Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33301) mouzrr


mouzrr
őstag

Mosógépben már régóta lerakódott szennyeződéseket/öblítő maradványt mivel lehet jól eltávolítani? Próbáltam 90 fokos ecetes mosást is többször de nem elég hatékony. A mosószer adagolót is többször elmostam forró vízben, beáztattam ecetes vízben, de az öblítő adagoló részben még mindig van lerakódás. Néha mosás után a ruhák is kellemetlen szagúak. Szerelő szerint nincs lerakódás a gépben, minden megfelelő benne, valami zsírtalanító szerrel 60 fokos mosást is csinált benne, de nem igazán javult a helyzet. Felültöltős gép. Mit ajánlanátok?

(#33302) philoxenia válasza mouzrr (#33301) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Meg persze rengeteg mosógéptisztító készítmény is létezik.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33303) Cs1csó válasza mouzrr (#33301) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak egy tipp és némi tapasztalat, hogy az ecet JÓ megoldás de sajnos már a mosógép első használatba vétele után folyamatosan használni kell, akár mosás közben is lehet pl. az öblítő helyére teszel belőle, lágyítja a ruhát és nem lesz majd a végén szaga.

Az olyan lerakódásokat szerintem már csak mechanikus tisztítással lehet eltávolítani, vagy valami erősebb de veszélyesebb szerrel.

(#33304) kenwood válasza mouzrr (#33301) üzenetére


kenwood
veterán

Mosopor helyett kapszula.
Oblito helyett pedig gyongyok.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33305) mouzrr válasza kenwood (#33304) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszi a tippeket mindenkinek.

A mosópor könnyebben lerakódik? Eddig folyékony mosószert használtam, és most álltam át nemrég mosóporra, öblítő nélkül. Így kevesebbszer fordul elő hogy kellemetlen szaga lesz a ruháknak.
A kapszula mindig jól feloldódik? :R

(#33306) philoxenia válasza mouzrr (#33305) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kapszula jó és így a mosószeradagolóba nem is kerül mosószer.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33307) donmackó válasza mouzrr (#33305) üzenetére


donmackó
őstag

Szintén kapszula pártiak vagyunk. A feleségem régóta használja, és nincs panasz rá. Mosóport és az öblítő már a múlté.

Release the cable hounds!

(#33308) Borisz76


Borisz76
veterán

Szennyes bele, utána öntöm a kupaknyi folyékony mosószett majd érzéssel 20 %-s étkezési ecetet is öntök bele.
Lassan 15 éves a 6. érzékes Whirlpool.
1x kellett szerelőt hívni mert menet közben kinyilt a dob ajtaja és megakadt a gép.
Akkor a szerelő is megdícsérte, hogy milyen szép, vízkőmentes a belseje.
A külseje időközben elkezdett rohadni.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33309) Cs1csó válasza Borisz76 (#33308) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos a külsejét csak úgy lehetne megoldani ha lenne egy külön mosókonyha ami száraz, és nem a fürdőszobában lenne a gép ahol magas a páratartalom.

(#33310) mouzrr válasza Borisz76 (#33308) üzenetére


mouzrr
őstag

Vízkővel itt sincs gond, nemrég volt szerelő aki szétszedte és mondta hogy nincs sehol lerakódás. Ezért gondoltam hogy valszeg a régebben használt öblítő lerakódás miatt lehetnek még kellemetlen szagúak a mosott ruhák száradás után. Veszek majd tisztítószert is hátha az hatásos (bár olvastam hogy ecettel mosva azonos hatást lehet elérni).

Whirlpool egyébként és kb 3 éves, bár szeretném majd a közeljövőben elöltöltősre cserélni.

(#33311) Borisz76 válasza Cs1csó (#33309) üzenetére


Borisz76
veterán

Bérházi beton lakás.... az egész fürdőszoba talán 4 nm.
De halad a családi ház projekt. Ott lesz külön helyiség a mosáshoz.

