Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32501) C. s. válasza EmberXY (#32493) üzenetére


C. s.
addikt

"Nem a pride-ra kaptam meghívást, hanem egy ballagásra..."

Térd alá érő szoknyában oda sem kellene... ;]

(#32502) EmberXY válasza Siriusb (#32497) üzenetére


EmberXY
addikt

Semmi gond, megesik a legjobbakkal is, hát még a monitorból kiugráló delfinekkel... :D

inf3rno: a sör nem lenne rossz ötlet, de nem tudom, hogy a maszk mennyire lesz kötelező, eleve olyan korlátozás van, hogy egy ballagó maximum 2 vendéget vihet, ezért sem számítok nagy öltözködési versenyre. De legalább a hűtőtáska elfér majd a kezemben a nagy tömegben. :D

C. s.: nem vagyok teljesen tisztában az ottani dress code-dal, de biztos szar koncert lehet. ;]

Up the Irons!

(#32503) Siriusb válasza EmberXY (#32502) üzenetére


Siriusb
veterán

Pedig nyáron mindig öntök vizet a monitorba, nehogy elfogyjon a víz és tényleg kiugorjon új helyet keresni, de folyton új monitor lesz a vége. :(

(#32504) C. s. válasza EmberXY (#32502) üzenetére


C. s.
addikt

Én is csak a híradóból informálódtam. Nem jött be. :D

(#32505) EmberXY válasza Siriusb (#32503) üzenetére


EmberXY
addikt

Mert színtelen vizet öntesz bele, pedig neki kék víz kell, nézd csak meg...

C. s.: Ezért nem érdemes TV-t nézni... :D

Up the Irons!

(#32506) Top cat válasza Siriusb (#32503) üzenetére


Top cat
őstag

A delfinnek sós víz kell, a monitornak meg semmilyen. :D

(#32507) Siriusb válasza EmberXY (#32505) üzenetére


Siriusb
veterán

Amúgy azt hiszem, most már tartozol nekünk annyival, hogy majd teszel fel képet a ballagásról, hogyan is jelentél meg! Szerintem a többiek is támogatják az indítványomat. :))

(#32508) EmberXY válasza Siriusb (#32507) üzenetére


EmberXY
addikt

Majd a Kékfényben hosszabb riportot is láthatsz róla... ;]

Up the Irons!

(#32509) C. s. válasza EmberXY (#32505) üzenetére


C. s.
addikt

Tudom! :D

(#32507) Siriusb:

+1 ;]

(#32510) Cs1csó válasza Siriusb (#32507) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megszereztem a képet:

(#32511) EmberXY válasza Cs1csó (#32510) üzenetére


EmberXY
addikt

A maguk bírósága igen gyorsan dolgozik, Virág elvtárs! A ballagás pénteken lesz, de már most megvannak a képek, a bizonyítékok, az ítélet.... ;]

Up the Irons!

(#32512) Cs1csó válasza EmberXY (#32511) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ó, az ítéletet már délelőtt legépelte Jolika, 3 példányban, a bíró úr épp most memorizálja.

(#32513) w.miki


w.miki
veterán

Rendeltem egy bigyót, ami már nem kell, ezt már 2-szer meg is írtam nekik emailben.
Erre írják, hogy most 1 hónap múlva írják, hogy feladták, és:
Rendelés leadás dátuma: 2020. 05. 18. 18:44:35 Rendelésed részletei (kattints a linkre):
Felhívjuk figyelmedet, hogy az át nem vett rendelés nem a vásárlástól elállás hatálya alá tartozik, így annak szállítási költségét átadjuk behajtásra!

Ha nem veszem át, mennyire jogos ez a behajtás duma? vagy csak fenyegetőznek?

