Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34601) w.miki válasza AndrewBlase (#34599) üzenetére


w.miki
veterán

Nálunk is annyian vannak, már a bank előtt is, ha foglalok is időpontot sem biztos, hogy át tudom magam verekedni a tömegen, a bejáratig.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#34602) BiP válasza donmackó (#34600) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyébként meglepő, mennyi ember intéz olyan ügyet, amit online is lehetne.
(pl. pénzt felvenni, amikor a legtöbb helyen lehet kártyával fizetni. Nyilván a kisboltokban nem, de januártól a maradék helyen is. Mondjuk aki építkezik vagy felújít, nem ússza meg, a szakik szinte mind csak KP, nemmondomkimiért.)
Erre ma egy sztori: Pl. ma egy helyi nagyobb/népszerű pékségben megkérdeztem, hogy "tudok kártyával fizetni?"
Válasz: majd csak januártól lesz kötelező.
(Igazi ügyfélbarát válasz. Nem az, hogy "elnézést, sajnos nem, de januártól majd lehet". Hanem hogy érezzem, hogy ez nekik is nyűg, de b*ssza meg a kedves vásárló, januártól bezzeg igaza lehet.)

De az eredeti felvetésre: kb. 5éve munkahelyváltás miatt a Telenornál kellett intéznem, hogy a céges számomat megőrizzem, és átvigyem a céges előfizetésről saját kártyás csomagba.
Tele volt, rengeteg ember intézett ügyet, és amíg ott vártam, láttam, hogy a legtöbben (kb.2/3-ad) miért mentek be? Hát csekket befizetni.
Amit befizethetett volna már akkor online a Telenornál, csekkbefizető automata is volt már, de a legtöbb bank mobilbankos appjában van is volt csekkbefizető. De szerintem már akkor volt iCsekk is.
Mondhatnánk, jó, de az öregek már nem könnyen váltanak, stb.stb. Ja, ez meg is állná a helyét, de ha a példában csak öregek jöttek volna csekket fizetni, de volt mindenféle korú, egzisztenciájú ember, még tinédzserek is.

[ Szerkesztve ]

(#34603) I02S3F válasza BiP (#34602) üzenetére


I02S3F
őstag

Nekem annyi kényelmetlenségem van az online telenor számla kiegyenlítéssel, hogy bankkártyás vásárlásnak veszi. Ez nekem kb. havi 13 eft. A kártyalimit 20 eft. Tehát, amikor kifizetem a telenor számlát, aznap tuti többször módosítanom szükséges a kártyalimitet, amikor vásárolni akarok.

(#34604) BiP válasza I02S3F (#34603) üzenetére


BiP
nagyúr

Az, hogy bankkártyás vásárlás, az pont előny, mert így ingyenes, nincs átutalás díja, tranzakciós költség.
Az a 20ezres limit nálunk a hétvégi bevásárlásra sem lenne elég, pedig nem veszünk össze minden sz@rt (zsugorszámra ásványvíz, karton kóla, tálca sör stb)
De simán olyan napra időzíted a telenort, amikor még nem költötted el a limitet, és akkor nem kell állítgatni sem.

(#34605) I02S3F válasza BiP (#34604) üzenetére


I02S3F
őstag

Igazából inkább állítgatom, mint ahhoz alkalmazkodjam a vásárlási szokásaimmal. Csak ez nap a hónapban okoz gondot a limit, tehát nem érdemes változtatni rajta. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#34606) BiP válasza I02S3F (#34605) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha máskor jól jön ki a módszer, akkor nem kell változtatni rajta, csak arra gondoltam, hogy csak nem költesz el MINDEN nap 20ezret, és akkor biztos van olyan nap, amire tudod időzíteni csekkbefizetést. De ha nem macera állítani rajta, akkor amelyik kényelmesebb.

(#34607) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

sziasztok,
most szombaton (12.12.) a futárcégek (GLS) szállítanak ki?

