Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25651) inf3rno válasza philoxenia (#25630) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az látszik, hogy a magyar nyelvvel hadilábon állsz...
Felesleges bármit írnom, mert úgyis azt magyarázod bele, amit ki akarsz belőle olvasni.

Bocs a copy-paste-ért, de nem hagyhattam ki. Részemről is elég volt ebből ennyi. :N

Buliban hasznos! =]

(#25652) inf3rno válasza #65675776 (#25632) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Amíg vannak fotoszintetizáló növények, addig van élet magas széndioxid szint mellett is. Elvégre azok azt a gázt lélegzik be, és oxigént ki. Tudod, szokás az esőerdőket a Föld tüdejének nevezni."

A magas széndioxid szint együtt jár az erősebb üvegházhatással, és miután felforrtak a tengerek, nem hiszem, hogy túl sok növényi élet maradna...
Egyébként a növények ugyanúgy oxigént lélegeznek egész nap, mint mi. Amit te írtál, hogy oxigént adnak le, az a fotoszintézis, nem a sejtlégzésük, de végülis tökmindegy, nem erről szólt, amit írtam.

Buliban hasznos! =]

(#25653) inf3rno válasza EmberXY (#25633) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem egyikbe se, mert nem túl szokványos egy ipari katasztrófánál. Amúgy nekem is eszembe jutott miközben írtam. :K De akkor már lépjünk tovább az antianyag robbanásra. :-)

Buliban hasznos! =]

(#25654) inf3rno válasza #73959936 (#25634) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ok, örülök, hogy rendben van.

Buliban hasznos! =]

(#25655) inf3rno válasza Met (#25639) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha sok van, akkor le is lehet fagyasztani egy részét. Nálunk sima kenyértartóban van nylon-ban, de 3-4 napnál itt sem bírja tovább.

Buliban hasznos! =]

(#25656) EmberXY válasza inf3rno (#25653) üzenetére


EmberXY
addikt

Az antianyagot hagyjuk, mert akkor idejön customer114 is, azt meg senki nem szeretné. ;]
Egyébként azért kérdeztem, mert szerintem az egyfajta ötvözete a kettőnek, tudtommal a nukleáris töltetet is kémiai robbanással indítják be, a kritikus tömeg elérésekor már az atomok elemi szinten változnak, az meg már fizika... Vagy valami ilyesmi. :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#25657) LilProphet90 válasza Met (#25639) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Van egy olyan opció is, hogy azt a részét a kenyérnek, amit várhatóan nem fogsz időn belül elfogyasztani, lefagyasztod, majd ha ennéd, be kell vizezni, alufóliába kell becsomagolni, és berakni valamennyi időre a sütőbe. Finom friss-szerű lesz tőle, de így még korábban megszárad.

Persze a legjobb, ha csak annyit veszel, amennyit biztosan megeszel.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#25658) philoxenia válasza inf3rno (#25652) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A tengervíz hány fokon forr? Csak mert ezt IS nyilván jobban tudod... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25659) #33253120 válasza LilProphet90 (#25657) üzenetére


#33253120
törölt tag

Gazdasági totálkár.
A vége az igaz. Annyit kell venni amennyi elfogy.

(#25660) philoxenia válasza #33253120 (#25659) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyit kell venni amennyi elfogy.

Szerintem ez nem lehetséges. Annyit lehet venni, amennyi várhatóan elfogy, de az a biztosabb, hogy annyit kell enni amennyi van... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25661) Spet válasza philoxenia (#25658) üzenetére


Spet
addikt

Attól függ hogy hol helyezkedünk el a tengerszinthez képest.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#25662) philoxenia válasza Spet (#25661) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem, ez esetben a tenger szintje azért nagyjából a tengerszint lehet csak.... (már, ha a tengerek forrnak föl.. :P )

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25663) inf3rno válasza philoxenia (#25658) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tengere válogatja. A só okoz valamennyi forráspont növekedést: [link]. Olyan 105°C-ra saccolnék 1 atm nyomáson.

