Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) Qru válasza klambi (#3350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AMD chipsetes, tehát nem kell csodálkozni, hogy nem támogatja a konkurenciának számító SLI-t. ;)

SLI-s ből ezt. De mint láthatod ezen már aktív hűtés van (nem véletlen, Nforce chipset jobban melegszik mint az AMD-s), hangosabb... 16/8-as sávleosztást tud, ami még nem korlátozó tényező de később... Miért akarsz SLI-t? Nem kapsz dupla sebességet két vga-tól. CSak dupla fogyasztást és hőtermelést. :( Jobban jársz sztem az AMD-sel és gyakrabban váltott vga-val, mint egy melegedős SLI-s rendszerrel szvsz.

És az X38-as DFI deszka. Szvsz ez sem jó választás... X38-as chipset alig jobb mint a P35 és jóval drágább...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3352) klambi válasza Qru (#3351) üzenetére


klambi
addikt

Akkor sima 1 karis jó DFI alaplap ami azért új és nem aranyáron van...létezik ilyen :)) :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3353) Lacitek válasza Lacitek (#3317) üzenetére


Lacitek
csendes tag

Na, megpróbáltam állítani az időzítéseket az új BIOS-szal is... szintén egy CMOS-reset lett belőle... vajon mitől van ez? Ha esetleg megcserélném a modulokat? Vagy más ötlet?
Előre is köszönök minden segítséget.

''Aki nem tud úszni, az ne másszon fára, mert elüti a villamos --> Térdig érő szélben nem lehet dzsemet kaszálni''

(#3354) Qru válasza klambi (#3352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen árban keresel? Én inkább Gigabyteot ajánlanék. Jó minőségű és tunigbarát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3355) Blackhole13 válasza Lacitek (#3353) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Az én P5K-E-ben sem tudok semmilyen memória beállítást változtatni... :( /pedig érdemes lenne kicsit tuningolni az ST-imet/

(#3356) bubuka71


bubuka71
aktív tag

hali

(#3357) mmdms


mmdms
addikt

sziasztok!
lenne egy problémám és segítséget kérnék:
SCSI\RAID HOST CONTROLLER-re az eszközkezelő egy ilyet ír:
A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

minden indításnál bedobja erre, hogy új hardver...és telepítsem.de nem tom hogy kéne.az alaplapi cd-n van ez rajta vegy ez egy win hülyeség?

az Alcohol120% pl fel se megy miatta.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3358) kisslion


kisslion
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan megfizethető (kb.20-25k-íg) és elég jó minőségű AMD-s (64-bit+PCI-e+SATA2) alaplapot, amelyiken teljesértékű (nem csak opcionális) digitális hangkimenet van? Házimozihoz nagyon jó lenne, az analógos összekötés minősége nem az igazi.
Előre is köszönöm!

(#3359) klambi válasza Qru (#3354) üzenetére


klambi
addikt

max olyan 40k
gigabyte hát nem tom.. nincs tapasztalatom mennyire jó és megbízható...
asusom volt azzal sosem volt semmi gond..dfi azt ismerem az elég komoly és most gondoltam 1 olyat kéne... :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3360) anulu válasza mmdms (#3357) üzenetére


anulu
félisten

BIOS-ban veletlenul nincs bekapcsolva a RAID? ha igen, de nem hasznalod, akkor lodd ki, ha kell, akkor az alaplap CD-jerol pakold fel a drivert hozza. igy hirtelen masra nem tudok gondolni. ha kikapcsolod, de tovabbra is sopankodik a driver miatt, akkor az alaplapi CD-n RAID driver cimszo alatt (asszem) megtalalod.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3361) mmdms válasza anulu (#3360) üzenetére


mmdms
addikt

aham.de a régi lapomon ha feltettem ezt a drivert akkor nem sima S-ATA-ban, hanem mindenképp raidben akart menni.
cmos után is ezt csinálja, mert nekem is ez volt az első gondolatom...
de azé megpróbálom majd
kocce!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3362) raci


raci
csendes tag

Hali!
Nemrég vettem egy ASRock ALiveNF6G-VSTA tipusú alaplapot. Rajta van dobozán és a biosban is belehet állítani azt a "tulajdonságát" hogy AM2 Boost. Az lenne a kérdésem hogy ez mit jelent? , és hogy mire jó.

válaszaitokat előre is köszönöm.

