Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33201) pjen válasza MaxxDamage (#33199) üzenetére


pjen
félisten

Mármint Neked vagy a nyakláncnak káros?

(#33202) MaxxDamage válasza BiP (#33200) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez is egy vélemény, köszönöm! :) :R

(#33201) pjen: Természetesen a nyakláncnak. (úgy tudom "kopik" , ha nem a csaton van a medál rögzítve hanem a nyakláncon)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33203) Eastman válasza MaxxDamage (#33202) üzenetére


Eastman
őstag

Van egy rossz hírem; minden kopik, karcolódik.
(Ezzel nekem is nap mint nap szembesülnöm kell. Nem könnyű, mert mindent a hozzám került állapotában szeretek megőrizni.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33204) pjen válasza MaxxDamage (#33202) üzenetére


pjen
félisten

Ha a csaton van,a csat kopik,sőt a medál is.Hord a zsebedben ott nemkopik.

(#33205) MaxxDamage válasza Eastman (#33203) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ pjen: Értem, de melyik mód a jobb? :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33206) Eastman válasza MaxxDamage (#33205) üzenetére


Eastman
őstag

Nálam futna a láncon. Nem tudom, hogy ez jobb-e vagy nem jobb.
(Famedál van a nyakamban egy bármikor eltéphető fekete zsinóron.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33207) pjen válasza MaxxDamage (#33205) üzenetére


pjen
félisten

A bal.Nincs olyan,hogy jobb.Talán a csat vastagabb,viszont a láncon nem mindíg ugyanott koptat.

(#33208) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor marad a "csat" :K :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33209) inf3rno válasza MaxxDamage (#33199) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én mindig a nyakláncra rakva láttam csak, senkitől nem láttam még, hogy a csatra rakná.

Buliban hasznos! =]

(#33210) MaxxDamage válasza inf3rno (#33209) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet mind2 megoldás jó, a fene tudja :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33211) DonThomasino válasza MaxxDamage (#33210) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én láttam már ilyet is olyat is.
Talán annyi a különbség ha a kapocsba rakod
akkor nehezebben mozog a nyakad körül a lánc és nem csúszik el.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33212) Nikaré


Nikaré
őstag

Srácok!
Szelektív hulladékgyűjtés szerint az erre rendszeresített műanyag zsákba raktam a pl. új elektromos sütő kicsomagolása után maradt "nikecell" darabokat. Nem szállították el. Hol lehet ezt leadni?

(#33213) pjen válasza Nikaré (#33212) üzenetére


pjen
félisten

Vannak erre telepek.Pl 17. ker Gyökér köz.

(#33214) Eastman válasza Nikaré (#33212) üzenetére


Eastman
őstag

XI-ben is van un. hulladékudvar. Merre laksz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33215) BiP válasza Nikaré (#33212) üzenetére


BiP
nagyúr

Értékelendő a szelektív gyűjtési szándék, viszont a hungarocell/nikecell nem rakható a műnyagosba. (6-os kategória).
De a helyi hulladékudvarban le lehet adni. Sajnos ez olyan polisztirol, ami nem gyűjthető szelektíven a többi újrahasznosítható műanyaggal.
kis infó: [link]

(#33216) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, képernyő és hang megosztásra milyen ingyenes programot ajánlanátok?

(#33217) asdf_ válasza RedHarlow (#33216) üzenetére


asdf_
veterán

A mi és mi között megjelölése nagyban növeli a válasz esélyét.

(#33218) DonThomasino válasza RedHarlow (#33216) üzenetére


DonThomasino
veterán

teamviewer

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#33219) Nikaré válasza Eastman (#33214) üzenetére


Nikaré
őstag

A szüleimnek segítek (illetve rávezetem őket a szelektív módszerre, pl. begyűjtöm akitől csak lehet az elemeket és leadom...) aztán idővel át állnak ők is erre.
X. kerületben vannak.

(#33213) pjen Köszi!

(#33215) BiP Ez jó infó oldal nekem, köszi!!!

(#33220) Cs1csó válasza RedHarlow (#33216) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az AnyDesk talán jobb is mint a TeamViewer. A TV nagyon profitorientált hozzáállást vett vel zaklatja az ingyenes felhasználókat. AMúgy ezek távoli vezérlésre való programok ilyesmire gondoltál?

