Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34751) philoxenia válasza enginev3.0 (#34750) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk nemigen lehet, mostanában esetleg, régen esélytelen volt. Amúgy viszont dupla pénz és sok nap az ünnep....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34752) BiP válasza philoxenia (#34748) üzenetére


BiP
nagyúr

Evangélikus. Bár a lényegen nem változtat.
24-e este nálunk az ünnep, a nap pedig a ráhangolódásról szól. (itt most nem bejglisütésre gondolok). De ha dolgozik az ember aznap, akkor nehezebb úgy ünnepelni este.
De ez már csak szándék kérdése, de amennyire keresztények a mostani jogalkotók (bár a nagypénteki szünetet ők hozták be), semmit nem várok tőlük. Mindegy, a holnap úgysem munkával telik, szerencsére olyan helyen dolgozom, hogy mindegy milyen napra esik, meg tudom oldani.
És öreg is vagyok már annyira, hogy nem csak 20 napom van :)

(igen, nagypéntek egyfajta gyász, de annak fényében, hogy ez kell ahhoz, hogy harmadnapra feltámadhasson)

[ Szerkesztve ]

(#34753) philoxenia válasza BiP (#34752) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A születést csak ünnepeljük, de az időpont csak megállapodás kérdése... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34754) G@ben


G@ben
addikt

Hogyan lehet megkeresni, hogy melyik rádiókabaréban volt egy adott jelenet? Azt keresem, amikor az ingatlanos a középkorban egy várat akart eladni, de fogalmam sincs, merre keressem. Ha valaki esetleg tud egy youtube linket hozzá, az is jó, csak meg akarom mutatni valakinek. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#34755) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Amúgy meg kár vitatkozni, hiszen azt senki nem akarná (a boltosokon kívül) hogy aznap "ne legyen bót" ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34756) philoxenia válasza G@ben (#34754) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a kérdés, hogy mikori a kabaré...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34757) G@ben válasza philoxenia (#34756) üzenetére


G@ben
addikt

Saccra 10 év körüli.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#34758) enginev3.0 válasza G@ben (#34757) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elsősorban Varga Ferenc József, Aradi Tibor duora tippelnék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34759) G@ben válasza enginev3.0 (#34758) üzenetére


G@ben
addikt

A hangjuk alapján nem ők voltak.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#34760) philoxenia válasza G@ben (#34759) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ingatlanbiznisz a középkorban - Vida Péter, Bródi Norbert
Ez lehet az, de konkrét felvételt nem találtam.
Itt szerintem előbb-utóbb megint lesz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34761) G@ben válasza philoxenia (#34760) üzenetére


G@ben
addikt

Valószínű ez lesz! Rákeresek, hátha megtalálom. Köszi! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#34762) B.i.L


B.i.L
senior tag

Apple kábelek,kiegészítők !
Honnan tudom meg,hogy a Lighting to Usb kamera adapterem,illetve a Lighting to HDMI adapterem gyári,ha mondjuk csak a kábel van meg?
A kamera adapteren,ha rá dugom az eszközre(ipad,iphone) digitálisan jelzzi(?),hogy Apple termék? Apple Inc.

Horgászni mentem...B.i.L

(#34763) donmackó válasza philoxenia (#34730) üzenetére


donmackó
őstag

Köszönöm, ezt én is megtaláltam. A probléma abból indult hogy véletlenül lezártam 2 főzőzónát, és nem jöttem rá hogy kell feloldani. Viszont a linkelt leírásban másképp van a gyerekzár. Mindegy, fél óra áramtalanítást megoldotta. Az asszonynak meg lediktáltam a használatit, amit Google translate-tél fordítottam le. :D

Release the cable hounds!

(#34764) philoxenia válasza donmackó (#34763) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nagyon fura az, hogy angol nyelvűt se találtam én se. Azért ez nem jó. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34765) donmackó válasza philoxenia (#34764) üzenetére


donmackó
őstag

Amit kaptunk hozzá, az is csak lengyel nyelvű. :D

Release the cable hounds!

(#34766) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kellemes ünnepeket !