Google szerint más is járt így:
"2 hónapja rendeltem tőlük. Egy hónap várakozás úgy döntöttem hogy lemondom a rendelésem mivel már sürgőssé vált a szerszám használata. (Másik helyről rendelve egy héten belül megérkezett ugyan az a szerszám) E-mailt írtam nekik de semmi válasz. Többi értékelést olvasva senkinek nem válaszolnak, telefonon is elérhetetlenek. Ma jött postától E-mail hogy érkezik tőlük a csomag. Szépen megy vissza a kedves feladónak. Egy hónapja írtam a visszaíró levelet, még csak arra se lehet fogni hogy nem szóltam időban. Először és utoljára volt dolgom ezzel az üzlettel."

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32514) BiP válasza w.miki (#32513) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem vagyok jogász, de ha 2x is megírtad nekik, hogy elállsz a megrendeléstől (remélhetőleg ezt egy élő emailcímre írtad), így az, hogy mégis postáznak, az ő belső kommunikációjának a hibája, ezt a részt ők nézik be, nem terhelhetik rád, ha mégis szállítanak valamit. Szerintem. (mert így lenne logikus. De persze a jog a logika felett áll néha :) )
A fenyegető szöveg szerintem csak azért lehet, mert biztos sok olyannal szívtak már, (mint itt a hardveraprózók többsége), hogy a postázott/utánvétes dolgokat nem vették át.
De ha nagyon erősködnek, és behajtásra kerülne az az 1000-1500Ft :), akkor tudod igazolni az emailekkel, hogy nem te voltál a hunyó.

[ Szerkesztve ]

(#32515) inf3rno válasza w.miki (#32513) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt esetleg: [link] [link]

Buliban hasznos! =]

(#32516) Siriusb válasza Cs1csó (#32510) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez gyorsan ment, köszi!

Esetleg privátban kérhetném a szombati lottóhúzás számait? Ráér holnap is! :R

(#32517) customer114 válasza Siriusb (#32516) üzenetére


customer114
senior tag

5 23 25 56 77

Na? Mered nem megjátszani? ;]

(#32518) moma


moma
őstag

Nem tudjátok, gyári CD-ket el lehet még adni manapság? Ha igen mennyiért?
U2, Ozzy Osborne, Nick Cave stb

we all deserve a bit of luck.

(#32519) B.i.L válasza moma (#32518) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ezek már veszélyes hulladékok :D

Horgászni mentem...B.i.L

(#32520) Cs1csó válasza Siriusb (#32516) üzenetére


Cs1csó
félisten

customer114 gyorsabb volt!

(#32521) Siriusb válasza Cs1csó (#32520) üzenetére


Siriusb
veterán

Te már bizonyítottál. ;)

(#32517) customer114
Vagány vagyok! :P

(#32522) moma válasza B.i.L (#32519) üzenetére


moma
őstag

Amúgy jah. Igazából aki megveszi, neki is csak kacat lesz :Y

we all deserve a bit of luck.

(#32523) Inhouse válasza w.miki (#32513) üzenetére


Inhouse
őstag

Hasonlóan rossz tapasztalatom van velük.

Üdv Inhouse

(#32524) w.miki válasza Inhouse (#32523) üzenetére


w.miki
veterán

Veled mi történt? Nálad is be akarták hajtani a pénzt, át nem vett termékért, vagy csak emberkedtek veled?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32525) C. s. válasza moma (#32522) üzenetére


C. s.
addikt

Hirdesd meg ingyenes elvitelre, szállítás a vevő költségén. Esetleg antikvárium, de ne nagyon reménykedj. A Youtube-on vannak újrahasznosítós videók.

