Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24201) Met


Met
nagyúr

Foxpostnál hogy működik a csomagfeladás?
Neten megrendelem, kapok egy kódot, odamegyek az automatához, beírom a kódot, kifizetem a szállítást, beteszem a fakkba a csomagot.
Idáig ok. De a dobozra nem kell ráírnom a címtettet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24202) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!

Cukor helyettesítésére (teához) milyen édesítőszert érdemes használni? Lehetőleg olyasmi kellene, ami nem káros, illetve kicsi a kalóriatartalma...
Köszönöm előre is. :R

Up the Irons!

(#24203) pjen válasza EmberXY (#24202) üzenetére


pjen
félisten

Rum? ;]

(#24204) leslieke válasza EmberXY (#24202) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Méz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24205) #73959936 válasza EmberXY (#24202) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mi az 1200 db-os süssina-t használjuk....

relatíve kevés kalóriatartalma van-

(#24206) Spet válasza pjen (#24203) üzenetére


Spet
addikt

Zéró kóla :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#24207) krizmo_ válasza EmberXY (#24202) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv,

Én eritritet és nyírfacukrot használok. Az eritritnek 0 a kalóriatartalma. Egyiknek sincs mellékíze. Sok mindenbe használom őket. A steviaval próbálkoztam még, de annak van mellékíze, így inkább keverve jó használni.

(#24208) philoxenia válasza EmberXY (#24202) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legjobb teánál simán inni, a tea nem ihatatlan cukor nélkül, ha megszokod, de amúgy sokféle édesítőszer van, a stevia például jó, csak relatíve drága.

krizmo_ az eritrit például cukorpótlóként likőrbe kesernyés ízt ad...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24209) krizmo_ válasza philoxenia (#24208) üzenetére


krizmo_
addikt

Ha szárított stevia leveleket veszel, és csinálsz belőle főzetet, úgy egyáltalán nem vészes az ára.

Eddig csak süteményekbe, lekvárba, kávéba, teába ilyesmikbe használtam az eritritet, likőrrel még nem volt dolgom. :N

(#24210) philoxenia válasza krizmo_ (#24209) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy olcsó a stevia, viszont az adagolás teljesen kérdéses, max. szűrős teához lehet kikísérletezni.
Vettem a múltkor, most a szavatosság lejárta előtt odaadtam édesanyának, hogy próbálja ki mekkora adag kell mondjuk egy teába...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24211) EmberXY válasza pjen (#24203) üzenetére


EmberXY
addikt

A rumot édesítés nélkül is meg tudom inni, azzal nincs gond. ;]

leslieke: A méznek tudtommal nagy a kalóriatartalma, közel azonos a kristálycukorral.

kovacsen222: Utánanézek a Süssinának is, még nem volt dolgom vele, de jól hangzik.

krizmo_: Az eritritől még nem is hallottam, de utánaolvasva tényleg jónak tűnik, a nyírfacukorban is kvázi sok a kalória.

philoxenia: Az a "bajom" a teákkal, hogy nekem a hagyományos teák ízlenek, mint pl az Earl Grey, és az valahogy cukor édesítő nélkül nem az igazi. A különféle gyümölcsteákat nem annyira kedvelem, ezekben kb több az adalékanyag mint a tea.

Köszönöm mindenkinek az ötleteket, szét fogok nézni a témában. :R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#24212) krizmo_ válasza philoxenia (#24210) üzenetére


krizmo_
addikt

Én úgy csináltam hogy lefőztem egy adag stevia levelet, majd leszűrtem, és kis üvegcsében tároltam a hűtőben, ~2 hétig eláll így. De a mellékíze miatt inkább az eritritet vagy a xilitet használom.

#24211 EmberXY

Nagyon szívesen! :) Időnként a Pennyben szokott lenni jó áron az eritrit, mi akkor szoktunk betárazni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#24213) philoxenia válasza krizmo_ (#24212) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Könnyen lehet, hogy a főzés miatt volt mellékíze, a fekete tea például elég csersavas lesz, ha sokáig ázik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24214) krizmo_ válasza philoxenia (#24213) üzenetére


krizmo_
addikt

Nem hiszem, mert ha megkóstolom a levelet úgy is érzem, valamit vettünk már tabletta formában is, és úgy is éreztem ezt a mellékízt.