Erről vélemény? Érdemes lehet kipróbálni? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34767) Top cat válasza MaxxDamage (#34766) üzenetére


Top cat
őstag

"8 perc alatt csökkent bármilyen eredetű fájdalma" :DDD

Rohadt nagy kamu!

A cián sokkal hamarabb megszüntet bármilyen fájdalmat. Igaz van egy kis mellékhatása. ;]

(#34768) ColdMan válasza MaxxDamage (#34766) üzenetére


ColdMan
tag

"Hogy egyszer és mindenkorra megszabadulj a fájdalomtól, egyszerűen csak tedd a biomágneses betéteket a cipődbe és... járj."

Anyám, borogass! :W :D

(#34769) MaxxDamage válasza Top cat (#34767) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ ColdMan: Én is erre jutottam. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#34770) philoxenia válasza MaxxDamage (#34766) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34771) Jester01


Jester01
veterán

Boldog Karácsonyt!
Valahonnan az agyam egy sötét zugából előugrott egy régi reklámszlogen ami valahogy így hangzott: "nem gyógyszer de nagyon finom, recept nélkül ajánlhatom". Gugli nem adott használhatót, végig is pörgettem már pár óra retró reklámot de semmi. Emlékszik valaki, hogy ez minek volt a reklámja?

Jester

(#34772) Inhouse válasza Jester01 (#34771) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezt nem tudom, de nekem is van egy dolog, amit tudom, hogy létezett, de kiirtották a netről (mondjuk megértem). Híres magyar zenészek (Varga Miklós, Vikidál, talán...ilyesmi kaliberek) énekeltek a szerzői jogvédelem nevében. Az egyik sor valami ilyesmi volt: Memory, magyarul memória... nagyon gáz volt. Nem emlékszik még erre valaki, vagy nincs meg valahol?
Boldog Karácsonyt!

Üdv Inhouse

(#34773) Top cat válasza Jester01 (#34771) üzenetére


Top cat
őstag

(#34774) ColdMan válasza Jester01 (#34771) üzenetére


ColdMan
tag

[link]

Boldog Karácsonyt! :)

(#34775) Jester01 válasza ColdMan (#34774) üzenetére


Jester01
veterán

Nagyon köszi! :R
Nekem is a Traubi rémlett de abból a "Traubit akarunk" változatott találtam mindenhol.

Jester

(#34776) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Bármi ötlet, hogyha valaki használt lapot akar venni, akkor miért olyan vagy drágább az ára, mint 5 éve volt újan, garanciával? :Y Kicsit el vannak szállva egyesek hardveraprón...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34777) Cs1csó válasza inf3rno (#34776) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindenki el van szállva. Másik SSD: boltban ára: X 3 év garival, apró: 20%-al olcsóbban 1 év garanciával. :F

(#34778) inf3rno válasza Cs1csó (#34777) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, nekem csak az a baj, hogy nem lehet már boltban kapni s1150-es ATX lapot, az uATX, ami van 2db árukeresőn meg olyan, hogy nincs benne plusz egy pcie x16. Nézem aprón van olyan, aminek olyan az ára, mint az újnak, van olyan, aminél 1-2 értékelése van az eladónak, aztán vagy jó lesz vagy nem, meg van olyan, ami elmegy 1 nap alatt, és esélyem sincs, mert mindenki inkább eladja BP-en személyes átvétellel, mint hogy vidékre postázna. Az SSD-nél azért sikerült kifognom valami tűrhetőt, de ott szerencsém volt, itt franc tudja meddig fog tartani, amíg találok valamit. A processzort és a memóriát nem akarom eladni, és váltani s1151-re mert túl sokat buknék rajtuk, és nem igazán van olyan alkalmazás, ami most indokolná a jobb gépet. Aztán lehet, hogy ez lesz a vége, mert már kezd elegem lenni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34779) I02S3F válasza inf3rno (#34778) üzenetére


I02S3F
őstag

Gondolom tudod, hogy - ugyan a technológiai fejlődés is indokolja - a fogyasztás ösztönzése lapul a háttérben. (Most nem aktuális árkülönbségre gondolok, hanem arra, hogy relatíve kevés típusú cpu-t képes fogadni egy alaplap. Tehát nem sok generációt támogat. )

