Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Van egy GA-B85M-HD3 ver 2.0 alaplapom és szeretnék bele tenni egy új i5-4690k jelű procit. Szeretnék segítséget kérni, hogy lehet ezzel az alaplappal húzni a procit?

(#64752) Starchm válasza bzoly (#64751) üzenetére


Starchm
őstag

B chipsettel maximum a baseclockot tudod húzogatni, de azt nem éri meg. Tehát sehogy nem tudsz abban a lapban procit oc-zni.

(#64753) bzoly válasza Starchm (#64752) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi

(#64754) bzoly válasza Starchm (#64752) üzenetére


bzoly
aktív tag

Akkor jobban járok egy i7-4770-es CPU-val mint egy i5-4690k-val? :F
Vagyis teljesen felesleges tuningolható CPU-t vennem?

[ Szerkesztve ]

(#64755) Csutate44 válasza batman. (#64740) üzenetére


Csutate44
újonc

Köszönöm, sikerült. Nem tudom ez miért nem jutott eszembe eddig! :))

(#64756) Starchm válasza bzoly (#64754) üzenetére


Starchm
őstag

Igen, inkabb erdemes nyerserot venni. Illetve annak a +4 szalnak kesobb biztos jo hasznat veszi barmilyen program/ jatek.

(#64757) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Korosodó ASRock Z77 Pro4 alaplapomhoz tavaly nyáron jött ki egy Beta BIOS FW. Azt írja, hogy "Update CPU Microcode". Tudjátok, hogy ez mit jelent, mit javít, frissít és hogy ezeket fontos-e implementálni?

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#64758) Razor18 válasza Darko_addict (#64757) üzenetére


Razor18
tag

Szerintem ezzel update-elve tudsz bele relatíve újabb processzorokat rakni, ha processzort akarnál benne cserélni.

Bár a CPU support lista nem írja, hogy bármelyikhez is kellene...

[ Szerkesztve ]

(#64759) Starchm válasza Darko_addict (#64757) üzenetére


Starchm
őstag

(#64758) Razor18
Az a microcode update a spectre/meltdown cucc miatt jött. Elvileg lassit a procin, de gyakorlatba nem éreztem semmilyen lassulást benchmark alatt se. Tehát ha mezei user vagynem érdemes felrakni, de ha atomháborús bankár vagy akkor elvileg már fent kéne lennie :D

(#64760) Darko_addict válasza Starchm (#64759) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszi srácok, akkor nem foglalkozok vele. Most adtam el a NASA-részvényeimet, nincs mitől félnem.

Eredetileg USB 3.0 drivert kerestem, mert a Windows 10-en (legfrissebb) instabil a másolási sebesség, gyakran esik be 0 kbps köré, majd ugrik vissza, de úgy tűnik, W10-hez külön nincs ilyen. Nem tudom, hogy vajon hardveres vagy szoftveres probléma, de eddigi olvaskodás után nekem Winhez kapcsolódónak tűnik. Szeretnék venni egy drága, de gyors 128GB-os pendrive-ot, és tökön is szúrnám magam, ha meg-megakadna (azzal is). Mit gondoltok?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#64761) Starchm válasza Darko_addict (#64760) üzenetére


Starchm
őstag

Igazából megprobálhatod a win7-eset feltenni miután a windowsosat törölted. Maximum letörlöd és visszarakod az előzőt.
Sokszor a 7/8/8.1/10-es driverek mindenre mennek.

(#64762) Darko_addict válasza Starchm (#64761) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igencsak kell keresnem valami megoldást. Bedugtam NAS-ba a pendriveot és kb. 31MB/s-re jött ki az átlag másolási sebesség 27GB anyag esetén. Windows mélyen alatta van, plusz ugye mikor beesik... Ha van valami fejlemény, majd írok, hátha más is rákeres itt a problémára. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#64763) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Adott egy Asus rog strix b350-i gaming mini itx lap egy ryzen 5 1400 cpu s 8 gb ram.
Próbálnék telepíteni win 10-t de nem megy próbáltam m.2 ssd re s sata ssd re de semmi.
Egyedül a win 10 kezdő képernyő jön be a kis zászlócska de a kör sem forog alatta.
Mi lehet a gond,mit állítsak hogy menjen? :R

(#64764) xigris válasza xigris (#64763) üzenetére


xigris
őstag

Bocsi csak kifutottam az időből a win7 azonnal elindul a 10 meg nem,most akkor mizu?