Szerk.:
Sokat kísérleteztem már vele, sokat is olvastam a témában, de nekem nem az igazi...

[ Szerkesztve ]

(#24215) philoxenia válasza krizmo_ (#24214) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24216) Pocee


Pocee
senior tag

a steviat nem javasolnám,elég sok árnyoldala van...ami ha igaz vagy csak fele igaz,gáz.

Mr.Brightside

(#24217) inf3rno válasza EmberXY (#24202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Eritrit.

Buliban hasznos! =]

(#24218) inf3rno válasza krizmo_ (#24209) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az a baj vele, hogy keserű az utóíze. Nem véletlenül mérik arany árban a tisztítottat, aminek nincs mellékíze.

Buliban hasznos! =]

(#24219) inf3rno válasza krizmo_ (#24212) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják kávé főzőn érdemes áttolni pár adag vízzel. Utána lehet kristályosítani, ha elég tiszta a végeredmény, az csak annyi, hogy legőzölöd róla a vizet olyan 60-70°C-on, a legvégén már érdemesebb vízgőzzel melegíteni, hogy ne égjen oda. Elvileg 200°C felett bomlanak a szteviozidok, amik az édes ízt adják, szóval oda tud égni. Keserűnek így is keserű lesz, mert egy részük ezeknek ilyen keserű utóízű. Tisztítani házilag nem lehet, iparilag olyan 30 lépéses folyamatban tisztítják. Kávéhoz teljesen jó szerintem, az amúgy is keserű...

Azt mondják patkányoknál impotenciát okoz. Embereknél nagy valószínűséggel nem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24220) #65675776 válasza EmberXY (#24211) üzenetére


#65675776
törölt tag

A normális gyümölcsteában nincs tea, csak szárított gyümölcs. Ahhoz meg nem kell adalék sem.

Az Earl Grey meg teljesen jó cukor nélkül. Persze abból is csak a jobbak. Az ilyen Lipton féle gané, ami eleve a zsákszövet hézagain kiszóródott port használ teának, és még a tea ízt is aromával oldják meg, az valóban nem jó, de azon a cukor sem segít. Normális szálas teát kell inni.

[ Szerkesztve ]

(#24221) inf3rno válasza #65675776 (#24220) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én csak zöld vagy gyümölcs teát iszok, feketét csak nagy ritkán, akkor is tejjel, mert az kb annyit ér.

Buliban hasznos! =]

(#24222) EmberXY válasza #65675776 (#24220) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor van még mit tanulnom a tea terén, én mindenesetre a filteres teák közül az Earl Grey-t többre tartom mint a Pickwick és társai látvány szinezék + aroma oldatokat.

Up the Irons!

(#24223) philoxenia válasza EmberXY (#24222) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Picwick márka, az Earl Grey teafajta... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24224) EmberXY válasza philoxenia (#24223) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem én, kicsit jobban körülírom: az Earl Grey jöhet bármelyik márkából, de a gyümölcsteákat nem igazán szeretem.

Up the Irons!

(#24225) #65675776 válasza EmberXY (#24224) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Pickwick gyümölcsteái nem is jók, még a Sir Mortonok is köröket vernek rájuk. És Earl Grey-ből is van, ami rossz.

(#24226) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ugye jól tudom, hogy amikor valaki a neten vásárol és a csomagot valami átvevőhelyre kéri, akkor a boltosnak a világon semmi köze ahhoz, hogy mit tartalmaz a batyu?

Decemberben megkérdezték, én meg nem tudtam, mert több helyről is rendeltem, és aznap mentem mindért 2 külön helyre. Azt felelte, hogy nem baj. Hát még jó...! :D Szerintem tökéletesen magánügy, hogy milyen ajándékokat választottam a szeretteimnek.

Az édesítős témához:

A mesterséges édesítőszerek nagyon egészségtelenek, akár rákot is okozhatnak. A természetes a legjobb, én stevia port használok, fél liter szénsavmentes ásványvízben föloldva kb. 2 teáskanálnyit. Ha normális a por minősége, teljesen víztisztára oldódik. Így könnyebben adagolható a megszokott édes íz eléréséhez, por formában sokszor túl sok vagy kevés lett. Keveset használok, így megfizethető. Maga a növény pedig gyógynövény, érdemes utánaolvasni és megbarátkozni vele, mert sok jót tud.