Resistencia eterna

(#34608) Cs1csó válasza bagyulajuve (#34607) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de brutál komoly cég, tegnap kb. 11 órakor megrendeltem ma 12 órakor már hozta a futár a terméket.

(#34609) bagyulajuve válasza Cs1csó (#34608) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a múltkor szombat délután rendeltem bébi yodát és hétfő reggel már a postán vehettem át :Y - ezt még most sem értem miért nem lehetséges, pedig nem is debreceni cégtől rendeltem és az mpl-t sem tartottam sokra, de nagyot nőttek a szememben

Resistencia eterna

(#34610) Cs1csó válasza bagyulajuve (#34609) üzenetére


Cs1csó
félisten

Budapesti cégtől rendeltem, igaz Törökbálinton van a főhadiszállásuk közel a GLS lehet ez is közrejátszott.
Az Amazon már kacérkodik azzal, hogy adott helyen ha megrendeled délig akkor 4-ig kihozzák. Ez lenne a jövő.

(#34611) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hi

Van nyitva gokart pálya?
Pest körül melyiket ajánlanátok?

Silverbe már voltunk, Hungaroringen is, Asia a favorit :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34612) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Nem értem miért nem tudom használni az ügyfélkaput. Kértem emailes segítséget de még nincs válasz és valamit meg kell néznem. BTW pont ezért regisztráltam amilyen gyorsan lehetett.
emailben kaptam egy linket ahol aktiválnom kell, aztán csinálni saját jelszót. Megcsináltam. Ott vagyok az ugyfelkapu.gov.hu oldalon, belépve. A nevem alatt 5 gomb/opció:
kijelentkezés az ügyfélkapuból; regisztrációs adatok; jelszóváltoztatás; beállítások; ügyfélkapu törlése.
Ennyi. Ezekkel nem sokra megyek. Nekem azt mondták megnézhetem a munkáltatóm bejelentett-e, láthatom az orvosi leleteimet, stb. Rengeteg dologra tudom majd használni. Ez a jövő.
Kérdés:
Innen hogyan fogok elnavigálni oda ami érdekel? Még túl friss az ügyfélkapu regisztrációm és később fogom megkapni a többi opciót?

Az ESET biztonságos böngészőjét használom. Mikor a netbankomba jelentkezek be ott minden rendben van, mindent tudok csinálni. Aliexpress-hez, ebay-hez, minden fontos oldalhoz ezt a böngészőt használom.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#34613) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Sziasztok!
Szgk adás-vétel, én vagyok az eladó. Bejelentettem online, ezután be kell még menni személyesen is okmányirodába vagy eladásnál ennyi elég?

Sent from my keyBoard

(#34614) EmberXY válasza tknof1871 (#34612) üzenetére


EmberXY
addikt

Próbáld innen: [link]

Az oldal működését szerintem azok se értik akik létrehozták.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#34615) Cs1csó válasza tknof1871 (#34612) üzenetére


Cs1csó
félisten

A böngésző akkor szokott hibaforrás lenni ha nem tudsz belépni ilyenkor lehet a hiba oka a böngésző pl. régi, elavult, esetleg egy kiegészítő, vagy a vírusvédelem) de itt ez nem áll fenn hiszen benn vagy. Lehet amúgy az lesz a jó, hogy másik felületen belépni.

(#34616) EmberXY válasza Cs1csó (#34615) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is kipróbáltam, az adott oldalon tényleg nincs "semmi", csak beállítások. Szerintem azért van, mert az a KAÜ (központi azonosítási ügynök) fantázianevű oldal, ami az azonosítást és a beléptetést végzi, és ha jól értelmezem, ha nem valamilyen szolgáltatás felől érkezel, akkor nem továbbít sehova, ellenkező esetben továbbít az adott szolgáltatáshoz.
Franc se érti ezt. ;]

Up the Irons!

