Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33851) Intel fan11


Intel fan11
őstag

udv. Ennek a samsung taviranyitonak mi lehet tipus neve? Illetve hol lehet venni?

[kép]

Battletag: hojszi#2983

(#33852) inf3rno válasza Inhouse (#33849) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sem, de a szomszédban van a porcelán gyár, aztán a család az egyik vonalon már benne van jó pár generáció óta. Nagyon kényesek erre, hogy mások mit neveznek porcelánnak.

Buliban hasznos! =]

(#33853) BiP válasza Intel fan11 (#33851) üzenetére


BiP
nagyúr

Samsung Smart Remote [link][link]
Legalábbis ez a marketingneve. Bolti neve: Samsung BN59-01259B
Árukereső 1+1 találat 6e ill. 4e. [link]
Ahogy nézem, egyik sem tökéletesen ugyanaz, hiszen a tiéden domború, fizikai gombok vannak, amiket én találtam, az meg kicsit más (és még a felirat is látszik rajta :P ), de ettől még szerintem működne vele.

[ Szerkesztve ]

(#33854) BiP válasza BiP (#33853) üzenetére


BiP
nagyúr

Lejárt a szerkesztés.
Most nézem, hogy a 4e-es ajánlat az utángyártott. Ha megelégszel a nem eredetivel, akkor emagnál van sokkal olcsóbban: [link]
Vagy Banggoodról még olcsóbban: [link]

(#33855) coco2


coco2
őstag

Van egy kiöregedett konyhaszekrény, meg egy heverő (ágynemű tartós). Az egyik ötletem, hogy ha lesz lomtalanítás, akkor kirakjuk őket. Viszont idén valószínűleg nem lesz. Amit blogokban találok, olyan "lomtalanításról" írnak, hogy be kell regisztrálni, és oda kell szállítani a cuccot. A lomtalanításnak éppen az lenne az előnye, hogy másvalaki viszi el :) Felraknám mondjuk jófogásra "ingyen elvihető" címkével, csak azt sem akarom, hogy olyanok jöjjenek be a házba, akik igazából körülnézni jönnek. Sittszállítás gyanánt konténert rendelni meg ugye nem a legolcsóbb. Ha valaki gondolkodott már ilyesmin, és talált ki valami okosat, igényt tartanék az ötletre. Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33856) Golden9 válasza coco2 (#33855) üzenetére


Golden9
addikt

A Nagy "hülyétkapokazapróktól" topikban laknak a téma szakértői, ők már mindennel találkoztak.

[ Szeretkezve ]

(#33857) Kolondrum válasza Inhouse (#33845) üzenetére

De itt egy megszokott dolog változott meg egyik napról a másikra. Itt valami nem oké.

inf3rno! Sztem is valami ilyen van. Kb fél éve volt szervizben, mert néha olyan hangot adott + szikrák mintha fém lenne benne de nem volt. Kikapcsoltuk, újra be és jó volt. Ilyenkor égette a belső falán lévő kis takaró burkolatot is. Ezzel vittük el, ki volt mérve de minden oké volt. Aztán ez elmúlt és lett a "csak a tànyér meleg". Egyébként szerelő után is volt a fenti dolog azt a bontás nem oldotta meg. Abban maradtunk ha meghal vigyem be és a bevizsgálási díjjal olcsóbb lesz javítani, ők szégyelték magukat, hogy jó, de mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#33858) Cs1csó válasza coco2 (#33855) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig sajnos szinte biztos, hogy "olyanok" fognak jönni. Két tanácsot tudok adni:
1. ha megoldható akkor szedd szét valamennyire és tedd ki a folyósóra, előszobába stb. tehát olyan helyre, hogy ha jönnek érte akkor se tudjon nézelődni, az alap, hogy ha jönnek akkor minden lakószoba bezárva stb. és ugye NEM engedjük lófrálni őket gyorsak is tehát mindenképpen ahová nem akarjuk hogy menjenek oda bizony kell állítani valakit biztos ami biztos alapon
2. valami árat írjál rá az ingyenes van hogy tényleg csak a legeslegeslegolyanabb arcokat fogja vonzani pl. írd azt hogy 2-3-4 ezer vagy hasonló esetleg "alkuképes" stb.

