Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24951) Vakegérke válasza philoxenia (#24950) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ő a szőke?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24952) philoxenia válasza Vakegérke (#24951) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szőke is fórumtársunk?

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24953) EmberXY válasza Ispy (#24949) üzenetére


EmberXY
addikt

Hallom a didit meg látom is.
És ez playback-ről ilyen szar, milyen lehetne élőben? ;]

philoxenia: Pákóra egyébként szinte mindenki hasonlít, még Ganxsta is... [link] :DDD

Up the Irons!

(#24954) coco2 válasza pvt.peter (#24911) üzenetére


coco2
őstag

A videó második feléig el is kell jutnia a nézőnek. Én 3x kezdtem el nézni azt a minősíthetetlen izét, de nem jutottam túl az első negyeden sem. Pedig én a 10 éves unokahúgom szekatúrájához vagyok edződve már fél évtizede. És hidd el, azt az unokahúgit nem mindenki bírja ki. Szóval bocsi. Nem tudom, mi van a videó második felében. De biztosan semmi komolyan vehető.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24955) inf3rno válasza coco2 (#24954) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az emberek teljesen el vannak hidegülve egymástól, már végig sem hallgatják egymást, borzasztó. :P

Buliban hasznos! =]

(#24956) philoxenia válasza coco2 (#24954) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A videó a zaklatásról szól, a hölgy intellektuálisan zaklatja a nézőit, Vagy nem jól értem? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24957) coco2 válasza philoxenia (#24956) üzenetére


coco2
őstag

Zaklatni éppen zaklatni próbálja, de annyira bénán csinálja, hogy az szégyen a mundér becsületére. A legpozitívabb hozzáállásom az volt, hogy lekapcsoltam.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#24958) EmberXY válasza coco2 (#24954) üzenetére


EmberXY
addikt

Az ilyenekbe random bele kell tekergetni és 5-10 mp-et megnézni. 5-6 ilyen részlet után egymásra teszed a kapott információkat, az eredményt megszorzod 10-zel, aztán az egészből gyököt vonsz, máris érted az egészet, belekérdezhetnek bárhol. Vagy erre csak az én agyam képes? ;]

Up the Irons!

(#24959) philoxenia válasza EmberXY (#24958) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az ilyenekbe. Természetesen átlagember ezeket meg se nyitja.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24960) EmberXY válasza philoxenia (#24959) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, az ilyet nem is szabad megnyitni. Egyáltalán honnan tudtál róla? :D

Up the Irons!

(#24961) philoxenia válasza EmberXY (#24960) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyszer régen, egy messzi-messzi fórumon, egy valaha volt topikban linkelték... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24962) Gave


Gave
addikt

Sziasztok,

ismer valaki olyan publikus oldalt/adatbázist ami tartalmazza a MO-n működő-aktív gyárakat? Ha van megyére bontás és egyéb profil adat, pl foglalkoztatottak száma, az is hasznos lenne.

Eddig főként olyan adatbázisokat találtam, ahol össze volt keverve a szolgáltatókkal. Nekem csak a fizikai termékeket előállító cégek kellenének, itthoni gyár, telephellyel.

Köszi szépen.

(#24963) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Nem találtam topikját, szeretnék oda-vissza kimenni Németo-ba, de a kisautóm erre nem alkalmas. Budapesten milyen lehetőségek vannak, autóbérlést látok pár helyen. Nincs valami hasznos tippetek, hogy lehetne 2-3 napra személyautót bérelni, hogy a gatyám se menjen rá?

:R előre is!

(#24964) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez valami új technika? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24965) #65675776 válasza philoxenia (#24964) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az analfabétizmus évezredes találmány.

(#24966) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Vennék egy eszközt (Szlovák bolttól, 27% áfás számlával) és a bolt csak 24 hó garit ad rá, gyártó (mint Samsung) 120 hónap (csere garancia, mert javítani nem javítják) és a Magyar Samsung nem forgalmazza a terméket, így nem intézhető náluk a garancia 24 hónap lejárta után.(eddig a bolt intézi)

Ilyen esetben a garancia (csere) 10 éves az miként érvényesíthető, ha pl. 5-6 év után behal az eszköz?

Beszéltem a bolttal és Samsunggal is , de nem jutottam előrébb és ez nagyon elkeserítő... (EU mi, de minek?)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24967) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Letezik valami ertelmes alternative a Popcorn Time-ra? Vagy 1,5-2 eve nem jott update, igy ez felejtos. A Stremio volt jo egy ideig, de honapok ota le van halva a rarbg addon, azaz nem igazan hasznalhato. Milyen egyeb lehetosegek vannak?