(#34780) inf3rno válasza I02S3F (#34779) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ezt vágom, és nem ezzel van a bajom. Gondolom technikailag is nehéz lenne olyat kialakítani, ami sok processzor generációt befogad. Igazából a hardverapróval se lenne baj, csak ezekből a lapokból már alacsony a kínálat, aztán azért alakult ki ez a mostani helyzet, hogy néhányan megpróbálják kihasználni az árak feltornászásával. Várok pár hónapot, aztán ha nem sikerül úgysem lapot szereznem, akkor váltok egy frissebb foglalatra, a mostanihoz való alkatrészeket meg eladom. Egyelőre a régi lap még eldöcög, csak dual channel nincs meg elég pcie lane, hogy elmenjen az új 10 gigás hálókártyámmal, szóval elég selejtes. Ja csak hogy valami értelme is legyen a hozzászólásnak, azt tudjátok kik veszik meg a hibásakat aprón? Szerelhetőek ezek, vagy lebontják róluk a chipeket, kondikat?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34781) FattyDove


FattyDove
őstag

Ha Magyarországon egy csomó mákot termesztenek (legálisan, ellenőrzés nélkül), akkor hogy-hogy nem vagyunk ópium nagyhatalom?

Pl az USA-ban teljesen illegális a mák termelés / forgalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#34782) Cs1csó válasza FattyDove (#34781) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipp: ez nem teljesen olyan mák.

(#34783) FattyDove válasza Cs1csó (#34782) üzenetére


FattyDove
őstag

Igazából ez nem igaz, ez majdnem teljesen ugyanaz a mák, amiből az ópiátokat csinálják. Magyarország történetesen benne van a top 4 előállítóban is.

Annyi a szabályzás, hogy nem lehet több, mint 0,06% az ópiát tartalom, amit történetesen senki sem ellenőriz

(#34784) inf3rno válasza FattyDove (#34781) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nem éri meg ezzel foglalkozni, túl olcsó lehet a heroin a magyar fizetésekhez képest is. [link] Régen csinálták szerintem, mert nálunk is volt, aki éretlen mákot vágott meg este sutyiban a rendszerváltás környékén. Elvileg annak a levéből lehet kivonni ópiátokat. A másik, hogy társadalmilag nem túl elfogadott a drogozás, pláne nem a drog termesztés. A fű még talán elmegy, de a keményebb drogokat nem nagyon tolerálja senki. Én is simán feljelenteném a szomszédot, ha tudnám, hogy ebből él. Valószínűleg ha ez komolyan probléma lenne, akkor foglalkoznának vele, és szigorodnának a törvények. Jelenleg ahogy olvasom olyan szinten van (vagy nincs), hogy az afgán heroint rajtunk keresztül csempészik. Amúgy érdekes, a kereső kidobott olyan oldalakat, amin "Hungarian blue" nevű vetőmagot árulnak külföldiek. Ebben legalább híresek vagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#34785) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hi

Samsung tvmet akarom ambilightra megcsinálni, hol és milyen kittet érdemes venni hozzá? 65" tv

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34786) Cs1csó válasza enginev3.0 (#34785) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hivatalos cucc nagyon drága, talán 50k-nál is több. Amúgy Kínából: [link]

(#34787) Dinter


Dinter
addikt

Nem tudom mi lenne ennek a megfelelő topik.

HA-n egy úriembertől vettem egy Poco M3-t. Volt 25 pozitívja, így át is utaltam neki a pénzt és, 23-án megjött a telefon. EU garival hirdette, addig nem is foglalkoztam vele, megkérdeztem hogy hogy van hozzá. Láttam, hogy fent van, nem válaszol. Mondom jó, akkor elindítom az értékelést. Láss csodát, egyből visszaír, hogy karácsony stb miatt megcsúszott, mindjárt küldi a rendelésszámot, azzal lehet. Mondom oké. Ez még hihető is lett volna, hogyha közben nincs fent folyamatosan és ignorál. :) Azóta eltelt 2 nap, és még mindig sehol semmi, amikor ha akarja, már egyből megírhatta volna. Már ma csattant volna neki a negatív, ha nem tegnap este lett volna utoljára elérhető.. Ha nem lesz fent holnap se, attól függetlenül is megadom neki. Szerintem arra várt, hogy majd megkapja a pozitívat tőlem és továbbra is ignorál. Szerintetek?