(#33221) #30610944


#30610944
törölt tag

Van valakinek otlete mit lehet kezdeni egy majdnem ketevessel hogy ne hanyja ossze magat allandoan a kocsiban?
Amiket eddig probaltunk:
Hideg klimat nyomatunk vagy csak szimplan levegot engedunk be
Nem adunk ra sok ruhat a kocsiban esetleg a zoknit is levesszuk rola. Az ulese amugy is rendesen korbeoleli igy melegiti kicsit
Altalaban hatrafele nez mert ugy biztonsagosabb de neha elore hatha segit
Nem adunk neki sok kajat piat indulas elott
Probaljuk elterelni a figyelmet mesevel
Az oldalso ablakjat letakarjuk ne zavarja a suhano taj, autok
Eddig 3 hosszabb utazasbol ketszer behanyt.
Ha varosban megyunk lassan azt jobban birja. Autoplayat a sebesseg miatt nem csipi, varoson kivul a dimbes-dombos, kanyargosat nem birja.
Van valami amit meg ki lehetne probalni vagy mikor novik ezt ki?

(#33222) Borisz76 válasza #30610944 (#33221) üzenetére


Borisz76
veterán

Az én fiam is sokszor hányt az autóban.
Egy megoldás volt rá:kerülni kellett a 30 percnél hosszabb utakat.
Most majdnem 14 éves de hátul rosszul lesz egy idő után..... ezért megszokásból autómatikusan előre ül.
Buszos iskolai utazásnál is lehetőleg előre ül és indulás előtt 1 órával még Dédalont is bevesz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33223) inf3rno válasza #30610944 (#33221) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gyógyszert szoktak erre adni, ha sűrűn előfordul, érdemes utánanézni, hogy mik a mellékhatások, veszélyes e. Ezen kívül szerintem nincs rá megoldás, nyilván minél gyorsabban mész, annál nagyobb a rázkódás, annál nagyobb erők hatnak rá a kanyarokban, stb. Gondolom tengeribetegség is lesz, ha már a kocsit sem bírja, úgyhogy ne tervezzetek hajóutakat neki. Cserébe azt mondják, hogy az űrutazást meg a nulla gravitációt jobban bírják, akik tengeribetegségre hajlamosak.

Buliban hasznos! =]

(#33224) BiP válasza #30610944 (#33221) üzenetére


BiP
nagyúr

Sógoroméknál is ez van, most így 6évesen kezdik kinőni.
Először gyanakodtunk a vezetési stílusra (apuka "dinamikusan" vezet, anyukának meg a kanyarvétel a gyengesége), de másnál is hajlamosak rá a gyerekek. Autóra is gondoltunk, hogy túl imbolyog az autó, de másik autóban is előfordult nekik.
Úgyhogy ők azt csinálták, hosszabb utaknál (mondjuk csak ott jött elő), de tartottak szüneteket.

Az oldalsó ablakokat letakarni nem tartom jó ötletnek. Az egyik kiváltó ok ugye az lehet, hogy mozog az autó, a teste érzékeli a mozgást, de az agy nem tudja összekötni a látvánnyal, hogy a mese (kijelző) vagy az utastér hozzá képest nem mozog.
(utazási betegség, motion sickness, tengeribetegség, VR-szemüveg miatti rosszullét, mind ugyanarra épül) wiki
Így inkább pont, hogy segíthet, ha látja a tájat. (amiatt is, hogy érzi az agya, hogy utazik, ill. távoli stabil pont segíthet).
Pl. nálam nincs ilyen gond, de én is rosszul leszek, ha olvasok autóban. (fix pontot nézek)
Szóval a mesenézés sem biztos, hogy tuti ötlet. Mert lehet, hogy elvonja a gondolatait, de mivel fix pontot néz, az utazási betegségen nem hiszem, hogy segít.
Esetleg inkább beszélgetés, közös éneklés, hogy úgy vonja el a figyelmét az utazásról, hogy közben nézelődhessen.

[ Szerkesztve ]

(#33225) #30610944 válasza BiP (#33224) üzenetére


#30610944
törölt tag

En voltam mindig beteg a buszozastol meg a hajot sem birtam meg mosta repulot. Sosem tudtam kinoni. Hattal vagy oldalazva total nem tudok utazni, vagy ahogy irtad olvasni, telefonozni mikozben haladunk mert szarul leszek. Parom az oke mindenben. Nem ra utott a gyerek ezekszerint. En nagyon ovatosan lassan vezetek foleg miota o megszuletett. Mar 18 eve vezetek baleset, koccanes mentesen (kopp kopp) szoval tolem biztos nem lehet szarul. Ha nagyobb lesz de az meg messze van akkor ul elol. Nekem az valt be. Buszon is akkor vagyok jol ha elol ulok es nezema tajat.
Gyogyszert nem hiszem (ahogy mondta valaki korabban) hogy adnak ilyen fiatalnak.
Az osszes hosszabb utunk egy agyrem emiatt. Gorcsben vagy az en gyomrom is, mert felek hogy birja.