(#34617) donmackó válasza BiP (#34602) üzenetére


donmackó
őstag

Én már lassan 5 éve kp mentes életét élek. Csak annyit veszünk le hogy befizessem a gyerekek ebédjét a hivatalban (másképp nem lehet), meg az asszonynál van 10k ha esetleg valami oknál fogva nem lehet kártyával fizetni.

Release the cable hounds!

(#34618) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ügyfélkapu első regisztrációhoz személyes jelenlét kell tudtommal, legalábbis anno kellett...
Utána már elég az e-mail.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34619) EmberXY válasza philoxenia (#34618) üzenetére


EmberXY
addikt

E-személyivel online is regisztrálhatsz bármiféle időpont egyeztetés nélkül, csak kell az a biztonsági kód, amit a személyihez küldenek (nem a CAN kód, ami a személyin van). Én is magamtól regisztráltam, az más kérdés, hogy azt a kódot már fogalmam sincs, hol találnám meg így 4 év távlatából.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#34620) Cs1csó válasza EmberXY (#34616) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ismerőssel gépészkedtünk de tényleg vicces, minek több oldal?

Szerintem fejlesztik jobbra balra és ezért lesz "töredezett" az egész.

(#34621) AndrewBlase válasza donmackó (#34600) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem hiszem, hogy azért állnának sorba a bejáratnál nyitás elött annyian. Pláne, hogy az előtérben lévő automatákhoz többnyire bankkártyával nyitható az ajtó nyitvatartási időn kívül.

#34601w.miki
A tapolcai bankról beszéltem én is. Az elött hajtok el a nyitás előtti percekben (hetente többször). ;)

Miért mindig én???

(#34622) EmberXY válasza Cs1csó (#34620) üzenetére


EmberXY
addikt

Én még egy komoly fejlesztést szívesen látnék: belépés után felcsendülne a Magyarország című dal Oláh Ibolyától, a többi funkció úgy tökéletes, ahogy nálunk elvárható, 30 évig nem is kéne hozzányúlni. ;]

Up the Irons!

(#34623) Cs1csó válasza AndrewBlase (#34621) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig amikor én megyek - kisváros vagy inkább falu - döntően az automatához várnak, ugye nem tudják kezelni.

(#34624) w.miki válasza AndrewBlase (#34621) üzenetére


w.miki
veterán

Mit csinálsz errefele?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#34625) AndrewBlase válasza w.miki (#34624) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Buszt vezetek.

Miért mindig én???

(#34626) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#34524) üzenetére


Intel fan11
őstag

Erre vki tud vmit?

Battletag: hojszi#2983

(#34627) tknof1871 válasza philoxenia (#34618) üzenetére


tknof1871
őstag

1.
Kormányablak.
Kell: személyi, lakcímkártya
Most telefonon kell időpontot kérni. Nem lehet csak úgy betoppanni, hogy sorszámot kérek. BTW nekem telefonon adtak sorszámot de, legalábbis ahol én voltam, a kormányablakban senkit se érdekelte. Kupacban kint vártunk, valaki kijött és megkérdezte ki mire vár. Bement. Pár perc múlva kijött.
- Maga maga jöhet. Maga nem. Maga is jöhet.

Elmondtam, azért jöttem mert szeretnék ügyfélkaput létesíteni.
- OK, találjak ki egy felhasználónevet.
- Bármi lehet?
- Bármi.
- Ez a felhasználónév, ez az emailcímem.
- OK, itt a papír róla. Viszontlátásra.

2.
emailben jön egy 1x használható aktiválókód + 1 link amire rákattintva az ugyfelkapu.gov.hu oldalra jutunk, és az aktiválókódot nem kell beírni, magától beíródik a helyére. Ez már tiszta 21. század!

3.
Létre kell hozni a jelszót. A felhasználónevet a kormányablakban mármegadtuk.

4.
Kész vagyunk. Most már lehet használni az ügyfélkaput.
Vagy még se, és Surprised Pikachu face.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#34628) EmberXY válasza tknof1871 (#34627) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy ha e-személyid van, akkor simàn azzal.
[link]
Én is így regisztràltam, sehol nem kellett időpontot kérnem és személyesen megjelennem.

