Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24251) inf3rno válasza EmberXY (#24249) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak így tovább! :))

Buliban hasznos! =]

(#24252) C. s. válasza EmberXY (#24245) üzenetére


C. s.
addikt

Gratulálok, így tovább! :) Egyszer belebotlottam egy könyvbe, kissé "elvarázsoltnak" tűnt, ezért szelektáltam a tartalmát. Csak azt tartottam be belőle, hogy a különféle ételtípusok után mennyi időt kell hagyni az emésztésnek, tehát meddig nem szabad újra enni. Észrevétlenül tudtam fogyni, nem éreztem önsanyargatásnak, bármit ehettem, csak várni kellett. Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet, nem tudom, kapható-e még vagy a könyvtárig kell menni érte: Harvey és Marilyn Diamond: Testkontroll. Receptek is vannak benne. És még egy adalék: minden étkezés után igyál meg egy pohár almaecetes vizet. 1-2 teáskanál almaecet kell poharanként, annyi, hogy ne marjon, kellemes legyen. Egy kicsit szokni kell. Ne a magyart vedd, mert rettenetes! Büdös és szörnyű az íze. A DM-ben, a Rossmannban és a Müllerrben lehet normális minőségűt kapni. Ez is segíti a fogyást, nem sokat, de éves szinten 10-12 kilót leszed. Épp a napokban kezdtem el újra. Volt régen egy könyvünk, a címe Az almaecet és a méz, abban írták, de sajnos kölcsönadtuk, és az illető "nem emlékszik" rá.

(#24253) EmberXY válasza pjen (#24250) üzenetére


EmberXY
addikt

+ inf3rno, C. s.

Köszönöm, igyekszem. Az étrendemen változtattam némiképp, eddig rettenetes mennyiségű szénhidrátot ettem, főleg lisztes dolgokat, meg ugyebár mindenféle cukrozott akármiket, üdítőket, stb, szóval a lehető legrosszabb étrenddel rendelkeztem, amit csak el lehet képzelni. Volt egy időszak, amikor fizikai munkás voltam, akkor ez nem látszott meg, de amióta irodai munkán vagyok, és az étrend nem változott, elkezdett meglátszani...
Rájöttem, hogy nem elég csak az étrendet változtatni, vagy csak a mozgást, mindkettőt kell, nálam ezt jelenti az életmódváltás, egy teljes szemléletváltást is. Majd kiderül, hogy mi lesz belőle, ha 2-3 év múlva 150 kiló leszek, akkor valamit rosszul csináltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#24254) EmberXY válasza C. s. (#24252) üzenetére


EmberXY
addikt

Hallottam az almaecetről, de én nem akarok semmilyen "csodaszert" használni, épp az lenne a lényeg, hogy az életmódváltás miatt menjenek le a kilók, ne egy hozzáadott anyag miatt. Nekem nem sürgős, azt szeretném, ha a szervezet magától építené le, ami nem kell, legfőképpen a bőr miatt, nem akarok egy télikabát méretű bőrdarabot hordani magamon... :D

Up the Irons!

(#24255) inf3rno válasza C. s. (#24252) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valahogy ezekkel a kölcsönadott könyvekkel az szokott történni, hogy az illető felteszi a polcára, sosem olvassa el, de konstatálja, hogy neki ilyen is van. Az a kemény, hogy nálunk családban is így működik, úgy kell visszalopnom a könyveimet amikor vendégségbe megyek. :DD

Buliban hasznos! =]

(#24256) inf3rno válasza EmberXY (#24254) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Írnak ilyeneket a témában: [link], de a fele ennek is bullshit. Nem hiszem, hogy a váltott vizes zuhanytól meg a vitaminoktól fog lemenni rólad a lebeny. Mozogni kell meg fokozatosan fogyni, ahogy most csinálod, akkor remélhetőleg elkerülöd ezt a lógó bőr mizériát.

