Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33451) C. s. válasza EmberXY (#33449) üzenetére


C. s.
addikt

Ha mégis elkap, csinálj róla fényképet! ;]

(#33452) BiP válasza customer114 (#33427) üzenetére


BiP
nagyúr

Kb.soha. 1-2 dolgot meg tudok csinálni a bal kezemmel is, ha akarok (írni, enni, körmöt vágni :) ), de közel sem olyan ügyes a bal kezem, mint a jobb.
Borotválkozáskor 2 kézzel mosok arcot.
Nem is értem ezt az egykezes dolgot. Egy kézzel (mindegy melyik) nem is tudok használható méretű tölcsért csinálni. Főleg nem tudom úgy az arcomhoz emelni, hogy ne menjen ki az egész idő előtt.

(#33453) Nikaré válasza BiP (#33452) üzenetére


Nikaré
őstag

Erre mondják, hogy ilyen kézzel... mintha egy idegen csinálná! :)

(#33454) EmberXY válasza C. s. (#33451) üzenetére


EmberXY
addikt

Első dolgom lesz. :DDD

Up the Irons!

(#33455) Golden9 válasza C. s. (#33418) üzenetére


Golden9
addikt

Londiner vagyok egy űrliftben. :D

[ Szeretkezve ]

(#33456) Borisz76 válasza Golden9 (#33455) üzenetére


Borisz76
veterán

Én tényleg londiner voltam 12 évig... de csak 200 szoba volt 6 emeleten és 3 lift.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33457) inf3rno válasza customer114 (#33427) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy vettem észre, hogyha tükrözöm a mozdulatot, akkor viszonylag hamar beletanulok bal kézzel is. Ha ugyanolyan irányba csinálom, mint a jobbal, akkor nagyon nehezen megy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33458) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van valami ötletetek, hogy hogyan lehet egy mikro méretű 1 oldalba összegányolt listát PDF-ből felnagyítani és több oldalra széttördelni? PDF editort nem akarok venni ehhez, a foxit reader úgy tűnik, hogy nem támogatja, de majd belenézek, hogy van e valami poszter nyomtatási módja e vagy mi a franc, mert nagy képekhez úgy kell. Jobb lenne inkább magát a PDF-et konvertálni több oldalra.

Buliban hasznos! =]

(#33459) inf3rno válasza inf3rno (#33458) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg a "tile large pages" van erre a fajtára a foxit reader-ben, de képtelen voltam úgy felosztani, ahogy nekem tetszik. Inkább a kerülőutas gányolást választottam, átkonvertáltam ods-be, tákoltam a táblázaton, hogy kinézzen valahogy, eltörtem két oldalra, aztán úgy visszakonvertáltam PDF-be, és úgy nyomtattam. Megint elbasztam két órát, mert valaki nem hajlandó normálisan nyomtatható táblázatot csinálni... Na mindegy, ez is megvan.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33460) C. s. válasza EmberXY (#33454) üzenetére


C. s.
addikt

Várom! :DDD

(#33455) Golden9:

Legalább szép a kilátás! :D

(#33461) philoxenia válasza inf3rno (#33458) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Képként mentettem volna a képernyőről és úgy csinálok belőle két nyomtatott oldalt... Úgy két perc kb.
Több oldalnál ezzel. Ezzel se lett volna két óra szvsz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33462) EmberXY válasza inf3rno (#33458) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha jól értelmezem, a probléma nyitja ott van, hogy a pdf-en belüli adatok szöveg formátumúak-e, vagy csak egy beszkennelt dokumentum van képként a pdf-ben... Előbbinél szerintem simán copy-paste valahová, mondjuk Excelbe (ha táblázat is van benne), aztán szerkesztés, formázás tetszés szerint. Utóbbi esetben csak a csoda segíthet, vagy valami spéci OCR progi.

Up the Irons!

(#33463) asdf_


asdf_
veterán

Bezoomolod olyanra, amilyenre kell, majd aktuális nézet nyomtatása pdf-be?