Up the Irons!

(#34629) philoxenia válasza EmberXY (#34628) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Viszont az e-személyidhez szerintem be kellett menned.... ;] Nekem már sok éve van ügyfélkapum, e-személyim meg még nincs, mert akkor még nem csináltak, mikor utoljára cseréltek... De akkor már régen volt ügyfélkapum, tehát nálam ez nem lehetett opció.... (engem még nem rabosítottak az okmányirodán... ;] )
Most megnéztem, 2010.10.31. a kezdete az érvényességnek.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34630) EmberXY válasza philoxenia (#34629) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, az e-személyihez be kellett mennem, de akkor még nem tudtam róla, hogy később ezzel ügyfélkaput is fogok regisztrálni, fel sem merült ez az igény, pusztán csak a lejáró személyimet újítottam meg, és ha már elérhető volt az e-személyi, mint a 21. század nagy vívmánya, hát azt igényeltem. Akkor még nem tudtam, hogy a sok extra funkciója ellenére hazánkban ugyanolyan plasztikdarabnak számít mint a hagyományos, de cserébe legalább tartalmazza az ujjlenyomataimat is, vagyis még csak betörni se mehetek, mert egy sima lekérdezéssel megtalálnának, szóval arra a két dologra jó, hogy előre rabosítják az embert és nem kell személyesen ügyfélkaput regisztrálni. ;]

Up the Irons!

(#34631) Siriusb válasza EmberXY (#34630) üzenetére


Siriusb
veterán

Amikor lejárt a régi személyim, én nem kértem az e-személyit. A titkosszolgálatnál fotó, videó, hang már úgyis van rólam, de az ujjlenyomatomért küzdjenek meg, ha annyira kell nekik...

(#34632) philoxenia válasza EmberXY (#34630) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amikor én születtem, még az új lenyomat se volt feltalálva, de már amúgy betörésnél a fülre is vigyázni kell...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34633) EmberXY válasza Siriusb (#34631) üzenetére


EmberXY
addikt

Elvannak ők anélkül is, de ha valakitől ujjlenyomat olvasós iphone-t kapsz karácsonyra, kezdj gyanakodni. ;]

philoxenia: de jó, hogy szóltál, ezek után módszert kell váltanom (az ablaknál lesekszem majd)... ;]

Up the Irons!

(#34634) BiP


BiP
nagyúr

Sőt, azóta már az a lenyomat is régi lett :) ;]

(#34635) EmberXY válasza BiP (#34634) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem csak autocorrect, 3 fatális hibát egy szókapcsolaton belül nem követne el még ő sem, pedig a sárkányoknak nem erőssége a nyelvtan. ;]

Up the Irons!

(#34636) donmackó válasza EmberXY (#34635) üzenetére


donmackó
őstag

Mit vársz egy sárkánytól? Akkor amikor született még a nyelvezet is más volt, nem még a személyi. ;]

Release the cable hounds!

(#34637) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem keverem össze a két fogalmat... ;)
Akinek van humora.... ;] Látom mindenre képesek vagytok... :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34638) EmberXY válasza philoxenia (#34637) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor én mindent tudok, köszönöm az elismerő szavakat! :R
Még szerencse, hogy nem kevered össze a két fogadat...

Up the Irons!

(#34639) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Tegnap óta ezt írja ki a chrome minden egyes lépésnél a céges gép rendelőoldalán:

Marha idegesítő minden lépésnél leokézni.
Hol lehetne kikapcsolni?

Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34640) inf3rno válasza JoolsNOS (#34639) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont az a lényege, hogy idegesítő legyen, és utána járj, hogy miért nem biztonságos.

