Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34951) inf3rno válasza Synthwave (#34949) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na köszi! Akkor van erre szakszerű megoldás is.

Buliban hasznos! =]

(#34952) Synthwave válasza inf3rno (#34951) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Yepp, és az ára sem vészes, pláne, ha hozzáveszem, hogy nálam vannak pl. Révai Lexikonok, meg MÉKSZ is a könyvek között.

Az ózonnal azért vigyázni, az 1980 előtt nyomott könyvek lapjaiban kárt tesz/tehet; megsárgul tőle és rideggé válik a papír.

Ha elszánod magad a dologra, az előtakarításhoz vegyél FFP2-es vagy inkább FFP3-as maszkot is, ha nincs olyanod. Szerencsére ez sem egy nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34953) inf3rno válasza Synthwave (#34952) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az enyémet nem kell takarítani, viszont nincs túl jó állapotban, igényli az újrakötést, konzerválást.

Buliban hasznos! =]

(#34954) Synthwave válasza inf3rno (#34953) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az viszont biztosan borsosabb összeg lesz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34955) Met válasza Synthwave (#34949) üzenetére


Met
nagyúr

20 000 forint/folyóméter
Ezt hogy kell értelmezni?
Egy méter magasságú könyvkupac?
Vagy oldalszélesség szorozva oldalszámmal?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34956) Synthwave válasza Met (#34955) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem az előbbi. Én úgy adtam elő neki, hogy annyi tisztítandó könyvem van, hogy ha egymás mellé raknám őket, akkor kb. egy 3 méter hosszú polcra férnének fel, és aztán erre mondta az árakat (kb. 60 000, de ha előporszívózást és törlést végzek, akkor kb. 30 000, plusz szállítás, ha az is szükséges).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34957) Inhouse válasza Synthwave (#34956) üzenetére


Inhouse
őstag

Azért az tényleg nem árt előre tisztázni, hogyan gondolják az 1 métert, nehogy a végén ráfizetéses legyen a buli. Ha csak ózonozzák, akkor viszont ennyi pénzből vehetsz egy ózongenerátort magadnak és még a lakást is tudod később fertőtleníteni.

Üdv Inhouse

(#34958) BiP válasza Inhouse (#34957) üzenetére


BiP
nagyúr

Na igen, nem mindegy, hogy a polcon 1m, vagy laponként 20centi :)

(#34959) Synthwave válasza Inhouse (#34957) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mondom, beszéltünk telefonon, azt volt a beszélgetésben, amit a #34956-ban írtam. A halom könyvre kb. 30k-t mondott, ha elősuvickolom. Ha nem suvickolom elő, akkor 60k.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34960) Inhouse válasza Synthwave (#34959) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezt hogy kell értelmezni?
Egy méter magasságú könyvkupac?
Vagy oldalszélesség szorozva oldalszámmal?

Te írtad:
Szerintem az előbbi.
Hát, ez nem annyira tűnik biztosnak...
30-60.000Ft-ról beszélünk. Én meg azt írtam, hogy ennyiért kapsz ózongenerátort. Ha ők is azzal kezelik, akkor miért???

Üdv Inhouse

(#34961) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az egy méter magasságú könyvkupac az egy méter széles pocon elfér.

Fogalmam sincs, hogy mivel kezelik, de ott a link, a telefonszám él. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34962) customer114 válasza Synthwave (#34961) üzenetére


customer114
senior tag

Igen, de tartalmilag mennyire mélyek?

Minél mélyebb, annál drágább?

(#34963) EmberXY válasza customer114 (#34962) üzenetére


EmberXY
addikt

És vajon van-e olyan mély, amilyen drága? :F

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#34964) BiP válasza EmberXY (#34963) üzenetére


BiP
nagyúr

Kant és Hegel 20e Ft/m, Ken Follett 10e Ft/m, Júlia, Romana 3e Ft/m
Bár utóbbiakat szerintem az egerek le se szarják (minden értelemben) :)

[ Szerkesztve ]

(#34965) EmberXY válasza BiP (#34964) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet, hogy többet kéne olvasnom... :DDD

Up the Irons!

(#34966) BiP válasza EmberXY (#34965) üzenetére


BiP
nagyúr

Én amúgy rendszeresen megkapom itthon, hogy nem olvasok könyvet.
Pedig rohadt sokat olvasok, de számítógépen, és mondjuk valóban nem szépirodalmat, hanem főleg szakmai cikkeket, fórumot. (facebookot minimalizálom, mert elbutulok tőle).
E-bookot nem sikerült meghonosítani itthon, maradt a papír, minden másra mobil/sz.gép.
Pedig gyerekkorunkban tonnányi könyvünk volt otthon, párszázezer lenne megpucoltatni ilyen árakon.

