Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) sgergi válasza Rag (#3650) üzenetére


sgergi
veterán

Speedfan-t próbáld ki.

Egyébként a proci hőmérséklet nem lehet alacsonyabb, mint a szobahőmérséklet.

(#3652) Jorus válasza DaviD202 (#3646) üzenetére


Jorus
nagyúr

Így van, az a proci (E4500) sokkal jobb lapot érdemelne. A memók nem fognak megsülni, ha stabil a konfig, akkor had menjenek. Fizikailag ártani csak magas fesszel tudsz nekik.
(Az adatlapod esetleg frissíthetnéd.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3653) Rag válasza sgergi (#3651) üzenetére


Rag
csendes tag

Tényleg el is felejtettem írni, hogy a speedfan szerint a Fan2-ön pörög a Freezer és semmit nem tudok állítani....

(#3654) DaviD202 válasza Jorus (#3652) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Na frissítettem . Amugy 20ezer volt a lap. Kicsit sajnálom h ilyen sz@r. Amugy ilyen árban vannak jó lapok amik bírják a 300Mhz-s fsb-t és állítható a mem órajele?

(#3655) Jorus válasza DaviD202 (#3654) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem szar, csak nem igazán húzható. Egyébként valszeg ennek sem a 300-as FSB okoz gondot, inkább a szegényes RAM beállítások korlátoznak. P5K már van 25-ért pl. vagy P35-DS3 23k-ért.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3656) ECS válasza Jorus (#3638) üzenetére


ECS
csendes tag

A javasolt alaplap (AsRock 775Dual-VSTA) már égen-földön nem kapható (csak 1-2 hetes rendelésre, de nagyon húzták a szájukat a kereskedők).

Viszont az ötletet felhasználva a következő figyel az asztalon:
Asrock 4CoreDual-SATA2 [link]
Lényegében ugyanaz, mint a fenti.

És ha belegondolok valóban "pénztárca kímélő" az átmenet. Ez a vas 13e.
Majd jöhet a következő hónapokban a többi fokozatos cseréje. Majd kezdhetem elölről.. :)

Köszike a gyors és hasznos tanácsot.

ECS

(#3657) DaviD202 válasza Jorus (#3655) üzenetére


DaviD202
aktív tag

És nincs ilyen bios "hack" amivel elő lehet hozni a rambeállítást? VAgy másik bios rom? Valahogy csak megoldható. A mai világban szinte mindent lehet :)
(Windowsban nem lehet állítani?)

(#3658) Jorus válasza ECS (#3656) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nincs mit, remélem beválik! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3659) Jorus válasza DaviD202 (#3657) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kétlem, hogy írtak volna hozzá tuning BIOS-t. Esetleg megpróbálhatod magad megszerkeszteni. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3660) DaviD202 válasza Jorus (#3659) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Gondolom ez 0 programozási háttérrel eléggé nehéz lenne :)
Azért köszi mindent :) Akkor elhajtom én 2,7Ghz-n. Csak nem számít az a 300Mhz annyira, nem?

(#3661) DaviD202 válasza DaviD202 (#3660) üzenetére


DaviD202
aktív tag

szerk.: A windosos állítás nem lehetséges igaz?

(#3662) Jorus válasza DaviD202 (#3660) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igazi élmény lehet assembly-ben programozni. OS alatt legfeljebb az FSB-t, időzítéseket állítasz, de azokat is csak eseti finomhangolás ürügyén, tuningolni az ember BIOS-ból tuningol.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3663) HaRdCoRe


HaRdCoRe
aktív tag

Nemide...

[ Szerkesztve ]

(#3664) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!
Valaki tudja mennyi különbség van egy Asus M2N SLI [link]
és egy Asus M2N-E SLI között[link] árban ugyanannyi!!Vagy egyáltalán megéri megvenni?

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#3665) endorf


endorf
tag

Sziasztok!
Egy ilyen alaplapot vennék és kivi vok a véleményetkre/Gigabyte M57SLI-S4/

Tuning szempontjából milyen/sli-t nem használom/
Mennyire megbízható és mennyi most a korrekt piaci ára használtan?

(#3666) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Hali.
Tudnátok ajánlani valami jó kis alaplapot egy Core2d E4500 alá? ~25e környékén. Eddig a Gigabyte P35 DS3 nak áll a széna. De igazából nemtudom ,hogy miért.. talán mert olcsó :D
Szempontok legföképp a tuningolhatóság, megbizhatóság és ár. természetesen játékra lenne :)
ötletek? igazából nemtudom ,hogy milyen választási lehetőségek vannak még..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#3667) bezzeg


bezzeg
csendes tag

Sziasztok!
Adva van egy Asrock K7S41GX alaplap. Idáig működött rendesen.Memória bővítés lett volna a cél.Memória kivesz új berak.512ddr és sípolás 3 hosszú ami ha jól tudom memória gondra utal.
Régi memóri vissazrak 3 sípolás.Vagy 5 memória kipróbál mindig 3 sípolás és nincs kép.Semmi.Aztán valami csoda folytám elindul simán ,de kép nincs.Alaplapi vga van.Monitor lecserél kép távábbra sincs.agp videókari behelyez kép továbbra sincs viszont sípolás visszajön.Vga ki ,síp marad.Memória ki síp marad .Sokadik újraindítás sípolás abbamarad kép továbbra sincs.Vinyó lehúz,vd lehúz,sípolás ,kép nincs.