(#32526) philoxenia válasza w.miki (#32513) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

IV. fejezettől

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32527) Inhouse válasza w.miki (#32524) üzenetére


Inhouse
őstag

Páraelszívó csövét (meg később egy szellőztetőt) kellett kivezetnem és nem akartam a már próbált módszerrel, hogy körbefurkálom, aztán kivésegetem, mert nem jött be. Rendeltem egy [link] koronafúrót, de mivel a saját szára rövid, a fal meg vastag (vert fal 50-60cm), ezért még egy hozzávaló hosszabbítót is. Meg megláttam egy olcsó kalapácsot, a kisfiamnak abból is egyet, hogy ne az enyémmel verje a földet. Talán még volt valami apróság pluszban. A termékek raktáron voltak az oldal szerint. Jött is a visszaigazolás, majd 1-2 nap múlva az értesítés a futártól, hogy jön a csomag. Szuper, hétvégéig ide is ér, meg tudom csinálni a munkát, haladok. Az lett gyanús, hogy az összeg kevés volt, de csak véletlenül tűnt fel a szövegben. Megkerestem őket telefonon és kiderült, hogy a koronafúró most pont nincs, de addig is küldik a többit. :Y
Szerintük ez így rendben van, hogy kellékeket küldenek egy termékhez, ami nincs, azt meg majd, ha jön, külön csomagban. Erről semmilyen értesítést nem küldtek. Mondtam, hogy ez így nem kell. Akkor ne vegyem át. De ott van a szövegben, hogy kiadják behajtónak... Á, most nem... Azért én szépen megírtam emailben ugyanezt és elküldtem nekik, ott is válaszolt az egyébként szerencsétlen, de segítőkész ügyintéző (aki a mások által elkövetett hibák miatt tartotta a hátát), így meg volt írásban.
Írtam egy termékértékelést is, amiben ugyanezeket leírtam. Azóta sem rakták ki. Írtam nekik ezzel kapcsolatban is, arra sem reagáltak. Érdekes, csupa ***** értékelés...szép ez az oldal! :)
Azóta szerencsére nem hallottam róluk. Aznap kerestem egy másikat a neten (nem olyan egyszerű, sima SDS plus), ott is azt írta raktáron. Felhívtam, a vezetővel beszéltem, mondta, hogy tényleg van. Másnap már ott volt, fúrhattam. Egyébként ez a méret már necces, ide SDS max és ehhez való gép illik, meg inkább állványos... De kifúrtam, jó lett.
A módszer, ha már ilyen hosszú, mindegy:
Szóval a hosszabbítóval sem ér át, hiszen a fúrógép nem fér a lukba. Fogtam egy hosszú, de vékony (talán 10-esből van ilyen hosszúm) falfúrót, azzal átfúrtam a közepét a jelölésnek. Ez meg belülről/kívülről megvezette a koronafúrót (van a közepén egy fúrószár) és nagyjából egy egyenes furatot kaptam, meg nem is szakadt a kimeneti nyílás, mivel középen találkoztak.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#32528) w.miki válasza Inhouse (#32527) üzenetére


w.miki
veterán

Szóval ez a behajtós szöveg csak fenyegetőzés volt, hátha beijedsz, és átveszed?
Azóta se keresett tőlük senki?
(#32526) philoxenia : köszi, nagyon rendi vagy :R
de sajnos nekem a jogi szövegek, olyanok, mintha kínaiul lennének, nem értem őket, egyszerűen nincs türelmem végigbogarászni... :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32529) BiP válasza Inhouse (#32527) üzenetére


BiP
nagyúr

"hogy a koronafúró most pont nincs, de addig is küldik a többit. :Y
Szerintük ez így rendben van, hogy kellékeket küldenek egy termékhez, ami nincs, azt meg majd, ha jön, külön csomagban. "

Ez amúgy viszont valóban rendben van. Egy webáruházban, ahol millió termék van, a logisztika rohadtul nem fogja figyelni, hogy te most ehhez rendelted, ezek összetartoznak vagy sem, kéred-e együtt vagy sem, stb.
2féle policy van: 1. küldik, ami megvan, (mindegy mi), a vásárló addig is megkapja, amíg vár a többire. Előnye: összességében hamarabb kapod meg a cuccaidat. Hátránya: több csomag.
2. bevárják egymást a csomagok. Előnye: egyben jön meg. Hátránya: lehet, hogy olyanra kell várnod, ami rohadtul nem fontos, és nem haladsz a munkával.