(#33464) inf3rno válasza EmberXY (#33462) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, de gyanítom, hogy OCR kellett hozzá, mert az á betűből rendre i lett. Megpróbáltam képre konvertálni, de úgy meg nem elég jó a minőség. Maximum screenshotokból lehetett volna összeollózni, de akkor már inkább konvertáltam, és töröltem a színes hátteret meg ilyen hülyeségeket. Az egy oldalból 12-es Arial-al két oldal lett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33465) EmberXY válasza inf3rno (#33464) üzenetére


EmberXY
addikt

Azért elgépészkedtél vele, nem unatkoztál, az a lényeg. ;]
Néha én is járok hasonló cipőben, egyszer egy agyonfénymásolt árlistát kellett digitalizàlnom, amit ráadásul a főnök tele is firkált valami megbeszélésen. A vége az lett, hogy begépeltem. :DDD

Up the Irons!

(#33466) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Ma reggel napfelkeltekor a keleti égbolton szokatlanul fényes csillagot (vagy bolygót) láttam. Csak kíváncsiságképpen, mars, vénusz, vagy mi volt most látható?

(Szerk.: a feltöltött képet a tablet kamerája csinálta kifelé ablakon, hajnalban cudar gyenge fényviszonyok mellett. [kép] )

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33467) Inhouse válasza EmberXY (#33465) üzenetére


Inhouse
őstag

Na ez az! Ezt nem értem... A szövegfelismerő szoftverek ló...t sem tudnak felismerni rendesen, még a sima frissen nyomtatott szöveget sem tökéletesen.
Közben olyan captcha rejtvények vannak a belépéshez, hogy nem tudod kiolvasni, minek? Bár egyszer nekem is volt olyanom, hogy egy szöveges papírt tartalmazó FB bejegyzésnél nem jelent meg a kép azonnal, de bevillant egy szöveges rész helyette, ami a képen levő tartalom volt... :U

Üdv Inhouse

(#33468) customer114 válasza coco2 (#33466) üzenetére


customer114
senior tag

Tölts le hozzá alkalmazást telefonra.

(#33469) BiP válasza coco2 (#33466) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó eséllyel a Vénusz. A Vénusz kb. 3-fél4 körül jön fel a horizontra, szerintem azt láthattad napfelkeltekor. Nagyon fényes, enyhén vöröses árnyalatú.
Az esti órákban most a Hold közelében látható még a Mars (ez olyan este 9-től), Ill. a Jupiter és Szaturnusz párosa déli irányban.

szerk: ha már alkalmazás: Én letöltöttem telóra (android) csomót (még a Neowise üstökös idejében júliusban), de az összes közül a Skyview Free jött be a legjobban. Itt az élőképre igazítva tudod nézni, és meghatározni, hogy mi micsoda.
De ha valakinek van még tuti tippje, szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#33470) inf3rno válasza EmberXY (#33465) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Átérzem, nekem is sokszor gyorsabb lenne az elején feladni, és újra begépelni az egészet.

Buliban hasznos! =]

(#33471) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ellep a víz.
A téma még mindig a bácsi autóhirdetése. Valahonnan tudomást szerzett a "mindenrejó" fészbúkról, és most csinálnom kellett neki egy profilt. Viszont halvány lila gőzöm sincs, hogy innen merre tovább. Hogyan kell hirdetni, hogyan kell beállítani, hogy a lehető legkevesebb adatot ontsa magáról, ugyanakkor a hirdetés megjelenjen mindenki számára? Hová kell kiírni? :B

:O :W

(#33472) JóGéza válasza C. s. (#33471) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Arra nem gondoltatok, hogy az árazást kellene felülvizsgálni, és lenne érdeklődő?

(#33473) EmberXY válasza C. s. (#33471) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Nem mintha mi nem értenénk mindenhez is, de itt van a koncentrált tudás fellegvára a témában: [link]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#33474) inf3rno válasza C. s. (#33471) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha kocsit akar hirdetni, akkor hasznaltauto.hu meg ilyen jellegű oldalakon talán érdemesebb mint fácsén.