Csak életemben nem burkoltam még és padló + falak összesen 170 nm amit burkolnom kell.
De halad.... csak lassabban mintha szaki csinálná.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33312) BiP válasza Borisz76 (#33308) üzenetére


BiP
nagyúr

"A külseje időközben elkezdett rohadni....."
Mert Whirlpool. A miénk is sajnos.
Amúgy mi is folyékony mosószer + némi ecet az öblítő helyére.

(#33309) csicso82: Nem a páratartalommal van a baj. Hanem - a miénk felültöltős - felnyitás után odacsorog a víz. Nyilván így van megcsinálva, hogy el tudjon rohadni idővel. Máshol nem rohad.

(#33305)mouzrr : a mosópor nyilván könnyebben lerakódik, nagyobb a szárazanyagtartalma, mert hát por. Meg ugye mindig ott a kockázat, hogy nem is oldódik fel 100%-osan. Egy gélnél, folyékony mosószernél ilyen kockázat értelemszerűen nincs.

A folyékony kapszula szerintem arányaiban drágább, no meg sok felesleges műanyag.

(#33313) mouzrr válasza BiP (#33312) üzenetére


mouzrr
őstag

Akkor megpróbálkozom majd hogy folyékony mosószert egyből a ruhák közé öntöm. Az nem bánthatja a ruha színét /illetve nem szívja be annyira még a víz előtt hogy sok ruhás mosásnál nem jön ki belőle rendesen?

(#33314) Borisz76 válasza mouzrr (#33313) üzenetére


Borisz76
veterán

Évek óta így mosunk, nem okoz gondot.
Esetleg dobj a dobba 4-5-6 db 35-40-45 mm-s gumigolyót. Forgás közben veri a ruhát, a makacsabb foltok hatékonyabban kijönnek vele.
Nekem szerencsém van mert ilyesmit is gyártunk..... van a gépben 6-8 db :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33315) inf3rno válasza mouzrr (#33301) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt kéne azonosítani először, hogy milyen jellegű anyagról van szó. A vízkőnek pl jó az ecet, de minden másra talán a legjobb, ha valami forró mosószeres levet öntesz be, és megpróbálod azzal átmosni, esetleg mechanikusan valahogy kipucolni, ha az sem használ.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33316) inf3rno válasza mouzrr (#33313) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én áztatást is úgy csinálom, hogy csak simán ráöntöm a ruhákra, aztán felöntöm vízzel. Eloszlik egy idő után. Van, hogy a gépbe már nem is kell mosószert tenni. :D A ruháknak nem lesz semmi baja tőle. A mosóporral szokott csak olyan lenni, hogy nem oldódik fel, és pl a farmerok hajtásában összegyűlik. Már nagyon régóta nem mosóporozunk emiatt.

Buliban hasznos! =]

(#33317) kenwood


kenwood
veterán

Nekem az egyik tisztitas utan az adagolonak az oblitos resze elkezdett alul durvan ereszteni.
Fele kifolyik, mire lecsukom a fedelet.
Leszedtem 2-3x, utana is.
Biztosan meg lehetne csinalni, de akkor alltam at a gyongyokre.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33318) mouzrr válasza inf3rno (#33315) üzenetére


mouzrr
őstag

Amennyire tudtam kefékkel kipucoltam meg belenyúltam az elérhető részekbe, illetve erősebb vízsugárral is próbálkoztam. Sajnos van az adagolóban olyan rész amit nem tudok semmivel sem elérni, de látom rajta vastagon az öblítő lerakódását. A gépben nem látok értelemszerűen semmit, de lehet abban is van mosószer lerakódás, de azt mechanikusan nem tudom kipucolni, illetve a szerelő szerintem jelezte volna ha lát valami szokatlant. Vízkő problémák nincsenek.

(#33319) inf3rno válasza mouzrr (#33318) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szedd le a fejet a zuhanyról, aztán próbáld 60 fokos vízzel átmosni, hátha kijön. Már ha elér odáig a zuhany csöve.