Buliban hasznos! =]

(#24257) customer114 válasza inf3rno (#24246) üzenetére


customer114
senior tag

Keress olyat, ami alátámasztja, hogy nem az és visszajövök beszélgetni a témáról. :)

(#24258) inf3rno válasza customer114 (#24257) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont ez az, hogy van egy csomó ilyen cikk, ami azt írja, hogy veszélytelen [link], és olyat, ami mást ír csak a 80-as évekből találni. Leginkább azt vizsgálták, hogy genotoxicitása van e, mert felmerült a gyanú még a 80-as években vagy még korábban, de később ezt cáfolták elég sok kísérlettel. [link]

Buliban hasznos! =]

(#24259) EmberXY válasza inf3rno (#24256) üzenetére


EmberXY
addikt

Nincs rajtam lebeny, olyan sokat még nem fogytam. :D
Én abban bízom, hogy ha megfelően lassú a fogyás, van mellette mozgás, edzés (és nyilván annyi kalória megy be, amennyi kell), akkor vissza kell húzódnia a többlet bőrnek. Hetente ellenőrzöm a súlyomat, és nézem a belemet is, amint úgy ítélem meg, hogy lógna, lassítok vagy szüneteltetek a fogyás ütemén (kicsivel több kalória, ehhez belőve a mozgás).
Én bízom a szervezetemben, nem akarok semmilyen extrém módszert alkalmazni, és fogyni is lassan fogok. Az első 12 kiló lement ~2,5 hónap alatt, hirtelen ennyit számított a kalóriacsökkentés, 130-ról indulva ez egyáltalán nem viselte meg a bőrt, innentől kezdve viszont lassul az ütem, havi 2-3 kilóra maximum, folyamatos ellenőrzés mellett.
Ha kell, akkor 1,5-2 év alatt adom le az 50-et, ezen nem fog múlni, ha így is lógna a bőröm, akkor én magam fogom baltával lefaragni. ;]

customer114:Ne, ne gyere vissza... :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#24260) pjen válasza EmberXY (#24259) üzenetére


pjen
félisten

Milyen magas vagy?

(#24261) EmberXY válasza pjen (#24260) üzenetére


EmberXY
addikt

173 cm, ehhez kb 70 kiló körül van az ideális testsúly.

Up the Irons!

(#24262) inf3rno válasza EmberXY (#24259) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják olyan heti 1-2kg felett kezdenek látszani a lebenyek, és valakinél 2 évbe is beletelik, mire beszűkül a bőr, ha túl gyorsan fogy. Szerintem jól csinálod ezzel a lassú módszerrel. A fogyásnál nem az a lényeg, hogy hipp-hopp meglegyen, hanem hogy fenntartható legyen évtizedeken át az, amit csinálsz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24263) pjen válasza EmberXY (#24261) üzenetére


pjen
félisten

Akkor,tényleg nagyon lassan kell fogyni.

(#24264) EmberXY válasza inf3rno (#24262) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem kapkodom el, nem akarom, hogy bármilyen szövődménye legyen, se a bőr tekintetében, sem pedig abból, hogy a szervezet traumaként kezelje a fogyást.

Up the Irons!

(#24265) bencze válasza EmberXY (#24264) üzenetére


bencze
senior tag

Ne stresszelj rá, sok okból nem érdemes gyorsan fogyni nem a bőr a legfontosabb ezekből lehet rosszabb is.
Feszes hasad szerintem soha az életben nem lesz, de ne legyen igazam. Ellenben sokkal jobban fogod érezni magad és habár garanciák nincsenek, de az esélyeid és életminőséged jelentősen javítod. Én -30 környékén állok illetve küzdök 25-30 környékén mikor hogy, még egy tízest kéne de az már nehezebb.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24266) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nem tudjátok,mi éehetett annak a dok-filmnek a címe, ahol egy csávó kiment a mélyvadonba, körülpakolta magát kamerákkal, és élte a vadon mindennapjait, éjsza meg estelátós-felvételek .... evett ivott aludt ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24267) EmberXY válasza bencze (#24265) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem stresszelek rajta egyáltalán, nincs határidő (nem divatbemutatóra készülök :D). Egyetlen nyitott kérdés van még, az a vérnyomás, ezt is figyelem folyamatosan, de nem tudom, hogyan fog változni, ugyanis jelenleg magas, ami nem csoda, de szedek rá gyógyszert. Az majd kiderül, hogy normalizálódik-e vagy megmarad magasnak, ezt előre nem lehet megmondani, van egy hasonló korú ismerősöm, akinek normál testalkat és mozgás mellett is magas. De ez majd idővel kiderül.