(#33226) BiP válasza #30610944 (#33225) üzenetére


BiP
nagyúr

es nezema tajat <-- szerintem itt a lényeg.
Ugye pont ebből fakad a rosszullét, ha nem azt látod, amit érez a tested. Ha ez összhangban van, akkor nincs gond/enyhébb.
(az agy ebből a mozgás-látvány eltérésből arra asszociál, hogy megmérgeztek - értsd: az ősember mérgező bogyót evett -> ki kell üríteni a szervezetből = tehát hányinger.)
Ezen a háttal ülés, könyv, telefon, besötétítés stb. csak ront.

(#33227) inf3rno válasza #30610944 (#33225) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, itt azt írja, hogy 6 év alatt nem ajánlott: [link] A kúpnál viszont nincs életkori megkötés: [link] Esetleg a gyógyszertárossal lehet konzultálni ez ügyben, hogy lehet e.

Írnak még házi praktikákat, hogy citromos víz, gyömbér, B6 vitamin, stb. Nem tudom ezek mennyire válnak be.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33228) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudja valaki, hogy hajnyíróra honnan lehet fejet szerezni? Konkrétan egy ilyenem van: [link] elvileg Moser és Wahl fejek jók hozzá. Az a bajom vele, hogy a legnagyobb 25mm-es is túl rövid nekem. Jó lenne egy 5 centis fej azokra a részekre, amiket hosszabbra akarok hagyni.

szerk:
Mint kiderült toldófésűnek hívják, amire gondolok. Nem nagyon találni 25mm-nél hosszabbat ebből sem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33229) philoxenia válasza inf3rno (#33228) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valószínűleg nem is gyártanak ekkorát. Ollóval nyírnak ilyen hosszban már.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33230) inf3rno válasza philoxenia (#33229) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Láttam olyat, aminél 42 a max állítható magasság. Gondoltam, hogy ollóval nyírnak hosszút, de az nálam garantált fül vágás lenne tükörből. :D

Buliban hasznos! =]

(#33231) philoxenia válasza inf3rno (#33230) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a fejbőrön kell tolni a fésűt.
Itt is 35mm a plafon.
[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33232) inf3rno válasza philoxenia (#33231) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, és szerinted rajtam az mennyit segít, ha belinkelsz egy Braun terméket? :D Tessék itt egy Philips, ez meg 42-t tud: [link] :N Amúgy mindkét márka szutyok a Moserhez képest. Nem vagyok profi fodrász, nem hiszem, hogy tudnék egyenletesen nyírni úgy, hogy nem a fejen tolom. Ha géppel nyírnak hosszút, akkor ők is ujjal mérik be a hosszt és normál fésűvel nyírják toldófésű nélkül, szóval nem tűnik túl jó ötletnek, amit javasolsz, ha a képzett fodrászok sem úgy csinálják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33233) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Rákérdeztem egy nagykernél, nincs 25-nél nagyobb, szopóág. :S

Buliban hasznos! =]

(#33234) philoxenia válasza inf3rno (#33232) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Eszembe se jut magamnak vágni hajat, a bajuszt is pont elég. Nincs 50mm-es tolófésű oszt annyi ;]
Tedd alá az ujjad, vagy hekkelj rá valami távtartót. Nekem Wahl van, de nem magam használom. ;)
Igazából ott tartunk, hogy mondjuk tanácsot kérek tőled, bútorlapok tizedmilliméter pontos vágására, mondván, hogy van itthon egy ilyen, de nem elég pontos. Erre a lapszabászatot javaslod, mire én, ennyit magamtól is tudtam volna... :O

Sőt fokozom egy történettel: Anno húsvétkor mindenki kocsonyát vitt a melóba kajálni. Az egyik illető megkérdezte:
-Hogy lehet, hogy a ti kocsonyátok villával ehető, az enyém meg folyik.
-De hát miért melegítetted meg?
kérdezték a többiek.
-Mert én melegen szeretem.
volt a válasz.
(Megtörtént sztori....)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33235) inf3rno válasza philoxenia (#33234) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A kocsonya jó, néha én is felmelegítem, tolok bele erőset, ecetet és szójaszószt, aztán kész a kínai csípős - savanyú leves. Hiányzik a kínai büfé, ott nagyon el szokták találni a levest. :D

Ja ez van, az élő fába is belekötök, ma ilyen napom van. :P Megyek inkább kialszom magam. Szerintem ujjal összefogom, aztán ránézésre letolom hadd szóljon. Egész tűrhetően le lehet vágni amúgy géppel. Nyilván sosem lesz az a szint, amit a fodrászom tud, de a gépnek is be kell hozni valahol az árát. Idén még elbohóckodok vele.