Buliban hasznos! =]

(#33475) BiP válasza inf3rno (#33474) üzenetére


BiP
nagyúr

Amellett, hogy egyetértek, a hasznaltauto megkerülhetetlen,
de volt szó róla, hogy ebben az adott esetben a hasznaltauto-s hirdetés lejárt, és az illető megijedt a hirdetés megújításának árától.

(#33476) inf3rno válasza BiP (#33475) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ok. De van még vagy ezer használtautós oldal.

Buliban hasznos! =]

(#33477) EmberXY válasza Inhouse (#33467) üzenetére


EmberXY
addikt

Kipróbáltam a HP irodai gép OCR funkcióját, hát igen, csodát nem lehet várni tőle. A sima nyomtatott szöveget egész jól felismeri, de ahol már komolyabb formázások vannak (fejléc, aláírás, esetleg beszúrt képek), ott már akadnak problémák, néhol telipakolja mindenféle karakterekkel.
Lehet, hogy több pénzért jobb szoftverek is vannak, a kisembernek ez jutott, tanuljon meg gépelni. :D

Up the Irons!

(#33478) BiP válasza EmberXY (#33477) üzenetére


BiP
nagyúr

"HP irodai gép OCR funkcióját"
Ez mit takar? Van egy irodai HP nyomtató, és az tud ilyet vagy vagy a céges HP laptopra van telepítve OCR szoftvered?
Én amúgy, amikor ilyen ad-hoc dolog kell, akkor online megoldást szoktam használni, OCR-ra is van olyan, ami vetekszik az Omnipage megoldásával. (gyors, nem kell telepíteni, és bár az ingyenes online cuccok korlátosak, egy 2 oldalas doksi mindig belefér a limitbe)

[ Szerkesztve ]

(#33479) N€T0X|N válasza N€T0X|N (#33400) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Kipróbáltam, hú ez nagyon durva cucc. Remélem hosszú távon is tartós marad (kap majd nagyobb erőket, mint amit kézzel tudok), de most úgy áll a két alkatrész egymáson, mint a beton.
:C

Sent from my keyBoard

(#33480) Inhouse válasza N€T0X|N (#33479) üzenetére


Inhouse
őstag

10+10=20g-osat vettél? Mennyire tűnik ez elégnek általános célra?

Üdv Inhouse

(#33481) Siriusb válasza N€T0X|N (#33479) üzenetére


Siriusb
veterán

Hú, ez elég ütősnek tűnik, és talán még be sem szárad. Mennyire kiadós (mennyiségileg)?

(#33482) N€T0X|N válasza Inhouse (#33480) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Igen, 10g-osat vettem, mivel nagyon kevés kellett. Elég sok van benne (a kék kupakos a ragasztó), egy átlag normál méretű pillanatragasztóhoz képest 3-4x mennyiség, könnyen oszlik, jó híg. A mellékelt granulátummal (sárga tubus) nagyobbacska hiányosságokat is ki lehetne tölteni vele. A barna üvegcsében még tisztítószert adnak mellé.

Siriusb: Kifejezetten írja a leírása, hogy ha nem csavarja vissza az ember a kupakot, nem fog beszáradni, mint a pillanatragasztók (amúgy ugyanolyan szaga van).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#33483) Siriusb válasza N€T0X|N (#33482) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi! Ezek szerint érdemes tartani egyet a fiókban. :)

(#33484) EmberXY válasza BiP (#33478) üzenetére


EmberXY
addikt

Az irodai HP nyomtató szoftvere tud ilyet, szkennelésnél kiválasztható, hogy milyen formában akarom menteni a beolvasott lapot, ott van OCR opció is, amivel emlékeim szerint rtf-be, txt-be és talán pdf-be is lehet menteni, de mi ezt szinte soha nem használjuk, csak simán pdf-be szkennelünk mindent, igaz, hogy nem túl helytakarékos, de gyorsabb.

Up the Irons!