Buliban hasznos! =]

(#25664) inf3rno válasza EmberXY (#25656) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát csak filmekből ismerem a folyamatot, elvileg C4-el, vagy gondolom most már valami még komolyabb katonai robbanószerrel lövik össze a hasadóanyag darabokat (U-235, Pu-239, stb.), hogy a keletkező cucc elérje az adott anyagra jellemző kritikus tömeget, onnan meg már elindul a láncreakció és bumm, így lett a Chocapic. Elvileg a magfizika foglalkozik a témakörrel, de igazából a radiokémia is. A fizikai kategória itt szerintem az olyan esetekre vonatkozik, ahol két térrész között nyomáskülönbség van, ami szép lassan addig nő, amíg átszakad a két térrészt elválasztó fal és a nyomás robbanásszerűen kiegyenlítődik. Amúgy nem vágom miért robbanás szerű, mert hát ez ténylegesen robbanás. :F

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25665) inf3rno válasza LilProphet90 (#25657) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Felesleges sütögetni, nagyanyám csak hagyni szokta, hogy felengedjen pár óra alatt, aztán jó szokott lenni úgy is. Én akkor szoktam újra sütni 10-15 percig, ha már állt kint pár napot és kezd összeszáradni, meg attól tartok, hogy be fog penészedni. Ezt mondjuk csak drága vagy saját sütésű kenyérrel játszom el, az élelmiszer láncos kenyerek nem érnek annyit, hogy begyújtsam a sütőt miattuk.

Buliban hasznos! =]

(#25666) philoxenia válasza inf3rno (#25663) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerinted nő annyit a földfelszín hőmérséklete, hogy ez bekövetkezzen? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25667) customer114 válasza EmberXY (#25656) üzenetére


customer114
senior tag

Nyaral, most nem gőzöl.

(#25668) EmberXY válasza customer114 (#25667) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezek szerint nem elég messze... ;]

Up the Irons!

(#25669) philoxenia válasza EmberXY (#25668) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teszkóból Aldiba, onnan Sparba, onnan Lidl-be gondolom... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25670) EmberXY válasza philoxenia (#25669) üzenetére


EmberXY
addikt

Európai körút? :D

Up the Irons!

(#25671) philoxenia válasza EmberXY (#25670) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vásárlókörút... A név kötelez, nem? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25672) carl18


carl18
addikt

Üdv! :D Szóval manapság észrevettem magamon bepunyadtam, még kondi terembe ki is járok de nem nagyon járok el máshova. :D Hogy változtassak a dolgon. Tavaly sokkal többet mozdultam ki, most meg kezdek bepunyadni, nehezemre esik kimozdulni emberek közé menni.

+ Ha valaki otthon van az étrendben akkor már felteszem azt a kérdést is.
Szóval eddigi étkezésem pocsék, de új életet akarok kezdeni rossz dolgokat magam mögött hagyva.
Szeretnék össze írni egy átlag Healtly étrended :D

Alkoholról lemondtam, csak akkor iszok ha valakinek születésnapja van vagy vagy újévkor de úgy kb ennyi.
Dohányozni nem dohányzok, energia ital, kólát, szénsavas üdítőket szinten kerülöm.
Vizet/ásványvizet iszok nagy részt. A baj sok gyorskaját csokit eszek a munka miatt, ezekről kéne leállnom.
Van hogy egy hétig nem eszek gyömölcsöt,zöldséget stb.
Sajnos néha-néha a böröm is hámlik, asszem Candidás a a szervezetem. A sok csoki miatt ez meg is érthető :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#25673) philoxenia válasza carl18 (#25672) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alkoholról lemondtam, csak akkor iszok ha valakinek születésnapja van

én is, de mindennap van valakinek születésnapja... :K ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25674) pjen válasza carl18 (#25672) üzenetére


pjen
félisten

Nem iszom,nem dohányzom,nem kávézom,nem kurvázok,de akkor minek vagyok?

(#25675) inf3rno válasza philoxenia (#25666) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nehéz megmondani. Van sok grafikon, ami lineáris korrelációt mutat az átlaghőmérséklet és a légköri CO2 koncentráció között, és azok alapján 1-2% (10-20k ppm) körül már ott lennénk. Viszont a komolyabb modelleknél tetőzik 25°C körül a hőmérséklet 1000 ppm környékén, pl:

Nem tudom, hogy mi a gát, ami visszafogja ezeknél a modelleknél a további növekedést. Ha sikerülne beazonosítani, akkor meg lehet mondani, hogy emberi tevékenységgel legyőzhető e, pl erdőirtással vagy üvegház hatású gáz kibocsátással, vagy esetleg olyasmiről van szó, ami nem befolyásolható, pl hogy magasabb hőmérsékleten több felhő képződik, és emiatt több napfényt vernek vissza, ami csökkenti a hőmérsékletet. Szerintem csak ettől függhet, hogy elérjük e, mert elég jól haladunk az élőlények kiirtásával meg a gáz eregetéssel, szóval rajtunk biztosan nem múlik.