(#3363) lakisoft


lakisoft
veterán

Szükségem lenne egy s370-es alaplapra - Tualatin 667-es Cerka menne bele

de milyet válasszak?

- Árad -

(#3364) Futuregsi


Futuregsi
csendes tag

Sziasztok!!!

Vettem egy Asus P5kc alaplapot, meg egy core2duo 2.66-os procit...összeraktam mindent, erre 5 másodpercenként kikapcsol a gép, majd újra elindul...végigzongoráztam mindent, tápot is cserélgettem, sőőőt, most már ott tartok, hogy most már csak a proci van a gépben és még mindig semmi...sípolásig el se jut, olyan mintha folyamatosan CMOS Clear állapotban lenne...és ezzel nemtok mit kezdeni!! :(
Van-e valakinek erre ötlete, vagy fogjam meg és ezt a két alkatrészt cseréltessem ki?

Előre is köszönöm...

(#3365) Kommy válasza Futuregsi (#3364) üzenetére


Kommy
veterán

hali!
Rgy ötlet nics véletlenül beragadva a bekapcsoló gomb?

(#3366) Futuregsi válasza Kommy (#3365) üzenetére


Futuregsi
csendes tag

Nem, mert kipróbáltam a régi konfiggal is és ott szépen müxik minden... :(

(#3367) Futuregsi válasza Futuregsi (#3366) üzenetére


Futuregsi
csendes tag

Gondoltam arra is hogy esetleg rosszul van rádugva a csati a Power SW-re, vagy hogy ezen a területen keresgéljek...de semmi...

(#3368) DrDody


DrDody
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok nekem mondani néhány ilyen alaplapot, és amit ajánlotok?
Socket 775, tuningbarát, CF támogatás(A gigabyte p35 ds3p-t ismerem, ha lehet ennél olcsóbb kéne:) ). Ez minden, ja és ne legyen drága :))
Boldog karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#3369) Bazsy


Bazsy
aktív tag

hát SOS helyzet állt elő nálam
Ma reggel arra ébredtem hogy se kép se hang a gépen (éjjel tvzek rajt) viszont a ventik még mindig mentek...

ujrainditottam, se kép sehang. világitott a hdd led és a dvd iron a led, gondoltam az a baj, kivettem a dvdt az irobol.
ujrainditottam kiirta hogy overclocking failed (nem is volt overclockolva), majd a biosba belépéskor leállt.
Ujra nemindult.
Ill indul, ventik mennek de sekép sehang secsipogás semmi.
CLRCMOSt nyomtam.... nemjavult meg.
Lehuztam mindent még a vinyot is, csak a monitor volt rádugva. Ugy elindult.
Rádugtam a winyot ujrainditottam elindult kiirta hogy rosz lemez... mondom tuti rosz a boot sorrend. Ujrainditottam, megint sekép sehang.

Itt kezdett sipolni a táp is...

Most azvan hogy kép már sehogy se jön, de a táp inditás után egyböl sipolni kezd (nem élesen de hallhatoan)
Jaés forro az északi hid, e nagyon... ugyemlékszem ennyire nemszokott...

Megfordult a fejemben h a táp elszállt és kisült az alaplap, de chieftec ilyet nemszokott...

Akárkinek valami ötlete?

Bazsy

(#3370) rebbag


rebbag
tag

Sziasztok az intel alaplapjairól keveset hallani. Pl: INTEL - DQ35JOE - OEM. Ezek milyenek?

Vagy megkérdezhetem ugy is, hogy milyen/lga775/ p35-ös alaplapot tudtok ajánlani, amin van integrált videókártya? Ha egyáltalán van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#3371) DrDody


DrDody
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok nekem mondani néhány ilyen alaplapot, és amit ajánlotok:?
Socket 775, tuningbarát, CF támogatás(A gigabyte p35 ds3p-t ismerem, ha lehet ennél olcsóbb kéne:) ). Ez minden, ja és ne legyen drága :))
Boldog karácsonyt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#3372) sgergi válasza rebbag (#3370) üzenetére


sgergi
veterán

Helló!

Az Intel lapjai jók, megbízhatóak, de nem lehet őket tuningolni.

p35-öset nem tudunk mondani, mert abban nincs int. grafika. Amiben van, és tuningolható az pl ez: Gigabyte GA-G33M-S2

(#3373) rebbag válasza sgergi (#3372) üzenetére


rebbag
tag

Köszi szépen!