Ötlet???????????????

köszi

(#3668) Jorus válasza Kornel213 (#3664) üzenetére


Jorus
nagyúr

Chipsetben és csatlakozókban különböznek, a tesztek szerint számottevő különbség nincs köztük teljesítményben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3669) Pety válasza Hobbbyt (#3666) üzenetére


Pety
senior tag

Ilyen árban szerintem ez a legjobb,ne keresgess tovább jó választás(némi elfogultsággal) :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#3670) Jorus válasza Hobbbyt (#3666) üzenetére


Jorus
nagyúr

P5K esetleg, de én akkor már inkább a DS3-at venném.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3671) sgergi válasza Hobbbyt (#3666) üzenetére


sgergi
veterán

Amit írtál, az a legjobb választás ilyen árért. Tuningolható és megbízható.

(#3672) Jorus válasza bezzeg (#3667) üzenetére


Jorus
nagyúr

Első körön egy cirmos klírrel próbálkoznék.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3673) Pety válasza bezzeg (#3667) üzenetére


Pety
senior tag

Én megpróbálnám a BIOS reseteléssel elsősorban,esetleg elem kivétel huzamosabb időre ha ez nem segítene.Máshol ki kellene próbálni az alkatrészeket,persze ha van rá lehetőséged.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#3674) sgergi válasza bezzeg (#3667) üzenetére


sgergi
veterán

A 3 sípolás memória és billentyűzetproblémát jelent. memóriákat másik slotban is kipróbáltad. Esetleg bios reset.

[ Szerkesztve ]

(#3675) bezzeg válasza Jorus (#3672) üzenetére


bezzeg
csendes tag

cmos clear megvolt.semmi
nincs kép az a bajom. néha elindul de kép akkor sincs.tehát sípol 1-t felpörög ,indul de kép nincs.
További ötletek?

(#3676) bezzeg válasza Pety (#3673) üzenetére


bezzeg
csendes tag

Az elemet kivettem 1 percre.cmos reset megvolt.Milyen alkatrész próbára gondolsz?
nincs benne semmi csak cpu,memóriakártya.
Alaplapra integrált szutyok az egész:(
Egy leendő barátnőmés és ezzel akartam bevágódni:)Ebből sem lesz csajozás:(
Igaz nem én vettem a memóriát és nem én raktam bele.Nekem csak akkor szólt mikor már nem volt semmi kép csak sípolás.De ötleteiteket továbbra is várom,hátha valami bejön.
Köszi

(#3677) simo the new


simo the new
csendes tag

hali
Vettem 1 uj VGA-t beraktam divert fel raktam és ezt írta ki a gép "audio device on high definition audio bus" na ezel mit kéne tenni mert már raktam uj xp-t sp2-est de még mindig fentáll ennek a drivernek a hiánya. Help plz kössz előre is.

(#3678) papi77


papi77
addikt

sziasztok,lenne egy kérdésem:ha a P4-es procimat,C2D-re akarom cserélni,akkor mindenképpen alaplapot(P5LD2-FM asus,van most) kell cserélnem,vagy csak chipsetet(bocsi,de egyáltalán nem értek hozzá :B )

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#3679) Jorus válasza simo the new (#3677) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van a VGA-nak HDMI kimenete?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3680) Pety válasza bezzeg (#3676) üzenetére


Pety
senior tag

Ki rakta be a memóriát?Ő?Remélem bedugott állapotban csinálta :U
Bios-ba nem tudsz belépni?Mert sejtésem szerint valami beállítási bibi van ott inkább,ha jól emlékszem ezeknél Cpu-ramot stb be kell állítgatni.Esetleg elhalálozott az integrált VGA.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#3681) Jorus válasza papi77 (#3678) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem P5LD2-VM véletlenül? Chipsetet egyébként viszonylag nehéz lenne cserélni, esetleg talán úgy, hogy kiforrasztod a lapból. :) A lapod egyébként támogatja a C2D-ket, így nem szükséges a lapcsere.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3682) bezzeg válasza Pety (#3680) üzenetére


bezzeg
csendes tag

Ő rakta talán be,nem is mertem megkérdezni.Illetve van egy srác lakótársa lehet ő volt.Mindegy.A biosig nem jutok el.Semmi nem jelenik meg a képernyőn.Ha meghalt volna az alaplapi akkor automatikusan működni kellene az agp-s nek?
Mert beraktam egy agp-s kártyát ,de azon sincs semmi jel.