[ Szerkesztve ]

(#24227) bencze válasza C. s. (#24226) üzenetére


bencze
senior tag

Manapság annyira nem gáz a guminő meg a művagina. Amúgy meg jó esetben nem szokták ráírni az ilyesmit, ha esetleg falun laksz és számít az ilyesmi. De nem kell köze legyen hozzá tudtommal, rajta a neved annyi.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24228) Batib


Batib
őstag

Az édesítős témához:
Xukor Zéro 4X - A Xukor Zéró 4X az eritrit és a stevia „házasításából” jött létre. Különlegessége, hogy négyszer olyan édes,
mint a kristálycukor, így kevesebb mennyiség is elegendő a vágyott édesség eléréséhez.

A kiváló minőségű édesítőszer ~99%-ban eritritolt és ~1%-ban steviát tartalmaz.
Nálunk a cukorbetegek egyesületében kedvezményesen hozzá lehetett jutni: 1kg 3000ft.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#24229) #65675776 válasza Batib (#24228) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez itt a fizetetlen reklám helye...

(#24230) EmberXY válasza Batib (#24228) üzenetére


EmberXY
addikt

De akkor az az 1 % stevia már minek kellett bele? :F

Up the Irons!

(#24231) inf3rno válasza EmberXY (#24230) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mert az 300x édesebb a cukornál, úgyhogy amiatt az 1% miatt 3x édesebb, a 99% eritrit miatt meg 1x, hogy tudd szépen adagolni. Gondolom én. :D

Buliban hasznos! =]

(#24232) customer114 válasza EmberXY (#24230) üzenetére


customer114
senior tag

Hogy meglegyen a kötelező arzén és ólom tartalma ;]

(de lehet toxikus is picit) :D

[ Szerkesztve ]

(#24233) EmberXY válasza inf3rno (#24231) üzenetére


EmberXY
addikt

Igazad lehet (nem számoltam utána). :D

customer114: Ha téglaporral hígítom, úgy jobb lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#24234) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Cukros vagyok, de megoldottam, nős is vagyok, így mégis édes az élet... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24235) EmberXY válasza philoxenia (#24234) üzenetére


EmberXY
addikt

Azt hittem, azt írod: "nős is vagyok, azt is megoldottam..." ;]

Én nem vagyok cukorbeteg (egyelőre :D), hanem életmódot váltottam, ez korántsem annyira egyszerű, mint azt hiszik sokan. Nyilván az irányvonal egyszerű: kidobni mindent, ami káros, a helyébe olyat tenni, ami egészséges, na de 100 véleményből 100 különbözik arról, hogy konkrétan mi az ami káros és mi az ami nem.
A cukrot elhagytam sikeresen, nem is ezzel van a gond, hanem azzal, hogy mivel helyettesítsem, itt is megkérdeztem, kapásból jött vagy 10 féle megoldás, aztán döntsem el, hogy melyik a jó... Nem arról van szó, hogy nem vagyok annyira tökös, hogy cukor nélkül igyam a teát, de amíg nem vagyok nős, egy kis édességet hadd csempésszek az életbe... ;]

Up the Irons!

(#24236) philoxenia válasza EmberXY (#24235) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ismered a mondást, nem?
-Nősüljön meg!
-Akkor tovább élek?
-Az nem biztos, de sokkal hosszabbnak fogja érezni... ;]
Amúgy a mérték a lényeg, (abból meg ugye a vödör) :P

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24237) Batib


Batib
őstag

Az, hogy mi egészséges ill. mi káros az az évek, évtizedek során sokat változott. Valami mellett többé-kevésbé el kell köteleződni. Én jelenleg az édesítő téren az alábbi ajánlásokat veszem figyelembe.
https://cleaneating.hu/taplalkozas/edesitoszerek/

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#24238) philoxenia válasza Batib (#24237) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...én meg átszoktam az agancsos kóláról a gömbszörpre :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24239) customer114 válasza EmberXY (#24233) üzenetére


customer114
senior tag

A teáról kellett volna leszoknod és akkor nincs ez a probléma. ;]

(#24240) C. s. válasza bencze (#24227) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi a megerősítést!
Nincs szükségem művaginára, van igazi, mindig magamnál tarom! :D Semmi cikiset nem rendeltem, csak tolakodónak éreztem a kíváncsiságát. Olyan ez, mint amikor hazaérsz a piacról, a szomszéd néni meg kikapja a kezedből a szatyrot, hogy megnézze, mennyi almát vettél.