A lényeg a megfelelő kommunikáción van, hogy erre külön felhívják a figyelmedet. Mi jön, mi nem jön. (És szerintem itt csúsztak el.) És hogy egyetértesz-e a megoldással. (na, ezt szerintem egyik cég sem kérdezi meg)

(#32528) w.miki: Na, a jogi szöveggel én is így vagyok. Nem vagyok egy hülye ember, a józan paraszti eszem is megvan, de a legtöbb jogi szövegre egyszerűen nem bírom rászánni az energiát, hogy értelmezzem.

[ Szerkesztve ]

(#32530) Cs1csó válasza BiP (#32529) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt anno megszívtam én is, de pont fordítva, építtettem egy konfigot ami kész is lett és rendeltem mellé billentyűzetet és egeret is az egér nem volt raktáron és emiatt nem küldték.

(#32531) BiP válasza Cs1csó (#32530) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezért vagyok én is inkább amellett, hogy ami megvan, azt küldjék csak, ne várassanak vele, csak mert valami még jön.
Ill. ilyen esetekben meg lehessen bontani a rendelést. (persze kb. esélytelen)
Pl. azt, amiről kiderül, hogy 2 hét múlva jön, visszamondhassam (mert máshol akarom megrendelni), de a többi jöhet és jöjjön is.

(#32532) w.miki válasza BiP (#32531) üzenetére


w.miki
veterán

Akárhogy is, itt a (postaköltség) behajtással való fenyegetés (és az üzenetekre nem válaszolás) a gond.
Kérdés, van-e ennek jogalapja. Szerintem nincs, de végtelen pénzem, időm, és jó ügyvédem sincs. Kérdés, nekik van-e. (Szerintem nincs.)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32533) BiP válasza w.miki (#32532) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem is (bár nem vagyok jogász), csak üres fenyegetés.
Mivel tudod bizonyítani, hogy Te időben szóltál, hogy nem kell, ne küldjék, a behajtócég elmehet a sóhivatalba.
A belső kommunikációjukat meg szedjék rendbe.

(#32534) philoxenia válasza BiP (#32533) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Neked kell bizonyítanod, hogy értesítetted őket, hogy nem kéred a cuccost. Persze más kérdés, hogy melyik behajtócég vállal el egy 800 Ft-os munkát...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32535) Inhouse válasza w.miki (#32528) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem, azóta hanyagoljuk egymást kölcsönösen.

(#32529) BiP!

A lehetőség jó, hogy lehessen külön is, csak erről kéne döntési lehetőséget adni, hogy jó így, vagy nem. Nekem ez nem volt jó, a két cikk együtt ért volna valamit.
Az meg, hogy csak a dicsérő értékeléseket rakják ki, simán szeg valamilyen szabályt, de mindenképpen átverés. Kerülendő üzlet.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#32536) --HARDCORE-- válasza Golden9 (#32463) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

[kép][kép]
Pedig de. Biztonsági megoldás. Az volt a szerencse, hogy a két ablak között a műanyag ablakkeret jól hajlik. Csak be kellett nyúlni csavarhúzóval, lenyomni a kis lemezt, majd a kilincset elforgatva kinyitni az ablakot. Érdekes, hogy a másik szobában az ablakon nincs ilyesmi.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#32537) BiP válasza philoxenia (#32534) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, neked kell bizonyítani, de pont azt írtam, hogy az ő oldaláról ez nem gond, hiszen emailekkel tudja bizonyítani, hogy időben jelezte, hogy nem kell a cucc. (csak nem reagáltak. Reméljük nem a noreply@ címre küldte :) )
Tehát ő fedve van, erre írtam, hogy ezek után a behajtó mehet ahova akar a követelésével.