[ Szerkesztve ]

(#34967) EmberXY válasza BiP (#34966) üzenetére


EmberXY
addikt

Én egyáltalán nem olvasok hagyományos könyveket, ha információra van szükségem, azt máshonnan szerzem be, ha pedig fikcióra vágyom, inkább filmet, sorozatot nézek.

Up the Irons!

(#34968) Inhouse válasza Synthwave (#34961) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha nekem szólna a válasz (használd a válasz gombot!), akkor én csak neked akarok segíteni. Teljesen biztos, hogy sem most nem fogom felhívni őket, hogy helyetted lepontosítsam, sem később más okból sem. Nekem ez a szolgáltatás/ár messze kívül esik azon a határon, aminél egyáltalán elgondolkoznék rajta.
Ez az 1m még mindig igen képlékeny...inkább tűnne értelmesnek egy kg, vagy méret*oldal alapú számolás, de méterben? Jó, hogy nem kmh, még a liter is logikusabb lenne.
Nézted pl. hogy a fente említett könyveknek mennyi használtan az értékük? Nem vetekszik véletlenül a 60.000-el? Ez esetben egyszer meg lehet mellettük melegedni és a pénzből meg lehet venni őket emberi körülmények között használhatóban. Én sem vagyok a pazarlás mellett, de van amit már el kell engedni. Viszont az értelmetlenség, logikátlanság az dühít.
Ha ugyanazt a kezelést meg tudnád ugyanabból a pénzből csinálni te magad otthon, úgy, hogy később még másra is tudnád a készüléket használni, akkor miért éri meg ezt egyszeri alkalommal kicsengetni egy cégnek?

Üdv Inhouse

(#34969) philoxenia válasza Inhouse (#34968) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Le is darálhatók..... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34970) EmberXY válasza philoxenia (#34969) üzenetére


EmberXY
addikt

A darálás értelmetlen megoldás! Azon túl, hogy nem polkorrekt, feleslegesen használunk időt és energiát, hiszen begyújtani anélkül is be lehet velük. Utóbbi esetben a felszabaduló hőenergia hozzájárul a fűtéshez, ezzel pozitív mérlege lehet a dolognak minimális pénz, idő és energia hozzáadásával.

Up the Irons!

(#34971) Inhouse válasza EmberXY (#34970) üzenetére


Inhouse
őstag

De lehet, hogy ő papírt gyárt és a merítés előtt darálni kell! ;)

Üdv Inhouse

(#34972) BiP válasza EmberXY (#34970) üzenetére


BiP
nagyúr

Plusz a darálástól a levegőbe kerülnek pont az elkerülni kívánt mikróbák, bacik, míg az égetéstől ezek is megsemmisülnek.
(bár alapból a könyvmegsemmisítésnek mindenféle formájától ódzkodom. Még ha padláson porosodó, haszontalan tömegkönyvről is van szó, nálam elvi okokból kizárt.)

(#34973) EmberXY válasza Inhouse (#34971) üzenetére


EmberXY
addikt

Egye fene, meggyőztél, daráljuk le a francba. ;]

BiP: Akkor először égessük, aztán daráljuk, nekem mindegy. ;]
Feltételezem, hogy van humorérzéked, ezért a hsz második felére nem reagálok.

Up the Irons!

(#34974) ArthurShelby válasza BiP (#34966) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kedvencem, hogy a fáradt gőzösben is van off :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#34975) Golden9 válasza EmberXY (#34973) üzenetére


Golden9
addikt

"Akkor először égessük, aztán daráljuk, nekem mindegy."

De előtte még mindegyiket olvasd picit a WC-n, majd firkáld össze, és erőszakold meg őket.:DDD

[ Szeretkezve ]

(#34976) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a lényeg nem jött át, mint látom. Régészeti leletekből is lehet csontlisztet csinálni, a sírokban talált arany és más ékszerek is beolvaszthatók. Ezt is elégethették volna. Meg ezt is... [link] Ezek is régi könyvek. [link]
De ilyet például mindenki találhat otthon... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34977) EmberXY válasza Golden9 (#34975) üzenetére


EmberXY
addikt

Én olyan sokáig nem tudok a WC-n ülni, hogy értelme legyen olvasni is, a katasztrófavédelemnek van épp elég dolga... :DDD

Up the Irons!

