Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27251) rii válasza Cs1csó (#27247) üzenetére


rii
nagyúr

van olyan ország, ahol nem tiltották be?
oroszország?

mer vennék a linken szereplő 30 éves szifont 1000-ért, meg hozzá patront akkor valahonnan külföldi webshop, ebay, nem tudom ... van ilyen rendelési leheőség szifon patron ügyben?

mondjuk nem tudom egyáltalán töltött patronokat lehet-e repülőgépen vagyközúton csomagba ...

meg én mit kezdek majd annyi üres patronnal

meg visszaváltás nuku, jó drága muri lenne így

(#27248) philoxenia:
közönöm, de ezt soha .-(
szomorú h ennyie környezetellenes irányba viszik az egészet

máűanyag vackokkal teleszórni mégjobban a világot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27252) rii válasza Hosssszu (#27249) üzenetére


rii
nagyúr

most a fény utca piacról van szó? .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27253) Hosssszu válasza rii (#27252) üzenetére


Hosssszu
őstag

:DDD Hát inkább egy kellemes italról, aminek az elkészítéséhez szintén kell szifon.

(#27254) Ferike81 válasza rii (#27251) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én 2 éve vettem egy 2 literes Szász szódáspalackot. Ha már xarunk nagyot xarjunk címmel inoxot. 22 darab ezresért. Erre betiltják a patron forgalmazást. :W Sajnos tudomásom szerint csak szép hazánkban volt ez a típus. De ha találsz akkor engem is érdekelne.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#27255) Cs1csó válasza rii (#27251) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj ott Ukrajnában tuti van és fillérekért. Vettem 100W-os hagyományos izzót is (UPS tesztelési céllal)

Nyilván ezért kimenni drága mulatság de aki nem lakik messze a határtól és rendszeresen jár annak megéri. Veszel egy szifont meg pár doboz patront hozzá és jó időre le vagy tudva - feltéve ha mint én is kimondottan FÉNY gyártására használnám. Ha napi fogyasztásra kellene akkor sajnos nem ez a megoldás oda szóda gép kell:
- egy ilyen gép: SodaStream Spirit 22k
- utántöltő palack: Sodastream szódagép gázpatron (CO2) 9k 60L ital készíthető vele: 9000/60= 150Ft egy liter. ennyit megérhet.

(#27256) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A HA-n hirdetnek jogtiszta Microsoft Windows 10 Pro RETAIL ESD Licenc kulcsot többen is, meglehetősen olcsón.

Idézem:

Jogalap
Az Európai Bíróság (Curia) 2012. július 3-i, (C-128/11.) határozata alapján a szoftverek értékesítése az adathordozó (CD/DVD/Pendrive) fizikai szállítása nélkül is megengedett.
A licenckulcsok digitális, illetve elektronikus formában átadhatók, valamint fel nem használt szoftverlicencek eladása, használt licencek tovább ruházása legális, attól függetlenül, hogy az a szoftver adathordózó lemezén található, COA vagy online licenckulcs.
A szoftvergyártó nem akadályozhatja meg licencei további eladását, és hogy ezáltal programjait tovább használják, beleértve az OEM és DSP, illetve ESD verziókat is.
A szoftvergyártó szerzői joga kimerül, amikor szoftverét első alkalommal eladja.
Volumen licenc egyesével történő eladása és online átruházható licencek kereskedelme megengedett. (Újrahasznosított szoftver)
(ECLI:EU:C:2012:407, EU 2001/29/EG, 28., 2009/24/EK)

Meg szabad venni?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27257) Cs1csó válasza Vakegérke (#27256) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez szép de mi van pl. az Origin-nel amikor a FIFA-t megvettem és aztán az "hozzátapadt" a fiókomhoz - PC - azt akkor tovább tudom értékesíteni?

(#27258) Vakegérke válasza Cs1csó (#27257) üzenetére


Vakegérke
veterán

Fogalmam sincs, nekem egy Windows 10 licenc kéne, ezért kérdeztem azt, amit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27259) rii válasza Ferike81 (#27254) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem ezzel, meg az ehhez hasonlókkal (trafikmutyi) azt akarják elültetni a tudatalattinkba, hogy "látod, bármit megtehetünk veletek"

a hétköznapjainkba tenyerelnek bele

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27260) Jorus válasza Vakegérke (#27256) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapvetően igen, de javasolt megbízható eladótól venni. Korábbi cégemnél volt, aki neten adogatta el a mennyiségi kulcsok egy részét, aztán, amikor kiderült, MS-nél le lett tiltatva az a kontingens, így a licenszek is érvénytelenné váltak. De megbízható forrásból minden további nélkül vehetsz licenszeket, akár fel nem használt mennyiségit, akár "használtat".
Én pl. tőle vettem többször is, egyikkel sem volt semmi gond.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27261) Vakegérke válasza Jorus (#27260) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ. :)

Konkrétan erre, vagy erre gondoltam. Vásárolnál tőlük?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27262) Jorus válasza Vakegérke (#27261) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ilyen esetben szoktam dobni egy-két privit olyanoknak, akik vásároltak már a hirdetőtől (és nem 2 napja regeltek) hogy mi volt a tapasztalatuk, és ha okés, akkor persze, minden további nélkül vásárolnék.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27263) Vakegérke válasza Jorus (#27262) üzenetére


Vakegérke
veterán

Határozottan jó értékeléseik vannak, ha újonc is az értékelő, nem tegnap regiszrált. A privi jó ötlet, majd letámadok néhányat.