(#64765) ricsi99 válasza Darko_addict (#64762) üzenetére


ricsi99
addikt

Sajnos valami gebasz van az asrock 3.0 usb vezérlőjével... z75 ös lapom van de már beszéltem olyan sráccal akinek olyan lapja van mint a tiéd ,szintén az usb miatt.
Nekem egy régebbi bios oldotta meg ,hogy ugy ahogy műküdjön de a sebesség az messze a 3.0 alatt van.
Szoval ha mindenáron kell akkor vegyél egy pci-express usb karit

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#64766) ricsi99 válasza xigris (#64763) üzenetére


ricsi99
addikt

Van valami usb-cucc bedugva? kártyaolvasó , hdd... miegyébb ,arra háklis tud lenni...
Vagy ha virágbolti verziód van akkor frissisd egy "msdn" re amiben senki sem nyúlt bele.
Természetes telepítés után ha működik akkor "megveszed" ,hogy aktiválva legyen.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#64767) laca500 válasza Trebron09 (#64750) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Akkor az teljesen más terület.
A fura az, hogy a gép le volt állva, semmi nem ment rajta, egyedül a házon lévő usb csatlakozók világítása ment! Aztán bekapcsoláskor meg elfüstölt a lap bal alsó sarka!

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#64768) xigris válasza ricsi99 (#64766) üzenetére


xigris
őstag

Szia, máretöltöttem az msdnről usbs cucc nincs csak a pen meg a klaviatúra, de semmi. Lehet biossal visszalépni?

(#64769) ricsi99 válasza xigris (#64768) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem hinném ,hogy az a probléma
Most lefagy a gép? Vagy csak vár végtelen ideig?
(Numolck gomb reagál akkor csak vár :D )
Gondolom bios reset / "load setup default" volt már...
Tesztként első kőrben kivenném az összes hdd-t / sata m-sata mind1/ hogy tovább megy e.
Azután a biosban az összes létezö dolgot letiltanák... usb is csak 2.0 maximum legyen
Energiakazdálkodás /hálókártya / tining minden vacak szal amit lehet ...
Ha Igy elindulna a telepito akkor 1 esével visszakapcsolgatni ,hogy mivel akad...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#64770) xigris válasza ricsi99 (#64769) üzenetére


xigris
őstag

Szia! usb2 sajna nincs rajta csak 3 meg 3.1
ssd nélkül sem megy tovább, Numlock gomb egy idő után kifagy,egy pár lenyomásra reagál utána semmi.
Memóriát cseréltem benne de semmi :O

(#64771) batman. válasza xigris (#64770) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Már hogyne lenne! Usb12 a jele a 4. sata mellett balra. Arra kellene kötni az előlapi usb2-t. :K Ne csapd be a :R Ricsit! :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#64772) xigris válasza xigris (#64770) üzenetére


xigris
őstag

Most próbáltam egy live android rendszerrel azzal simán megy minden,ezt nem értem :(((
batman. :Igen így igaz csak sajna nincs mit rákötni mert a meglévő is usb 3.0 :B

Helyzet jelentés csak volt egy a fiók alján de sajna arról se semmi az android onnan is indul

[ Szerkesztve ]

(#64773) Doky586 válasza Darko_addict (#64760) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem raktam fel Z87-re a betákat:

Maradtam a stabil verziónál: [kép]

(#64774) peq válasza Doky586 (#64773) üzenetére


peq
aktív tag

Sziasztok!

Egy véletlen folyamán front panel audio headerre kötött csipogó zárlatossá tehet egy alaplapot?

A korábban hibátlanul üzemelő alaplap most meg sem nyekken..

(#64775) ricsi99 válasza xigris (#64770) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez fájt ... "usb2 sajna nincs rajta csak 3 meg 3.1"....
Tudod a bios/vagy uefi azért van a lapokon ,hogy engedélyezzük/tiltsunk/szabályozzunk dolgokat.
Sajnos nincs több ötletem.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#64776) choco01


choco01
addikt

Hali.

Van egy Asus Prime B360-Plus alaplap i5-7400-al.. 1050TI OC volt eddig benne tökéletesen működött, most került bele egy RX580 Rog Strix kártya aminek a bios VGA hibát sípol, de utána elindul és működik legtöbbször, volt tesztelve 2 FSP táppal is 500 és 700W, ettől függetlenül a hiba fenn áll, ugyan ez van egy 6850-el is ami szintén plusz tápos..

