberXY:

A lábaddal próbáltad már? (Ha a kezed ügyetlen...)
Nekem nincs ilyen gondom, mindkét kezem kb. egyformán ügyes ügyetlen. :D

[ Szerkesztve ]

(#33427) customer114


customer114
senior tag

Körömcsipesz téma apropójára.

Nektek mikor jött el az az időpillanat, amikor véglegesen megtanultátok irányítani a kezetek? Ez alatt azt értem, hogy a jobbat és a balt ugyanúgy fel tudtátok cserélni és a sokat gyakorolt, berögzült munkát bármely kezetekkel el tudtátok már végezni.

Néhány hónapja, borotválkozás után ért az a megvilágosodás, hogy a bal kezemmel már ugyanolyan profin formálok tölcsért a csapvíznek ahhoz, hogy lemossam a maradék habot az arcomról, mint a jobbal. Sokáig ezzel mindig ügyetlenkedtem és csak súlyos időveszteség rovására mostam le a bal kezemmel a jobb arcpofám, ellentétben a jobbkezes mozdulat sorozattal.

(#33428) Cs1csó válasza customer114 (#33427) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#33429) pjen válasza customer114 (#33427) üzenetére


pjen
félisten

nekem sose.Mikor eltört a jobb könyököm,kemény fél év volt mire megint a jobb kezembe foghattam a kanalat. :)

(#33430) Borisz76 válasza customer114 (#33427) üzenetére


Borisz76
veterán

Most is jobb kezemet használom a telefonon az íráshoz..... ballal cigizek :D
Azért többnyire 80-20 a jobb oldalam az ügyesebb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33431) Siriusb


Siriusb
veterán

Ejj, trollok és körömvágás... Minek? Úgyis kinő gyorsan.

Én egy ilyen ollót vettem: https://germanysolingen.com/en/instruments-topinox/147-nail-scissors.html
Teljesen jól használható mindkét balkézzel.

(#33432) philoxenia válasza customer114 (#33427) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nemrég el volt törve a jobb kezem középső ujja....
Ballal nem minden törlő mozdulat ment azonnal...... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33433) Vakegérke válasza philoxenia (#33432) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem ujjal kell törölni, hanem papírral. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33434) Golden9 válasza Vakegérke (#33433) üzenetére


Golden9
addikt

Mi nemrég vettünk egy WC kefét, de nekem a papír jobb volt. :DDD

[ Szeretkezve ]

(#33435) Ateszpapa válasza Vakegérke (#33433) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Vagy kagylókkal. :D

(#33436) Golden9 válasza customer114 (#33427) üzenetére


Golden9
addikt

Benned kit tisztelhetünk? :F -> Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket! :R

[ Szeretkezve ]

(#33437) Cs1csó válasza Ateszpapa (#33435) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az se jó mert vág a széle. :DDD

A legjobb egy buszjegy

[ Szerkesztve ]

(#33438) customer114 válasza Golden9 (#33436) üzenetére


customer114
senior tag

Random, kézzel rajzolt clip art? Ez így megfelelhet? Más leírása nincs neki. :)

(#33439) philoxenia válasza customer114 (#33438) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig azt hittem, hogy a száztizennégyes vásárló.... :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33440) customer114 válasza philoxenia (#33439) üzenetére


customer114
senior tag

Az is jellemző rá, de nem vagyunk előrébb.

(#33441) w.miki


w.miki
veterán

D (-és C)-vitaminből melyik az ajánlott?
Mely típusok épülnek be majdnem úgy, mintha természetes úton szerezném?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#33442) EmberXY válasza C. s. (#33426) üzenetére


EmberXY
addikt

A lábujjaim körmeit le tudom vágni jobb kézzel, csak a jobb kezem körmeit nem. Lábammal fogni a csipeszt, ezt még nem próbáltam... :D

customer114: eleve nem használok borotvahabot, tusfürdőt használok helyette, felkenem a pofámra, aztán jobb kézzel megborotválkozom. Mivel a borotválkozást mindig közvetlenül tusolás előtt csinálom (ennek is tudományosan megfontolt okai vannak :D ), a tusolásnál meg úgyis lemosom a pofámat is, így irreleváns, hogy tudom-e a bal kezem használni bármire is. A csapot meg tudom vele nyitni, az a lényeg. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#33443) Top cat válasza Nikaré (#33419) üzenetére


Top cat
őstag

Azért nem teljesen úgy volt az. :D

(#33444) Top cat válasza pjen (#33423) üzenetére


Top cat
őstag

Szabó olló? :D Nem semmi körmöd lehet. ;]

(#33445) De4d


De4d
őstag

Nem tudom jó hely ahol felteszem a kérdésem, de nem igazán találtam megfelelőt topikot neki. Médiás kérdésem lenne.
Ha usbről nézek "okos" tv-n filmet akkor valamiért baromi halk, akármilyen dvd ripet nézek, legyen az Avi vagy más kiterjesztésű. Feltolom 100-ra a max hangerőre de még akkor is elég halk. Ha visszateszem "media"-ról ATV-re, tehét a rendes tv csatornákra akkor 100-on dobhártyaszaggatóan hangos. Ez miért van, illetve lehet ellene tenni valamit?

Minden jó, ha a vége jó!

(#33446) C. s. válasza EmberXY (#33442) üzenetére


C. s.
addikt

"Lábammal fogni a csipeszt, ezt még nem próbáltam..."

Miért? ;]

(#33432) philoxenia:

"Nekem nemrég el volt törve a jobb kezem középső ujja...."

Beintettél valakinek, aki nehezen viselte? ;]

(#33443) Top cat:

Te vagy a trollok grincse. :D

(#33447) pjen válasza Top cat (#33444) üzenetére


pjen
félisten

Ennyire azért nem,de több darab van a melóhelyen.Belejön az ember,ha sokszor letörik a körme.

(#33448) Cs1csó válasza De4d (#33445) üzenetére


Cs1csó
félisten

TIPP: a médiafolyamat egyik részén valószínűleg szoftveresen le van véve a hang tehát a lánc egyik részén lehet hangosítani pl. az okostévé rendszeren stb.

(#33449) EmberXY válasza C. s. (#33446) üzenetére


EmberXY
addikt

Ekkora térgörbület még nem kapott el soha, azért. ;]

Up the Irons!

(#33450) Nikaré válasza Top cat (#33443) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez is egy legenda!
;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.