Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27351) philoxenia válasza tknof1871 (#27350) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a munkadíj. Azonban a visszakötés biztosan nem ilyen egyszerű... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27352) #33253120


#33253120
törölt tag

Létezhet, hogy egy kertségi területen egy benzinmotoros láncfűrész zavarja a DVB-T jelet?

(#27353) Cs1csó válasza #33253120 (#27352) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a faág amit kivágsz vele ráborul az antennára.

(#27354) #33253120 válasza Cs1csó (#27353) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem erre gondolok.
A régi szocos autók gyújtásproblémája akkor derült ki, amikor beálltak a szervízbe, és az ottani rádió elkezdett nem működni.
Nekem meg 20 méterrel arrébb van egy szomszéd, aki kb egy hónapja vett a Husquarna mellé egy másik láncost. (Ismeretlen tipus)
Amikor bőg a vas, akkor édesanyám tévéjén a Digitállis Átállás következtében pár éve lerakott DVB-T box azt mondja nincs jel. Ha nem bőg a vas, akkor meg van jel. Tehát a jelenség a környéken elhangzó láncfűrészzajhoz valahogy kapcsolható.

[ Szerkesztve ]

(#27355) unclefucka válasza #33253120 (#27352) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem igazán. A láncfűrész gyújtásának a zavaró hatása nem elég nagy, hogy ilyen problémát okozzon.
Bár a bolygók furcsa együttállása miatt akár elő is fordulhat.
Vagy, ha az árnyékolásában sérült antenna kábel közvetlen közelében vágod a fát.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27356) #33253120 válasza unclefucka (#27355) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez ilyen több hete fennálló probléma. És füllel hallható időpontokban megy el a jel.

(#27357) philoxenia válasza #33253120 (#27356) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyenge az antennajel, vagy rosszul árnyékolt a csatlakozás. Milyen antenna?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27358) customer114 válasza philoxenia (#27357) üzenetére


customer114
senior tag

TV

(#27359) philoxenia válasza customer114 (#27358) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs olyan antennatípus.... :( Ilyenek vannak például:

Yagi; LogaritmikusPeriodikus; "Lepke" stb.

:P

,

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27360) #33253120 válasza unclefucka (#27355) üzenetére


#33253120
törölt tag

OK. Akkor első körben kicserélem a régi háromszoros árnyékolásút egy újra, hátha valahol sérült.
Utánna jelentkezem.
Viszont attól tartok, hogy mivel szóvá tettem pár hónapig a régivel fognak vágni.... :(

(#27361) pjen válasza #33253120 (#27360) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább egy minél hosszabb Yagi-t tegyél fel.Minél kísebb vizszintes nyílás szöggel.

(#27362) #33253120 válasza pjen (#27361) üzenetére


#33253120
törölt tag

Na várjál.
Ha eddig jó volt, akkor miért is én tegyek fel nagyobb Yagit-t?

Tehát ha a következő hónapban vesz valaki mást, utána a másik meg valami egyebet, akkor havonta upgradelni kell az antennát, mert az úgy jó?

Ez így nem hangzik jól, mert akkor kb novemberre csillagtámaszpont kinézete lenne a háznak. :D

(#27363) #33253120 válasza philoxenia (#27359) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha úgy is felmászok vasárnap kábelcserére, akkor nézek rajta egy pontos tipust.
De ne ezt trollkodjuk szét. Folytassuk majd akkor itt.

(#27364) pjen válasza #33253120 (#27362) üzenetére


pjen
félisten

A Yagi csak egy a lehetőségek közül.Géppuskát is vehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#27365) #33253120 válasza pjen (#27364) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem nem érted a kérdést.
Ha eddig jó volt volt, akkor miért NEKEM kell MOST nagyobb yagi/géppuska/whatever ha a szomszéd cselekdeteitől MOST esetileg No Signal van......

(#27366) Cs1csó válasza #33253120 (#27363) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vedd meg a szomszédtól az a fűrészt ami bezavar és a gond letudva.

(#27367) pjen válasza #33253120 (#27365) üzenetére


pjen
félisten

Ha komolyan érdekel vannak lehetőségek bevizsgáltatni az ominózus lánc fűrészt.Macerás,de megoldható.Ezt neked kell kezdeményezni.Viszont ha a gép megfelel az előírásoknak a vizsgálat díja a te gondod.

(#27368) unclefucka válasza #33253120 (#27365) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ebben az esetben kérd kölcsön a láncfűrészt a szomszédtól, vagy csináljatok egy összehangolt vizsgálatot.
Kifejezetten figyelni kell, hogy tényleg a láncfűrész-e a ludas. Pl. közelebb kell hozni, akkor rosszabb, stb.

Az antenna kábel cseréje csak akkor indokolt, ha tényleg van rajta -szemmel is jól látható- sérülés.