(#33485) B.i.L


B.i.L
senior tag

Mennyire sért jogokat,illetve hogy lehet rendszámot és arcot kitakarni?
Jelenleg IpadPro és Youtube nemkinál fel opciokat a megosztásos videókra...Illetve, hogy lehet ezt megoldani? :R

Horgászni mentem...B.i.L

(#33486) C. s. válasza EmberXY (#33473) üzenetére


C. s.
addikt

A W10 miatt megtanultam, hogy az ilyen "oroszlán szája" típusú helyekre nem szívesen dogom be a fejem. ;] De úgy tűnik, ez most elkerülhetetlen.

JóGéza és inf3rno:

Az ár újragondolása megtörtént, de ha már rég nincs kint a hirdetés, nem látja senki, akit érdekelhetne. A szutyok használtautó.hu pedig egyszerűen nem válaszol az emailekre, már többet is írtunk nekik, mert nem tudjuk meghosszabbítani vagy föladni a hirdetést. Az árát már megemésztette a bácsi.

[ Szerkesztve ]

(#33487) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok,

a Google Drive-on belül lehetne használni egy egyszerű diavetítőt? Ami teljes képernyőn és egymás után láttatja a csak fotókat tartalmazó mappa elemeit? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33488) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Ért itt valaki Sony tápegységek típusjeleihez?

"ACDP-120E02" (ez egy 120 W-os tápegység) - hol / hogyan tudnék utánakotorni, mit jelent a végén az "E02"?

Elektronikai alkatrészeknél általában van magyarázó táblázat minden betűre és számra. Sony tápegységre ugyan azt sajnos nem találtam meg :(((

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33489) Inhouse válasza coco2 (#33488) üzenetére


Inhouse
őstag

Szia!

Nem tudom mit takar, de úgy tűnik, hogy csereszabatosak.

Üdv Inhouse

(#33490) donmackó


donmackó
őstag

Érdeklődnék hogy a "felhőbe feltöltött" gyógyszer receptet bárhol ki lehet váltani?

Release the cable hounds!

(#33491) #73959936 válasza donmackó (#33490) üzenetére


#73959936
törölt tag

minden bizonnyal igen - :K

merthogy a taj kártya alapján azonosítanak (illetve szig.)

[ Szerkesztve ]

(#33492) Eastman válasza donmackó (#33490) üzenetére


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33493) coco2 válasza Inhouse (#33489) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm, azt a tápegységet én is megtaláltam, sőt, vannak egyéb hasonló típusok is "D02" és "N01", "N02"-re végződéssel. Egyikről sem tudom, miben másak. Arra lenne jó valami olvasni való. Normál esetben az ilyesmire van egy táblázat, melyik karakter pozícióban melyik karakter hogyan értelmezhető. Sony tápegységekről lenne jó olyan táblázatot beszerezni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33494) donmackó válasza #73959936 (#33491) üzenetére


donmackó
őstag

Köszönöm, a feleségemnek van "felírva", ezt én is kiválthatom? Vagy kellenek hozzá a papírjai?

Release the cable hounds!

(#33495) #73959936 válasza donmackó (#33494) üzenetére


#73959936
törölt tag

Te szig-ed és az Ő taj-kártyája

[ Szerkesztve ]

(#33496) philoxenia válasza #73959936 (#33495) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meghatalmazás nélkül, nem minden gyógyszertárban fogják kiadni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33497) #73959936 válasza philoxenia (#33496) üzenetére


#73959936
törölt tag

ok, nem így tudtam :N

(#33498) donmackó válasza #73959936 (#33495) üzenetére


donmackó
őstag

Meg is lett. Mondjuk a gyógyszertárban lestek hogy a feleségem kint várt az ajtó előtt, én meg bementem a cuccáért. :D

Szerk. : Nem akarta a gyereket bevinni.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#33499) #73959936 válasza donmackó (#33498) üzenetére


#73959936
törölt tag

a lényeg, a lényeg... :K

(#33500) Inhouse válasza #73959936 (#33497) üzenetére


Inhouse
őstag

A karantén helyzet alatt biztosan kiadták akárkinek, de most talán már nem...de majd lassan megint?

Üdv Inhouse

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.