Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) mergal válasza Kicsirics77 (#3250) üzenetére


mergal
aktív tag

Na sikerült. Átdudostam az összes winyo meg dvd kábelt. Aztán nyomtam egy cmoscleart és jó! Baffa meg!

(#3252) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Nem bug, vagyis nem microfos bug, az everest és a BIOS is 38°-ot írt terhelés után.
A 6-odjára ki-be kapcsolás után kaptam végre egy oylan üzenetet, hogy CPU temperature error, ez után már tényleg 100°-ot írt a BIOS is, gyorsan lekaptam a gyári coolert feltettem a zalmanomat így már 25° :P /remélem :D /.

Köszi a segítséget. :R

(#3253) Ivan15 válasza Blackhole13 (#3252) üzenetére


Ivan15
senior tag

na, örülök, hogy sikerült :) -egyébként a 25 elég kevésnek tűnik, jó lesz az 45-nek is (valszeg 20 fokkal alulmér a lapod/vagy össze vissza erre figyelj oda) -az a 100 fok is érdekes, 85 felett már halott a proc (szóval az a száz se száz volt :Y )

[ Szerkesztve ]

(#3254) Kicsirics77 válasza Blackhole13 (#3252) üzenetére


Kicsirics77
veterán

attól hogy mi mennyit ír ki attól lehet még túl forró
láttam már csodát nem egyet :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3255) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Pedig a zalman CNPS9500 + a Proci maradt, lapot már váltottam és a régiben is 25° volt az átlagos.

[ Szerkesztve ]

(#3256) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Hall

Szeretnék összerekni 1 AMD gépet, nem túl nagy kölcségvetésből. Olyan lapra lenne szükségem amiben tudnám tuningolni 1 picit jobban a procit. A proci ez lenne

Rlőre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3257) sgergi válasza kicsigeri (#3256) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte GA-MA69G-S3H

(#3258) Davcy


Davcy
tag

Hi,

az előző alaplapot csak ajánlani tudom, 2 db gépet raktam össze belőle, és mind a kettő tökéletesen azonnal felállt XP-vel, egy gombnyomás és reboot voltak a driverek, és használni is nagyon kellemes. Ha majd egyszer gamelésre akarod használni egy új karival még elkotyog ...

Új,

Lenne egy kérdésem, haverom hozott egy gépet egy Asrock alappal (915gl). Eddig ment minden rajta, de valami "informatikus" ramot cserélt benne és azóta már az orig felállásban sem működik. Bekapcsolásnál a proci fan indul, egy kicsit kotyog a vinyó is, de semmit new bootol, teljes feka képernyő. A táppal nincs baj, mindent lehúztam róla (front panel USB, vinyó, stb.), és úgy sem nyikkan. Ha kiveszem a ramot sípol. Tudna nekem segíteni valaki, hogy az alap vagy a CPU bűnös, ki lehet -e ebből következtetni, vagy esetleg lehet -e valami más. Előre is köszönöm a gyors segítséget, mert haveromék szülei Skype-ozni szeretnének még Szentestén!

Köszi

Davcy

(#3259) sgergi válasza Davcy (#3258) üzenetére


sgergi
veterán

Ha ram lett benne utoljára cserélve, akkor én először a ramot nézném meg mint hibaforrás. A lap lehet nem komálja a márkát, vagy hibás a ram, ki kéne próbálni másik rammal, és a ramot is másik gépben.

(#3260) td


td
senior tag

Azt hiszem, az én kérdésem inkább alaplapos jellegű. Van egy régi, KT333-as VIA chipsettel szerelt lapom, amiben DDR333-as RAM-modul megy, de 266-on (a proci miatt).

Azt szeretném tudni, hogy emellé betehetnék-e egy DDR400-as modult? Most viszonylag tűrhető áron láttam egy boltban.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3261) Jarod1


Jarod1
addikt

Bakker, USB kábel Kinyírta a K8N alaplapot.
Pannonál vették w200 as SE.hoz adták. Új alaplap kipróbáltuk 1 pillanatra, rögtön újraindult,
szerencsére nem lett nagyobb baj..