Buliban hasznos! =]

(#34641) JoolsNOS válasza inf3rno (#34640) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mit járjak utána? Én 5 éve, főnököm 25 éve erről az oldalról rendel mindent. Ez az európai hivatalos kereskedő oldala...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34642) alcsa válasza JoolsNOS (#34641) üzenetére


alcsa
senior tag

Írj a weboldal üzemeltetőének, hogy térjen át https-re.

(#34643) JoolsNOS válasza alcsa (#34642) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Valóban saját formátumú az oldal. De nem hiszem, hogy a kedvemért áttérnek...Talán ha többen jelzik a problémát.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#34644) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Gyöngyökkel foglalkozik valaki? Stone, swarovski, miyuki - ilyesmi gyöngyök kicsi átmérőben (milliméter körüli) rendelhető valami nemzetközi webáruházból választékkal költséghatékonyan? Itt belföldön nagyon pofátlan haszonnal tolják. Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#34645) philoxenia válasza coco2 (#34644) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aliexpresses, e-bay-es topikokban próbálkozz szerintem. Konkrétan gyöngyökkel szerintem nemigen foglalkozik senki.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34646) inf3rno válasza JoolsNOS (#34641) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem elég világosan leírja: "Ez a webhely nem teljesen biztonságos kapcsolatot használ, ezért az Ön adatait mások is láthatják majd." Szóval aki kellően motivált, az némi szaktudással láthatja a felh nevet és jelszót, aztán rendelhet a nevetekben vagy megnézheti miket rendeltek és mennyiért. Engem ez azért zavarna. Most vagy a te oldaladon van a hiba, vagy nagyobb eséllyel az ő oldaluk nincs megfelelően beállítva. Esetleg még az fordulhat elő, hogy Chrome rossz. Megpróbáltad másik böngészővel is, pl Firefox?

Buliban hasznos! =]

(#34647) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Le kellene mérnem egy pár helyiség hőmérsékletét, 24 órás bontásban, mert optimalizálni kellene pár szoba fűtését a használtság - felfűtöttség szerint.

Szerintetek lehet kapni valami olyasmi szobai hőmérőt, ami képes kb óránként megmérni egy helyiség hőmérsékletét, és eltárolni azt, hogy később azokat kiolvasva egy táblázatot , és grafikont lehessen készíteni a használtság, és a hőmérséklet szempontjából?

A használtság logolása szerencsére megoldott, csak a hőmérsékletet kellene valahogyan rögzíteni. Az nem működik, hogy óránként körbemenjek, és lemérjem, vannak olyan helyiségek, ahova nem lehet csak úgy bemenni..(A kisfőnök ötlete, hála az égnek, leszavazták..)

(#34648) coco2 válasza kisi (#34647) üzenetére


coco2
őstag

Hát pedig a manuális módszer lenne célszerűbb mint venni egy okos otthon hőmérő hálózatot, és felszerelni csak azért, hogy elektronikusan tudj hőmérsékletet logolni. De ha semmi pénz nem drága, tegyétek azt. Siri, Alexa, Cortana, akármi, és hőmérő hálózatot hozzá wifin.

Option 2, ha ez valami céges történet, és van nálatok biztonsági szolgálat, egyszerűen csak bízzátok rájuk. Vásároltok két marok mezei hőmérőt, kiaggatjátok, és a biztonsági őrök a járőrözés közben leolvassák, és felírják. Fogalmam sincs, mi abban olyan nehéz. Nem az idők végezetéig kell, ugye? Pár napnyi, maximum egy hétnyi adat kell talán 4 órás bontásban, és annyival már okésak lesztek.

Más.

Képben van valaki balettról? Van valami neve ennek a póznak?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#34649) I02S3F válasza coco2 (#34648) üzenetére


I02S3F
őstag

Hogyne lenne neve ennek a póznak! "Kikúrt nagy liba vagyok!" :DDD

(#34650) philoxenia válasza coco2 (#34648) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennyit tudok segíteni. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.