Buliban hasznos! =]

(#33320) BiP válasza mouzrr (#33318) üzenetére


BiP
nagyúr

esetleg ha a mosószer/öblítőtartály leszerelhető , akkor könnyebben átnyomathatod vízzel ill. be is tudod áztatni az egész tartályt, így a lerakódott részen is talán jobban fellazítható, amit a zuhanycsővel (fej nélkül, amit mondtak)) nagyobb nyomással ki tudsz nyomni.

(#33321) Cs1csó válasza mouzrr (#33318) üzenetére


Cs1csó
félisten

A miénk levehető - felültöltősnél a tartály amibe a cuccokat szóród - és mosás után máshol tároljuk, így abból nem csorog semmi a gépbe.

(#33322) mouzrr


mouzrr
őstag

Leszerelhető a mosószer adagoló, be is áztattam forró ecetes vízbe, majd amennyire tudtam, kimostam. Sajnos az öblítős tartályban nagyon erősen le van rakódva a cucc, ott az erős nyomás sem ért semmit, ujjammal benyúlva is nehezen jött le, nagyon zsíros/csúszós volt, inkább csak elkenődött.
Köszi a sok ötletet és tanácsot :R

(#33323) inf3rno válasza mouzrr (#33322) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld beáztatni mosószeres vízbe, hátha a lipáz leoldja a zsíros részt. Ha nem, akkor még vannak ezek a dugulás elhárító gélek, amit meg lehet próbálni, de károsodhat tőle a tartály, főleg ha nem tiszta műanyag, hanem van gumi része is.

Buliban hasznos! =]

(#33324) FattyDove


FattyDove
őstag

Van-e értelme megvenni a lidl-ben árult mosógép tisztító lötyit? Jobb-e ez bármivel mint a hagyományos ecet + víz?

[ Szerkesztve ]

(#33325) Cs1csó válasza FattyDove (#33324) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "W5" termékek engem nem győztek meg, de nézd meg, hogy mik az összetevői.

(#33326) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Bocs ha rossz topikba írom, de nem találtam neki megfelelőt.

Universal Media Servert-t használok, ami a laptopra van telepítve, a filmek, sorozatok vannak megosztva. A tv-n és asztali gépen tökéletesen működik a dolog, míg a házimozin (Samsung HT-J4500), nem teljesen. Sok mappában nem látja a tartalmat, üres a mappa. Illetve sokszor ha megyek a mappák közt, csak tölt a lejátszó, néha csak a home gomb megnyomása segít. A másik házimozin (Samsung HT-D4500) jól működik. A TV és a laptop wifivel kapcsolódik a hálózatra, a házimozi kábellel. Valakinek valami ötlet?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#33327) opr válasza horvathpeter (#33326) üzenetére


opr
veterán

Valoszinuleg a J4500 nem tamogat minden formatumot, ami kene neked, vagy valami egyeb buta megkotese van neki karakterekre, path hosszra, vagy akarmire, nagyon kenyesek ezek a gyari borzalmak mindenre IS.
Szerintem probalj ki egy plexet, ha a tobbi eszkoz tamogatja es elbirja a server geped.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33328) horvathpeter válasza opr (#33327) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Kipróbáltam a Servioot, azzal is ez a probléma. A régebbi lejátszóba utp be, ums kiválaszt, hibátlan. Samsung All Sharrel viszont jó a mostani lejátszó is. A szolgáltatói modemen van egy 1 terrás hdd, arról is hiba nélkül viszi a cuccost. Érdekes a dolog, lehet, hogy tényleg valami fájlnév vagy egyéb nem tetszik neki. De a másikon akkor vajon miért jó? :U

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#33329) opr válasza horvathpeter (#33328) üzenetére


opr
veterán

Ujabb/mas fw, barmi lehet. Nem tunik ugy, de amugy rohadt komplex dolog ez a video stream, ezer meg egy fajta dolog van, ami be tud kavarni barmelyik oldalon. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33330) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon displayport 1.2 keresztül elérhető-e 10bites színmélyéség? :U
Mivel jenleg csak 8bit megy és szerintem a Dp 1.2 ludas, de ennyit tud a dokkoló

[ Szerkesztve ]

(#33331) philoxenia válasza mouzrr (#33322) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zsírra trisó.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33332) FattyDove


FattyDove
őstag

A popcorn time-nak van valami értelmes alternatívája manapság?