Buliban hasznos! =]

(#25676) inf3rno válasza pjen (#25674) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, bár szakállas vicc, de még mindig jó. :C

Buliban hasznos! =]

(#25677) inf3rno válasza carl18 (#25672) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Candida baromság, mármint mindenkinek van a szervezetében, és inkább gyulladásos talajon szeret nőni pl ha valakinek bélgyulladásos betegsége van, vagy ha valaki annyira immunhiányos, hogy nem tudja a szervezete féken tartani. Mindkettőnél nem itt írogatnál, hanem az orvosnál állnál sorban.

Kaját nem összeírni, hanem csinálni kell. Amíg a mekiben eszel, és nem magadnak főzöl, addig nem fog menni. Recept van fent ezer a neten, válassz egyet minden napra, aztán annyi. Most hogy punnyadsz, úgyis van időd bevásárolni hozzá és megfőzni. ;]

ui: A piáról nem szabad lemondani. :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#25678) EmberXY válasza inf3rno (#25675) üzenetére


EmberXY
addikt

Már 500 millió éve is mérték a hőmérsékletet? ;]

Up the Irons!

(#25679) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
létezik olyan ajtózár - ami Balaton környéki/videki boltokban kapható - amihez legalább 6 szem kulcsot adnak gyárilag?
köszönöm

(#25680) Met válasza Tav-Csoves (#25679) üzenetére


Met
nagyúr

Vegyél kulcsmásolóban zárat és akkor másoltatni is tudsz hozzá kulcsot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25681) philoxenia válasza inf3rno (#25675) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Könnyű megmondani, csak érteni kéne általános iskolai szinten a fizikát. Ahhoz, hogy egy tenger felforrjon, minimum kb. 100°C hőmérsékletűnek kell lennie a vizének. Ehhez az emberiség lepkefing...
Ja, hogy tegyek én is ábrát... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25682) philoxenia válasza inf3rno (#25677) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hiába főzöl magadnak, ha az alapanyag, amiből csinálod, s...ilány.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25683) #65675776 válasza inf3rno (#25675) üzenetére


#65675776
törölt tag

A grafikonról hiányzik pár egyéb paraméter. Pl a levegő páratartalma és a felhőfedettség. Ezt a kettőt egyébként minden éghajlati modell figyelmen kívül hagyja, pedig a légköri pára sokkal jobban befolyásolja a napsugárzás felszínre jutását és a hőháztartást.

De jó a grafikon. Mutatja, hogy globális felmelegedés ide vagy oda, évmilliós minimumon van a légkör átlaghőmérséklete. Az élet meg már a Kambrium korban is jelen volt a bolygón. Szóval vannak tartalékok bőven a bolygóban. Az, hogy esetleg egy másfajta élővilág fog kialakulni meg egy dolog. Nem első eset lenne, ahogy globális kihalásból is volt már bő egy tucat, közülük öt komolyabb.

Egyébként meg ha a Yellowstone esetleg kitörne, akkor jó eséllyel lenne egy újabb.

Közelében nincs azt emberiség egyetlen kisebb kihalási esemény volumenéhez sem. Szóval nem haladunk önerőből sehova sem. Ahhoz az emberiség kevés. Max ha az összes nukleáris fegyvert és reaktort kb egyszerre felrottyantanánk. De a bolygó azt is túlélné, ahogy az élővilág egy része is.

(#25684) philoxenia válasza #65675776 (#25683) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó kis írás.

Meg, hogy biomérnököknek is jó legyen ...[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25685) rushty


rushty
senior tag

Van bútortisztítós topik?
Fertőtleníteni, lakkozni szeretném, fa. Illetve ülés szövetét ha egyszerűen nem megy, akkor magasnyomású valamivel tisztítani. :F

Revolut meghívó pü-ben

(#25686) ubyegon2 válasza philoxenia (#25684) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mindig is foglalkoztatott, a hungry és a Hungary kapcsolata, így már érthető. Mi (mármint az eleink) túléltük azt is. Azt is már mióta túléljük, hogy stadionország vagyunk. :U
Ahol lakom, 3 stadion van 2-2 villamosmegállónként! (még van amúgy, de csak a vadonatújra gondolok ill az éppen épülőre) Ennél jobb, amikor valaki a falujában a fabudiból rálát a Makovecz stadiumra.

[ Szerkesztve ]

(#25687) philoxenia válasza ubyegon2 (#25686) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még jobb, ha villamos is lesz hozzá... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25688) rushty válasza ubyegon2 (#25686) üzenetére


rushty
senior tag

Ria, ria "Hungária"* körút nem tudom honnan kapta a nevét. Véletlen? Aligha!
Népliget (FTC) - Salgótarjáni (MTK) - PuskásF (Euro 2020?)

