Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27501) Cs1csó válasza Ispy (#27500) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na az elállás okával kapcsolatban pont tudok is nyilatkozni: akár a komplett ház lehet "elvileg" már a banké stb. nem ez a lényeg, mivel bármilyen jelzálog stb. tehát ingatlanra bevezetett jog csak akkor tűnik el ha előbb azt rendezik tehát ha ér 20 millát és van rajta 10 milla hitel és szerződést köttök akkor ő kap készhez 10-et 10-et pedig a bank és kész a ház tehermentesen a tied. Szerintem ez még logikailag is követhető.

Gusztustalan. Amúgy mindegyik ingatlanos a "nagy" bizniszre vár - volt is erről egy dokfilm (miről nincs) ahol Beverly Hills-i házakra specializált - izék, nincs rá jobb szó - pörögtek erre rá mert ha elad egy mondjuk 100 millióst és abból övé mondjuk 1 millió vagy csak legyen fél millió akkor akár nyugdíjba is mehet.

(#27502) AndrewBlase válasza Ispy (#27500) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Milyen mázlista vagy, hogy ennyien meg akarják venni a lakásodat! ;]

Miért mindig én???

(#27503) Ispy válasza Cs1csó (#27501) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, mindenki arra vár, mert egyébként csak egy állás ez is, ahol sokat kell melózni azért, hogy legyen fizetés hó végén.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27504) Cs1csó válasza AndrewBlase (#27502) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Milyen mázlista vagy, hogy ennyien meg akarják venni a lakásodat! ;]" nem :DDD

Ispy

Amúgy sem szeretem az ilyen jutalékos rendszereket. Nekem jó a beszélőkém és egy nagy cég képviselője tudnék lenni de hogy ráerőszakoljam magam másra és házaljak valami bazári portékával na azt már nem.

[ Szerkesztve ]

(#27505) Ispy válasza AndrewBlase (#27502) üzenetére


Ispy
veterán

Most mond meg, 4 napja van fent és már mindenkinek ez kell, nem értem ezeket a 3-5 hónapos eladási időket honnan szedik. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#27506) zolka95


zolka95
őstag

Nemrég Logout-on volt egy cikk arról, hogy használt, de erős vagy új low-end notebook-ot érdemes-e venni.
Törölve lett? Mert most nem találom.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#27507) Cs1csó válasza zolka95 (#27506) üzenetére


Cs1csó
félisten

használt, de erős vagy új low-end notebook

Ezt értelmezni sem tudom.

(#27508) Borisz76 válasza Cs1csó (#27507) üzenetére


Borisz76
veterán

Használt de erős : 4-5-6 éves laptop ami annó a "csúcs" volt.

vagy

Új de alapvetően nem egy csúcs hanem inkább az olcsóbb belépő/közép kategóriából.

A cikket én olvastam és a szerző szerint jobban járunk egy régi "csúcs" vassal...
Használtan aránylag jó áron lehet kifogni erős laposokat.

Pusztán kíváncsiságból olvastam el mert én nem vagyok a híve a laptopoknak és nem is tervezem a vételét.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27509) Cs1csó válasza Borisz76 (#27508) üzenetére


Cs1csó
félisten

Használtan én csak egyfajtát vennék: DELL üzleti gépet. Nem eggyel futottam már össze brutál minőség.

(#27510) Game-over válasza zolka95 (#27506) üzenetére


Game-over
aktív tag

(#27511) cocka


cocka
veterán

Hello!

Nem tudom hova illik ez a kérdés, de felteszem itt. Szóval olyan progit vagy weblapot vagy mobilappot keresnék, ami hasonló a Google maps tömegközlekedési útvonaltervezőjéhez (főleg BKK-hoz), csak nem időpontok szerint írja ki a lehetőségeket, hanem időtől függetlenül az összest.

Azaz, ha kíváncsi vagyok hogy lehet eljutni BKK-val A-ból B-be, de nem tudom, hogy konkrétan mikor megyek, de érdekelne az összes lehetőség, az éjszakait kivéve, akkor jelenleg csak a járatok végignézése marad meg a hagyományos térképhasználat.