Ha mondjuk elektromos láncfűrész lenne a hunyó, akkor viszonylag egyszerű lenne a megoldás, de a benzines nem szokott ilyet csinálni. :F

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27369) #33253120 válasza unclefucka (#27368) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jellemzően a szomszéd nem partner abban, hogy bizonyítsam neki a berendezés problémáját. Neki a fát felvágja, a többi meg nem érdekli.
Kifejezetten a beindításától számított 1mp után már nincs jel, és a leállítása után 1mp múlva meg van.
A kábelen nincs sérülés, viszont van egy F csatis toldás kültéren a Digitális átállás szerelőinek a jóvoltából.

(#27370) EmberXY válasza #33253120 (#27369) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig pont a beindítástól számított 1 mp gyakorlatán kéne némiképp változtatnia, megoldódna a probléma: [kép] :D

Up the Irons!

(#27371) philoxenia válasza #33253120 (#27363) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mint szakember (villanyos) elég könnyen megértheted az antennák működését, ha ezt elolvasod:[link]
A zavarjelek az analóg technikában kép és hanghibákat okoznak, digitális jelnél kellő mennyiségben bekerülve a hasznos jel mellé, nyilván lehetetlenné teszik a dekódolást.
Az elektromos láncfűrész pont nemigen ad ki zavarjeleket, míg a benzinesnél a gyújtás igen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27372) pjen válasza #33253120 (#27369) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg menj el egy motoros boltba,vegyél egy árnyékolt gyertya pipát.Nem hiszem,hogy túl drága.Rá szerelitek,lehet minden gond megoldódik.

(#27373) philoxenia válasza pjen (#27372) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyrészt a szomszéd nemigen partner ebben, másrészt más zavarjelek is jöhetnek. Jobb antenna kell és ennyi. Irányérzékenyebb, nagyobb nyereségű, pontosan beállítva.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27374) pjen válasza philoxenia (#27373) üzenetére


pjen
félisten

Ezt írtam én is előzőleg,de kollégának nem volt szimpatikus.

(#27375) Inhouse válasza #33253120 (#27352) üzenetére


Inhouse
őstag

Lehet. A gyújtás zavarszűrés hiányában kijut az éterbe és egy érzékenyebb rendszert (pl. erősítős DVB-T antenna) megzavarhat. A lepke antennák erősen veszélyeztetettek.

Üdv Inhouse

(#27376) unclefucka válasza Inhouse (#27375) üzenetére


unclefucka
senior tag

Akkor el tudom képzelni, hogy ha a szomszédnak Trabantja lenne, az mekkora zavart okozna az éterben.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#27377) pjen válasza unclefucka (#27376) üzenetére


pjen
félisten

A trabant,ha normálisan rendben van tartva nem zavar jobban mint bármely másik autó.Sok mai darabnak is vannak műanyag karosszéria elemei,ahol a zavar jel kitudna bújni.

(#27378) Inhouse válasza unclefucka (#27376) üzenetére


Inhouse
őstag

Nálunk amíg lepke volt, napjában legalább 1 autó miatt megállt, összeesett a kép a MindigTV-n pár másodpercre. Sőt, ha az előszobai olcsó LED-es izzók, vagy a konyhai Brio lámpa (fénycső) lett felkapcsolva, akkor is. 3 ágú Yagira cserélve ez megszűnt. Viszont az olcsó LED-es izzók felkapcsolási tranziensei kiütik a TV okosítót a TV HDMI bemenetén egy pillanatra.

Üdv Inhouse

(#27379) #65675776 válasza Inhouse (#27378) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezért kell Yagi-t használni, az nem szed össze minden redvát a szerjózsa minden irányából.

(#27380) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha szeretnék informatikában dolgozni (elsősorban rendszergazda típusú munka érdekel), akkor ezzel az iskolával megyek valamire, vagy dobhatom ki? [link]

Nem a milliós fizetés a cél, hanem hogy ne fizikai munkával keljen pénzt keresnem, hanem azzal amit szeretek :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#27381) Jorus válasza enginev3.0 (#27380) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ide is dobd be, jellemzően szakmabeliek szoktak értekezni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27382) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

Hardveraprós vevő Foxpost automataba kérte hogy kézbesítve legyen a küldemény, fel is adtam neki az árut elsőbbségi, ajánlott levélként, viszont nem kézbesítették. A csomagautomata neve, és címe lett megadva a feladóvevényen és a címzésben is. Mivel se telefonszámot nem kértek, se a címzett nevét, ilyenkor hogy fogják elérni?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27383) Vakegérke válasza sutyesz96 (#27382) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Ha megadtad az e-mail címét, nem lesz gond.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27384) sutyesz96 válasza Vakegérke (#27383) üzenetére


sutyesz96
őstag

Azt sem.