(#3262) Ragadozó válasza td (#3260) üzenetére


Ragadozó
Ármester

persze, csak 266-on fog menni..
de a lap füzetében érdemes meg nézni, hogy az adott foglalat mekkorát támogat

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3263) pikandero


pikandero
csendes tag

Hi Guruk!
Segítség kellene alaplap témában.
Most újítok gépet, (játékra) ma kellene feladnom a rendelést de nem tudom milyen alaplapot kérjek.
Ami biztos:
proci - Atglon 64 X2 AM2 6400+ Black Edition
VGA - Gaimward 8800 GT 512Mb Golden Sample v.8800GTS (G92) ASUS
RAM - GEil Ultra Kit 2x1024Mb DDR2 800MHz
TÁP - Chieftec 500 W
a többi részletkérdés

Olyan alaplap kellene ami stabil, viszonylag időtálló és megbízhatóan kezeli a fenti konfigot.
Tuningolni nem akarok. Akkor talán nem is elég a 800 MHz-s RAM?
Mondjuk ehez sem értek. SLI nem alapvető, WiFi nem tudom mit jelent.
Szal ha az alaplap FSB-je 1066MHz, akkor ilyen RAM kell bele?
Adjatok tanácsot mit rendeljek, illetve mit ne.
Amire én gondoltam: ASUS M2N SLI De Luxe nForce 570 chipsettel. De elég sok rosszat olvastam róla.

Help Plíííz!

(#3264) sgergi válasza pikandero (#3263) üzenetére


sgergi
veterán

Alaplap: Gigabyte GA-MA69G-S3H

A 800-as memória tökéletesen megfelel neked, nem kell 1066-os.

(#3265) td válasza Ragadozó (#3262) üzenetére


td
senior tag

Igen, az rendben, hogy 266-on megy az is, csak azért kérdeztem, hogy nem szokott-e probléma lenni két különböző típusú használatából.

A másodiknál a méretre gondoltál, ugye? 512-es már csak jó neki. ;)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3266) Ragadozó válasza td (#3265) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Érdemes a ramot így választani: 128-256-512-1024-2048...
vagyis nem 256 és 512-t összerakni...

A foglalatnál arra gondoltam, hogy van egy méret amit támogat pl. 3 dim esetén a két első 256-ot, a harmadik 512-t...vagyis nehogy csak a felét lássa pl...

Nem hiszem, hogy probléma lenne...nem dual lesz ;)

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3267) td válasza Ragadozó (#3266) üzenetére


td
senior tag

Akkor ez így nem biztos, hogy jó lesz: 256MB van az első slotban... :F

Bár 3GB-t lehet belepakolni, úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#3268) kEX182 válasza kEX182 (#3179) üzenetére


kEX182
csendes tag

Sajnos a probléma továbbra is fenn áll...mostmár semmit nem csinál sötét képernyő és kész...10 esetből kábé 1x eljut addig a gép hogy kiirja a VGA adatai ... Töröltem már CMOSt cseréltem elemet, átpakolgattam ramokat más slotba kivettem minden kártyát és dvdt nehogy azok zavarjanak be de a hiba továbbra is fenn áll...van még esetleg vmi tipp? vagy mehetek be gariztatni az alaplapot és csücsülehetek itthon gépnélkül 1 hónapot...

(#3269) Andrewhouse válasza kEX182 (#3268) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hát gari.......akkor gari........sajna ezvan......ez boltól is függ hogy mennyi idő alat kapod vissza..valamelyik másnap már adja az újjat........

(#3270) kEX182 válasza Andrewhouse (#3269) üzenetére


kEX182
csendes tag

tegnap voltam bennt az ufos boltba és ott azt mondták 2 hét...illetve idén már nem lesz...ilyenkor ha beadom gariba ugye nem gond hogy az erdeti chipset hűtő már nincs meg?

[ Szerkesztve ]

(#3271) Davcy válasza sgergi (#3259) üzenetére


Davcy
tag

Vissza lett téve az orig RAM és így sem indul! Mire tippelnél így?

Köszi,

Davcy

(#3272) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Volna ezzel az alaplapommal még egy kis prolémám...
Mióta megvettem mindig jelentezik: "Overclockin failed" hibaüzi minden bootoláskor.
Nemtudom összefügg-e ezzel, de a gépet nem lehet újraindítani sem ki - aztán simán - be kapcsolni. /Lállítom, mikor újra bekapcsolnám felpörög maxra minden venti, a monitoron nincs kép, ez így van egy darabig aztán magától leáll - ha nemvárom ki reset és akkor már elindul - mikor sikerül bootolni fogad a jól ismert hibaüzi.../
Jah, és nem próbáltam húzni ezt a procimat /P4, 524+/
Valami ötleg mi miatt lehet ez, mit csináljak?