Mert ugye nemrég a Délitől kellett mennem a Csörsz utca című megállóig, de ugye a Google nem mutat mindent, csak egy bizonyos aktuális időpontra. Így végig kellett nyálaznom az összes szóba jöhető villamost, ami megáll a Délinél, csak kiderült, hogy bal oldalon is van egy megálló a Krisztina körúton, meg a jobb oldali megállónál sem szállhatok fel az 59-es villamosra, mert az szintén rossz irányba visz. Így kizárásos alapon maradt a 61-es meg a 17-es.

Szóval létezik ilyesmi?

(#27512) philoxenia válasza Cs1csó (#27509) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg se közelíti a régi Thinkpadok minőségét szvsz. a feleségem vállalati gépe régebben az volt, most Dell...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27513) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Mindig TV-nk van, egyszerű beltéri antennával. Tulajdonképpen működik, de van vele egy olyan gondom, hogy, ha beállítom a jelet 100%-ra mondjuk az m2-n, akkor az m4 nem is jön be, illetve fordítva is igaz. Van egy olyan pont, ahol kb. mindkettő bejön, de nem értem, miért van ez így. Ötlet?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#27514) Cs1csó válasza pocokxx (#27513) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipp de nem HD vs. SD adás? Tehát ha M4HD bejön akkor az M2HD is be fog de a sima M2 SD nem, és fordítva, tehát ha az M2 SD bejön akkor bejön az M4 SD de az M4 HD nem.

(#27515) pocokxx válasza Cs1csó (#27514) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát az m4 az valóban HD adás. De van különbség a mindig tv-nél is...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#27516) #65675776 válasza pocokxx (#27515) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmi. Ugyan az a kodec hang és video esetén is, mint SD csatornánál.

Szerintem inkább a környezettel van összefüggésben a dolog. Az M4 135,5 MHz-e kicsit máshogy szóródik a környezetben levő dolgokon, mint az M1/2 128,5 MHz-e. Az antenna nyeresége meg nem elegendő ahhoz, hogy a máshogy szóródó jelből értelmes jelet tudjon venni.

[ Szerkesztve ]

(#27517) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Páraleszívóban milyen sűrűn ajánlott/kell(ene) filtert cserélni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#27518) pjen válasza Immy (#27517) üzenetére


pjen
félisten

Használattól függ,de szerintem érzed a szagáról.

(#27519) Inhouse


Inhouse
őstag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az ebben a cikkben olvasható tesztben szereplő tesztgyőztes Ecopet Natural hol kapható ilyen áron? Lehet, hogy lemaradt egy 1-es?

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#27520) pirosvilamos válasza Inhouse (#27519) üzenetére


pirosvilamos
tag

Egy kettes maradt le...
[Itt van]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#27521) Inhouse válasza pirosvilamos (#27520) üzenetére


Inhouse
őstag

Annyira azért nem drága, 1352/kg még lehet is valahol.

Üdv Inhouse

(#27522) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Márc. 15-án visegrádi fellegvárba is ingyenes a belépés?

風林火山

(#27523) Bjørgersson válasza Shingen (#27522) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tizenötödikán?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27524) philoxenia válasza #65675776 (#27516) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtommal már csak az UHF sávban van adás...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27525) #65675776 válasza philoxenia (#27524) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na vazze, összekevertem a DVB-C-vel... Ettől még a megállapítás igaz lehet, sőt. Magasabb frekvencián sokkal jobban árnyékol az utolsó fa is.

(#27526) philoxenia válasza #65675776 (#27525) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából azt kéne megnézni, melyik csomagnak jobb a vétele. Nálam is jött vagy három csomagban ugyanaz a pár adó. Azonos irányból, vagy az antennán fordítva.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27527) philoxenia válasza pocokxx (#27513) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27528) Game-over válasza Shingen (#27522) üzenetére


Game-over
aktív tag

Nem hiszem, szokták külön írni a honlapjukon ha ingyenes ünnepnapokon, de szvsz. csak az állami múzeumok ingyenesek.