(#33859) inf3rno válasza Kolondrum (#33857) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No elvileg úgy van, hogy ilyen magnetron generálja a mikrohullámot: [link] Ha ez sérül, és megváltozik az üregek geometriája, akkor változhat meg a hullámhossz. Legalábbis ezt mondták egy fizika fórumon. Mindenesetre ha ez egyik napról a másikra történik ugyanazzal a tányérral, akkor vidd el szerelőhöz, mert tuti, hogy a mikro a rossz és nem a tányér. Azért lehet kivétel. Pl azt írta valaki, hogy egy darabig ugyanaz a tányérja volt és tök jó volt a mikroban, aztán egy picit megrepedt, beszivárgott a víz, és felszívta a belseje, és onnantól már katasztrofális.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33860) AndrewBlase válasza coco2 (#33855) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A nyáron én is lomtalanítottam. Elöszőr meghírdettem az ingyen elvihető dolgokat. Senki nem jelentkezett.
Végül rendeltem egy 5 m3-es konténert, és abba beleszórtam mindent is. A régi műszaki cikkektől a fotelokig, műanyag sz@rokig mindent. 20e-ért elvitték, problem solved.

Miért mindig én???

(#33861) donmackó válasza coco2 (#33855) üzenetére


donmackó
őstag

Nálunk lehet kérni lomtalanítást évente talán 2x díjmentesen. Kijön a kukáskocsi és felpakolják rá ömlesztve azt amit kitettünk. Érdeklődd meg a helyi szemétszállítási cégnél hogy ott van-e ilyen lehetőség.

Release the cable hounds!

(#33862) ColdMan válasza coco2 (#33844) üzenetére


ColdMan
tag

Valami infrapanel nem lenne megoldás esetleg?

(#33863) Inhouse válasza Kolondrum (#33857) üzenetére


Inhouse
őstag

Többféle gyártmányú tányérral is ugyanez? Akkor lehet más...nem tapasztaltam még ilyet.
A szikrázást a kicsatoló üreg és a melegítőtér közötti burkolat (csillám, műanyag) sérülése szokta okozni. Ráfröccsen a kaja, nincs letakarítva, odaszárad, rásül, aztán szenesedik, majd a szigetelő lemezt is elégeti azokon a pontokon. Ha tovább használják, akkor a magnetron kicsatoló része körül már a festett fémlemez is pörkölődni kezd és szikrázik, füstöl. Nagyanyáméknál rendszeres probléma. A lelkére kötöm, hogy tisztítsák meg, megígéri, legközelebb megint kell az új csillám. Ha későn érek oda, akkor szétszedés és csiszolás, festés is...

Üdv Inhouse

(#33864) coco2 válasza ColdMan (#33862) üzenetére


coco2
őstag

Létezik ugyan abban az árkategóriában infra panel, mint olajradiátor? :) Amiket én találtam, az mind vagy 4x annyiba kerül.

Mondjuk hogy tuti jó marketingjük van, azt adom nekik. Amennyire beszélgettem népekkel, még azt is elhiszik, hogy az infra panel ugyan abból az áramból többet fűt, mint egy olajradiátor. Mert az infra panel annyira jó, hogy még az energiamegmaradás törvénye sem igaz rá :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33865) Met


Met
nagyúr

Ugye kb. esélytelen hogy válaszoljon a posta a levelemre?
Hozott küldeményt a postás délelőtt, délután megyek haza ott a ládában az értesítő.
Nagyalakú küldemény, se csomagszám se az hogy honnan.
Hívtam őket persze nem vették fel. Utána írtam nekik hogy tényleg van ott valami vagy csak a postás bénázott.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33866) Top cat válasza Met (#33865) üzenetére


Top cat
őstag

A posta állami cég + mostanában lasszóval kell fogni oda embereket.
Aki jelentkezik annak meg jó ha megvan a 8 osztálya. Szóval bármi lehet.

A vírushelyzet miatt a tértivevényes leveleket is csak simán bedobják.

Be kell menni elintézni.

(#33867) Cs1csó válasza Top cat (#33866) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esőben, hóban, fagyban, forróságban gyalog vagy biciklivel járni az utcákat nem könnyű, az ablak mögött ülni egy fokkal jobb de az sem leányálom. Nyugi főnök meg back office-os munkatárs van bőven.
Aki autóval hordja ki a csomagot még az is vállalható, kb. mint többi futárcégnél pl. GLS stb.