(#32535) Inhouse: Igen, ezt mondom, hogy jó lenne, ha lehetne dönteni.
Neked épp együtt kellett volna a 2 cucc, de gyanítom a rendelések többségében külön is jó lenne, csak jöjjön már.
De ezt a csomagolásnál nem fogják mérlegelni, termék-termék. Ezért is jó lenne rendesen értesíteni a vevőt, hogy gebasz van, merre tovább, mit szeretne.
Az értékelések válogatása meg szerintem is kimeríti az átverés kategóriáját.

[ Szerkesztve ]

(#32538) philoxenia válasza BiP (#32537) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a kérdés, hogy kérnek-e/mi a bizonyíték, arra, hogy az értesítésnek célba kellett érnie. Azért volt a feltételes mód.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32539) w.miki válasza philoxenia (#32538) üzenetére


w.miki
veterán

Emailt küldtem nekik az info@szkell címre, de lehet ez nem elég, nem tudnak olvasni, vagy valahogy az aszf-ükben le van írva, hogy az a spam mappájuk, és oda nem ér.
vagy egyéb okból megtámadják egy jó ügyvéddel, ami nekem nincs.
De az megnyugtat, hogy a kezdeti fenyegetőzés után a topiktársat sem zaklatták.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32540) philoxenia válasza w.miki (#32539) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valószínűleg egyenválasz a "fenyegetőzés"

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32541) Inhouse válasza inf3rno (#32481) üzenetére


Inhouse
őstag

Kiderült a turpisság a jogsis SMS ügyében. Ma hívta egy bácsi a feleségem, hogy ő a jogosítványról érdeklődik... Aztán a felesége is hívta egy másik számról. Nekik ezt a számot adták meg, hogy itt érdeklődjenek. Persze nem értette mit akar, de aztán a következő rajzolódott ki... A bácsi telefonszáma 1 számjegye 1 értéknyivel tér el a feleségemétől. Vagy ő diktálta be rosszul, vagy az ügyintéző írta be tévesen. De erre jött a bácsi jogsijának az üzenete. Gondolom érdeklődött a hivatalban és amikor kiderült a téves szám, ők mondták neki, hogy kérdezzen rá. Mondjuk értelme nem sok van, mert a címet csak nem a mienket diktálta be, azt nehéz lenne így eltéveszteni. :) Amíg a papa habogott a telefonba, a háttérből a mami súgta neki, hogy ... a jogosítvány! A jogosítványt kérdezd! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#32542) Eastman válasza w.miki (#32539) üzenetére


Eastman
őstag

Sajnos személyesen ismerem őket.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32543) inf3rno válasza Inhouse (#32541) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fura. Akkor lehet, hogy nekem is ez van. Mindenesetre engem még nem hívott senki ez ügyben. Lehet az is, hogy valami adatbázis hiba van, és összekeveredtek az adatok.

Buliban hasznos! =]

(#32544) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

A hónap elején kaptam egy ideiglenes személyit, mert a karantén alatt lejárt. Mára megjött az "igazi". Úgy olvastam, hogy a lejárt okmányoknak van a kormányablakokban kijelölt doboz, amibe bele lehet dobni. Ideiglenes személyinél is így kell intézni, vagy annál muszáj ügyintézővel beszélni? Egyáltalán mindegyik kormányablakban van ilyen doboz vagy csak a kiválasztottaknak jut?

(#32545) Eastman válasza w.miki (#32539) üzenetére


Eastman
őstag

...lehet, hogy az ebayjel sem járnál jobban. ;] :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32546) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Az új gumis lepedőm is nagyon szöszöl. Esetleg van tippetek, h milyet nézzek, ami nem lesz egy mosás után ilyen? :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32547) Eastman válasza ArthurShelby (#32546) üzenetére


Eastman
őstag

100% pamut legyen.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32548) krizmo_ válasza ArthurShelby (#32546) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Az IKEA gumis lepedői nagyon jók, évek óta használjuk őket, nem bolyhosodnak és strapabíróak.

(#32549) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#32550) Cs1csó válasza ArthurShelby (#32546) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 100% pamut!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.