Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16351) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Sziasztok! külföldön nőttem fel, Magyar szülőknek, és így még van mit csiszolnom a magyar nyelvtudáson, ezért kérnék egy magyarázatot ezekre a mondatokra, mert egyszerűen nem értem. vastagbetűvel kiemelem amit nem értem :)
1) vasúti szállítmányozás előnye: kicsi a fajlagos energiaigénye.
2) vasúti szállítmányozás hátránya: nagy az áruk dinamikus igénybevétele.
3) vízi szállítmányozás előnye: legkisebb a szállítás fajlagos energiaigénye.
4) vízi szállítmányozás hátránya: nagy az áruk fizikai igénybevétele.
szájbarágósan elmagyarázná valaki, hogy miről van szó? :)

(#16352) pocokxx válasza Sanyi.il (#16351) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Bár nem látok vastagon szedett részt, de valami ilyesmi:

1) vasúti szállítmányozás előnye: kicsi a fajlagos energiaigénye.
Ha vonattal viszed az árut, akkor egy doboz eljuttatása A-ból a B pontba kevés energiát igényel. (fajlagos: pl. 1 doboz elszállításához szükséges energia. Egyszerűség kedvéért: A vonat tud vinni mondjuk 10000 dobozt, amihez kell 2000 kJ energia: AZ egy dobozra vetítve: 2000/10000: 0,2 fajlagos energia (dobozonként). A teherautó elvisz 100 dobozt, 100KJ energiával, ami jóval kevesebb, de fajlagosan (100/100= 1 fajlagos energia) mégis jobb a vasút megoldása.

2) dinamikus igénybevétel alatt azt értjük, amikor gyorsulásból és lassulásból eredő "lökésszerű igénybevételnek" van kitéve valami. Tehát a sebesség változásából eredő ütésekről van szó.

3) lsd. 1es pont

4) Itt szerintem arról van szó, hogy többet kell mozgatni az árut, illetve a vízen való hullámzó mozgás is más fajta terhelést ad az áruknak, mint az előbbi. Itt inkább "nyeklik" (egy újabb szép magyar szó.... :) ), mint ütődik. Inkább függőlegesen terhelődik, mint vízszintesen.

(Azért javítsatok ki, ha tévednék.... :R )

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16353) Sanyi.il válasza pocokxx (#16352) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

Na ez hasznos volt! Köszönöm! :)

(#16354) urbi73


urbi73
senior tag

Na megint lenne egy megoldandó probléma . Szereztem egy 2006 os gyártású Thosiba M40 -295 ös laptopot .
Ami a gond hogy ennek elvileg csak xp támogatottsága van . Hogy lehetne win7 -es rendszert rátelepíteni ?

-

(#16355) pocokxx válasza urbi73 (#16354) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Én nem tennék rá win7et... Inkább valami "könnyedebb" linux disztrót. Mármint, ha netre is akarnád használni. Offline szerintem mehet az XP is.

Közben találtam egy ilyet is, ha mindenképp windows 7et szeretnél: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16356) urbi73 válasza pocokxx (#16355) üzenetére


urbi73
senior tag

Nekem megfelelne az xp is . De az Abodet" [link] xp alatt nem akarja meg frissíteni ,és amivel a gyerekek játszanak kisebb netes játékok nem indulnak el addig . Mozilla Firefox amit próbáltam eddig netes játékra .

-

(#16357) pocokxx válasza urbi73 (#16356) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Van más, ami miatt ragaszkodsz a Windowshoz? Továbbra is azt mondom, hogy ezen a gépen szenvedés lenne a win7, ha fel is menne egyáltalán. Inkább valami linux. Netes játékok ugyanúgy menni fognak, ha nem flash alapú. A flash támogatás is megszűnt / megszűnőben van; keressenek html5 vetziót belőle... :D

[link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16358) urbi73 válasza pocokxx (#16357) üzenetére


urbi73
senior tag

Értem köszi .

-

(#16359) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok! Létrehoztam Windows 10 alatt egy virtuális vezetéknélküli hálózatot, tökéletesen működik. Valahogy be lehetne állítani, hogy a számítógép újraindítása után is éljen, hogy ne kelljen mindig újra bekapcsolni ezt a hálózatota CMD-ben?

(#16360) pocokxx válasza littleNorbi (#16359) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Automatikus indítás tudtommal nem megy... :( Nekem úgy volt amikor mobilnetet osztottam meg így, hogy egy mappába bepakoltam a szükséges batch fájlt, s egy mappára mutató parancsikont meg kitettem az asztalra.

Most találtam egy ilyet. Egy próbát megérhet : [link]

1. Create a shortcut to the batch file.
2. Once the shortcut has been created, right-click the file and select Cut.
3. Press the Start button and type Run and press enter.
4. In the Run window, type shell:startup to open the Startup folder.
5. Once the Startup folder has been opened, click the Home tab at the top of the folder and select Paste to paste the shortcut into the folder.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16361) littleNorbi válasza pocokxx (#16360) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Köszönöm, ezt kipróbálom!

(#16362) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Tegnap melyik üzletekben volt Black Friday?
Edigitalt tudom, MM??