(#3273) Kicsirics77 válasza Blackhole13 (#3272) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pedig a biosban van valami gebasz be kellene lépni és 1 load defaultot nyomni neki

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3274) djadji


djadji
senior tag

Sgeítsetek ötletekkel pls....
Van egy Epox 9npa+sli alapom, ami eddig ment rendesen. A vga karit átvittem haverhoz tesztre és visszaraktam az eredeti hűtését (eddig víz hűtötte) de sajnos rosszul és kissé megégett a VGA . Ezért vettem egy HD3870-t. Beraktam, elindult, feltettem a drivert , ami feltett valami vacak ATI hangot is. NA ujra feltettem az epox hangdriverét, és a gép nem indúlt újra.
Bekapcsoláskor a ventik felpörögnek (mert megint léggel van hűtve a VGA gari miatt) aztán leerestrenek kicsit... A monitor tök sötét marad és a led is villog rajta, mintha a gép még indig kikapsolva lenne. A lap csendben megáll.. nem csipog, nem csinéál semmit. Ha kiveszem a VgAat akkor is ugyanez a helyzet és ha kiveszem a RAMokat akkor is!!!!
Ha a BIOS restet jumpert átteszem hgy töröljön, a gép AKKOR IS ELINDUL ennyire mint egyébként (ilyenkor ha jól emléxem nem kéne neki elindulnia..)
Valakinek van ötlete, mit lehetne kipróbálnom, Nem értem miért nem indul el .....
Kösz előre is..

http://djadji.fw.hu

(#3275) kvcska


kvcska
csendes tag

:W :W sziasztok..lenne egy alaplapi problémám..van egy abit nf-m2s lapom.integrált vga-val.vettem bele egy 8500gt vga-t.az a gond,hogy nem indul a kártya.a ventilátor pörög rajta de ennyi.a haverhoz átvittem nála megy,az ő kártyája bele az én gépembe (7300gt)az sem indul.lehet rossz egy pci-expressz port??vagy esetleg azért nem indul mert 24 tűs tápcsati kellene hozzá,és csak 20tűs tápon kapja a naftát??minden segitséget szivesen veszek..

vick

(#3276) Kicsirics77 válasza kvcska (#3275) üzenetére


Kicsirics77
veterán

annó 2 éve így jártam én is a mATX lapommal nekem sem indult benne semmi
és a tápom is jó volt
esetleg a biosban le kellen tiltani az alaplapi videovezérlőt és úgy megpróbálni
ha végkép nem megy én kicseréltetném a lapot

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#3277) kvcska


kvcska
csendes tag

letiltottam az alaplapi vga-t.probáltam a bios frissitést is.5 biost raktam fel az utobbi 1 napban.igy sem jó..

vick

(#3278) Blackhole13 válasza Kicsirics77 (#3273) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Ez volt az első, nyomtam neki egy CMOS resetet is hátha... de ettől nemtudok megszabadulni...

(#3279) krisztian7


krisztian7
tag

Szerintetek jó ez a gép így, ha ezeket veszem meg:
Asus P5kc
2*1gb 800mhz( Geil ram)
Intel e6550
msi Nx8600 gt twinturbo

[ Szerkesztve ]

(#3280) gban válasza kvcska (#3277) üzenetére


gban
Közösségépítő

Gyanús a laphiba, ha nincs más megoldás, vissza kell vinni.
Aztán vagy tényleg rossz és cserélik, vagy megmondják hogy hol hibáztál, mindenképpen lesz megoldás. :)

Postázást nem vállalok.

(#3281) sgergi válasza krisztian7 (#3279) üzenetére


sgergi
veterán

Inkább a Gigabyte p35-ds3-at ajánlanám lapnak, ennek is van ddr3-ast támogató változata.

(#3282) djadji válasza djadji (#3274) üzenetére


djadji
senior tag

erre senki em tud valami ötlettel segíteni?? :O

http://djadji.fw.hu

(#3283) gban válasza djadji (#3282) üzenetére


gban
Közösségépítő

Lap vagy táp lesz, kezd úgy hogy haverodtól kölcsönkéred a tápot.
Ha így sem jó akkor gyanús hogy meghalt a lapod.

Postázást nem vállalok.