[ Szerkesztve ]

(#33868) ColdMan válasza coco2 (#33864) üzenetére


ColdMan
tag

Neked kell eldönteni mit akarsz.
300 W olajradiátort nem fogsz kapni.
300 W infrapanelt kapsz, de drágábban.
A döntés a tiéd. :)

[ Szerkesztve ]

(#33869) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy az extreme digitalnál lehet délutáni időpontra intézni szállítást? :R vagy egy topikot ami belföldi szállással foglalkozik.
Délelőtt nem vagyok otthon.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#33870) Cs1csó válasza makoss (#33869) üzenetére


Cs1csó
félisten

A futárcéggel beszélj úgy tudom van telefonszáma a futárnak, lehet megoldható. Vagy esetleg van - úgy emlékszem - megjegyzés rovat a megrendelésnél és ott ezt írd be, hogy mettől meddig, de ha ugyanaz a város és olyan termék amit akár a munkahelyen is át tudsz venni oda is elviszik.

[ Szerkesztve ]

(#33871) Ispy válasza Cs1csó (#33870) üzenetére


Ispy
veterán

Ha eladtuk a lakást, akkor az eredeti szerződéseket, meg kell tartani? 14 éves dologról beszélünk. Vagy adjam oda az új tulajnak?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33872) Met válasza Ispy (#33871) üzenetére


Met
nagyúr

Tartsd meg.
Mi köze új tulajnak hozzá?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33873) Eastman válasza Ispy (#33871) üzenetére


Eastman
őstag

Tartsd meg.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33874) donmackó válasza Ispy (#33871) üzenetére


donmackó
őstag

Égesd el.

Release the cable hounds!

(#33875) customer114 válasza Ispy (#33871) üzenetére


customer114
senior tag

Égesd el és tartsd meg a hamvait.

[ Szerkesztve ]

(#33876) Golden9 válasza Ispy (#33871) üzenetére


Golden9
addikt

Égesd el, add oda a hamvait az új tulajnak, és őt tartsd meg.

[ Szeretkezve ]

(#33877) Ispy


Ispy
veterán

Értem, szóval égessem el a tulajt és adjam oda a szerződésnek. ;] Mindig érdemes ide bejönni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33878) Cs1csó válasza Golden9 (#33876) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem az új tulajra sincs már szüksége.

(#33879) Eastman válasza Ispy (#33877) üzenetére


Eastman
őstag

Csomagold bele.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33880) Cs1csó válasza Eastman (#33879) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az új tulajt? :U

(#33881) Golden9 válasza Cs1csó (#33878) üzenetére


Golden9
addikt

Sosem lehet tudni, hogy kinek mire van szüksége.

És ha hasonló kaliberű az új tulaj?

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#33882) Golden9 válasza Cs1csó (#33880) üzenetére


Golden9
addikt

Igen.
Fáradt vagy? Máskor mintha több fantáziád lett volna.

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#33883) Cs1csó válasza Golden9 (#33882) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gőzöm sincs miről van szó csak úgy in medias res beleszóltam :DDD

(#33884) coco2 válasza Ispy (#33877) üzenetére


coco2
őstag

Ha elégeted az új tulajt, és a hamvait csomagolod be a régi szerződésbe, ki fogja megvenni a lakást?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33885) Cs1csó válasza coco2 (#33884) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lakásmaffia!

(#33886) coco2 válasza Golden9 (#33882) üzenetére


coco2
őstag

Kimaradt a piros masni a képről. Linkelek egyet én:

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33887) ColdMan válasza coco2 (#33886) üzenetére


ColdMan
tag

Ez nem Gumikacsa felesége/barátnője a Konvojból? :)

[ Szerkesztve ]

(#33888) customer114 válasza coco2 (#33886) üzenetére


customer114
senior tag

Ez nektek le volt mentve. Kizárt, hogy netről bogarásztátok össze a téma kedvéért. :U

[ Szerkesztve ]

(#33889) coco2 válasza customer114 (#33888) üzenetére


coco2
őstag

Akkor nézz rá erre a linkre :)

@Coldman: Őszintén, fogalmam sincs :)

Más.

