Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32302) inf3rno válasza w.miki (#32297) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van hőlégfúvó, az tudja az ilyen hőmérsékleteket, de könnyen leég, főleg az olcsó. A hajszárító szerintem kevés lesz, legalábbis ha 200°C-ot tudna, akkor a hajat is elégetné. Nincs kizárva persze, de valószínűtlennek tartom. Az elektronika azt hiszem olyan 300°C-ig bírja. Hajszárítóval szerintem úgy lehet megoldani, ha részben lezárod a levegő útját, úgy csökken a térfogatáram, és jobban felmelegszik, viszont a hajszárító simán leéghet tőle.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32303) philoxenia válasza inf3rno (#32302) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hőlégfúvó szétolvaszthatja az egészet, mire a felület felmelegszik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32304) C. s. válasza EmberXY (#32286) üzenetére


C. s.
addikt

Ne is mondd!
A muzsika tévénél még nem tartunk. :D

(#32305) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Mycraft szerverből létezik valami interneten host-olt ingyenes szerver közösségi kezdeményezésre?

(Ui.: Két nap csend _ezen_ a csatornán? Világvége van? :F )

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#32306) philoxenia válasza C. s. (#32304) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézd ezt!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32307) C. s. válasza philoxenia (#32306) üzenetére


C. s.
addikt

Engem már az is meglep, hogy egyáltalán élnek emberek Alaszkában. Erre kiderül, hogy annyian vannak, hogy érdemes saját tévéadót is fönntartaniuk. :D

(#32308) philoxenia válasza C. s. (#32307) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem meg az furcsa, hogy a szánhúzó kutyiknak nincs saját csatornájuk ott... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32309) pjen válasza philoxenia (#32308) üzenetére


pjen
félisten

A jegesmedvéknek van. :)

(#32310) philoxenia válasza pjen (#32309) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már én úgy értettem, hogy a kutyusoknak szóló csatorna. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32311) C. s. válasza philoxenia (#32308) üzenetére


C. s.
addikt

Jogos! Valószínűleg legalább ötvenszer annyi blöki éldegél ott, mint ahány ember. :D

(#32312) pjen válasza C. s. (#32311) üzenetére


pjen
félisten

Több mint 700000 ember lakja. :)

(#32313) philoxenia válasza C. s. (#32311) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kínában viszont jobban szeretik a kutyákat, mint a macskákat. [link]

Azért fogynak el.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32314) C. s. válasza pjen (#32312) üzenetére


C. s.
addikt

Nem bírnék olyan hidegben élni! :)

700.000×50=35.000.000 - Jó sok kutya!*
* Nem hivatalos adat! Nagyon nem! :D

(#32313) philoxenia:

Lehet, hogy a fölmérés készítői nem tettek különbséget a házikedvenc tartása és a háztáji hizlalda között. :))
Viszont nagyon meglepett, hogy csak a világ 19 országában tartanak kutyát. A top 20-hoz nem bírtak egy huszadik országot találni. :D

[ Szerkesztve ]

(#32315) inf3rno válasza philoxenia (#32313) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, mi benne vagyunk a top20-ban mind a négyben :o

Buliban hasznos! =]

(#32316) Golden9 válasza C. s. (#32314) üzenetére


Golden9
addikt

Kutyásból is megvan a top 20, csak a brazilok a lista főlé csúsztak.

[ Szeretkezve ]

(#32317) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Létezik olyan oldal, amin össze lehet hasonlítani tv + telefon (+ internet) szolgáltatók árait? Kezd eléggé megdrágulni a UPC, ezért vagy váltanék másik csomagra vagy másik szolgáltatóra (Invitel jöhet csak szóba) több lakásban is. Most azt hiszem bőven hűségidőn túl vagyunk valami régi csomagnál és minden évben emelik az árakat. Az egyik lakásnál úgy rémlik 5-6k-ról indult annak idején, most meg 9k felett járunk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32318) DonThomasino válasza inf3rno (#32317) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen.
Van vodafone topic es mas szolgaltatoknak is van topicja.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#32319) Cs1csó válasza inf3rno (#32317) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt (van) de nem jól működik: [link]
Amit tanácsolok, érdeklődj az utcában, vagy ha társasház a szomszédoknál stb. a házfelügyelőnél vagy olyan szomszédnál akinek tudod hogy biztos van nete (aktív korúak, iskolás korú gyerekeik vannak stb.)