(#3683) parandroid válasza papi77 (#3678) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nem kell rajta semmit cserélned, menni fog benne a C2D proci. Chipset amúgy sem cserélhető.

Jorus: Létezik -FM is, de nem egy elterjedt lap: [link]. MIndenesetre ugyanúgy 945-ös chipsetes,mint a -VM.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3684) Pety válasza bezzeg (#3682) üzenetére


Pety
senior tag

Nem hiszem,hogy alapból átkapcsolna de ebben nem vagyok teljesen biztos,egyébként odáig el sem jut.Vedd ki az elemet belőle,húzd ki az áramból.Hagyd úgy türelmesen legalább 1-2 órára.
Ha ez után sem tér magához akkor elhalálozott az alaplap.A régi rammal próbáld az újraélesztést amivel működött.Nem hiszem,hogy nagyon földhözvágná ebből egy másikat venni mert ettől sokkal jobb lapokat árulnak 1-2-3 eFt-ért.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#3685) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Kösz :D
Akkor egy DS3 rendel :))
Pont ennyi kellett ahoz ,hogy elhatározzam magam
:R

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#3686) Jorus válasza parandroid (#3683) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi! Erről még eddig nem hallottam, az 'F' meg ott van pont a 'V' fölött. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3687) simo the new válasza Jorus (#3681) üzenetére


simo the new
csendes tag

van

(#3688) bezzeg válasza Pety (#3684) üzenetére


bezzeg
csendes tag

Akkor légyszi mondj 1-2 alaplapot amire ezt ki lehet cserélni?
de valami nagyon olcsót s amibe jó a proci bár fogalmams sincs mekkora van benne de gondolom kompatibilisek egymással.És esetleg ,hogy hol lehet ilyen alaplapot venni(bp)
köszi

(#3689) Pety válasza bezzeg (#3688) üzenetére


Pety
senior tag

ittvan pár darab nézz szét,de előtte azt nem ártana végigvárni nem szabad elkapkodni hátha életre kel még!
Egyébként Bármilyen Socket A foglalatú alaplap jó lehet illetve ezeket támogató AMD Sempron , Athlon, Athlon XP, Duron(ugyanis ezt támogatja a hölgyeményé)vagy hasonló árban p4+proci ráadásul azok valószínűleg jobbak is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#3690) bezzeg válasza Pety (#3689) üzenetére


bezzeg
csendes tag

Köszi.
Látom a manuálban milyen lenne j,valami használt kerestetik,szintén integrált alaplapi mivel msn-hez nem kell több:) és nem éppen milliomos.Azért várok vele holnapig.
Köszi

(#3691) papi77 válasza parandroid (#3683) üzenetére


papi77
addikt

igen nekem az van FM,a fujitsu-siemens-es.scaleo p pc-m van!szóval ez az alaplap is támogatja sz.ted a C2D-t??? :U köszi
az általad linkelt honlapon,nem írja,h támogatná!!!

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#3692) Jorus válasza simo the new (#3687) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor van rajta audio vezérlő is, annak a drivere hiányzik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3693) simo the new válasza Jorus (#3692) üzenetére


simo the new
csendes tag

de ez az nekem nincs ojan driverem a vga hoz csak szimpla driverem van de majd megnézem akkor még1szer köszi a helpet

(#3694) parandroid válasza papi77 (#3691) üzenetére


parandroid
nagyúr

Muszáj neki.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3695) Jorus válasza simo the new (#3693) üzenetére


Jorus
nagyúr

A gyári drivert töltötted le az Asus lapjáról, vagyis azt adták a karihoz? Mert annak illene tartalmaznia.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#3696) ns--


ns--
tag

üdv!

ha egy alaplap, bios "alátuning" utan (alacsonyabb orajelet adtam meg) nem ad képet, bios flasheles ossze formajara nem valaszol, mi lehet a gond?
eleg uj par hetes volt
vga/monitor gond természetes tobb modszerrel kizárva

(#3697) #65675776 válasza simo the new (#3677) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#3698) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok!

Bele tudok rakni egy E6750-es procit a Rev 2.0-ás lapomba?

(#3699) sgergi válasza horvathkrisz (#3698) üzenetére


sgergi
veterán

Igen

(#3700) Abri


Abri
aktív tag

Hy all.
Nemrég raktam össze 3 gépet,1 hete:
Asus m2-mx se
x2 4600+
1gb kingmax 800mhz ddr2
asus silent 8600gt.

Ebből az egyik ezt csinálja,a hiba a köv:
vagy 10 resetelésre add jelet az 8600gt,próbáltam int vga is,a gép megy,de a monitor gombja sárgán villog,nemkap jelet. Bios load default,majd reset is volt,8600gt ki majd visszatétele is.
Mi lehet a gond ?

Biost frissítsek ?

Válaszotok előre is köszönöm.
Üdv
Abri.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.