Köszönöm a hasznos tanácsot. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27264) Pocee válasza rii (#27251) üzenetére


Pocee
senior tag

Ugyan utána nem néztem,hogy a mérete mi,meg,hogy a beltartalmi érték azonos e,de egy kettő formája hasonló az emlékeimben élő szénsavpatronokéval.fegyvertopicban meg kell kérdezni,aki fogott ilyet,hogy mi a különbség.
Hátha...

szerk:
Ez miért is nem jó?

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#27265) Golden9 válasza Pocee (#27264) üzenetére


Golden9
addikt

Az airsoft fegyverekhez készült patronban is étkezési szén-dioxid van? :DDD

[ Szeretkezve ]

(#27266) Pocee válasza Golden9 (#27265) üzenetére


Pocee
senior tag

tudtommal,de azt is írja :) a szabvány nem tudom olyan e

Mr.Brightside

(#27267) coco2


coco2
őstag

[e-Aláírás]

Sziasztok!

Kicsi segítséget szeretnék kérni bárkitől, akinek van e-Személyi igazolványa, és használta már az e-Aláírást, illetve ismer bárki olyat a közvetlen környezetében - mert akkor meg tudja kérdezni tőle.

Ha valaki aláír elektronikusan egy dokumentumot, az aláírás tanúsítványból kiderül az illető életkora? Konkrétan az érdekel, hogy az illető volt-e már 18 az aláírás pillanatában, vagy nem.

A neten fellelhető tanúsítvány példákban nem találtam olyan visszaigazolt adatot. Jó lenne egy életszerű példa is, hogy biztosat tudjak róla.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#27268) rii válasza Pocee (#27264) üzenetére


rii
nagyúr

régen is ilyen drága volt a szóda?

1 db patron 110 ft

egy 1,5 l-es ásványvíz meg 70 ft

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27269) Pocee válasza rii (#27268) üzenetére


Pocee
senior tag

Ilyen ez az ásványvíz lobbi.

Nálunk amúgy 30ft a liter szóda

Mr.Brightside

(#27270) pjen válasza rii (#27268) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ,milyen régen.Én még 6 Ft ért is ceréltem 1 dobozzal.

(#27271) Golden9 válasza rii (#27268) üzenetére


Golden9
addikt

Van 99Ft/db-os (8g), és 1500 Ft/db-os (16g) is.

[ Szeretkezve ]

(#27272) #33253120 válasza rii (#27251) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tudtommal nincs betiltva, csak már nem éri meg fenntartani a gépsort.
De lehet venni másfajta patront, és átalakítót.

(#27273) Ferike81 válasza rii (#27259) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ebbe inkább ne menjünk bele mélyebben. Eddig is ki nem állhattam, hogy mindenbe beleszól a politika, erre most megszűnik a Music Fm és a Rock Fm. Délelőtt az elsőt, délután a másikat hallgattam meló közben. Na de jó, hogy mindkettő megszűnik egyszerre. :W
Egyébként a szódapatron azért szűnt meg, mert nem gazdaságos az előállítása. Azt olvastam. Viszont annyi van benne, hogy ha már Hungarikum akkor miért nem védik meg az elsorvasztását? Annyi baromságra adnak állami támogatást, nem értem egy Hungarikumra miért nem? :F
Bocs a nagyon offért!

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#27274) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a hegesztőpalack jutott eszembe, széndioxid-forrásként...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27275) #33253120 válasza Ferike81 (#27273) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem a patron a hungaricum, hanem a szóda.
Azt meg elő lehet állítani máshogy is.
Illetve lehet venni 1.5l cserélhető palackban a mai napig. Pl Debrecenben itt a Löki szóda, akik rengetek kisboltnak szállítanak. És nem ők az egyetlenek.

(#27276) Ferike81 válasza #33253120 (#27275) üzenetére


Ferike81
senior tag

Persze, tudom. Ott van Sámsonban a D-SODA is. Nekem most is hordják. De azért nem volt az rossz mikor otthoni mulatságoknál előkaptam a szifont, betekertem a patront, és durrantottam a laza fröccsöt. És azért sok kis faluban tuti nem fog venni a 30 éves szifon után egy 30ezres új gépet a nép. Patron meg volt minden kisboltban. Na ez a vonat elment.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#27279) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Váltanék témát. Adott 1 win 10 ms outlook 2013-mal.

