Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16051) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Veletlen kitoroltem oldalrol. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16052) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok.Keresek saját részre akkus csavarbehajtót.Nem kell profi cucc, cserélhető akksi sem.Az ilyen noname Lidl-s behajtók elegek erre a célra?Nem nagyon gyengék?

Holnapkészítést vállalok.

(#16053) Met válasza forintuser (#16052) üzenetére


Met
nagyúr

Otthoni barkács feladatokra bőven elég szerintem az Aldi/Lidl-ös cucc.
Ha van időd kivárni míg megint kapható lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16054) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudja valaki, hogy manapság miért lett annyira divat a telefonokkal álló helyzetben való videózás?Mert szerintem iszonyatosan gáz a végeredmény ,főleg egy nagyobb képernyőn nézve.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16055) EmberXY válasza Jégkokó (#16054) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez egy új "trend", annyira terjed, hogy már kénytelenek szoftverekkel is támogatni, és már külön szakma is lett belőle: [link] :D

Up the Irons!

(#16056) Jorus válasza Jégkokó (#16054) üzenetére


Jorus
nagyúr

Álló helyzetben tudsz egy kézzel is fotót/videót készíteni, fekvő helyzetben ehhez mindkét kezedre szükség van.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16057) Bjørgersson válasza Jégkokó (#16054) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mert debil az emberek nagy resze. Valoszinuleg a TV is allitva van a nappalijukban. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16058) Shingen válasza Bjørgersson (#16057) üzenetére


Shingen
addikt

;] Ahogy mondod :)

風林火山

(#16059) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekem pl sose jutna eszembe állítva tartani a telefont videózáshoz. De sokan még a fotózásnál is igy tartják. Mintha még a legelső kihajtható telefonoknál tartanánk, ahol nem is lehetett másképpen.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#16060) Met


Met
nagyúr

Az igaz hogy időnként újra kell kódolni a weboldalakt amikor kijön egy frissebb program verzió? php stb.
Szerintem nettó baromság. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16061) Jorus válasza Met (#16060) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem baromság, javasolt frissíteni az oldalt, már amennyiben fontos, hogy az oldal biztonságosan fusson, ne lehessen feltörni, ne deface-eljék, stb. Persze a mittomén Kalapács Bt. weboldalát, amin van 4 kalapács meg egy telefonszám, értelemszerűen nem kell frissíteni, mert ha bármi történik, visszahúzod mentésből, de ha használják is a weboldalt, ott éred el a vevőidet, akármi, akkor célszerű karbantartani. Mondjuk átkódolni azért nem kell, ha rendesen fel van építve az oldal, akkor csak rá kell húzni a frissítést. Ingyenes portálszerkezeteknél dettó (Joomla, Drupal, Moodle, stb.).

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16062) EmberXY válasza Jorus (#16056) üzenetére


EmberXY
addikt

Fekvő helyzetben szerintem sokkal kényelmesebben lehet fogni egy kézzel, persze ha nem ping-pong asztalról van szó. :D
Szerintem inkább ott kell keresni a vertikális videó titkát, hogy sokan még nem jutottak el odáig, hogy el is lehet forgatni a telefont, mert a facebook állítva is működik, de mivel sokuknak iphone-ra is telik, nem lehet csak simán lehülyézni, külön trendet kellett indítani. :DDD

Up the Irons!

(#16063) Jorus válasza EmberXY (#16062) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyik telómat sem tudod egy kézzel, fekvő helyzetben fogni, az tuti. :) Ugyanakkor én rá szoktam szánni azt az 5 másodpercet, amibe az telik, hogy elteszem a másik kezemben tartott akármit, és kényelmesen lövök egy képet vagy egy videót. Szal szerintem is hülyeség függőlegesen tartani közben, csak leírtam, hogy szerintem mi lehet az oka. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16064) leslieke válasza Bjørgersson (#16057) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Like!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16065) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Egy nem mindennapi kérdést tennék fel.

A fedők mérete a fedőnek a külső átmérője vagy a belső átmérője ami belefekszik az edénybe.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16066) philoxenia válasza Adler (#16065) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

mind az edénynél, mind a fedőnél a külső méret...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16067) Adler válasza philoxenia (#16066) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16068) Bjørgersson válasza Adler (#16065) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem értem, mi lenne a fedő belső átmérője?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16069) Vakegérke válasza Bjørgersson (#16068) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van a fedő, és van a pereme, ami ráül az edény szélére. Szóval a perem nélküli átmérő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16070) Bjørgersson válasza Vakegérke (#16069) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aha, nekünk ilyen egyszerű üvegfedőink vannak, s egyből ilyenre gondoltam. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16071) Vakegérke válasza Bjørgersson (#16070) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem mindkét fajta van. Egyébként ha megnézed, még ennek is van pereme. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16072) Bjørgersson válasza Vakegérke (#16071) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A mienknek nincs, teljesen függőleges a "fémgyűrű" pereme. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16073) Vakegérke válasza Bjørgersson (#16072) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor az a külső-belső átmérő. :P

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16074) Adler válasza Vakegérke (#16069) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi, akkor így mérem.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16075) Vakegérke válasza Adler (#16074) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. Egyébként célszerű, hiszen a belső átmérő fekszik az edénybe, a perem csak megtartja, hogy ne essen bele. Persze vannak már olyan edények is, amelyekben felül van egy nagyobb átmérős "fészek", na ebbe passzolnak a perem nélküli fedők.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16076) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Most megmértem pár edénynél, (ezekhez ált. van saját fedő) az edények vastagabb falúak, a fal középvonala a névleges átmérő. Szóval, ha fedőt akar az ember venni, meg kell mérnie a belső-külső átmérőt és úgy vásárolnia, hogy jó legyen... Centit kell vinni a boltba. Amúgy végül is annyira nem vészes, mert van 12-14-16-20-24-26-28 -as méret mondjuk, a köztes méretek nemigen játszanak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16077) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Kicsit hosszab kábel kellene a modemhez. Ez megfelelne erre nekem? Nagyon sok féle fajta van és nem igazán tudom eldönteni.