Valami baja lehet a lapnak hogy nem bírja a nagyobb kártyákat? Volt BIOS update, reset minden.. :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#64777) batman. válasza xigris (#64772) üzenetére


batman.
senior tag

Vagy a pendrive van rosszul elkészítve, vagy a bios beállítások nem jók, vagy ezeknél rosszabb variáció a nyerő. Gondold végig milyen lehetőségeid vannak? Másik gépre, másik ssd/hdd-re telepítés próbából...

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#64778) xigris válasza batman. (#64777) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Ma holnap dolgozom így hétfőn tudom megnézni megnézem a lányom gépén elindul e a telepítő,ha igen akkor megbontom a saját konfigom s tesztelem vele csak ezt akartam elkerülni. :R

(#64779) DanCox977


DanCox977
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy az alaplapom mindig OC-za a processzort, és a windowson belül már sehogy sem tudom állítani, és mindig maximális órajelen működnek.
Hogyan lehetne ezt a problémát megoldani?

Legfrisebb windows, legfrissebb BIOS van a gépen ami napjainkban elérhető.
A windows Kiengyensúlyozott üzemmódba van
És a processzor ellátás azon belül 5% a minimális , 100% a maximális.
A BIosban csináltam gyári visszaállítást és nem ért semmit.

MSI Command centert használok, mellette van XTU is, de hiába állítok bármilyen értéket, nem működik.
Össze vissza állítja magát, de mindig maximális teljesítményen van böngésznél is.... PL: 4,8Ghz

Amit szeretnék:
Windowson belül tudjam állítani a processzor magjait hogy hány GHZ-en fussanak, illetve hogy a windows tudja hogy mikor böngészek,játszok és ne maximális terheléssel menjen a processzor.

Konfig:
I7-9700K - Be Quiet Dark Pro 4 hűtő
MSI Z370 TOMAHAWK
16GB G.SKILL Aegis 3000Mhz
Corsair RM850X Gold Táp
Asus Rog Strix 2080 TI

A segítséget előre is köszönöm!
Bocsánat a konyhanyelvért ! :)

(#64780) Starchm válasza DanCox977 (#64779) üzenetére


Starchm
őstag

Hol látod, h maxon megy a proci? Feladatkezelőben?
Hwinfo/ egyéb értelmes szoftverrel nézd meg, h mi történik böngészés közben.

(#64781) DanCox977 válasza Starchm (#64780) üzenetére


DanCox977
csendes tag

Bocsi hogy konkrét legyek!:

1-10%on megy a processzor de magas órejelen: PL. 4.8Ghz ami állandó bármit csinálok a windowson belül....
És nem is tudom állítani...

(#64782) Starchm válasza DanCox977 (#64781) üzenetére


Starchm
őstag

Akkor megkérdezem újra, mivel nézed?

Illetve miért baj az ha 4.8ghz-on megy 1-10%-ot, 3.0ghz 40% helyett?

(#64783) DanCox977 válasza Starchm (#64782) üzenetére


DanCox977
csendes tag

Msi Commander center, illetve Intel Extreme Tuning Utility
És azért zavar mert így folyton 50-70 fok között van a processzor, és nem tudom kedvem szerint állítani....
Játék közben is szeret össze vissza ugrálni. 4.4 - 4.8 hol stabil hol nem

(#64784) Starchm válasza DanCox977 (#64783) üzenetére


Starchm
őstag

Hűtés jól van rajta?
Nálam 3770k fix 4.7-n megy folyton és ha nem használodik vigan elvan 30 foknál...

Windowson belül energia takarékos résznél nincs valami performance profil vagy valami véletlen bekapcsolva? Esetleg msi command center nem tolja maxra a gépet?
Szerintem itt valami hasonló vicces dolog lesz a háttérben.

(#64785) DanCox977 válasza Starchm (#64784) üzenetére


DanCox977
csendes tag

A windows Kiegyensúlyozott módban van, és az is teljesen full alap, nem sajnos nem az, mert volt hogy le volt törölve és a XTU-ban akkor is össze vissza ugrált.... Régebben nem volt ilyen problémám....

(#64786) ricsi99 válasza DanCox977 (#64779) üzenetére


ricsi99
addikt

Biosban kelle kicsit szétnézned.. gyári óc-kat kikapcsolni... manuálra tenni.. azután szépen ha nem megfelelő ,a win alól is szabályzozni... de amig automatára teszel dolgokat addig a max órajelet szeretné kihozni belőle... errre vannak kitalálva.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#64787) kistusik


kistusik
tag

Hali.