(#3284) Blackhole13 válasza Blackhole13 (#3272) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Valaki? :O

(#3285) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Iszonyat szánalmas kérdésem lenne: Adott egy alaplap amire idáig 1 IDE DVD olvasó volt rákötve, és nem volt jumper. Most a DVD olvasó mellé akarok kötni egy CD-írót, ugyanarra a kábelre és az a kérdésem hogy hogy jumpereljem őket hogy 1 kábelen mind a kettő működjön? Bocs, de annnyira rég csináltam ilyet hogy elfelejtettem :)köszi :R

(#3286) fero02 válasza dave93 (#3285) üzenetére


fero02
veterán

Az egyiket MA (master) a másikat SL (slave) -ként jumpereld. ;)

A kábel felső csatlakozója legyen a MA, a középső a SL. Nem feltétlen csak így működik, de 1-2 alaplap nyűgös erre.

(#3287) keno1986


keno1986
csendes tag

Hellotok!

A minap vettem egy Gigabyte GA-M57SLI S4 alaplapot, 2x1GB Corsair memóriát (800mhz), AMD Athlon X2 2400 BE-s procit és ezt egészítettem ki a régi 6600 GT-mel. Azt a problémát tapasztaltam, hogy bizonyos idő után az oprendszer kifagy. Az egész gépet egy Chieftec 350W-os táp hajtja. Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?

Előre is köszi!

(#3288) djadji válasza keno1986 (#3287) üzenetére


djadji
senior tag

SZtem RAM.. Tösd le a Hiren-t és teszteld vele a RAMot..

http://djadji.fw.hu

(#3289) keno1986


keno1986
csendes tag

Igen éppen a memóriatesztet csinálom memtest-el. Eddig nincs hibája

(#3290) dave93 válasza fero02 (#3286) üzenetére


dave93
őstag

Köszi akkor be kell szereznem még 1 jumper-t mert csak egyet találtam itthon! :) :R

(#3291) Petryx


Petryx
csendes tag

Hali!
Vettem egy Asus M2N SLI Platinum lapot, összeraktam, feltelepítettem, minden szépen működik, kivéve hogy van egy "?" jeles sor az Eszközkezelőben, pedig feltettem minden drivert a gyári lemezről! Nem tudom van-e összefüggés, de nem tudok semmilyen RW lemezt törölni NERO-val! :O Tipp valakinek hogy mi a fene lehet? Írót cseréltem, ugyanaz. Másik RW lemezzel ugyanez! Ötlet? THX

Asus K15N Quad SLI Platinum Premium Maximum - AMD Athlon128 X64 32000+ 12Ghz - Geil Ultra 4x16Gb DDR8 6000Mhz Quadro Kit - 4db nVidia 12000GTS TDI HDI ABS - 2db Samsung 10Tb SSD M4

(#3292) Pubszon válasza Petryx (#3291) üzenetére


Pubszon
veterán

És pontosan mi az a "?"-es sor?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3293) Blackhole13 válasza Kicsirics77 (#3273) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Esetleg megkíséreljek egy BIOS frissítést?

(#3294) dave93 válasza Blackhole13 (#3293) üzenetére


dave93
őstag

Először állíts vissza mindent az eredetire! Ez már megvolt?

(#3295) Blackhole13 válasza dave93 (#3294) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Persze, de mint írtam a legelső bekapcsolásnál is jelentkezett a probléma.

(#3296) cuko#


cuko#
tag

sziasztok!
máshova nem igazán illik a kérdésem: milyen elérhető s478-as alaplapot tudnátok nekem ajánlani egy 3ghzes prescotthoz? (a többi topic már elévült, nem is találtam 2007-eset) :(((

(#3297) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

IBM 06P2525 01 típusú alaplaphoz keresek manualt. Szükségem lenne az alábbi dologok kiosztására az alaplapon: Power sw, reset sw, power led, hdd led, speaker. Aki manual nélkül is tudja ezeket, az írjon mihamarabb, aki esetleg talált hozzá manualt küldje el legyen szíves a medium84@freemail.hu címre.

Előre is köszi!

(#3298) gézu válasza cuko# (#3296) üzenetére


gézu
őstag

[link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3299) Petryx válasza Pubszon (#3292) üzenetére


Petryx
csendes tag

:-)))))))))))
Mint általában a ? jeles sor... Ismeretlen eszköz!

Asus K15N Quad SLI Platinum Premium Maximum - AMD Athlon128 X64 32000+ 12Ghz - Geil Ultra 4x16Gb DDR8 6000Mhz Quadro Kit - 4db nVidia 12000GTS TDI HDI ABS - 2db Samsung 10Tb SSD M4

(#3300) Pubszon válasza Petryx (#3299) üzenetére


Pubszon
veterán

Próbáld meg ott telpíteni a neten keresztül. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.