(#34788) Cs1csó válasza Dinter (#34787) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerű, ultimátum, adsz neki 2 napot:
A. ablak: válaszol és ennek tükrében értékelsz
B. ablak: lehúzod róla a szentelt vizet - is -

(#34789) enginev3.0 válasza Cs1csó (#34786) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az AliExpress linket én is megtalálom, de ott a 90%a fix színű, amit lehet allitgatni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34790) I02S3F válasza Dinter (#34787) üzenetére


I02S3F
őstag

Vannak HA-s topikok. Egyik sem érinti ezt a témát?(Nem azért írtam, mert baj, hogy ide írsz, hanem hogy témaközeli topikban hátha többen tudnak segíteni)

(#34791) Inhouse válasza FattyDove (#34783) üzenetére


Inhouse
őstag

Hadházinak van egy olyan története, miszerint ő dolgozott egy ilyen laborban és nagyon vidám volt a légkör... :)

Üdv Inhouse

(#34793) Dinter válasza Golden9 (#34792) üzenetére


Dinter
addikt

Köszi.

Keményebb fellépést még azért nem akartam, mert hagyok 1 napot neki.

(#34794) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,
Osszefoglalo a hsz vegen a konkret kerdessel,

Adott egy 200x230as Pax gardrob.

Osszeraktam, de a kulso sikloajto eleg szar.

Elejetol elkezded huzni egyre rosszabb, eloszor meg semmi baja aztan ahogy siklik a szekreny vegebe egyre nehezebb es aztan meg sikit is mint a kreta a tablan vegighuzva.

Mar ahogy tudtam kiegyenlítettem ekekkel, kijott az ikea megnezni azt mondta szar hat 30centis derekszogmeron van 3 centis dolese a szekrenynek.

Szal;

Van egy bohom szekrenyem 0db allithato labbal es egy rohadt egyenetlen 120 eves parkettapadlo.

Szeretnek vmi cuccot ami kiegyenlíti a padlo hibait es arra tudom "felrakni" a szekrenyt. Hol talalok ilyet, letezik ilyen egyaltalan? A szekreny saccperkabe 220 kg.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#34795) ColdMan válasza Vismajor01 (#34794) üzenetére


ColdMan
tag

Szekrény szintezőláb amit keresel.

(#34796) nokiatka válasza ColdMan (#34712) üzenetére


nokiatka
csendes tag

Sajnos ez nem segít(nem dobja fel az inicializás, betűjel hozzárendelése, új kötet készítése...lehetőségeket. Olyan, mintha le lett volna törölve az egész és csak a rendszer számára fenntartott pici rész maradt volna meg) úgy érzem nem lesz ilyen egyszerű a gyógyír, de köszönöm.

(#34797) Inhouse válasza nokiatka (#34796) üzenetére


Inhouse
őstag

Megpróbálhatod még egy külsős particionálóval, vagy egy Hiren boot CD/DVD-vel.

Üdv Inhouse

(#34798) Kékes525


Kékes525
félisten

Miért nevezik a másik féltől származó szoftvereket, hardvereket harmadik félnek (Third party). Nem lenne helyesebb második félnek nevezni? Például harmadik fél a Windowson az, amit nem a Microsoft fejleszt. Mi a második, ha ez a harmadik? Ezt sose értettem igazán. A felhasználó lenne a második fél? Dehát az a legritkább esetben fejleszt. Komoly kérdés tudom, de hát ide belefér. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34799) MADcat válasza Kékes525 (#34798) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

1. Gyártó
2. Tulajdonos
3. Mindenki más

Ha jól tudom. :))

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#34800) Kékes525 válasza MADcat (#34799) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Én is valami ilyesmire gondoltam... :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.