(#24968) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Az ilyen rozsdásodó felniről el lehet tűntetni a rozsdát valahogy vagy meg lehet még menteni?

(#24969) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#24963) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elfelejtettem kérdezni, Ausztriába belépve hol lehet pályamatricát venni: Az már tiszta, hogy az online matricavásárlás elég érdekes náluk. 18 nap múlva lesz csak érvényes. :U

(#24970) philoxenia válasza Putyin90 (#24968) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csiszolóvászon, rogzsdamaró, festék.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24972) ubyegon2 válasza #45553408 (#24971) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm! Ez igen hasznos infó. :R

(#24973) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Borzalmasan zavaró dologról kérdezni... Mostanság elégé felcseszett.
Emberek miért turkálnak az én pénztárcámban, mennyit keresek, mire költök. " és ha van pénzem adjak már nekik" Nem fogok mert én is dolgozok érte.
Miből veszem ezt és azt, miből telik nekem erre stb.

A másik mikor elvárják hogy borravalót adjak, futár is lenyúlt múltkor 500 ft-ot. Ha én nem akarok adni miért kell a hattyú halálát előadni. Én se kaptam sose borra valót, de a tűzöltó se kap borra valót még is elvégzi a munkáját. Némelyik orvos el se kezd megvizsgálni ha nem add az ember neki hála pénzt. Ha nincs boriték nincs munka.
Akkor minek fizessek TB-t ha az orvosnál így is úgy is fizetni kell? De a TB-s fogorvos is 5000 ft-ot kér egy foghúzásért.
Egy Tömés is 5-15E forint.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24974) Vakegérke válasza carl18 (#24973) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Ha kérdezik, hogy mennyit keresel, kérdezz vissza, hogy ő mennyit. Ha mond egy számot, legyints egy nagyot, és keservesen közöld vele, hogy bár annyit keresnél.
Kölcsön? Nincs miből, téma lezárva.

A futár azért nyúlt le, mert megengedted neki. Legközelebb annyi pénzt adj a kezébe, amennyi jár, aztán mehet Isten hírével.
Ami a borravalót illeti, ki kell érdemelni. Aki nem nyújt extra szolgáltatást, nem kedves, szolgálatkész, annak toll a fülébe.

A dokikkal kapcsolatban (hál' Istennek) nincs tapasztalatom. Tény, hogy előre egy vasat se adnék nekik, valószínűleg utólag sem. Aztán lehet, hogy nagyon kitolnék magammal.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24975) inf3rno válasza carl18 (#24973) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért fizetsz TB-t, mert a másfél millás műtét így kijön 100k "hálapénzből". Egyébként valóban nem érné meg, ha ugyanannyit fizetnél. Amúgy úgy vettem észre nem feltétlen korrelál a szakértelemmel a mohóság. Az az orvos ugyanannyit vagy többet is elkér, aki rendre elcseszi a műtéteket, mint az, aki rendesen megcsinálja. Szóval tudni kell, hogy melyik orvoshoz érdemes fordulni. Olyannal nincs tapasztalatom, aki nem kér hálapénzt. Veszprém környékén ez nem divat. Gyulán hallottam ismerőstől, hogy vannak olyan orvosok, de ez nálunk ilyen mítikus lény kategória. Hinni hiszünk benne, hogy létezik, de látni még senki nem látta.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24976) Vakegérke válasza inf3rno (#24975) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az a baj, hogy a beteg, vagy hozzátartozója azért ad hálapénzt, mert "muszáj". Kapnak jobb ellátást? Nem. Azonban kiszúrnak azokkal, akik nem tudnak, vagy nem akarnak kibélelt borítékot adni a dokinak, mert bár nem ártottak senkinek, sokadrendű betegként bánnak velük.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24977) inf3rno válasza Vakegérke (#24976) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Képben vagyok, de ezt csak törvényileg lehetne szabályozni, anélkül nem fog megszűnni ez a rendszer. Itt helyben pl volt olyan, aki csak 50k-t kapott és követelt még 100k-t a betegen. A beteg feljelentette, aztán a bíróság mégsem kaszálta el a fazont. Nagyjából itt tartunk most.

Buliban hasznos! =]

(#24978) carl18 válasza inf3rno (#24975) üzenetére


carl18
addikt

Hát jó akkor majd ha kigyullad a házad, érdekes volna a tűzoltó addig nem kezdenek bele az oltásba amíg nem adnál neki oda 50E forintot.... :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24979) #65675776 válasza inf3rno (#24977) üzenetére


#65675776
törölt tag

Törvényileg most is a korrupció alá van sorolva, ergo tiltott, büntetendő.

carl18: Én a helyükben megtenném ha orvos házához megyek.