Asrock b450m pro4
Kingston a1000 SSD M.2 NVMe

Néha felismeri a bios néha nem. Ultra foglalatban van Amikor éppen felismeri és próbálnánk telepíteni a win 10-et, akkor viszont nem látja és nem tudjuk hova telepíteni. Van ötletetek? Biosban kéne valamit állítani?

(#64788) DanCox977 válasza ricsi99 (#64786) üzenetére


DanCox977
csendes tag

Pontosan mit kéne át állítanom?
Köszönöm!

(#64789) Starchm válasza kistusik (#64787) üzenetére


Starchm
őstag

Picit sztem megkéne mozgatni, mert szerintem ott kontakt probléma van, ha egyszer látja egyszer nem.

(#64790) kistusik válasza Starchm (#64789) üzenetére


kistusik
tag

De amikor látja. Tehát bemész biosba ott van. Oké. Elinditod a telepítést, a win 10 nem látja nem tudja hova telepíteni magát. Visszamész biosba látja-e még és ott van. Pl volt olyan látta, usb-t bedugtam, mentés reset, és eltűnt. Kihúz bedug látja. Sztem.nem kontakt van

(#64791) mrzed válasza kistusik (#64790) üzenetére


mrzed
senior tag

Nem uefi módban bootol a telepítő, a másik topikban is kérdezted, ott leírtam egy kicsit bővebben.

(#64792) kistusik válasza mrzed (#64791) üzenetére


kistusik
tag

Igen-igen. Olvastam. Most fogjuk próbálni:D

(#64793) ricsi99 válasza DanCox977 (#64788) üzenetére


ricsi99
addikt

Mint irtam frissisd le a biost a legfrissebre.
Ezután lépj be a biosba és minden energiagazdálkodási funciót amit találsz kapcsolj ki.
Tedd bele az uj procit és reménykedjünk hogy elindul... ha nem akkor nincs tippem több.
Lehet még egy probát tenned a xeonos topicban hátha segit neked microcodot varázsolni a bios-hoz ,hogy normálisan kezelje a procit

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#64794) ricsi99 válasza kistusik (#64787) üzenetére


ricsi99
addikt

Valamit állits /vagy ha van frissits biost... az nem jó ,hogy néha látja az alaplap néha meg nem......

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#64795) Amartus


Amartus
senior tag

Hogyan lehet kikapcsolni az alaplapnál, hogy amikor kikapcsol a gép az usb ne éljen? Külső hangkártyám van, és kikapcsolás után is bekapcsolva, áram alatt marad. Melyik az a beállítás a bios-ban?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#64796) Starchm válasza Amartus (#64795) üzenetére


Starchm
őstag

APM Configuration résznél az ErP ready-t engedélyezed elvileg / és a táp is támogatja / elvielg nem lesz áram alatt az usb.

(#64797) Tamás33


Tamás33
lelkes újonc

Sziasztok.
Van egy asus z390f alaplap. Az alaplapi hangkártyát használom. Azon is az optikai kimenetet.
A probléma az hogy mediplayer classical át megy az erősítőre a dolby digital hang de amint egy játekot teszek be pl bf5 ott csak stereo van.

Bf5 beállítás hang sourund téve.
Win 10 most lett telepítve hangkártya drivere asus oldalró lett telepítve tehát az is friss.
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#64798) xigris válasza batman. (#64777) üzenetére


xigris
őstag

Szia! A proci nem jó a 2200g procival azonnal indul a lap. A R5-1400 cpu az én lapomban is ugyanezt produkálja. :R

(#64799) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Fujitsu D3011-A1 alaplap bios frissítésben tudna valaki segíteni. A mostani bios ami rajta van 6.00 R1.05.3011.A1.

(#64800) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Talán inkább alaplap mint SSD kérdés (remélem :) ). Van egy Asus PRIME B350-PLUS alaplapom, amibe belehelyeztem egy M.2-es Kingston KC1000 SSD-t. (Nagyon vigyázzatok az M.2 csavarra amit adnak az alaplaphoz, egy hét keresés után lett meg, de még ma sem látom, honnan szereztem volna egy pontosan megfelelőt, ha nem találtam volna meg)

A probléma(?) az, hogy a (legújabbra frissített) BIOSban nem látom az SSD-t az eszközök között.[kép] [kép]

Windows 10 alatt szépen látszik az eszköz/partíciókezelőkben, sikerült is egy egész korrekt sebességtesztet ráfuttatni, úgyhogy gondolom minden OK vele.

Mi lehet az oka hogy BIOS-ban nem látom? Googleben csomó hasonló threadet találtam, megoldás nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.