(#34978) inf3rno válasza Inhouse (#34968) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig írta, hogy az ózon károsítja a nagyon régi könyvek lapjait, és hogy neki nagyon régi könyvei vannak. Nem tudom mire ez a nagy felháborodás... Eleve még ha lusta lenne megcsinálni és kiadná másnak arany áron, akkor is mindenki azt kezd az idejével és a pénzével, amit akar.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34979) Synthwave válasza Inhouse (#34968) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindenkinek szólt, aki érdekelt a témában.

Nem kell nekem lepontosítani semmit; harmadjára említem, hogy én ezt már megtettem. :))

Jó, hát az, hogy mennyire éri meg vagy mennyire nem, az nyilván attól is függ, hogy milyen könyvekről van szó. Esetemben a 30 pénz egyáltalán nem tűnik durvának (továbbra sem 60, mert előtisztítom őket), ha a könyvek értékét nézem. Sőt. Mivel ingyen voltak, ennyit simánlazánbármikor fizetnék értük, hogy a polcomon legyenek vállalható állapotban. Nem véletlenül hoztam el őket. Arról nem beszélve, hogy vannak köztük 1980 előtti kiadások, nem egy, nem kettő, szóval az ózon csak tönkretenné.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34980) w.miki válasza BiP (#34966) üzenetére


w.miki
veterán

Ha egy könyvet már elolvastál, az összes többi csak remix :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#34981) philoxenia válasza w.miki (#34980) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

:F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34982) JóGéza válasza philoxenia (#34981) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A Bibliára gondolhatott.

(#34983) w.miki válasza philoxenia (#34981) üzenetére


w.miki
veterán

:((( Mindegyikben ugyanazok a betűk vannak. Csak más sorrendben.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#34984) pjen válasza w.miki (#34983) üzenetére


pjen
félisten

Ciril betük?,esetleg kinai, japán? Már 3 könyv. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34985) BiP válasza w.miki (#34980) üzenetére


BiP
nagyúr

:)

Ha voltál nővel, az összes többi már csak remix :)

#34984 pjen : Koreai, thai, indonéz, asszem nekik is saját, tök eltérő betűkészletük van.

(#34986) Synthwave válasza pjen (#34984) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A japán és kínai írásjelek nem betűk. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34987) philoxenia válasza w.miki (#34983) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem éppen, hiszen, ha elolvasol egy angol könyvet már ebben az egy sorban is van pár betű amivel nem találkoztál... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34988) qdak


qdak
addikt

[kép]

Tilos az trágár bla bla erre ezt írjam be ? :F :D
(A kép eredeti, ha kell még nem zártam be az oldalt!)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#34989) Top cat válasza qdak (#34988) üzenetére


Top cat
őstag

Itt van még egy pár.

(#34990) BiP válasza Top cat (#34989) üzenetére


BiP
nagyúr

háhá, nem is tudtam, hogy van ilyen, de ez jó.
Nekem is már dobott fel egy csomó olyat, hogy a 2 szó összefügg v. értelmes/vicces szóösszetétel volt :)

(#34991) qdak válasza Top cat (#34989) üzenetére


qdak
addikt

Köszi :D

Amúgy nem tudom mi értelme :F
Ráadásul sokszor be sem tölti...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#34992) BiP válasza qdak (#34991) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem sem tölti be sokszor magától, de a reload gombra megoldja, tölt egy újat, az viszont már bejön.

(#34993) Top cat válasza BiP (#34990) üzenetére


Top cat
őstag

Itt a PH-n, mindenre van topik. :)

#34991 qdak
Nálam is így van. De ahogy BiP írja, úgy működik.

(#34994) JóGéza válasza Top cat (#34993) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Még arról is, hogy minek mindennek topik.

(#34995) w.miki


w.miki
veterán

Darázsirtás tutorial tud valaki adni? Van egy nagyobb fészek az egyik padláson.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#34996) fess válasza w.miki (#34995) üzenetére


fess
őstag

Sztem ilyen hidegben leszedheted, nem hiszem, hogy túl aktívak lennének (semmilyen tapasztalom nincs ilyen téren, de a rovarok nem pörögnek ilyenkor)

(#34997) philoxenia válasza w.miki (#34995) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jól felöltözve felmész, ha nem fűtött helyen van a fészek és leszeded kesztyűben, majd az udvaron széttaposod.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34998) Top cat válasza philoxenia (#34997) üzenetére


Top cat
őstag

Attól függ milyen az a fészek. Ha lódarázs én nem piszkálnám. :N

(#34999) Met válasza Top cat (#34998) üzenetére


Met
nagyúr

Kis gázolaj rá és csak meg kell gyújtani :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35000) philoxenia válasza Top cat (#34998) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fagyban nem tudnak mozogni azok sem. Persze hívhat szakembert is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.