Az ételfutárok meg tipikusan azért várják a borravalót, mert jellemzően minimálbéren vannak. A munkaadó pedig mégcsak üzemanyagtámogatást és járműamortizációt sem fizet. A saját autójukat használják általában, csak a céges matrica van rajta. Persze ha értelmes a futár és nem pofátlan, nem lépi túl az igért szállítási időt, akkor simán lehet adni neki 100-200 HUF-ot. De amikor kártyával fizetsz nála, és azzal kezdi, hogy "Mennyit üthetek be?", akkor alap, hogy bemondod a blokkon levő összeget, és az esetleg előkészített aprót is elteszed.

[ Szerkesztve ]

(#24980) Met


Met
nagyúr

Ételfutár, nálunk a liftben fel volt írva a falra hogy Jatt? és az emelet ajtószámok, köztünk a miénk is. 10%-ot akkor is adok ha kártyával fizetek előre, ez kicsit érzékenyen érintett :)

Kórház, 2016 szenteste amikor keresztanyámat tolták át egyik épületből a másikba akartam adni az ápolónak de csak leintett.
Az idősek olyanok hogy amikor receptet írat fel akkor is adnak a dokinak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24981) customer114 válasza carl18 (#24973) üzenetére


customer114
senior tag

Ha ténylegesen javítani szeretnél a helyzeten akkor határozottan el kell küldeni a kérdezősködő/kéregetőket a p!cs4ba. Bár abból ítélve, hogy itt teszed fel a kérdésed, vagyis átfogalmazva, ide írod le a problémád, amivel könnyítesz a lelkeden - szóval ebből következtetve nem tartanálak feltétlen egy határozott személynek hozzá.

A borravaló és EÜ helyzetet pedig nem feltétlen tenném egy logikai bekezdésbe, mert nagyon is különböző esetek.
A borravaló rajtad múlik, de ha 1410 a pizza akkor 1500at adsz, ez nálunk (ország) a szokás. Ezen nincs mit keseregni. Ha pedig 500 Ft-os vagy netán magasabb borravalót szeretne a futár elvárom, hogy a csomolumára hozza fel nekem a sütőmeleg pizzát vagy legalább az 5.-re 2 mosógépet az augusztusi 35 fokban.

EÜ-n nincs mit tárgyalni, még a jelenlegi helyzet is vissza lesz sírva később..

[ Szerkesztve ]

(#24982) inf3rno válasza carl18 (#24978) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Téves a hasonlatod, sürgősségi betegellátást nem csak akkor kapsz, ha csúsztatod a pénzt. Bár ki tudja, lehet, hogy egy évtized múlva már ott tartunk majd. Mondjuk annak szopás lesz, akit eszméletlenül visznek be baleset után.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24984) #65675776 válasza inf3rno (#24983) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erre mondják azt, hogy szánalom a köbön. Az egész magyar "egészségügy" és "igazságszolgáltatás."

(#24985) carl18 válasza inf3rno (#24982) üzenetére


carl18
addikt

Tesómnak fel volt dagadva a lába, trombozis gyanús volt. Karcagon azt mondta rá az orvos " Van neki fontosabb dolga is ennél" És meg se nézte a lábát. Szerintem már most is ott tartunk hogy hát nem foglalkoznak az emberrel.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24986) inf3rno válasza carl18 (#24985) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó hely lehet az a környék eü szempontból. A Szentesi Kórházzal kapcsolatban hallottam eddig a legtöbb műhibáról. És akkor ezek csak olyanok voltak, amik a hírekben mennek, nem olyan, ami ismerőssel történt.

Buliban hasznos! =]

(#24987) EmberXY válasza inf3rno (#24975) üzenetére


EmberXY
addikt

A TB is szerintem egy maffia, mint az egész állami költségvetés elosztása.
Ügyfélkapun egyszer beleszabadultam egy olyan lekérdezési lehetőségbe, ahol az orvosi kezeléseimet nyomon lehet követni, hogy mikor milyen kezelésre mennyit számoltak el. Fogászati kezeléseknél vígan el van számolva fogkő eltávolítás is olyan esetekben, amikor ilyet véletlenül sem csinált, kifejezetten emlékszem, hogy csak tömött vagy simán beutalt a szájsebészetre a doki, pl miután a kihúzásra ítélt begyulladt fogamat szakszerűen széttördelte.... Ilyen ez a popszakma, nem kap hálapénzt, lenyúlja a TB-től. ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#24988) freaghill válasza EmberXY (#24987) üzenetére


freaghill
őstag

Ilyen TB lenyúlás nálunk is volt. Tesómnak írt be tömést, közben meg nem kellett, megnézték valami ellenőrök, nem volt tömés, ment is az ihajjcsuhajj.