Eddig (?) az email küldés tökéletesen működött. Most ? Ha akarja...Vagyis inkább, ha írok pár mondatot, akkor elküldi, ha válasz-választ követ, akkor sokáig próbálja, de nem...

van valaki aki meg tudja mondani hol kéne keresgetnem...hiba terén...

nem tudja a kapcsolatot sem tesztelni...

(#27280) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Gépolajos lett a poliészter, sárga színű kabátom. Van valakinek valami tuti tippje rá, mondjuk szódabikarbóna, ilyesmi? Köszi.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#27281) philoxenia válasza LilProphet90 (#27280) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Benzin nem jó?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27282) Hosssszu válasza philoxenia (#27281) üzenetére


Hosssszu
őstag

Felgyújtani? ;]

(#27283) C. s. válasza LilProphet90 (#27280) üzenetére


C. s.
addikt

A benzint tényleg ajánlják olajfolt ellen, de nézd meg a bevarrt címkén, hogy a kabát anyag bírja-e! (Nehogy oldja a benzin a poliésztert vagy a töltetet!) A benzines és más olajfolt tisztaításhoz néhány tanács. Sokan jónak tartják még az Ultra Dermet is. Nem tudom, mennyire erős a szennyeződés, ha kisebb a folt, lehet, hogy az is segít.

Mielőtt nekilátsz, övatosan férceld körbe a foltot egy elütő színű cérnával, hogy tisztítás közben vagy után biztos lehess abban, hogy a megfelelő helyen dörzsölöd vagy keresed a foltot!

[ Szerkesztve ]

(#27284) LilProphet90 válasza C. s. (#27283) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Vegytisztítást nem szereti a piktogram alapján. Ilyen trutymós kéztisztító talán van valahol, azt megpróbálom, ha nem, akkor Vanish, elvileg az is lehet olajfoltok ellen, bár jobb szerettem volna valami házi praktikát, de nem szívesen kockáztatnám be, az ecetes olló pedig pont elfogyott. Köszi a tippeket!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#27285) C. s. válasza LilProphet90 (#27284) üzenetére


C. s.
addikt

Ha szereted azt a kabátot, lehet, hogy érdemes volna tisztítóba vinni. Ha van rajta bármi leszedheő (pl. "fityegő"), szedd le, és miután hazavitted, rakd vissza, különben jó eséllyel nyomavész. Nekem is mondták, de nem hittem el. Kiderült, hogy igazuk volt...

(#27286) LilProphet90 válasza C. s. (#27285) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Köszi a tippet, megfontolom.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#27287) philoxenia válasza C. s. (#27285) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27288) C. s. válasza LilProphet90 (#27286) üzenetére


C. s.
addikt

Szívesen, sok sikert!

philoxenia:

Honnan szeded ezeket az "őrült" linkeket? :D

(#27289) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Egyik topicban linkelt valaki innen egy másik topicot, ahol vicces/gyökér/balfék hirdetések voltak összeszedve mindenféle magyar oldalról, de nem találom, valaki linkelné nekem? Jó volt kikapcsolódni egy kicsit az idióták világában :)

(#27290) Hosssszu válasza Fr3eWar (#27289) üzenetére


Hosssszu
őstag

Lehet hogy ez volt az?

(#27291) C. s. válasza Fr3eWar (#27289) üzenetére


C. s.
addikt

Sok más marhaság is van a PH-n! Érdemes nézelődni. :D

(#27292) C. s. válasza Fr3eWar (#27289) üzenetére


C. s.
addikt

Bocs, ezt kihagytam az előbb.

(#27293) Fr3eWar válasza Hosssszu (#27290) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez az!
Köszi

A többit amit C. s. írt kidobta a kereső a szavakra amikkel próbálkoztam.

(#27294) Hosssszu válasza Fr3eWar (#27293) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szívesen!

Kellemes olvasgatást. :)

(#27295) Siriusb


Siriusb
veterán

ÁÁÁÁ, muszáj volt ilyen baromságokat ide betenni?! Újabb topik(ok), amiket olvasni kell. :( :DD

(#27296) Vakegérke válasza Siriusb (#27295) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Újabb topik(ok), amiket olvasni kell. :( :DD"

Megéri, hidd el. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27297) Hosssszu válasza Siriusb (#27295) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem fáradt gőz olvasóinak ezek a topikok is kötelezőek. :DDD

(#27298) #33253120 válasza Siriusb (#27295) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hát igen.... Az élet kegyetlen.... ;]

(#27299) philoxenia válasza Hosssszu (#27297) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Topikárium.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#27300) Siriusb válasza #33253120 (#27298) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem is tudod mennyire!
Pár perce elkezdtem visszafelé pörgetni a Vicces képeket, és már mindenem fáj a röhögéstől!!!
Megyek a modkerbe, hogy a fenti hozzászólásokat töröljék, vagy legalább a linkeket vegyék ki, kíméljük már meg a gyanútlan olvasót...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.