(#3374) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Tudja valaki mi a különbség a bios-beli "Load bios defaults" és az alaplapi cmos-clear jumper hatása között? Volt egy problémám ugyanis, amit a load defaults nem oldott meg, de most úgy tűnik a cmos clear igen...

(Ram bővítés utáni DVD-író összevissza felismerés volt a probléma.)

(#3375) v-paci


v-paci
aktív tag

Üdv.

Van valakinek infója, hogy létezik-e 4 tűs Y kábel ventikhez, és ha igen, hol lehet kapni? Mert háromtűsben láttam, de az nem kezeli a pwm ventiket. Cooler Master Gemin II procihűtő 2 ventijére kellene.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#3376) Petryx


Petryx
csendes tag

Sziasztok! Mitől lehet hogy egy gép, bekapcsolás után csak többszöri reset után hajlandó bootolni??? Egy ASUS M2N SLI Deluxe lap. Táp, proci, ram, vga tuti jó, más lapban simán működnek! Táp is elég erős, 550-es Chieftek. Ötlet?

Ja és még mindig kűzdök azzal a gondal hogy nem tudok újraírható lemezt törölni, mert azt mondja nem újraírható. Ez milyen má? :-) Másik íróval is! Erre ötlet?

Köszi előre is!

Asus K15N Quad SLI Platinum Premium Maximum - AMD Athlon128 X64 32000+ 12Ghz - Geil Ultra 4x16Gb DDR8 6000Mhz Quadro Kit - 4db nVidia 12000GTS TDI HDI ABS - 2db Samsung 10Tb SSD M4

(#3377) Detox!


Detox!
senior tag

Sziasztok!

MSI K9VGM-V + 2800+ Semproncs™. Tunningban mit tud (ha tud..) ez a páros?
Egyeltalán lehet ebben a deszkában tunningóni? :O

Köszi és Meghitt Karácsonyt mindenkinek :)

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#3378) Detox! válasza Detox! (#3377) üzenetére


Detox!
senior tag

lol 1600@1760 Mhz :C :W :O

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#3379) #65675776 válasza Petryx (#3376) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs fent véletlenül Daemon tools?

(#3380) Puyyol válasza Futuregsi (#3364) üzenetére


Puyyol
tag

1066MHz-s ramjaid vannak?

(#3381) Futuregsi válasza Puyyol (#3380) üzenetére


Futuregsi
csendes tag

2GB-os 800Mhz-as van benne...de ha nincs benne, akkor is ugyanaz a szitu!! Kipróbáltam csak magában az alap+proci indítással....

(#3382) Petryx válasza #65675776 (#3379) üzenetére


Petryx
csendes tag

De. Természetesen fent van a Daemon Tools!
Miért?

Asus K15N Quad SLI Platinum Premium Maximum - AMD Athlon128 X64 32000+ 12Ghz - Geil Ultra 4x16Gb DDR8 6000Mhz Quadro Kit - 4db nVidia 12000GTS TDI HDI ABS - 2db Samsung 10Tb SSD M4

(#3383) #65675776 válasza Petryx (#3382) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valószínűleg azért nem tudod újraírni a lemezt.

(#3384) drizzt1666 válasza Futuregsi (#3381) üzenetére


drizzt1666
tag

Szia!

Ram nélkül még ha "hibátlan" lenne is a lap, akkor sem menne. A billentyűzettel is vigyázz, mert az is boot-stophoz vezet, ahogy a ram hiánya is

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#3385) Petryx válasza #65675776 (#3383) üzenetére


Petryx
csendes tag

Hmm... érdekes felvetés, de nekem világ életemben volt Daemon a gépemen és soha nem voltak gondjaim az újraírható lemezekkel!
Egyébként kipróbáltam ha kikapcsolom, akkor sem tudom törölni a lemezt!
Uninstall??? Nem tudom elképzelni hogy ez lenne a megoldás, pláne nem hosszútávon, mert ugye ma már a DT nélkülözhetetlen!

Asus K15N Quad SLI Platinum Premium Maximum - AMD Athlon128 X64 32000+ 12Ghz - Geil Ultra 4x16Gb DDR8 6000Mhz Quadro Kit - 4db nVidia 12000GTS TDI HDI ABS - 2db Samsung 10Tb SSD M4

(#3386) #65675776 válasza Petryx (#3385) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nélkülözhetetlen? Nekem spec egy 1h-s tesztet leszámítva sosem volt a gépemen, és soha nem is hiányzott...