Náluk sokáig csak ADSL volt papíron több szolgáltatónak is jogosultság volt rákötni a szolgáltatását de ugye a technológia korlát mindegyiknél adott volt. Most a SZIP program keretében lett kiépítve egy FTTH passzív optika GPON igaz a sávszélt nem túlozzák el de ahogy nézem a taktikájuk az, hogy 1-2 évente duplázzák majd a sávszélt hasonló ár mellett. Tehát kvázi ők a legjobbak

(#32320) C. s. válasza Golden9 (#32316) üzenetére


C. s.
addikt

A számokat elnézve bundával lettek az elsők! :D

(#32321) inf3rno válasza DonThomasino (#32318) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most akkor egyesével menjek végig minden topikon és kérdezzek rá, hogy x címre milyen csomagok vannak? Remélem ez nem komoly. :D Arra gondoltam, hogy ugyanúgy, mint árukeresőnél van valami oldal, ami összehasonlítja az áraikat. Nem lehet annyira bonyolult összehozni, mert csak néhány szolgáltató létezik, és azoknak is publikusak az áraik, de lehet én gondolom rosszul.

Buliban hasznos! =]

(#32322) inf3rno válasza Cs1csó (#32319) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Valamit segít ez is, viszont nekem a tévé és a telefon is kellene. Lehet a vége mégis az lesz, hogy végigkérdem a szolgáltatók topikjait vagy megnézem a weblapjukon az ajánlatokat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32323) Cs1csó válasza inf3rno (#32322) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet egyszerűbb, ha a felhívod telefonon a szolgáltatókat vagy küldesz egy email-t leírva a címedet és hogy neked mi kellene és mit tudnak ajánlani mennyiért. Nincs olyan sok szolgáltató van pár nagy: Tcom, UPC, DIGI és van pár kicsi.

(#32324) BiP válasza Cs1csó (#32323) üzenetére


BiP
nagyúr

Ennél azért gyorsabb előre megnézni a weboldalakat, mert valóban nincs sok, ami szóba jöhet. Mert telefonon bírják húzni az ember idejét rendesen.
Meg ha előre kinézi, (cím szerint hamar kideríthető, hogy van-e adott szolgáltatás, és melyik csomag elérhető). És legalább utána a telefonban nem vágják át.

(#32325) inf3rno válasza Cs1csó (#32323) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy néz ki, hogy csak UPC és Invitel van. A kisebbek meg említésre sem méltóak. Ha lenne DIGI optikai, akkor az lenne, de csak Veszprémben van néhány helyen. Az Invitel sem volt kimondottan tragikus annak idején, de külön volt a tv és a telefon+internet, a UPC-vel koaxon egyben meg sokkal olcsóbb volt. Azóta az Invitel is megoldotta a TV-t, és a UPC-t egyre kevésbé szeretem, úgyhogy érdekel az alternatíva is. Kösz a segítséget mindenkinek!

Buliban hasznos! =]

(#32326) BiP válasza inf3rno (#32325) üzenetére


BiP
nagyúr

De a Digi megvette az iInvitelt. Vagy nem fejlesztette fel még mindenhol a hálózatot?

(#32327) Cs1csó válasza BiP (#32326) üzenetére


Cs1csó
félisten

Exhasból azt mondom nem. Nem megy egy hálózatfejlesztés egyik pillanatról a másikra, gondolom tervezik, hogy szintre hozzák.

(#32328) #73959936 válasza inf3rno (#32325) üzenetére


#73959936
törölt tag

Én tavaly váltottam digi-re...nem bántam meg :N

(#32329) Inhouse válasza Cs1csó (#32327) üzenetére


Inhouse
őstag

Ott most nagy a fejetlenség. Át is vették őket, meg nem is, néhol a senki földje... A Digi meg kicsit hanyagol a mobil fejlesztések miatt minden mást...

Üdv Inhouse

(#32330) Cs1csó válasza #73959936 (#32328) üzenetére


Cs1csó
félisten

Oké "DIGI" de milyen?? Mi most adtuk vissza a DIGI-t: a tányéros tévét. 1000/1000-es netre 5-6k-ért én is befizetnék. :DDD

(#32331) inf3rno válasza BiP (#32326) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy mi van Invitellel. Nem foglalkoztam a témával már 5-10 éve. Viszont ami biztos, hogy itt nincs optikai. Kisváros, gondolom azért nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#32332) Cs1csó válasza inf3rno (#32331) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ehhez szerencse is kell, ha benne lettetek volna a SZIP programban akkor ott is kiépül az optika.

(#32333) #73959936 válasza Cs1csó (#32330) üzenetére


#73959936
törölt tag

nekem meg most is tányéros tévé van, csak szolgáltató váltással és szerintem minőség és mennyiség váltással és előfizu díj csökkenéssel.

itt nincs működő kábel. talán még...majd hátha

netről nem beszélnék, mikrohullámú...(én már egy 50/50-re is szivesen fizetnék....)

itt csak simes net lehetséges, de az vagy korlátolt vagy drága....