Up the Irons!

(#24268) fess válasza rii (#24266) üzenetére


fess
őstag

Rá gondolsz?Sajna, már jópáran csináltak ilyet

(#24269) bencze válasza EmberXY (#24267) üzenetére


bencze
senior tag

Én azért kezdtem el mert a második (2 évente van) céges orvosi alkalmasságin mondták, hogy magas a vérnyomásom. 150/100 vagy ilyesmi volt. Sosem volt tudtommal magas vérnyomásom szóval nem tudom ez csak véletlen volt-e, de másodszor ugyanaz, és akkor is elmondta a doktor néni, hogy így meg úgy kéne fogyni akkor kicsit megszégyelltem magam és elkezdtem. Le is ment a vérnyomásom, nem szoktam mérni de azóta volt párszor és normális.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24270) fess


fess
őstag

sziasztok
Hol van most 500mb-os vagy 1gb-os mobilnet a legolcsóbban?

(#24271) philoxenia válasza customer114 (#24257) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem Te egy sorozatgyilkos vagy, keress valami bizonyítékot, hogy nem vagy az.... :P

fess: havi előfizetéssel, vagy egyszeri alkalomra? [link]

Fogyókúrához:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24272) rii válasza fess (#24268) üzenetére


rii
nagyúr

pont Őrá gondoltam igen .-)

én is próbáltam keresni, de nem találtam

köszönöm! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24273) customer114 válasza philoxenia (#24271) üzenetére


customer114
senior tag

Miért keresnék? ;]

(#24274) philoxenia válasza customer114 (#24273) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerinted valaminek a nem létezését kell bizonyítani általában, nem?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24275) fess válasza philoxenia (#24271) üzenetére


fess
őstag

Köszi. A linken nem szerepel a blue mobil,de szerintem az lesz a befutó,nem rossz áron van.

(#24276) inf3rno válasza bencze (#24269) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A 120 körüli a jó életkortól függetlenül. A 130-140 még elfogadható, ha nem vagy cukorbeteg, illetve ritkán előfordul, hogy valakinek alkatilag magasabb az átlagnál. A 150 már sok, annál oda kell figyelni, mert annál már rakódik le a koleszterin az érfalakra, és azért kell jobban pumpálni a szívnek, hogy átnyomja a vért az ereken. Ilyenkor nem csak mozogni kell többet, hanem vissza kell venni a koleszterinből (ha kell gyógyszerrel), és a táplálkozással eltolni olyan irányba, hogy a HDL-ben legyen minél több koleszterin (2 alatti LDL/HDL, 3 alatti össz/HDL), mert az pucolja le az érfalról a már lerakódottat. A HDL érték növelésére van vagy ezer cikk, elég csak rákeresni. Én leginkább omega-3-al szoktam növelni, olajbogyót meg halat eszek, de ahogy olvasom a B-vitamin, amit szedek is segít benne, meg persze a mozgás, kevesebb alkohol, stb..

Buliban hasznos! =]

(#24277) inf3rno válasza EmberXY (#24267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem csak elhízástól mehet fel. Elég az is ha valaki túl sok sót visz be, és ezért túl sok vizet szív fel a szervezet. A dohányzástól is lehet, de akár szerzett vagy veleszületett hormonális problémák is kiválthatják. Lehet, hogy ismerősödnek veleszületett, neked meg az elhízástól van. Idővel kiderül.

Buliban hasznos! =]

(#24278) customer114 válasza philoxenia (#24274) üzenetére


customer114
senior tag

(Akkor nem érted miért kérdeztem vissza) :D

(#24279) inf3rno válasza customer114 (#24278) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Micsoda csavar. :D

Buliban hasznos! =]

(#24280) philoxenia válasza customer114 (#24278) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Értem én csak mivel engem tkp. Dexternek hívnak, nem itt a Fórumon fogom leźárni az ügyet Veled...