風林火山

(#16363) Bjørgersson válasza Shingen (#16362) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Black Friday - 2015.11.20 és 2015.11.27, kérdezz rá itt. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16364) Shingen válasza Bjørgersson (#16363) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

風林火山

(#16365) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

HD tv adást is továbbító kábel elosztót szeretnék, hogy másik tv-hez is elvigyem a jelet. Merre érdemes kutakodnom vagy tudtok segíteni, hogy mi ennek a pontos neve és hol lehet kapni?
:R

Lehet, hogy egy ilyen elég hozzá? túl hamar kérdeztem, előbb keresni kellett volna?

[ Szerkesztve ]

(#16366) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok,

Volt régen kapható Naomi Campbelltől a NaoMagic női parfüm, de sajnos nem árulnak már. Itt-ott találtam 20-30k-ért azonban ezt egy kicsit sokallom. Találtam "FM" által utánzatokat, tűrhető áron, de nem tudom mennyire hozná vissza az illatát.

Valakinek van vele tapasztalata, vagy esetleg ötlet, hogy hol lehetne szerezni?

(#16367) Vakegérke válasza #81999360 (#16366) üzenetére


Vakegérke
veterán

75ml - 6.000, Raktárkészlet: Utolsó darabok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16368) Razarus


Razarus
tag

teszt hsz
[link]
ph.hu

[ Szerkesztve ]

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#16369) Vakegérke válasza Razarus (#16368) üzenetére


Vakegérke
veterán

A második a nyerő. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16370) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Egy robotgép vásárlása lenne a kitűzött cél. Mivel nincs benne tapasztalatom, ezért vaktában lövöldöztem csak, de így nem ruháznék be egy vásárlásba.
Elvárások:
- maximum 65.000 Forint, mint legfőbb elvárás. Találtam 180 ezerért olyat, hogy köszön nekem reggel, de nem engedhetem meg.
- forgótálas, lehetőleg rozsdamentes, nemesacél tállal
- jó habverő képesség
- 2 kg lisztet gond nélkül dagasszon
- külföldi vásárlás is érdekelhet, csak nem tudom mi van akkor, ha szervizbe kell vinni vagy garanciaidőn belül hibásodik meg. Vissza kell küldeni oda ahol vettem, vagy mi ennek a pontos menete?
Nagyjából ennyi igény merült fel bennem jelenleg.

(#16371) philoxenia válasza Astrasattila (#16370) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16372) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Egy filmet keresek. Kb 15 éves animációs film. A jövőben játszódik a pusztuló földön. A jók a föld lelkét akarják megmenteni, a rosszak meg valami lézeres fúrást akarnak ami elpusztítaná. Meg valami energiaszörnyek vannak benne. Marha jó és szép az emlékeimben, kíváncsi lennék rá most. Ráismer valaki?
Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16373) JoolsNOS válasza JoolsNOS (#16372) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Meg is lett. Final Fantasy. Pedig a Fantasy rémlett.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16374) Jorus válasza JoolsNOS (#16373) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fantomcsírák! :-)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16375) Astrasattila válasza philoxenia (#16371) üzenetére


Astrasattila
tag

Köszönöm szépen! Nem is gondoltam volna, hogy itt ilyen is van. :R

(#16376) Heroes fan


Heroes fan
őstag

[link]

Ezt a wastaland 2 játékot a fordítás elkezdésére szavazzatok rá, hogy élvezzük magyarba is a gamet.

(#16377) Bjørgersson válasza Heroes fan (#16376) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Van szavazat gyujto topik, oda. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16378) Heroes fan válasza Bjørgersson (#16377) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ja oksa.

(#16379) Jorus


Jorus
nagyúr

Amikor a híradásokban azt mondják, hogy a jövő évi átlagos KGFB díj 13000-15000 Ft-ra emelkedik, azt mire értik? B10-ben levő 20 éves 3 hengeres Suzukira, ami a vidéki nagymama nevén van?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16380) philoxenia válasza Jorus (#16379) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Videken nekunk jelenleg 9,5 ev Berlingo 50 vagyok, kedvezmenyekkel ugyanott (Aegon) tobb biztositassal 3300 alatt remlik a negyedeves, emeles utan, de iden 2500 korul volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16381) Jorus válasza philoxenia (#16380) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor ezek szerinte nem rosszul hallottam, hanem tényleg lehet, hogy ennyi az átlag. Én meg még örültem, hogy csak 50k az éves díj. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#16382) philoxenia válasza Jorus (#16381) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pesten fiatalabb sofornel biztosan tobb, de az 50k azert eleg sok, alkudni kell, vagy ha nem megy valtani, anno mi is a Hungarianal kezdtunk. Tisztesseges biztosito nem uj ugyfelekre vadaszik, hanem eloszor a meglevot akarja megtartani.
Nem biztosito, UPC, de anno, mikor mar az uj belepok masfelszereset fizettem, betelefonaltam az ugyfelszolgalathoz, hogy mit lehetne tenni, mert ez igazsagtalan. Azt mondtak, semmit. Jo, mondtam akkor nem hosszabbitok, felmondom a szerzodest es bemegyek kotok egy ujat. (Akkor meg nem volt digi meg telekom muhold) Jaj, hat az nem eri meg nekem, ugyse csinalom, de mondom,,komolyan gondoltam, indulok az uzletbe. Jo, hat akkor kapcsol valakit. Az ujonnan kapcsolt ugyintezovel megallapodtunk, hogy annyi lesz a dij, mint az uj belepoknek es meg kapok sport1 sport2 t is, az akkoriban indult es eleg dragan adtak amugy... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16383) JoolsNOS válasza Jorus (#16381) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Decemberben akarok venni 8-10 éves honda jazzt. 35 vagyok, kalkulátor 27től dobja az éves díjat. Első biztosításom.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16384) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Mikrohullám sütő topik van?