*Könyves Kálmán krt.

Revolut meghívó pü-ben

(#25689) ubyegon2 válasza philoxenia (#25687) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó a kisvasút is! 🙃

(#25690) philoxenia válasza ubyegon2 (#25689) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak még dízel és nem is vin... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25691) ubyegon2 válasza rushty (#25688) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No erre így még nem gondoltam. ☺️ Lehet benne valami. 😬

De legalább egy kicsit szeretném a focit. Vagy legalább lenne igazi foci is ezekbe a csodalétesítményekben.

[ Szerkesztve ]

(#25692) minek?:S


minek?:S
őstag

Srácok! Most rendelnék először a sportsdirect.com-ról, de az a 4000 Ft szállítási díj az megütött. Esetleg lehet velük valahogy beszélni, hogy valamelyik magyar üzletükben kapható e az adott dolog vagy van limit, ami felett ingyenes a kiszállítás?

Üdv.:M.

(#25693) customer114 válasza minek?:S (#25692) üzenetére


customer114
senior tag

minek?:S

(#25694) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Az új PHapró értékelési rendszere ismert valakinek? 5-én vettem egy használt notebookot és nem kaptam értesítést, hogy értékeljek, a hirdetés már át van húzva, viszont csak aktív hirdetést tudok értékelni. Hová forduljak szerintetek help-ért?

köszi :R

(#25695) Vakegérke válasza ubyegon2 (#25694) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Szerintem eddig se volt értesítés, hogy értékelni kell.
Értesítsd az eladót, hogy tegye aktívvá, jegeltté a hirdetését, aztán ha megteszi, kattints az Értékeld gombra.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25696) ubyegon2 válasza Vakegérke (#25695) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Pedig de, nekem mindig jött és utána igazolta vissza az eladó, hogy egyáltalán értékelhetem, addig semmi! :N

Gyanítom, hogy már az aktívvá tétel sem működik, olvastam a Bugos PH topikban, hogy reaktiválni csak fizetősen lehet vagy valami hasonló.....egyszóval megújult a HA.

Ettől függetlenül köszi a javaslatokat, ha nem ebben a világban élnénk, nem avulnának el ily hamar a segítő szándékú 5letek! :R

(#25697) Vakegérke válasza ubyegon2 (#25696) üzenetére


Vakegérke
veterán

Arról, hogy KELL értékelni, még sosem kaptam értesítést. Ha rákattintottam az Értékeld gombra, utána igen, aztán értékeltem és csókolom.

Az új rendszerben még nem vásároltam, így csak a régi tapasztalat beszél belőlem.

Mivel nem tudtam segíteni, nem illet köszönet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25698) ubyegon2 válasza Vakegérke (#25697) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy Te mondod jól, majd kiderül. Köszönet viszont akkor is megillet, már csak a segíteni akarás miatt is! (mi már csak ilyen régimódiak maradunk)
😎

(#25699) Met válasza ubyegon2 (#25698) üzenetére


Met
nagyúr

Az értékelések menetében nincs változás, azaz továbbra is csak aktív hirdetést lehet értékelni, továbbra is csak a vevő kezdeményezhet értékelést a hirdetés alján lévő Értékelem gombbal (egy vevő egy hirdetést egyszer értékelhet, de egy hirdetést több különböző vevő is értékelhet, ha például több termék van hirdetve benne). Erről eladó értesítést kap, és amennyiben jóváhagyja az értékelési szándékot, a két fél értékeli egymást. Ha nem hagyja jóvá, mert például sejti, hogy negatív értékelést fog kapni, vevő jelentheti eladót a hirdetés alján lévő Jelentem linken, és a Hardverapródok megvizsgálják a helyzetet, majd adott esetben engedélyezik az értékelést.

Régen volt a Hirdetés jelentése gomb ahol tudtad kezdeményezni a folyamatot, most nem találok ilyen opció :(

Majd jön egy nagybetűs és megmondja a tutit:)
Esetleg még itt megkérdezheted.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25700) ubyegon2 válasza Met (#25699) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi neked is!
Valóban nem találni semmilyen aktív gombot, ahonnét elindulhatnék, desktopon nézem).
Az eladóval értekeztem, csak pénzért lehet újra aktívvá tenni.....

Ezen a Bugos topikon gondolkodtam én is, lehet ide fogok írni.

Meglátom, mi sül ki ebből az egészből, de fontos lenne az értékelés, mert a valóban megbízható, segítőkész eladókról el kell mondani, hogy azok. Később másoknak könnyebb dolga lesz, ha vásárolni akarnak, nekem is segítettek az értékelések igen sokat. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.