A fóliát már megvettem... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24281) customer114 válasza philoxenia (#24280) üzenetére


customer114
senior tag

Találkozzunk ma este a szökőkútnál. A vérvörös ünneplőmben leszek. :D

(#24282) sanyi02


sanyi02
tag

Üdv!
Tudja valaki, hogy mennyibe kerül ez Magyarországon:

Eredeti HP Broadcom BRCM1020 Mini PCI vezeték nélküli modem

(#24283) philoxenia válasza customer114 (#24281) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem ez a Dexter vagyok... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24284) C. s. válasza EmberXY (#24254) üzenetére


C. s.
addikt

Ha lehetőséged van többet mozogni, az nagyon jó! Az új étrenddel együtt biztosan beválik! :)

(#24285) C. s. válasza inf3rno (#24255) üzenetére


C. s.
addikt

Akkor Te ügyes vagy! :DDD Ez az ismerősünk azóta "lekopott". Gondolom, nincs képe a szemünk elé kerülni. :)

(#24286) Met válasza EmberXY (#24254) üzenetére


Met
nagyúr

Én nyáron lesz 2 éve hogy elkezdtem "fogyózni".
174 cm-hez voltam 81 kg, kezdett nőni a pocak de úgy nagyjából arányosan vastagodtam.
No cukor, no nasi, no fehérliszt, no zaba.
Kevesebbet eszek és többször, több gyümölcs.
Most 68-69 vagyok, eleinte heti egy kiló lement, utána kéthetente egy, aztán még több hét kellett.
Próbáltam sétálni, melóból haza 3km olyan fél óra alatt de nem vettem észre hogy több súly megy le.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24287) rii válasza Met (#24286) üzenetére


rii
nagyúr

minél közelebb érsz a "normális testsúlyhoz" (a lehető legkevesebb felesleg) annál jobban lassul a súlycsökkenés

+20 nál szinte elég csak mérsékelni a kaját, 6 után nem hullára zabálnia magát, mozogni, cangázni, túrázni, de nem futni - szerintem ....
+10-nál már a pluzustól is füg, hogy a kardio tartományban van-e a pulzus, mert ha nem, és magasabb, akkor asziszem nem a zsírt égeti az ember a mozgással
és 30 perc mozgás után kezdi el az agy termelni azt, amitől beindul a zsírégetés
van erre egy tabletta, amit be kell venni x idővel a mozgás előtt, és akkor a mozgás mind a 60 perce zsírégetéssel történik
plusz a kardio tartományban kell tartani a pulzust - kerékpározás ezért nem jó.

voltaképp nincs olyan hogy fogyókúra
teljes életmódváltás van csak ...

és lehet h az is közrejátszik, - nem tudom - h a tested el akarja -e engedni a tartaélkolt energiát a zsírt, vagy olyan szinten ki van merülve a szervezet, hogy "kell az neki, maradjon".

4 hónapon keresztül jártam mindennap cangával 25 km be, 25 km haza.
mégse tudtam leadni 10 kg-ot ... kb csak 5-öt. napi 8-10 óra kőkekémény munka (nem fizikai, de fogyelni kellett kva-ra 2.000.000-os pld. szám mellett, és akárki hibázott, mi vagy az ügyfél, mi voltunk a hibásak) mellette asszem közel 3 óra bringa .... szerintem től voltam terhelve, azért kapaszkodott a szervezetem a tartalékokba

" ... Kevesebbet eszek és többször, több gyümölcs. ... "
a mi kultiránkban nagy átok, ez a egyszerre sokat, kevészer
keleten más, ott amit írtál, kevesebbet, többször ...

plusz még egy méregtelenítés lehet jót tesz - asszem - ez ellentmond amit fent írtam - a méreganyagok vannak a súlyfelesleg hátterében .-/
csak masszív 2-3 héten át egy ilyen kúrát végigvinni ... folyadék-tea ,,,

nem okoskodni akartam, elnézést, ha valamely mondatnak olyan felhangja lenne .-)
csak hirtelen post volt mer dógoznom kéne mán .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24288) EmberXY válasza Met (#24286) üzenetére