(#33333) Cs1csó válasza FattyDove (#33332) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kodi, Plex, Stremio
Az első kettőről már sok jót hallottam a harmadikat csak mint plusz alternatíva találtam.

(#33334) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Sziasztok.

A Clash Royale nevezető Google playes játékban be szeretném kapcsolni a "Google Play Sign-in-t. (Itt ugye cstlakozna a google playhhez) Az a problémám, hogy jelenleg lvl8-as vagyok és a google play csatlakoztatása után lvl3-as adatokat töltene be. Itt mi lehet a megoldás? (Azért kellene a Google playes szinkronizáció, mert PC-n szeretnék vele játszani emulátorral.)

A válaszokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#33335) Golden9 válasza Hephaisztosz (#33334) üzenetére


Golden9
addikt

(#33336) krizmo_ válasza #30610944 (#33221) üzenetére


krizmo_
addikt

Elvileg 3 éves kortól már adható ilyen neki: [link], nagyon jó, és tényleg használ, addig sajnos nem sok mindent lehet tenni. :( Esetleg gyömbéres italt készítsetek neki, amit eliszogat az úton, valamint a gyömbéres cukorkák is elég jók szoktak lenni. Üres gyomorral nem utaztassátok, mert az a legrosszabb... ha egyszer elkezdi a hányást azon az úton már nem is fogja abbahagyni, mert ilyenkor olyan jelzéseket kap a szervezet, mint mérgezéskor és folyamatosan hánytatni akarja az embert.
Kinőni nem fogja, az utazási betegség nem ilyen, de majd ha idősebb lesz, akkor kitapasztalja, hogy mi az ami segít neki. A vezetésen nagyon sok múlik, az éles kanyarok, és a hirtelen fékezések nem tesznek jót. :( Sajnos, a legtöbben elég rosszul vezetnek, amennyire tudsz vezess egyenletesen, és finoman. A hűs levegő és az elől ülés is sokat segít. Ha észreveszitek, hogy kezd rosszul lenni kicsit álljatok meg és sétáljatok vele, ha tudtok, az is sokat tud segíteni.

(#33337) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen járok, de célirányos topikkal nem futottam sajnos össze.

A kérdésem az lenne, hogy hol lehet bejelenteni kéretlen e-mail-t küldözgető céget.

Korábban feliratkoztam a 11bitstudios hírlevelére, mely hírlevelek végén van ugyan leiratkozásra lehetőség, de már nincs annyi ujjam, ahányszor leiratkoztam azon az unsubscribe oldalon. Ma írtam nekik egy szerelmeslevelet az info@11bitstudios.com címre, hátha észbe kapnak és leszednek a hírleveles adatbázisukból....de ebben azért nem nagyon bízom, emiatt érdeklődnék, hogy van-e hivatalos lehetőség bejelenteni esetemet hivatalos szervnél, akik érdemben fel is tudnak lépni az ügyben.

Bár lehet spam-be kellene irányítanom a leveleiket és magasról tenni rájuk, de most már csak utána járok milyen lehetőségek vannak (HA vannak) az online privát szféra "védelmére" :B

Ha nem jó helyen járok ill. lenne erre jobb topik megköszönném az útbaigazítást :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#33338) philoxenia válasza AtHoS (#33337) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33339) AtHoS válasza philoxenia (#33338) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi :R , el is jártam az ügyben, bár a linkelt cikk elég régi és azóta megváltozott a hatóság online elérhetősége. Itt lehet kéretlen leveleket bejelenteni: [Kéretlen hirdetés bejelentése]

read-only mode on the forum

(#33340) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem találtam tisztítószeres topikot így ide írok.
Tudja valaki, hogy a Cillit Bang zsírtalanító tisztító gyártási időtől számítva meddig használható fel? :R
Nincs ráírva. :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33341) Golden9 válasza makoss (#33340) üzenetére


Golden9
addikt

CILLIT BANG KONYHAI ZSÍROLDÓ SPRAY 750 ML
Minőségét megőrzi: gyártástól számított 2 évig.