(#24241) pjen válasza EmberXY (#24235) üzenetére


pjen
félisten

Végül is mi bajod a cukorral?Én emlékszem,volt közellenség a tojás,a margarin,a vaj,most épp a cukor.Lehet jövőre más lesz.

(#24242) EmberXY válasza customer114 (#24239) üzenetére


EmberXY
addikt

Azért iszom a teát, hogy ne kávét vagy energiaitalt igyak, napi 1-2 bögre teáról van szó, ami ha elmúlik a tél, szerintem erősen csökkenni fog, mert nem fogom kívánni a forró italt...
A végén még kiderül, hogy teljesen bagatell problémáim vannak.... ;]

Up the Irons!

(#24243) krizmo_ válasza EmberXY (#24235) üzenetére


krizmo_
addikt

Én is igyekszem egészségesen táplálkozni, edzeni, sokat mozogni mellé. De azért nem mondtam le a cukorról teljesen. Próbálok szinte mindent házilag elkészíteni, (kenyérfélék, felvágottak, sütemények, ebéd...stb).
Így úgy alakíthatom az összetevőket, hogy azok minél egészségesebbek legyenek .

Szerintem, ha úgy érzi valaki, hogy le kell mondania dolgokról, akkor nem lesz hosszútávú az életmódváltása.

(#24244) EmberXY válasza pjen (#24241) üzenetére


EmberXY
addikt

A kalóriatartalma a bajom, meg a szénhidráttartalma, meg az, hogy 32 évig zabáltam, mintha muszáj lett volna. :D
Úgy első nekifutásra 50 kilót akarok fogyni, ez a másik bajom vele, meg a szénhidráttal úgy általában, de egyébként semmi komoly. ;]

Up the Irons!

(#24245) EmberXY válasza krizmo_ (#24243) üzenetére


EmberXY
addikt

Az elhatározásom olyan erős, hogy még én magam sem tudok ellene tenni, a fejemben raktam rendet, ez eddig hiányzott. Így, hogy már más a "szoftver", a hardver is ennek megfelelően fog változni, 12 kilóval már most könnyebb...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#24246) inf3rno válasza customer114 (#24232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"de lehet toxikus is picit"
Nem igazán találni erről semmit, ami alátámasztaná, esetleg van valami ebben az évezredben született tudományos cikked, ami ezt állítja?

Buliban hasznos! =]

(#24247) pjen válasza EmberXY (#24244) üzenetére


pjen
félisten

Ja azt hittem valami divatos diéta.Ha 50 kilót kéne fogynod elsőre, a helyedben szakemberhez fordulnék.

(#24248) inf3rno válasza Batib (#24237) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Néhány dolog szerintem azért eltúlzott benne, pl "extrém káros", stb. de így átlapozva nagyjából stimmel.

Buliban hasznos! =]

(#24249) EmberXY válasza pjen (#24247) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem azonnal akarom lefogyni az 50-et, csak nagyjából a magasságomhoz az ideális testúly éppen ennyivel kevesebb. :D
Életmódváltás és mozgás mellett figyelek a bevitt kalóriára is, és legfőképpen arra, hogy havi 2-3 kilónál ne fogyjak többet, mert különben lógni fog a bőröm.
Ez egy hosszú folyamat lesz, nem divatdiéta. Persze idővel majd lehet, hogy változtatni kell a stratégián, ahogy csökken a súly és több lesz a mozgás, és majd ha meglesz a végeredmény, akkor megtartani azt. 32 évesen még talán jó esélyem van arra, hogy elkerüljem így a későbbi szívinfarktust/agyvérzést/cukorbetegséget, ami várna rám 5-10-15 év múlva, ha minden a régiben maradt volna.

Up the Irons!

(#24250) pjen válasza EmberXY (#24249) üzenetére


pjen
félisten

Akkor sok sikert.Szerintem,ha most egészséges Vagy,többet fogsz mozogniés ugyanazokat eszed mint eddig,de mindenből csak 2/3 részt,egy-két év alatt célba érhetsz.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.