(#3387) Cloud_s válasza Cloud_s (#3374) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Visszaszívom, a probléma sajnos még mindig fenáll... :(

Ramot cseréltem a gépemben, 512MB noname-ből lett 2x512MB Kingmax...

Észrevettem, hogy cold-startnál a bios nem ismeri fel a DVD írómat (POST-nál "none"-t ír rá). A Windows felismeri, tudja olvasni a berakott lemezeket, de az eszközkezelő "Többszavas DMA üzemmód 2"-t ír rá. Ha ilyenkor újraindítok, akkor már POST-nál is látszik, és a Windows is UDMA 4-nek állítja be. Load bios defaults megvolt...

Valakinek valami ötlet? :F

(#3388) batmab válasza Cloud_s (#3387) üzenetére


batmab
senior tag

cmos reset...pár hszszel feljebb irták,h nem egyforma....

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#3389) Nebuló


Nebuló
csendes tag

Úgy látszik, hibát követtem el! :F A fórumot olvasgatva látom, h többen negatív véleménnyel vannak, az msi alaplapjairól. Most már én is! Problémám a következő: a windows majdnem minden indításakor usb híd probléma van, és ez azért zavaró, mivel az usb-s az egerem ilyenkor működésképtelen. Igazából a frontpanelen lévő usb-ket nem is lehet aktivizálni, hiába kötöm be a kábeleket. Ezekre sem a biosban, sem a gépkönyvben nem találtam beállítási lehetőséget. A deszka tipusa: msi k9agm3, amit az amd chipkészlet miatt választottam arra számítva, h jól fogja támogatni az amd procit, az ati vidkarival.

(#3390) Cloud_s válasza batmab (#3388) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Hmmm. mintha én írtam volna, hogy nem egyforma... :DDD
Épp az a gond, hogy mindenféle reset után fennáll a probléma.

(#3391) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Copy Paste
Hello
Nemtudom hogy a Tápommal van-e baj jólene ha segitetnétek.
kb 3 órás friss az uj windows de agép ugyanugy mint eddig van amikor nap 2szeris van amikor csak 2naponta egyzser de magától ujraindul.ELösszöratúlmelegedésre gondoltam e az nemlehet.
A Alaplap uj ésa régivel is cisnálta azzal sem lehet gond (MSI PM8M-V)
Talán van egy hibás ramom de ez nem biztos az okozhat iylen probléát?? vagy lehetne valmiel ellenőrizni hoyg ez a hibás e.
Ha ez sem akkor utoljárra a Noname 500Wos táő marad de ezelőtt a gyári 300Wos Noname el is ez volt szóval nemtudom.
én a ramra gyanakszok
Emellet néha cisnál oylat agép hogy amikor töltödne be a rendszer amikro inditom agépe az elején emgál fekete képernyővel ami üres cska azelején egy kurzor villog mint a dosokbananno és megál..
köszi a segitséget.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#3392) Kicsirics77 válasza Kiskokó (#3391) üzenetére


Kicsirics77
veterán

memtest

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3393) Cloud_s válasza Cloud_s (#3387) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Visszaraktam a régi 512-es ramot, és így is csinálja... Lehet, hogy eddig is csinálta, csak most vettem észre. Halódik az alaplapomon a déli híd? :F

(#3394) Jarod1 válasza Kiskokó (#3391) üzenetére


Jarod1
addikt

futtasd az everestet, nézd a feszültségadatokat, nálunk ujrainduló gépnél a -5V helyett -7V ír.

(#3395) feco88


feco88
tag

Sziasztok! lenne egy olyan problémám, hogy hugom gépében nagyon főtt a proci. kitakaritottam a hűtőbordátt új hűtőpaszta és mikor bekapcsolom nem reagál semmire. Beindull de semmit nem csinál. Mi lehet a gond, naon megköszönöm előre is a válaszotok!

(#3396) Grimwing


Grimwing
csendes tag

Ahoy everyone!

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Kinéztem nemrég egy configot, eredetileg Core 2 Duo E4500-as procival, amihez az ASUS P5B lapját néztem, de rászántam magam, hogy kicsit többet feccölök ebbe a projectbe, végtére is X éve 1100-as Celeroncs ketyeg a házban, nem ártana már egy komolyabb vérfrissítés. Az új proci, amit néztem, az E6750 lenne, aminek 1333 MHz-es az FSB-je, azt viszont már nem támogatja a P5B. Szóval a kérdésem csupán annyi, hogy milyen lapot ajánlanátok hozzá? ASUS és MSI érdekelne. (ASUS P5K-t nézegettem, de abból is van 80 féle verzió, szóval kicsit el vagyok veszve, meg nem tudom, van-e valami hátránya a P5B-vel szemben.)