(#16078) Bjørgersson válasza Skullwipe (#16077) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Simán.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16079) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Téli kabát vásárlását tervezem mielőtt (talán) megérkeznek a nagy hidegek.
Melyik márkából válasszak, ami nem csak Brand, hanem ténylegesen minőség is?
Vékony és fázós vagyok, az ízületeim hamar megérzik a hideget. Olyan kabátot keresek ami tényleg meleg, és akár hosszú évekig is gond nélkül használható!

40-50K a plafon. Ezt néztem ki: [link]
Vélemény?

Remélem tudtok tanácsot adni.
Ha nem akkor egy linket is megköszönnék ahol igen.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16080) philoxenia válasza Predator2 (#16079) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Outletekben is nézz körül, például itt: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16081) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok,

Egy videóklippet keresek, dalszöveg volt. Rajzolt stílus, és valamilyen oroszlánnal vagy sárkánnyal harcolt benne egy csaj vagy hasonló. Elég ismert zene, de nem ugrik be egy szó sem, vagy dallam így nem igazán tudom kikeresni.

(#16082) Bjørgersson válasza #81999360 (#16081) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hirtelen ez jutott eszembe, bár gondolom nem ezt keresed. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16083) #81999360 válasza Bjørgersson (#16082) üzenetére


#81999360
törölt tag

Nem, kicsit rockosabb volt úgy emlékszem. :D Vagy metal, nem értek hozzá. :D

(#16084) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem tudom a dal címét, előadóját

:D Kérdezz rá itt is, szerintem hamarabb kapsz választ.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16085) #81999360 válasza Bjørgersson (#16084) üzenetére


#81999360
törölt tag

YouTube Search History megmentett... Igaz, hogy kb. 40-50 perce görgetek, hogy hátha felismerem a címét.
IGEN! :D

Azért köszi, jó tudni hogy van erre topik is. :P

(#16086) Bjørgersson válasza #81999360 (#16085) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem ez még "csak" rock. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16087) #81999360


#81999360
törölt tag

Blog platformot keresek. Angol vagy Magyar közösséggel, mindegy. Az lenne a lényeg, hogy olvassák amit írok. Olyasmire gondolok mint itt a PH!-n van, de ezt nem szeretném arra használni, hogy leírjam az egész életemet. :D

Néha rámjön, hogy egy-két dolgot ki kéne adni magamból, de senkivel nem beszélhetem meg, mert kirúgnak. :DDD De azért érdekelne más véleménye.

(#16088) Met válasza #81999360 (#16087) üzenetére


Met
nagyúr

Twitter?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16089) #81999360 válasza Met (#16088) üzenetére


#81999360
törölt tag

A karakterlimit miatt nem olyan jó.

(#16090) Chebbie


Chebbie
tag

Sziasztok!

Egy egyetemista mérnök (azon belül informatikus, de ha nem informatikus, hanem bármilyen más mérnök az sem baj) hallgatónak mennyi szabadideje van, ha nem csak ellébecolja az egyetemet?
Mennyire húzós egy szorgalmi időszakban lévő nap, esetleg hét?
Tudom, hogy ez egyetemtől is függ, de kb milyen hajtásra lehet számítani ezeken a szakokon? Pl. egy BME-n mennyi szabadideje van az embernek mérnök hallgatóként?

[ Szerkesztve ]

(#16091) pocokxx válasza #81999360 (#16089) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A google blogja nem jó?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16092) cattus válasza Chebbie (#16090) üzenetére


cattus
őstag

Pl. egy BME-n mennyi szabadideje van az embernek mérnök hallgatóként?

Erre az alábbi klasszikussal kívánnék válaszolni, mint elsős BME-s infós hallgató:

- Miért nem osztottad be jobban a szabadidődet?
- Mert nullával nem lehet osztani.

;] ;] ;]

Do the thing!

(#16093) EmberXY válasza cattus (#16092) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagyis a szabadidődet kéne 0 felé osztani? Akkor tényleg "kemény" a suli... :P

Up the Irons!

(#16094) Bjørgersson válasza cattus (#16092) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na de ez igy matematikailag hulyeseg. :D Mivel a szabadidot kell beosztani, es a szabadido 0, ezert valojaban 0-t kell osztani, nem pedig 0-val. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16095) Qru válasza Bjørgersson (#16094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek szerint te már másodéves vagy... ;]

#nincsbennetarcsi

(#16096) EmberXY válasza Bjørgersson (#16094) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem figyelsz? Nem azt írta, hogy 0, csak azt, hogy azért nem lehet beosztani, mert 0 felé kéne osztani...
Vagyis ez alapján isznak és buliznak 7/24-ben. :DDD

Up the Irons!

(#16097) Bjørgersson válasza Qru (#16095) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Voltam már az is. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16098) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

OTPdirektes belépős sms-t csak én nem kapok?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16099) leslieke válasza Bjørgersson (#16098) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak te nem, most léptem be, hibátlan a rendszer.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16100) Bjørgersson válasza leslieke (#16099) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nagyszerű, imádom a telefonomat. :) Köszönöm a gyors választ!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.