[ Szerkesztve ]

(#24989) inf3rno válasza carl18 (#24985) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyesmi a mélyvénás trombózis:

Persze előfordul, hogy nem látszik ennyire rajta, pl nem piros, alig dagad be, csak fáj a vádlid vagy ilyesmi. Utána jellemző, hogy pirosas barnás vaslerakódás alakul ki a bőrön. (Feltéve ha nem halálozol el addig tüdőembóliában.)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24990) carl18 válasza inf3rno (#24986) üzenetére


carl18
addikt

Hát én itt Abádszalókon bent voltam orvosnál, beteg voltam és az orvos nevetgél odabent, hülyének nézz.
Valami Arab orvos volt, és magyarul is alig tud. Hívatalosan fél kettőtől van rendelés, ö megjelenik 3 órakor és fél 4-től rendel 4 óráig. 15:00-tól még 15:30-ig nem rendelés mert ott bent ebédel az orvos.

Mikor bemegyek aztán neheztelve megkérdezik mi már a bajom? Hát nem sok volt hogy beszóljak, legszívesebben be is vernék neki. Csak hát magyar államporgánt nincs túl sok jogom, még ha legális önvédelem áll is fent. " A kisebbség ellen már megtapasztaltam jogos önvédelem esetén is kaphatok garázdaságot."

Találkoztam már hardverapros taggal, egy hangszórót teszteltünk az udvaron, és meglepődtem mikor észrevettem mennyire fél mikor pár rajos srác elsétál ott az utcályukban.
De unokaöcsém barátnőjét is leütötték már karcagon, hajnalba kirabolták.

Nem is akarom tovább offolni a topikot, sajnos az a igazság hogy ez egyre rosszabb lesz. Apám is azt mondta a helyzet nem hogy javulni csak tovább romlik.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24991) carl18 válasza inf3rno (#24989) üzenetére


carl18
addikt

Oké, jajj ez olyan 3-4 éve történt azóta javult a helyzet, már nem olyan a lába.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#24992) inf3rno válasza EmberXY (#24987) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt téma pár hónapja fb-on, hogy az ilyet fel lehet jelenteni, aztán kivizsgálják. Már nem tudom pontosan hova kell küldeni a feljelentést, de keress utána.

Buliban hasznos! =]

(#24993) EmberXY válasza inf3rno (#24992) üzenetére


EmberXY
addikt

+ freaghill:

Az a gondom ezzel, hogy hónapokkal később vettem észre, és bizonyítani sem tudnám, hiszen ez nem tömés, vagy ilyesmi, hogy hónapokkal később is látszódik.

Up the Irons!

(#24994) olloczky válasza EmberXY (#24987) üzenetére


olloczky
senior tag

Engem érdekelne, hogy hol lehet ebbe "belefutni" :K

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#24995) Jorus válasza olloczky (#24994) üzenetére


Jorus
nagyúr

Betegéletút lekérdezése (Ügyfélkapuval).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24996) inf3rno válasza carl18 (#24990) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hivatalos személy elleni erőszakért 5 évig terjedő szabadságvesztés jár.

Buliban hasznos! =]

(#24997) inf3rno válasza EmberXY (#24993) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem feltétlen így működik a rendszer. Lehet, hogyha valakit sokan feljelentenek, akkor kezdenek vizsgálódni.

Buliban hasznos! =]

(#24998) olloczky válasza Jorus (#24995) üzenetére


olloczky
senior tag

köszi :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#24999) carl18 válasza inf3rno (#24996) üzenetére


carl18
addikt

Jól van na tudom :D De csak mert az ember elgondol valamit még nem teszi meg. De akkor sincs rendbe hogy átlag emberek mennyire ki vannak szolgáltatva.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#25000) inf3rno válasza carl18 (#24999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ja. Faterom annak idején bevitt egy (egyébként tök ismeretlen) gyereket, akinek leszakadt az ujja, aztán valami hasonló stílusban fogadták. Meg se kérdezték, hogy miért van ott, csak leosztották, hogy várjon a sorára, amíg ők kávézgatnak. A végén a nyakkendőjénél fogva húzta ki az orvost a gyerekhez. Van, hogy elgurul a gyógyszer. ;] A ruszki időkben azért más világ volt, ma már gondolom rendesen meghurcolnák emiatt is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.