Előre is köszi!

(#3397) Osi222


Osi222
tag

Hellosztok!

Akadna egy borzasztóan idegesítő gond a gépemmel, amire egyszerűen nem találok megoldást.
A probléma a következő: állandóan kékhalállal, vagy csak egyszerűen kifagyással behal a gépem. Ezeregy teszt után kiderült, hogy csak dual rammal hisztizik, ha szingliben van, akkor semmi baja nincsen, mindkét ram külön-külön vígan elmegy. Érdekes mód, viszont ha lejjebb viszem a procim órajelét (3000-ről 2400-ra) akkor is teljesen rendesen megy minden. A két 400-as Samsung ramot már más gépben is teszteltem ( a szokásos memtest és orthos), ott nem hibázott, de mondjuk ott csak 333-an tudott futni max és a proci is csak egy 2,4-es cerka volt.
A három lehetséges tettes közül (ram, alaplap, proci) szerintetek mi okozza a gondot?

Segítségeteiket előre is köszönöm!

Ui: gépem speckóját adataimnál megtalálájátok.

(#3398) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám, és kiváncsi lennék a véleményetekre!

Behalt a régi lapom, kicserélték egy másikra, egy ASUS M2R32-MVP (AMD 580x) lapot kaptam helyette. A procim 3600 X2 AM2. Vettem bele 2x1 GB 800-as GEIL ultra RAM-ot.
Egyébként a zsír új lapon nem ég a POWER LED (nem dugtam rá fordítva), de ez most mellékes.

A probléma: fagyás, újraindulás, kb 5 percenként.

Kipróbáltam a RAM-ot unokatesóm gépében, ott is ugyanezt a hibát csinálta. Elkértem kölcsön tőle a 2x512 GEIL ramját, de ugyanúgy nem megy a gépem, ugyanazt a hibát produkálja!!!! Most akkor mi a baj: Lehet, hogy a lapom is szar meg a RAM-om is?

Az alaplap dobozán nagy betükkel ott van, hogy GEIL recomended, szóval nem hizsem, hogy inkompatibilitás lenne....

Egyébként, mikor elsőnek összeraktam a gépet, egy felvittem az FSB-t 250-re, egy minimális fesz emeléssel (1.385V), a memóriának 1.95V-ot adtam, a HT szorzóhoz nem nyúltam. Elindult a windows, de fagyott. Lehet, hogy ekkor rontottam el valamit? Tönkre mehet ilyenkor a lap, a RAM vagy a proci (a beépített mem vezérlőre gondolok)?

Előre is köszönöm a segítséget!
üdv
Ben

(#3399) ReJim


ReJim
őstag

adott egy régi p3-as intel mATX-es lapocska. compaq gépből. egy régi másfél gigás WD kaviár vinyóval. és a gép bekapcsoláskor, mikor az ide eszközöket inicializálja (WAIT feliratot köpi ki a biosz): rengeteget vár, áll... hiába adom meg neki hogy "ide primery master" fix-legyen, vagy auto -> fél perc -> 1 percet áll, amjd elindul... 633-as celeron van a gépben, integrált minden a hálókártyán kívül (SMC) 128 + 64 Mb 100as sd ram.
mi lehet a gond? :U
a kondikat néztem, nem púposak (lettek már cserélve, és utánna működött rendesen)
bios frissítés?
a táp kevés? (egy 200W acorp, ezelött ~165W mATX táp hajtotta.)

igazság szerint próbáltam mindent, kihúzva, lehúzva róla minden, stb.stb. (talán a hálókártya nélkül nem próbáltam.)

valami ötlet? :F

</end.?>

(#3400) Kicsirics77 válasza BenceShearer (#3398) üzenetére


Kicsirics77
veterán

valszeg kevés a ramnak a fesz
mivel az fsb 250 ha jól veszem le a dolgot ífy a memó kb minimum 1000-en mehet
ennek szvsz vajmi kevés az 1,95
nekem intel cuccos van de alap órajelen 2,1v tolok a ramoknak amik geil ultrák

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.