Postán nem mondtak semmit a címzésre, szimplán feladták.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27385) Bjørgersson válasza sutyesz96 (#27382) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Postai levelet, csomagot nem fognak Foxpost automatába kézbesíteni, mert semmi közük hozzá. ;) Itt megrendeled a szállítást, kapsz egy feladó kódot, azzal elmész egy Foxpost csomagautomatához, a kóddal berakod a csomagot, majd onnan szállítják a címzett által megjelölt automatába. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27386) sutyesz96 válasza Bjørgersson (#27385) üzenetére


sutyesz96
őstag

Életemben nem csinaltam ilyet, igazából még sima csomagautomatába se küldtem soha, nem értek hozzá, a vevő kérése volt.

Akkor ilyen esetben mi lesz a csomaggal? Visszaküldik hozzám? Vagy van olyan értelmes a banda, ha felhívom őket, megadom a vevő adatait, akkor odaadják neki a postán?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27387) Jorus válasza sutyesz96 (#27386) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nem tudják kézbesíteni, akkor visszaküldik a feladónak, és akkor újra megpróbálhatod.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27388) Met válasza sutyesz96 (#27386) üzenetére


Met
nagyúr

Azért ez így vicces :) mit adtál meg címzettnek Dunapláza, foxpost automata 35-ös rekesz? :D
Egyszer tőlem is kérték hogy Foxpost-al küldjem, ott a korábban linkelt weboldal, olyan szépen végigvezet hogy mit csinálj hogy nem lehet elrontani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27389) sutyesz96 válasza Met (#27388) üzenetére


sutyesz96
őstag

Mostmár tudjuk. :D

Ha bemegy érte a postára (mert követési szám alapján látjuk hogy melyik postán áll), nem fogják odaadni neki?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27390) #96851200 válasza sutyesz96 (#27389) üzenetére


#96851200
törölt tag

Ha megmondja a feladó és a címzett nevét odaadják. Legalábbis nekem odaszokták.

(#27391) Bjørgersson válasza sutyesz96 (#27386) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az nem jutott eszedbe, hogy esetleg utánanézz mielőtt feladod, ha sosem csináltál ilyet? :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27392) sutyesz96 válasza #96851200 (#27390) üzenetére


sutyesz96
őstag

De nincs rajta a címzett neve. :U

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27393) Vakegérke válasza sutyesz96 (#27392) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A csomagautomata neve, és címe lett megadva a feladóvevényen és a címzésben is."

Már megbocsáss, te sem gondolhattad komolyan, hogy ennyi információból kiszűrhető a címzett neve, értesítési lehetőségei.
Az egy dolog, hogy először csináltál ilyent, de alap kellett volna, hogy legyen a FoxPost oldalán utána nézni, hogy mi a teendő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27394) sutyesz96 válasza Vakegérke (#27393) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nyilván, kapkodva lett elintézve a feladás, aznap még 100 másik elintéznivalóm volt, munkából jövet mentem postára, stb. Egyértelműen jobban kellett volna figyelnem, de ezen már sajnos változtatni nem lehet.

De értékelem hogy nem hülye barmoztál le. :R

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27395) Met válasza sutyesz96 (#27394) üzenetére


Met
nagyúr

Elvileg a csomag vissza kerül hozzád, feltéve ha írtál feladót :DDD
Ha van csomagszámod akkor telefonálhatsz is hogy éppen merre jár a csomagod, vagy megsürgetni a vissza küldést.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27396) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Két egymástól független kérdés.

1) Adott egy hangfal, melyre alapból rá van kötve egy noti, és néha a vonalbemenetére egy asztali gép. Azt szeretném elérni, hogy ne kelljen ki-behúzni a kábeleket, hanem egy jack elosztóval be lenne dugva mindkettő és egy "switch" szerű valamivel választhatnám ki, hogy éppen melyiket szeretném hallani. Ötletem sincs, hogy pontosan mit kellene hozzá keresnem, de találtam egy ILYET. Ezzel vajon megvalósítható?

2) A másik. Van egy GPS, ami minden töltőt felforrósít, de annyira, hogy kéz nem állja el. Ez normális, vagy valami zárlat lehet?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#27397) Met válasza pocokxx (#27396) üzenetére


Met
nagyúr

1. ha le lehet 0-ra halkítani akkor jó lehet
2. töltés közben melegedés normális, az hogy ennyire felforrósodik, nem

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#27398) 5teve válasza sutyesz96 (#27392) üzenetére


5teve
senior tag

látom van ám fogalomzavar rendesen.
ha postán adtad fel akkor te MPL csomagautomatába küldted aminek semmi köze a Foxpost csomagautomatáihoz. külön cég. a posta az posta a Foxpost az Foxpost. valószínüleg nálad ez történt mivel a foxpost csomagot adathiány miatt fel sem tudtad volna adni.
menj be a postára ahol feladtad és érdeklődj. a papírt amit kaptál feladáskor vidd magaddal.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#27399) #96851200


#96851200
törölt tag

Ez milyen eszköz?

(#27400) C. s. válasza #96851200 (#27399) üzenetére


C. s.
addikt

kvarccsöves asztali hősugárzó ;) :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.