風林火山

(#16385) donmackó válasza Shingen (#16384) üzenetére


donmackó
őstag

háztartási gépek topik van.

Release the cable hounds!

(#16386) Shingen válasza donmackó (#16385) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi

風林火山

(#16387) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Van olyan topik ahol férfi elektromos borotváról lehet kérdezni?
köszi

風林火山

(#16388) Vakegérke válasza Shingen (#16387) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Parancsolj.

Megjegyzendő, a kereső sokat tud segíteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16389) Shingen válasza Vakegérke (#16388) üzenetére


Shingen
addikt

Köszike

風林火山

(#16390) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Győri kertembe szeretnék földfeltöltést tavasszal. Még pontosan nem tudom, de kb 50 m3 földre lesz szükségem. Ha találok a közelben (10 km körzet) elvihető földet, kb mennyivel kell számolnom fuvardíjjal?
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16391) Cranium


Cranium
tag

Hali, valaki tudna nekem mondani olyan olcsó vonalkód leolvasót, ami kezeli a magyar nyelvet? Ebayről rendelt a cég, de kiderült hogy nincs benne magyar nyelv beállítás, és a 0-kat ö betűnek olvassa be. Előre is köszi a választ.

(#16392) philoxenia válasza JoolsNOS (#16390) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Termofold kell vagy mindegy? [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16393) JoolsNOS válasza philoxenia (#16392) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ilyet találtam,amúgy a földet nem venni szeretném, hanem sokszor lehet találni aki kitermeli valahonnan, és el szeretné szállítatni. Szóval nekem csak a szállítás kéne. Olyat viszont egyenlőre nem találtam aki csak a fuvarral foglalkozik. Pár hónapja is láttam a közelben csak még nem volt aktuális.
köszi amúgy

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#16394) philoxenia válasza JoolsNOS (#16393) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olyan föld, amit ingyen adnak azért nem sok mindenre jó. A kitermelt termőföldet semmiképp nem kapod meg ingyen, de amúgy a szállítás adja a költség nagyobbik részét. Persze távolságfüggő is, de a felrakás például többe jön szvsz. minthogy 10 vagy 15 km a távolság...
Egyébként az ilyen egy régi billencssel rendelkező vállalkozók a helyi lapban/szuperinfóban hirdetnek max., meg tüzépeken fellelhetők például, esetleg falusi ismerősök útján...
Győrben és környékén szerintem nem lesz olcsóbb a pesti árnál a szállítás, de én az ország másik végén lakom, csak tippelek.
Mondjuk innen néz ki fuvarost és érdeklődj az árakról, pár telefon után képben leszel. A hivatalos vállalási árnál sokkal olcsóbban jellemzően a szürkegazdaságban tevékenykedők sem dolgoznak. Persze köbméterenként 200HUF is számít ilyen mennyiségnél.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16395) htc07


htc07
addikt

Van olyan topik, ahol a windows parancssorral foglalkoznak a topiklakók? :)

(#16396) Bjørgersson válasza htc07 (#16395) üzenetére


Bjørgersson
félisten

PowerShell alapozó
PowerShell alapozó 2

Ezek esetleg? Vagy pedig Windows topikok.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16397) htc07 válasza Bjørgersson (#16396) üzenetére


htc07
addikt

A windows topikokban ritkán esik szó ilyen dolgokról, nekem pedig egy konkrét problémám lenne.

Leírom azért ide, hátha valakinek megakad a szeme rajta:

Azt szeretném elérni, hogy batch fájlból pingeljek egymás után 3-4 site-ot, majd az egész outputot egy dátumozott fájlnévvel mentse ki txt-be.

(#16398) Bjørgersson válasza htc07 (#16397) üzenetére


Bjørgersson
félisten

És nem jobb lenne szerinted egy Windows topikban rákérdezni, mint mondjuk egy közösségiben?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16399) htc07 válasza Bjørgersson (#16398) üzenetére


htc07
addikt

Na jó, bepróbálom :U

De a tapasztalataim szerint itt hamarabb kapnék rá választ :D

(#16400) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok,

Ha írok Ákosnak Facebookon hogy szeretnék egy dedikált fényképet, mennyi esélyem van? Pár hírességnél működik, már hallottam hasonlót.

Ajándékba lenne, ennél jobban nem örülne semminek. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.