[ Szeretkezve ]

(#33342) asdf_ válasza AtHoS (#33337) üzenetére


asdf_
veterán

Spam ügyben az NMHH csak magyar feladó esetén illetékes, ha külföldről jött, akkor tök fölösleges őket zaklatni (plusz azt hallottam, higy újabban már csak eljárási díj befizetése után állnak neki bárminek is). Ellenben viszont, mivel ha jól látom, lengyel a cég, az meg eu, így a gdpr-es címükön próbálkoznék, hogy ha kibagyorsan nem törlik minden adatod és így nem kapsz több hírlevelet, akkor egy gdpr-es bejelentés lesz a következő lépésed,az meg drága lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33343) AtHoS válasza asdf_ (#33342) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerencsére/lehet alábecsültem a korrektségüket - de ugye ezt még az idő eldönti - ma kaptam 11bitéktől válaszlevelet, arra amit az info@.... címükre írtam. Elismerték, hogy szarul ill. nem működik az unsubscribe gombjuk, de kézzel levettek a listájukról...na majd meglátjuk

Amúgy köszi az infót a gdpr-es utalásra, ez lehet még később jól fog jönni vagy talán másnak, aki olvassa :K

read-only mode on the forum

(#33344) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Éjjel 3 után arra ébredtem, hogy háton fekve bal kezem könyöktől lefelé elzsibbadt (fájt) és 5 percig biztos nem tudtam a karom fel emelni nagyon (újakat mozgattam, nyitottam és zártam) és be hajtani egyáltalán nem. Mi lehet ez? Háton feküdtem, tehát az "elfekvés" kizárt. Korábban már tapasztaltam hasonlót, de akkor bal felemen feküdtem és kezem félig a testem alatt volt, így zsibbadást elfekvésnek tulajdonítottam és nem foglalkoztam vele.
Szerintetek is érdemes ezzel orvoshoz fordulnom? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33345) Met válasza MaxxDamage (#33344) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem szokott olyan lenni hogy ha nem jól teszem le a könyököm akkor elnyom valamit belül és zsibbad vagy fáj. Hanyatt fekve.
De attól is lehet ilyen ha valami paplan redő nyomja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33346) MaxxDamage válasza Met (#33345) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sima volt a kezem alatt a felület és háton fekve ébredtem. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33347) BiP válasza MaxxDamage (#33346) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem lehet, hogy elfeküdted, álmodban átfordultál utána oldalról hátra, és azért ébredtél háton?
(tehát szimplán nem emlékszel, hogy elfeküdhetted, hiszen aludtál).
De az is lehet, hogy nyújtott karral úgy feszültek az erek, hogy az egyik elzáródott valamennyire.
1 eset alapján én nem aggódnék, de ha többször előfordul, akkor érdemes orvoshoz fordulni. (érszűkület, vérrög)

[ Szerkesztve ]

(#33348) Met válasza MaxxDamage (#33346) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem oldalt feküdve elaludtad és még alvás közben a hátadra fordultál.
Feküdj le 15-20 percre úgy ahogy ébredtél.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33349) Cs1csó válasza MaxxDamage (#33346) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 többiek, nekem is volt ilyen látszatra normálisan ébredtem de az egyik karom el volt zsibbadva. Vagy amikor úgy ébredtem, hogy elaludtam a nyakamat pedig semmi változás nem volt tehát ugyanaz a fekhely, párna, nem voltam "másállapotban" tehát ittas, vagy extrém fáradt stb.

(#33350) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha még egyszer....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.