(#32334) Cs1csó válasza #73959936 (#32333) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra jöttem rá, hogy a lényeg a PING, most 60/20-as de 20-30/10-essel is ellennék ami fontosabb az a net minősége, mivel FTTH tehát a házba is bejön az optika ezért piszok gyors a gép és a szerver közötti kapcsolat (5-ös PING, szolgáltatói DNS szerverrel 6-os volt de a CloudFlare-rel 5-ös)
Korábban 39-es is volt vagy akár néha csúcsidőben rosszabb.

(#32335) #73959936 válasza Cs1csó (#32334) üzenetére


#73959936
törölt tag

ping időről a wireless miatt nincs miről beszélni. ha jó és szép idő van (napos, szélmentes) akkor 12 körüli lehet max, de van hogy ez inkább 20 körül mocorog, néha felette...

szóval nincs rálátás az átjátszóra, fák sora ami takarja...nem lehet csodát várni...

(#32336) Jorus válasza Inhouse (#32329) üzenetére


Jorus
nagyúr

UPC-nél ugyanez a kaotikus helyzet jellemző, ott ugye a Vodafone volt a vásárló.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32337) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Valaki megtenné, hogy megszámolja, hány karaktert enged bepötyögni a jelszóhoz a Gmail.hu? (Tartok tőle, hogy nem lesz túl sok, nem kell számolóművésznek lenni hozzá. :D )

(#32338) EmberXY válasza C. s. (#32337) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
16-ot számoltam, de mobil nézetben kb végtelen... :D

Up the Irons!

(#32339) C. s. válasza EmberXY (#32338) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Mi is 16-ot számoltunk, tehát nem nálunk van a hiba. A fiók létrehozásakor nem figyelmeztetett, hogy ha a jövőben használni szeretné, akkor max. 16 lehet. Marha jó! PC-n kellene belépni (apu emailje), de sajnos a jelszó hosszabb 16 karakternél. Ilyenkor mi van? :((( Már írtam nekik, de még nem válaszoltak. Az eszem megáll! 16??? Legalább szóltak volna!

PC-n hogy kényszeríthetem ki a mobil nézetet?

"mobil nézetben kb végtelen..."

Azért még megszámolhattad volna, de mindegy! :D

[ Szerkesztve ]

(#32340) Cs1csó válasza C. s. (#32339) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tudod: 4db csillag, 1234, stb.

(#32341) C. s. válasza Cs1csó (#32340) üzenetére


C. s.
addikt

Na, ezt most nem értem. :B

(#32342) Cs1csó válasza C. s. (#32341) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minek olyan sok karakter? Tudod születési évszám, ****, 1234 :DDD

(#32343) C. s. válasza Cs1csó (#32342) üzenetére


C. s.
addikt

Majd legközelebb! :D Igazából apu egy hárombetűset javasolt először, de mondtam neki, hogy jó volna, ha 10 másodpercnél tovább tartana föltörni. :D

(#32344) Cs1csó válasza C. s. (#32343) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen: APA, ICA stb.

(#32345) pjen válasza Cs1csó (#32344) üzenetére


pjen
félisten

Bor,sör,rum... :)........tej,víz :W

[ Szerkesztve ]

(#32346) Cs1csó válasza pjen (#32345) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ilyen ékezetes betűkkel csak óvatosan!

(#32347) EmberXY válasza C. s. (#32339) üzenetére


EmberXY
addikt

Frissen regisztrált a fiók? Akkor érdemes hagyni a francba és egy komolyabb helyen regisztrálni. Én sokáig azt hittem, ez a gmail.hu valami elírás, de ezek szerint nem... A google-féle gmail nem opció?

Up the Irons!

(#32348) BiP válasza EmberXY (#32347) üzenetére


BiP
nagyúr

sajnos létező dolog ez a gmail.hu. Élből kerülendő.
Tegnap tanúja voltam egy vicces esetnek. Állatorvos, adatfelvétel:
- adjon meg egy emailcímet az értesítések miatt.
Nő mondja: xy@citromail ..szünet... pont com? mondja bizonytalanul. Asszisztens néz. Nem hu?
- Lehet, hogy hu. akkor az. Nem tudom, a férjemé.
De nem szoktuk használni. Nem használunk emailcímet.
Asszisztens még furcsábban néz. Hogy lehet ma enélkül létezni? Kérdezi.
Nyilván lehet élni, de azért felettébb furcsa, ha valaki ma nem használ semmilyen emailcímet. Semmilyen célra. Hiszen már minden szarhoz kell.
És ha már, akkor nyilván nem citromail meg gmail.hu-s címet kell használni.

(#32349) pjen válasza BiP (#32348) üzenetére


pjen
félisten

Én ezer éve használok citromailt,sose volt vele gondom,minden megjött.

(#32350) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy hol lehet pozitív értékelést leadni a Hardveraprós vásárlásokkal összefüggésben?

Köszönettel várom a választ.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.