EmberXY
addikt

Annyi séta nekem is van naponta, de nem ez számít igazi mozgásnak... A mozgás ott kezdődik, hogy izzadsz... Én esténként csinálok fekvőtámaszt, felüléseket, expanderes gyakorlatokat (később majd súlyzóval is, csak vennem kell valam normálisat), meg mindenféle olyan dolgokat, amiket nem szeretnék a youtube-on viszontlátni.... ;]
Aztán később majd futás, meg esetleg valami küzdősport... Én így képzelem el, de amíg 100 fölött vagyok, az ízületeimet nem akarom túlterhelni.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#24289) Met


Met
nagyúr

Ha letiltok valakit hogy ne kapjak tőle privátot, az értesül róla ha küld nekem valamit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24290) philoxenia válasza EmberXY (#24288) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyobb testsúllyal a gyaloglás a legjobb, nem séta, kemény tempó. Minél több, minél gyakrabban.
Heti ötven-hatvan kilométer már sok energia. Futni még megterhelő. Igazából nem az izzadás a lényeg, hanem a negatív energiamérleg.

Met: Szerintem csak azt látja, hogy nem olvasod el, amit írt.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24291) rii válasza EmberXY (#24288) üzenetére


rii
nagyúr

ahogy philoxenia írta, az a lényeg, h több kalóriát égess el egy nap, mint amennyit beviszel

60 perc séta azért már más lenne, 30 percnél kezdené csak el égeti a zsírt
szerintem érdemes tudatosan kajálni, teljes életmód váltást betrervezni,

legjobb szénhidrát: rizs - barna rizs
legjobb fehérje lgkevesebb zsírral - csirke mell
(gyúrósok ezért tolnak állandóan rizscsirkét)
táplálkozások számát megnövelni 5-6-7-re, teljes mennyiséget csökkenteni
megnézni miből vittél be a legtöbb kalóriát
egy gyümölcsös joghurtot is vagy 1 óra mozgás ledolgozni

este 6 után semmit nem enni - ez nagyon fontos lehet ...

aki meg majd futásra adja a fejét, semmiképp se betonon, és csak futócipőboltban eladók segítségével választott futócipőben, salak, föld, mert a legkeményebb fölg is puhább mint a legpuhább beton ... persze fűcsomón sokkal jobban kell figyelni, de inkább mint a beton .... bemelegítés kva fontos ... nekem az volt, hogy elgyalogoltam a futóhelyre, meg még felfele vagy 100 lépcsőfok, meg még ott egy kis bemelegítés ...

a fogyás hatékonysága érdekében érdemes polar vagy mas bemgbízható pulzsméréses órát venni, saját kardio-intervallumot kiszámolni, és egy órán keresztül abban a tartományban maradni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24292) rii válasza rii (#24291) üzenetére


rii
nagyúr

ja .. és a futással mindeb eggyes lépéssel odab.ssza az ember az izületeit a földhöz - a kerékpározás sokkal lágyabb ehhez képest, és nem drágább

egy 10.000 ft-os mtb-vel már ki lehet rohanni a világból
(100 km-es túrákat csináltam 35 éves, egysebességes, old timer gépekkel ... ) futáshoz meg a cipő min. 20.000 ft ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24293) rii válasza EmberXY (#24259) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Ha kell, akkor 1,5-2 év alatt adom le az 50 ... "

ez a helyes út ..
szépen lassan kis lépésenként, kis változtatásokkal
étrendben se kell túl nagy változás, de minden egyes elért eredmény után beállhat a súlyban stagnálás, ekkor tovább kell a szigort növelni ...

a kérdés - mekkora lemondással képes az ember élni, lelkileg mennyire viseli meg ...
mert a vége, az utolsó 5 kg-nál már kemény kardió, és tudatos táplálkozás, rizscsirke, és kevés bűnözés ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24294) inf3rno válasza EmberXY (#24288) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem jobban járnál szoba bringával vagy sétával kezdésnek, a futás terheli az ízületeket, nem célszerű ekkora túlsúllyal elkezdeni, a kardioval viszont rengeteg zsírt le lehet adni, ezért érdemes csinálni. A fekvő, felülés, stb. is jó, az is kardionak számít. Persze, jót tesz, ha megizzadsz közben, de anélkül is lehet sétával is fogyni, illetve gyors sétától is meg lehet izzadni, ha minden áron ez a cél.