Buliban hasznos! =]

(#33236) w.miki


w.miki
veterán

Ajándékkosarat, hol érdemes rendelni a neten? Ami ár érték arányban jó, és kiszállítják (férfinak, Kecskemétre)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#33237) philoxenia válasza w.miki (#33236) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem alapvetően Kecskeméten.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33238) Spet válasza philoxenia (#33237) üzenetére


Spet
addikt

Miért nem a r*********k.hu-t ajánlod neki? Szerintem ott mindenféle kosárméret közül választhat, és ha jól megfizeti házhoz is megy ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#33239) Hosssszu válasza Spet (#33238) üzenetére


Hosssszu
őstag

Sőt még véleményeket is lehet olvasni a portékákról. ;]

(#33240) w.miki válasza philoxenia (#33237) üzenetére


w.miki
veterán

Ilyesmire gondoltam (azt hiszem)
https://ahonapajandeka.hu/
4,7 a google-n, de ha van más alternatíva, érdekelt volna

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#33241) Cs1csó válasza w.miki (#33240) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gőzöm sincs de ahogy említették mindenképpen valami helyi céget keress.

(#33242) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Vettem egy displayport kábelt, de nincs ráírva hogy hányas verzió, ezt honnan lehetne megtudni? Jó lenne legalább 1.2 :K

(#33243) Saccco válasza ToBeY (#33242) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ahol vetted ott nem írják? Már, ha netes.

Szerk.:
[https://www.displayport.org/cables/how-to-choose-a-displayport-cable-and-not-get-a-bad-one/] - azt írják ezeknek nincs verziója.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#33244) C. s. válasza inf3rno (#33228) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Egy őrült ötletre mennyire vagy nyitott? Tippelni sem tudok, mennyibe kerülne. :) Hangsúlyozom: őrült ötlet! :D
3D-s nyomtatás? Lefényképezed minden irányból, betöltöd a képeket a programba, ami 3D modellé alakítja (van ingyenes is), egy 3D modellezőprogival megtoldod úgy, hogy elég hosszú legyen, de a "csatlakozója" ne torzuljon.

(#33245) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Régebben a google kereséekre más keresésre adott javaslatot az adott témában. Volt ezzel kapcsolatban egy kép, melyen Albert Hofmann nevére rákeresve magyarul kiírta: próbálta már? LSD
Nincs meg valakinek ez képként vagy hol találom meg? Eddig nem jött össze.

(#33246) inf3rno válasza C. s. (#33244) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez egy teljesen jó ötlet, de talán néhány évtized múlva leszünk csak ott, hogy minden háztartásban lesz 3d nyomtató. Azt hiszem a legegyszerűbb nyomtató olyan 100 körül lehet, plusz kell némi rutin a tervező programmal is. Most túl sok pénz és energia lenne. Szerintem majd összefogom az ujjaimmal, ahogy a fodrászok csinálják, aztán átmegyek rajta toldófej nélkül. Ha ők el tudják így érni a megfelelő hosszt, akkor talán nekem is megy.

Amúgy már tervben van a nyomtató vásárlás, mert akarok egy egyedi medált önteni magamnak, ahhoz meg jó lenne prototípust nyomtatni. De ez a tervben van nálam kb. azt jelenti, hogy majd 10 év múlva talán. :D Aminek nagyobb a realitása, hogy fából vagy fémből megcsinálom hozzá. Ahhoz sincsenek a legjobb szerszámaim, de talán meg tudnám oldani. A fa kifejezetten izgalmasan hangzik egy gépen és sokkal jobban alakítható. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33247) Golden9 válasza inf3rno (#33246) üzenetére


Golden9
addikt

A3D nyomtatás topikban biztos meg tudják csinálni, kérdez rá menyibe kerülne.

[ Szeretkezve ]

(#33248) inf3rno válasza Golden9 (#33247) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Elmentem a témát, de most teljesen ráállt az agyam arra, hogy fából csinálom meg. :D

Buliban hasznos! =]

(#33249) C. s. válasza inf3rno (#33246) üzenetére


C. s.
addikt

:D

Arra gondoltam, hogy hallottam olyan helyről, ahol pénzért kinyomtatják, ezzel foglalkoznak.
Itt hátha tudnak segíteni ilyen helyet találni.

A medál prototípusához modellezőpaszta (levegőn keményedő gyurma) nem volna jó? Arról is tudnál negatívot csinálni. Persze, ha túl összetett, tényleg egyszerűbb volna kinyomtatni.

Sok sikert a fafaragáshoz és a hajvágáshoz!

"Ha ők el tudják így érni a megfelelő hosszt, akkor talán nekem is megy."

De ha mégsem, a haj kinő, ez fontos infó! :D

Szerk.:
Golden9 megelőzött, amíg írogattam. :)

[ Szerkesztve ]

(#33250) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :U

:P ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.