De egy telefont mindenképp megér: [link]

(#27529) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

A Gravír expresszről van valakinek infója? Véleménye? Milyen munkát végeznek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27530) pocokxx válasza philoxenia (#27527) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi. Meg volt repedve az antenna, megragasztottam, és újra belőttem. Most jónak tűnik. De lehet el kéne egy másik... :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#27531) Met válasza Adler (#27529) üzenetére


Met
nagyúr

Gyorsat:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27532) philoxenia válasza pocokxx (#27530) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindig jobb egy kicsi rátartással méretezni, ha nagyon koppon van és csak úgy jó, akkor az időjárás is befolyásolhatja. Persze a jobb megoldás az IP tévé például.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27533) pocokxx válasza philoxenia (#27532) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igazad van, körbenézek majd, bár nem nagyon nézünk tv-t. Az ingyenes kielégíti az igényeinket. :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#27534) philoxenia válasza pocokxx (#27533) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...én a tv-n is netes tartalmakat nézek csak.... YT; HBO GO ezért kell a net hozzá...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27535) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Valakinek nincs ötlete, hogy rc autóhoz zsírt honnan tudnék szerezni Győr környékén? 3 modell bolt is volt régen, mindegyik bezárt. Rendelni tudnék, de a posta kb annyi mint maga a zsír. 10gramm kb 1500.
Valakinek ötlet?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#27536) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Találtam egy borotva gélt a szekrény hátuljában, ez a flakon kiszerelés. Cien. 8. hó 2018 évben lejárt a szavatossága. Még nem használtam/használták. Egészséges lenne használni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#27537) #73959936 válasza tknof1871 (#27536) üzenetére


#73959936
törölt tag

Persze. ;]

Sok mindenre lehet használni, speciel arcra nem kenném - mert nem tudom, hogy fél év alatt mi romlott el benne és mi nem.

(#27538) Jorus válasza tknof1871 (#27536) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én múltkor megtaláltam azt a Gillette borotvagélt, amit akkor használtam, amikor katona voltam, és nem volt semmi baja, felhabzott meg szagos volt meg minden, pedig 21 éves.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27539) Cs1csó válasza tknof1871 (#27536) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugodtan, arra még jó, hogy a penge siklását segítse. Ne edd meg, és a borotválkozás után alaposan mosd - le gondolom amúgy is le szoktad -

(#27540) C. s. válasza tknof1871 (#27536) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Ha úgy döntesz, elhasználod, végezz vele egy egyszerű allergiapróbát. Fürdés után kend be vele a könyökhajlatodat és hagyd rajta. Ha 48 órahosszán belül nem jelentkezik irritáció, és még mindig jó ötletnek tartod, elhasználhatod. Bár én biztosan nem kennék ilyesmit az arcomra, és nemcsak azért, mert nem borotválom. :D

[ Szerkesztve ]

(#27541) Cs1csó válasza C. s. (#27540) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor te az a fajta vagy akinek bajsza van?

(#27542) philoxenia válasza Cs1csó (#27541) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Görög lenne? Szicíliai? :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27543) C. s. válasza Cs1csó (#27541) üzenetére


C. s.
addikt

és philoxenia:

Na, szépek vagytok! :))

Bővebben :P

[ Szerkesztve ]

(#27544) Jorus válasza C. s. (#27543) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ő a képen hányadik öngyilkos fiatalember volt?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27545) Borisz76 válasza C. s. (#27543) üzenetére


Borisz76
veterán

Ott öngyilkosok lettek a férfiak...itthon alkoholisták :))

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27546) C. s. válasza Jorus (#27544) üzenetére


C. s.
addikt

Ezen még szép szegényke. Látnod kellene, amit linkeltem. :Y A szépség tényleg relatív. Engem sokkal jobban érdekel, melyikőtök esne halálos kétségbe, ha nem kaphatná meg Őt. ;]
A csaj egy tömegpusztító fegyver volt!

(#27547) C. s. válasza Borisz76 (#27545) üzenetére


C. s.
addikt

"alkoholisták"

Hát igen! Akit egy ilyen dögös csaj dob, az sosem heveri ki. :D

(#27548) Cs1csó válasza C. s. (#27543) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt azért linkelted, hogy el tudjunk képzelni, mily szépséges is lehetsz a való életben? Legyen viszonyítási alap, tehát a szépséged csak egy hercegnőjéhez mérhető? :R

(#27549) C. s. válasza Cs1csó (#27548) üzenetére


C. s.
addikt

Bölcsen szóltál, ismét nem okoztál csalódást egyszerű pór létedre. Ezért most énméltóságom megkegyelmez Neked!

;]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.