szerk: Közben lejött a következő hozzászólásból, hogy keverem a sétát a gyaloglással, nekem kb. szinonímák, de ezek szerint mégsem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24295) philoxenia válasza inf3rno (#24294) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyaloglás lehet nagyon keményen végzett is. Próbáld ki. Menj egy kilométert kényelmesen, aztán menj sietve, aztán anélkül, hogy futnál, olyan gyorsan, ahogy csak bírsz.
A versenygyaloglás tempója alig marad el a futásétól, alig több mint három és fél óra az 50km-es csúcs.
Fontos, hogy precízen mérj, pontos km és másodperc értékekkel, meg fogsz lepődni, milyen lassú vagy ehhez képest, ha csak kényelmesen gyalogolsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24296) customer114 válasza philoxenia (#24283) üzenetére


customer114
senior tag

(#24297) inf3rno válasza rii (#24291) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom ez a "30 percnél kezdi el bontani a zsírt" dolog honnan jött, de nem hiszem, hogy van alapja. Én legalábbis úgy tudom, hogy pihenésnél és alacsony terhelés (kardio) mellett nagyrészt trigliceridet (zsírt) bont a szervezet terminális oxidációval, kivéve az agy, mert az csak a cukrot szereti (ketogén diétánál, éhezésnél a ketotesteket is fintorogva elfogyasztja). Ha növeled a terhelést és már nem bír elég oxigént szállítani a vér az izmokhoz még magasabb pulzuson sem, akkor kezdik az izmok a glükózt tejsavasan fermentálni, és nagyobb részt ebből jön az energia. Ezen kívül még van a kreatin, mint energia forrás, ami a robbanékonysághoz kell, pl sprinteléshez. A kreatint az izmok tárolják, pár perc alatt elfogy. A cukrot glikogén formájában raktározza nagyobb részt a máj, olyan 1-2 óra intenzív mozgásra elég van belőle egy átlag embernek. A zsírt a zsírsejtek raktározzák, abból jóval nagyobb tartalékok felgyűlhetnek. Részben ezért van az, hogy egy ultramaratonista tudja tolni egész nap, egy súlyemelő viszont sokkal gyorsabban elfárad... Vagy csak a saját példámból kiindulva, egy félmaratont le tudok tolni 180 körüli átlag pulzussal is, viszont 2 óra után nem sokkal ezzel a terheléssel kimerülnek a raktárak és végem van. Ezzel szemben 150 körüli pulzussal ki tudnék futni (kocogni) a világból is, ha bírnák az ízületeim.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24298) inf3rno válasza philoxenia (#24295) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vágom, néztem már pár gyalogló versenyt.

Buliban hasznos! =]

(#24299) rii válasza inf3rno (#24297) üzenetére


rii
nagyúr

valahol azt hallottam, hogy a mozgás után 30 percel küld az agy valami info-t, amitől beindul valaminek a termelése, amitől megindulhat a zsírégetés.

régen volt és totál nem értek hozzá ...

remélem nem mondtam nagy hülyeséget ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24300) inf3rno válasza rii (#24299) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olvasni fitnesz oldalakon ilyeneket, hogy az elején glikogénből fedez szinte mindent a szervezet, és csak 40 perc után kezd el nagyobb mennyiségben zsírt felhasználni, ha már nincs elég glikogén. Írnak máshol olyat, hogy 20 perc, nem is 40, fitnesz edzőtől meg én is hallottam olyat, hogy minimum 60 percnek kell lenni egy edzésnek, de ő már meg sem indokolta, csak azt mondta, hogy annyi és kész. Nem tudom mennyi az alapjuk ezeknek, utána kell néznem hiteles forrásból is, de nekem amit az emberi szervezetről tanultam az alapján nem tűnik valószínűnek ez az elmélet, meg a saját tapasztalataim alapján sem igazán (akkor voltam a legvékonyabb, amikor napi 45 percet edzettem minden nap). Amit te írsz, az valami hormonnak hangzik, de az se tűnik valami létező dolognak, több konkrétum nélkül nem hiszem, hogy találok róla bármit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.