Budapest, 8. kerület, valamikor mintha a Kálvária tér környékén lett volna "Háziasszony képző iskola". Most nézem a 8. kerület önkormányzati oldalt, és nincs :((( Talán megszűnt, talán rosszul emlékszem, nem tudom. Kerestem típus névre Budapesten, nulla találat. Megszűnt létezni maga a név is? Vagy van még belőlük bárhol?

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#33890) Eastman válasza coco2 (#33889) üzenetére


Eastman
őstag

Plusz három nulla a baba.
Nem linkelem. :D

...mer' az ismerős nőkre gondolva senkin(ek) nem fog jól állni...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33891) philoxenia válasza Eastman (#33890) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...és ez?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33892) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vennék utántöltő folyadékot fali illatosítóba (AirWick) és azt használnám.
Korábban használtam már így, de már nincs a bolt így segítség kellene honnan is érdemes venni/beszerezni(?)

Ilyenbe lenne utántöltve:

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33893) philoxenia válasza MaxxDamage (#33892) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33894) MaxxDamage válasza philoxenia (#33893) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Hasonlóra gondoltam :)
[link]
Pont abba akarok utántölteni, amit linkeltél. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33895) Kolondrum válasza Inhouse (#33863) üzenetére

Igen, mindenre jellemző lett a hiba.

(#33896) bggmnd


bggmnd
kezdő

Sziasztok!

Számítógép tisztításhoz keresek eszközöket.
Most vásároltam új alaplapot, illetve processzort és szeretnék kérni tippeket, hogy a már meglévő hardvereimet, illetve a gépházat mivel tudnám a legtökéletesebben kitakarítani.
Sűrített levegő palackban van itthon. Kompresszor sajnos nincsen.
Minden tippet szívesen fogadok.

Köszönöm :R

(#33897) Golden9 válasza bggmnd (#33896) üzenetére


Golden9
addikt

Szia!

Te fizetsz a levegőért? Ki tudod fújatni benzinkúton is a kerékpumpával, szerintem annyi elég.

[ Szerkesztve ]

[ Szeretkezve ]

(#33898) Cs1csó válasza bggmnd (#33896) üzenetére


Cs1csó
félisten

A sűrített levegős palackot hanyagolnám:
- drága - hamar kifogy 1-2 egy új flakon vagy több
- "fagyaszt" tehát a pára lecsapódik ott ahova fújod

Helyette: [link] kompresszor 24k vállra akasztható és ha jó látom 230V-os otthoni hálóztról is üzemeltethető tehát még egy panelban is kimész az erkélyre, vagy a folyosóra is kifúvatod.
Kell mert a tápegységet, a CPU toronyhűtő bordáit, a VGA hűtőbordáit máshogy nem lehetséges, de az alaplapot is könnyebb vagy egyéb részeket, vagy akár az USB, jack stb. csatlakozó nyílását.

Monitor takarításra nálam az vált be, hogy van 2 db mikroszálas kendőm az egyiket bemártom egy enyhén oldószeres (pl. sima JAR) langyos vízbe majd alaposan kicsavarom és azzal áttörlöm ( az áramtalanított és KIHŰLT kijelzőt) majd egy oldószer mentes szintén langyos vízben kiöblítem, kicsavarom és azzal is áttörlöm, ezután pedig a szárazzal, szárazra törlöm, hogy ne legyen mázgás.

A lényeg, hogy előbb nedves majd száraz kendő, csak szárazzal soha.

+1 Golden
Amúgy egy sima otthoni pumpával is lehet persze macerásabb és előtte teszteld, egy fehér pamut anyagon, hogy nem e fúj olajat ki ha nem akkor nyugodtam mehet azzal is esetleg ha pumpával pl. lábpumpa legyen segítséged valaki aki pumpál te pedig közben tudod irányítani a fejet.

[ Szerkesztve ]

(#33899) Nikaré válasza bggmnd (#33896) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Ha van olyan porszívód amelynek a kimenő fújó részéhez a szívó csövet tudod csatlakoztatni akkor már csak a fej helyére a rés szívó kell és ezzel tökéletesen ki tufid fújni.
Remélem érthetően irtam le
?! :)

[ Szerkesztve ]

(#33900) donmackó válasza bggmnd (#33896) üzenetére


donmackó
őstag

Tedd be a csap alá, vagy egy kímélő mosásra a mosógépbe. ;]

Release the cable hounds!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.